Najlepšie darčeky pre muža Vianoce 2019

Darček, ak je darovaný zo srdca, vždy poteší. Či už vyberáte maličkosť, alebo sa zamýšľate nad zážitkovým darčekom, mali by ste brať do úvahy záľuby osoby, ktorú chcete obdarovať. Ak si nechávate nakupovanie darčekov vždy na poslednú chvíľu, prichádzajúce sviatočné obdobie vám pravdepodobne nielen posledný týždeň pred Vianoci bude prinášať ťažké sny.

Pýtate sa, aký darček vybrať? Radšej sa opýtať, čo by si daný človek prial, alebo sa pokúsim vybrať sám? Žiaľ, jednoznačná odpoveď neexistuje. Niektorí muži nemajú radi prekvapenia a chcú vopred vedieť, čo dostanú, dokonca si darček často aj sami vyberú, iní zas prekvapenia milujú a chcú sa až po rozbalení daru dozvedieť, čo dostali.

Pokiaľ si stále lámete hlavu nad tým, čím potešiť partnera, brata, kamaráta, otca či dedka, pomôžeme vám. Pripravili sme pre vás zoznam kategórií, ktorými sa môžete pri výbere vhodného daru inšpirovať.

 • ✔   NÁŠ TIP

Herné konzoly

Herné konzoly
 • ✔   Milovníci športu

Trekingové palice

Trekingové palice
 • ✔   NÁŠ TIP

Gramofóny

Gramofóny
 • ✔   VÝPREDAJ

Ďalekohľady

Ďalekohľady
 • ✔   PRE NÁROČNÝCH

Vinotéky

Vinotéky
 • ✔   Milovníci športu

Športtestery

Športtestery
 • ✔   Milovníci športu

Posilňovacie stroje

Posilňovacie stroje
 • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Parfumy

Parfumy
 • ✔   VÝPREDAJ

Holiace strojčeky

Holiace strojčeky
 • ✔   NÁŠ TIP

Powerbanky

Powerbanky
 • ✔   Luxusné

Hodinky

Hodinky
 • ✔   PRE NÁROČNÝCH

Digitálne zrkadlovky

Digitálne zrkadlovky
 • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Ponožky

Ponožky
 • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Elektrické deky

Elektrické deky

 

Ako vybrať darček pre muža

Darček pre otca, pre dedka, darček pre brata či kamaráta, darček pre partnera – takto to ide dokola každý rok a vám už pravdepodobne dochádzajú nápady. Vyberať darčeky niekoľkokrát do roka môže byť časom náročné, obzvlášť v predvianočnom období, keď zháňate darčeky pre celú rodinu.

Ako vybrať darček pre muža

Aby sme vám výber uľahčili, pripravili sme pre vás sprievodcu výberom darčekov, v ktorom nájdete tipy, ako pri výbere postupovať. Inšpirujte sa ním a dôjdete k spokojnosti – svojej i obdarovaných.

Vyberajte pre konkrétneho pána

Univerzálne darčeky, ktoré „isto potešia“, sú vskutku poslednou voľbou. Výber daru by mal byť podriadený tomu, pre ktorú osobu ho volíte. Iný kľúč totiž zvolíte pri hľadaní vhodnej pozornosti pre partnera, iný pre brata, kamaráta a iný pri výbere daru pre otca či dedka.

Odpovedzte si na nasledujúce otázky:

 • koľko má obdarovaný rokov?
 • pri akej príležitosti sa ho chystáte obdarovať?
 • aký máte rozpočet?
 • aký je váš vzťah k obdarovanému mužovi?

Je prirodzené, že iný darček vyberiete 20-ročnému kamerátovi a iný 50-ročnému otcovi. Vyberáte darček na Vianoce, narodeniny, meniny, promócie alebo svadobný dar? Danej príležitosti by mal darček zodpovedať. Stanovte si aj rozpočet, aby ste vedeli, v akej cenovej hladine sa môžete pri výber pohybovať. Partnerovi môžete darovať sexi spodnú bielizeň, keby ste ju dali bratovi, bolo by to prinajmenšom čudné.

Záľuby sú rozhodujúce

Darček by nemal potešiť vás, ale toho, komu je daný. Preto by ste mali pri výbere daru zohľadniť záujmy osoby, ktorú sa chystáte obdarovať. Skúste zistiť, čo by si partner, brat, kamarát, otec či dedko predstavoval a jeho túžbu mu splňte. Potešili by ho nové manžetové gombíky, parfum, kolobežka, hriankovač či rýchlovarná kanvica?

Manžetové gombíky s tvarom cyklistu

Pre mužov so záľubami vyberiete darček ľahšie a navyše tým obdarovaného uistíte o tom, že si jeho záujmy všímate a chcete ho potešiť. Je váš otec fanúšikom áut? Čo tak mu zaobsatarať nejakú autokozmetiku. Ak vášho brata baví futbal, môžno by ocenil kopačky, futbalovú loptu, prípadne dres jeho obľúbeného hráča. Dedkovi-záhradkárovi môžete darovať nový set záhradného náradia či originálny kvetináč.

Darujte zážitok

Partnerovi, bratovi, otcovi, kamarátovi či dedkovi vyčarujete úsmev na tvári zážitkom, na ktorý tak ľahko nezabudne. Zážitkový darček je vhodnou voľbou na Vianoce, narodeniny, meniny i na výročie. Každý ocení, že môže zažiť niečo neobyčajné, čo si nedopraje denne.

Let balónom

Na výber toho máte naozaj dosť. Let balónom či stíhačkou, pilotovanie na skúšku pre milovníka výšok. Psie záprahy, kurz prežitia či rafting pre ľudí, ktorí radi testujú svoje možnosti. Šoferóvanie pretekárskeho auta, jazda vo formule, vo Ferrari či Mustangu pre pánov, ktorí obľubujú autá.

Darčekovým poukazom nič nepokazíte

Aj človeku, ktorého záľuby dobre poznáte, môžete darovať darčekový poukaz. Pre milovníka futbalu napr. vstupenku na zápas jeho obľúbeného tímu, pre rybára rybársky lístok, pre človeka, ktorý má rád divadlo či kino, môžete zakúpiť voľné vstupenky na kultúrne podujatie.

Ak si nie ste 100-percentne istí, čo by mohlo zaujať, aj napriek tomu, že viete, čo daného človeka baví, môžete mu darovať poukážku na nákup v nejakom konkrétnom obchode. Obe strany budú spokojné, vy dáte darček, ktorý poteší, daná osoba si vyberie sama to, po čo najviac túži.

Darčekový poukaz namiesto klasického darčeka

Pokiaľ si nie ste výberom istí, radšej darček nekupujte a zvoľte darčekový poukaz. Urobíte ním radosť rovnako ako konkrétnym produktom.

Tradičné darčeky nikdy nesklamú

Originálnosť sa nie vždy vypláca. Možno si poviete, že košeľa, ponožky, pyžamo, parfum nie sú nič špeciálne, zvyčajne však ide o veci, ktoré človek potrebujete, ale ich nákupu sa sám vyhýba. Nemusíte vsadiť len na oblečenie, akýkoľvek praktický darček sa ráta a obdarovaný ho časom isto ocení. Napr. holiaci strojček, zastrihávač brady a fúzov alebo hodinky sú tiež vhodné.

Hand made darček

Darčeky, ktoré síce veľa nestoja, avšak tým, že do nich vložíte svoje srdce, často potešia viac ako tie kupované. Otec či dedko by mohol oceniť domáci lekvár, kamarát domáce cookies, brat štrikovaný šál a partner kupóny na masáž, uvarenie večere či povysávanie auta. Kreativite sa medze nekladú, vaše nápady obdarovaný určite ocení.

Hand made darček pre priateľa, brata, kamaráta

Nezabudnite na balenie

Darčeky vybrané? Potom ich treba vhodne zabaliť. Detská radosť mužov sa najviac prejaví, keď môžu rozbaľovať, trhať a zisťovať, čo sa pod obalom skrýva. Ozdobný papier si môžete zakúpiť, ak chcete byť originálni, skúste novú knihu či holiaci strojček zabaliť do novinového papiera.

Nezabudnite, samozrejme, darček previazať prírodným motúzom či stuhou, ozdobiť mašľou a označiť, ak ide o vianočný darček, menovkou.