Ako vybrať darčeky pre dievčatá - Vianočný sprievodca 2020

Máte doma malú princeznú, dievčatko, ktoré má rado autíčka, či malú športovkyňu? Väčšina dievčatiek sa chce páčiť, svoj vkus prejavujú už vo veľmi mladom veku. Páči sa im, čo je v móde, chcú byť in a zapadnúť. Najobľúbenejším darčekom pre dievčatá je bábika, ak sa chcete odlíšiť, siahnite po darčeku z iných kategórií.

Ponuka hračiek a darčekov pre dievčatá každého veku je veľmi široká a zorientovať sa v nej môže byť náročné. Čím vyvolať úsmev na detskej tvári? Skúste sa inšpirovať našimi tipmi a úspech máte zaručený.

Ak nenájdete vhodný nápad v zozname obľúbených kategórií, možno vás inšpiruje náš návod, ako postupovať pri výbere darčeka pre dievča.

 

Ako vybrať darček pre dievča

Je faktom, že najobľúbenejším darčekom pre dievča je bábika. Väčšina rodiny, priateľov a známych by vám povedala, že ak hľadáte darček pre dievča, dajte jej bábiku. Áno, je to jedna z možností, nie však jediná. Čím teda mladú slečnu obdarovať?

Ako vybrať darček pre dievča

Náš návod vám výber darčeka uľahčí a pomôže vám sa zorientovať v širokej ponuke hračiek a darčekov pre dievčatá rôzneho veku. Inšpirujte sa.

Berte ohľad na jej záľuby

Rozhodovanie vám určite uľahčí, ak budete pri výbere darčeka brať ohľad na priania a záujmy dievčatka, ktoré chcete obdarovať. Pre väčšinu dievčat je dôležitá estetická stránka darčekov, preto pri výbere dbajte o to, aby boli darované veci nielen tvorivé, ale aj dobre vyzerali. Ak nevyberaté darček pre svoje dieťa, môžete sa o ňom poradiť s rodičmi. Najlepšie vám povedia, čo ich dcéru aktuálne zaujíma, príp. čo jej doma chýba.

Pre dievča s hudobným duchom

Najlepším prostriedkom, ako dieťa zabaviť a pomôcť mu rozvinúť hudobný sluch, je voľba detského hudobného nástroja. Pre menšie dievčatká voľte jednoduchšie hudobné nástroje, ako napr. trúbku, flautu či xylofón. Pre staršie dievčatá môžete vybrať detskú gitaru, elektrické klávesy či, ak viete, že ju hranie baví, piano. Pokiaľ slečna, ktorú chcete obdarovať, rada spieva, ocení karaoke súpravu, s ktorou sa bude môcť vyblázniť aj s kamarátkami.

Darček pre dievča zaujímajúce sa o hudbu

Pre dievča, ktoré rado číta

Berte ohľad na to, či vyberáte knihu pre predškoláčku, alebo pre školáčku. Ak ešte nevie malá slečna čítať, je pravdepodobné, že jej knihu budú čítať rodičia. Čítanie i počúvanie príbehov je dôležité pri rozširovaní slovnej zásoby, pomáha rozvíjať fantáziu. Obľúbené sú príbehy, kde vystupujú deti rovnakého veku, s ktorými sa môže dievčatko stotožniť a prežívať s ňou útrapy i strasti bežného života.

Pre športovo založené dievča

Miluje dievča, ktoré chcete obdarovať, pohybové aktivity? Potom máte vyhrané. Stačí totiž vybrať darček, ktorý s jej obľúbenou aktivitou súvisí. Ak má rada bicyklovanie, ale bicykel už vlastní, mohol by ju potešiť košík na bicykel, zvonček či prilba. Malá športovkyňa by mohla oceniť kolobežku, skateboard, kolieskové korčule, ale napr. aj fitness náramok.

Darček pre malú športovkyňu

Pokiaľ má rada plávanie, novými plavkami či plaveckou čiapkou nič nepokazíte, pre dievča, ktoré rado lyžuje, môžete zaobstarať novú helmu, rukavice či okuliare. Vhodným darčekom je aj športové oblečenie, ktoré pri svojej obľúbenej disciplíne využije.

Pre slečnu, ktorá sa rada fintí

Dievčatá sa chcú páčiť. Aspoň u väčšiny je to tak, že by chceli byť staršie, maľovať a fintiť sa. Ak máte takú slečnu doma, urobte jej radosť detskou kozmetikou a líčidlami. Vhodnou voľbou je kozmetický kufrík, kde všetko „potrebné pre krásu“ nájdu. Pre dievča, ktoré sa rado parádi, je dobrým darčekom aj oblečenie či hodinky.

Malé ani veľké dievčatá nepohrdnú plyšákmi alebo mäkkými vankúšikmi, ktoré spríjemnia ich spánok.

Detská kuchynka, či domček pre bábiky?

Obidve sa radia k obľúbeným darčekom pre malé slečny. Ponúkajú totiž nekonečné možnosti pre hru osamote, ale aj s kamarátkami. Rozvíjajú detskú kreativitu, fantáziu a majú aj terapeutické účinky. Dieťa sa hrou dokáže odreagovať a zabudnúť na bežné starosti. Pri hre s domčekom pre bábiky si môže dieťa ventilovať emócie, do neživých bábik premietať svoje radosti i starosti. V prípade, že dievčatko už domček má, mohlo by ju potešiť ďalšie vybavenie doň. Rovnako sa zahrá aj s kuchynkou, s ktorou môže navyše napodobovať rodičov pri varení.

Domček pre bábiky pre dievča

Hry, hlavolamy, stavebnice, puzzle

Týmto darčekom zabodujete u dievčat rôzneho veku. Pri výbere dbajte o to, aby malo dievča, ktoré plánujete obdarovať, k tejto aktivite vzťah. A samozrejme, ak je to možné, zvoľte puzzle či stavebnicu s jej obľúbenou animovanou či komiskovou postavičkou. Vďaka spoločenským hrám a hlavolamom si môže rozvíjať sociálne zručnosti i logiku, učiť sa abecedu, objavovať svet zvierat či precvičovať si anglické slovíčka.

Darčeky, ktoré zaujmú

Technológie neovládajú iba svet dospelých, čoraz viac prenikajú aj do sveta detí. Mať mobil je od istého veku akási povinnosť, kto ho nemá, nie je in. Ak dievčatko, ktoré chcete obdarovať, už do toho veku dospelo, bude z telefónu nadšené. Potešiť ju môže aj tablet, na ktorom sa môže hrať, pozerať seriály či si čítať.