Ako vybrať darčeky pre mamu alebo babku - Vianočný sprievodca 2020

S maminou alebo babkou má človek zväčša veľmi vrúcne vzťahy. Aj preto treba do výberu vhodného darčeka zapojiť srdiečko. Porozmýšľajte nad tým, čo jej v domácnosti chýba a čo by ju potešilo. Maminy a babky bývajú zároveň pomerne nenáročné, pretože sú presvedčené o tom, že všetko potrebné už vlastnia. Tento názor však vytvára výborný priestor na to, aby ste im zjednodušili život a predstavili moderné technológie, ktorým sa doteraz úspešne vyhýbali.

Nezabúdajte samozrejme na to, že darček kupujete pre obdarovanú a nie pre seba. Nebuďte preto príliš tvrdohlaví a zmierte sa s tým, že ak sa vaša babka bojí čo i len poslať sms-ku, pretože si myslí že tým môže pokaziť mobil, potom ju pravdepodobne nepoteší ani tablet alebo čítačka kníh.

Náš zoznam kategórií využijete pri nákupe darčekov na Vianoce, narodeniny aj meniny. Neváhajte a vyberajte z hitov sezóny, ktoré zaručene potešia.

 

Ako vybrať darček pre babku alebo mamu?

Výber darčekov nám častokrát sťažujú generačné a názorové rozdiely. Musíme si však uvedomiť, že mama a babka sú dôležité ženy, ktoré nás vychovali a ktoré nám poskytli dostatok lásky kedykoľvek sme ju potrebovali. Zaslúžia si preto plnohodnotný darček a to aj napriek tomu, že si počas niektorých rozhovorov častokrát "hryzieme do jazyka".

Ako vybrať darček pre babku alebo starú mamu?

Neváhajte sa preto inšpirovať našimi nápadmi, ktoré vám určite pomôžu vybrať niečo vhodné. Pripravili sme ich hneď niekoľko (aj do zásoby).

Rozmýšľajte srdcom

Ak poznáte tajné prianie maminy alebo babku, potom jej ho určite splňte. Vďaka tomu dostane naozaj to, čo ju poteší. Ak ide o drahší dar, ktorý si bohužiaľ nemôžete dovoliť, potom do nákupu môžete zapojiť aj ostatných členov rodiny, ktorí pravdepodobne rovnako tápajú nad otázkou "čo vybrať?". Zložiť sa a kúpiť jeden "poriadny" dar je častokrát lepšie než darovať drobnú zbytočnosť z povinnosti.

Narodeninový darček pre maminu - ako ho vybrať?

Pri uvažovaní môžete vychádzať zo záujmov babky či matky. Ak rada varí alebo pečie, potom sa pravdepodobne poteší každému pomocníkovi, ktorý jej úsilie zjednoduší. Ak je zanietená milovníčka kníh, potom ju viete potešiť novým bestsellerom alebo kolekciou kníh od obľúbeného autora. Pohybovo aktívne dámy určite potešia aj rôzne fitness pomôcky, ktoré ich udržia vo forme. Milovníčky kultúry ocenia lístky do divadla alebo na koncert vážnej hudby. Stačí porozmýšľať nad tým, čo vašu blízku naozaj nadchýňa a nápady budú prichádzať jeden za druhým.

Perfektným darčekom pre mamu/babku je fotorámik, kalendár či fotokniha s rodinnými fotkami. Aj vďaka tejto pozornosti bude so svojimi blízkymi kedykoľvek si na nich spomenie.

Darujte zdravie

Vhodným darčekom sú aj multivitamíny či výživové doplnky, ktoré pomáhajú riešiť konkrétny zdravotný problém. Tieto produkty častokrát nájdete v domácnosti seniorov a preto si budete 100% istí, že ich naozaj potešia. Možno aj vďaka darovanému kolagénu zamáva babka bolesti kolien.

Do úvahy prichádzajú aj zdravotné prístroje a pomôcky. Porozmýšľajte nad tlakomerom, glukomerom či prístrojom, ktorý meria hladinu cholesterolu v krvi. Veľkú radosť spraví aj biolampa, ktorá má snáď tisíc využití, relaxačná soľná lampa alebo tradičné horské slnko.

Darček do kuchyne alebo domácnosti

Naše maminy a babky sú najlepšie kuchárky, aké poznáme. A svoje umenie častokrát zvládajú s minimálnym vybavením kuchyne. Aj preto im môžeme postupne dovybavovať kuchyňu technologickými vychytávkami, ktoré im ušetria čas, energiu aj peniaze.

Kuchynský robot pre ženu na narodeniny alebo Vianoce

Začať môžete napríklad novučičkou sadu hrncov Tescoma / Delimano či sadou ostrých kuchynských nožov. Výbornou voľbou je tlakový hrniec, fritéza, kuchynský robot alebo food processor. Babky aj maminy určite ocenia aj hrniec na zaváranie.

Mnohé ženy si potrpia na dokonalú čistotu domácnosti. S pribúdajúcim vekom a zdravotnými ťažkosťami však logicky nezvládajú toľko, čo pred pár rokmi. Riešením je umývačka riadu, robotický vysávač alebo parný čistič na podlahy i umývanie okien.

Aj maminy a babky sa chcú páčiť

Dámy vo veku sa o seba starajú rovnako ako ich dcéry a vnučky. Aj túto vedomosť môžete zúročiť pri nákupe darčekov na Vianoce, narodeniny a meniny. 

Výbornou voľbou sú pleťové krémy alebo prírodné oleje proti vráskam, hydratačné alebo čistiace masky, toniká alebo dekoračná kozmetika. Krok mimo neurobíte ani darovaním obľúbeného parfumu. Veľa žien sleduje trendy a preto ich zaručene poteší nová kabelka alebo poukážka na nákup oblečenia či obuvi.

Svoju maminu alebo babku môžete poslať aj ku kozmetičke, vlasovej vizážistke prípadne s ňou zájsť na masáž, manikúru alebo pedikúru. Spojíte tak príjemné s užitočným a oddýchnete si obe. Množstvo salónov dnes ponúka rôzne procedúry na omladenie pokožky, alebo celkové premeny počas ktorých navrhnú nový styling od hlavy až po päty. Porozmýšľate, či by takéto niečo neoslovilo aj vašu maminu či babku.

Pre milovníčky kávy alebo čaju

Každý z nás má svoje závislosti. Jednou z nich je bezpochyby aj dobrá káva či kvalitný sypaný čaj. Ak si vaša blízka rada vychutná niektorý z týchto lahodných nápojov, potom ju zaručene poteší nový kávovar (siahnuť môžete po klasickom moka kávovare, french presse, pákovom alebo automatickom espresse), prípadne štýlová keramická rýchlovarná kanvica.

Výborný darček na Vianoce alebo narodeniny pre ženu - kávovar

Výborným doplnkom tohto darčeku je darčekové balenie obľúbenej odrody kávy alebo kvitnúceho čaju.

Pre ženu, ktorá rada relaxuje

Naše matky a babičky si zaslúžia poriadnu dávku oddychu. Tieto momenty im môže spríjemniť klasický aroma difúzer, zvlhčovač vzduchu, ručný masážny prístoj, elektrická deka, hrejivé papuče z ovčej vlny a šálka horúceho nápoja.

Ak dámy vo vašom okolí relaxujú radšej aktívne, potom sa poobzerajte po kvalitných trekingových paliciach. Milovníčky turistiky určite potešia aj rôzne cestovateľské príručky, odolné funkčné oblečenie alebo kompaktný fotoaparát, vďaka ktorému si budú môcť zvečniť spomienky na navštívené lokality.

Športovanie obľubujú aj dámy vo veku. Preto sa nebojte podarovať im peknú novú podložku na jógu, rôzne fitness pomôcky (fit loptu, balančnú podložku, doplnky na pilates) alebo fitness náramok, vďaka ktorému si budú môcť sledovať denný počet prejdených krokov, ale aj srdcový tep.

Pre záhradkárku a milovníčku kvetov

Ak si vaša mamina alebo babička potrpí na krásnu záhradku plnú kvetov, potom jej určite venujte nové vybavenie - rozmýšľať môžete nad kvalitným záhradníckym náradím, cibuľkami kvetov, samozavlažovacími kvetináčmi či ručnými postrekovačmi.