Ako vybrať darčeky pre manžela alebo priateľa - Vianočný sprievodca 2020

Výber darčeka pre manžela alebo priateľa sa radí k tým ľahším. Ženy poznajú partnera lepšie ako ktokoľvek iný, sú vnímavé k jeho potrebám a túžbam. Ak však máte pocit, že sa vám minuli nápady a nič nevymyslíte, náš prehľad by vám mohol byť nápomocný. Nájdete v ňom nápady na praktické i trochu bláznivé darčeky, tip na darčeky pre športovca, muža, ktorý sa o seba pravidelne stará, i milovníka áut.

Prezrite si naše tipy na darčeky pre partnera. Veríme, že medzi nimi nájdete ten správny a vyčaríte svojmu partnerovi úsmev na tvári.

Dnešné tipy redakcie

[table]

Vyberte si kategóriu

 

Ako vybrať darček pre manžela alebo priateľa

Každý muž je iný a predsa sú všetci rovnakí. Tešia sa, keď dostanú originálny darček, radosť im urobí praktický darček, ale aj bláznivý dar, s ktorým si užijú množstvo zábavy. Vyberanie darčekov je na začiatku vzťahu jednoduché, časom však môžu dôjsť nápady a vy bude nad výberom správneho daru tráviť viac a viac času. Aby sme vám pomohli, pripravili sme pre vás pár tipov, ako si s výberom darčeka poradiť.

Ako vybrať darček pre manžela alebo priateľa

V našom sprievodcovi výberom darčeka pre manžela alebo partnera nájdete nápady, ktorými sa môžete pri voľbe správneho daru inšpirovať.

Počúvajte a budete odmenené

Väčšina mužov prejavuje svoj názor verejne a dávajú na známosť, čo sa im páči a čo nie. Niekedy stačí len počúvať a dozviete sa, čo by si váš partner želal. Ak váš manžel/priateľ predstavuje výnimku a o svoje pocity a názory sa nedelí, budete sa ho musieť opýtať, čo by si prial. Samozrejme, nie priamo, správne zvolenými otázkami zistíte, čo by chcel aj bez toho, aby tušil, že to na najbližší sviatok dostane. V prípade, že nemá vaša polovička rada prekvapenia, máte vyhrané. Môžete sa s ním o darčeku porozprávať priamo a on sa z neho bude aj tak tešiť.

Muž otvárajúci darček

Pre muža, ktorý dbá o svoj vzhľad

Nie vždy je pri výbere darčekov dôležitá originalita. Muži, ktorí sa o seba starajú a chcú vyzerať vždy dobre, ocenia praktický darček v podobe holiaceho strojčeka, zastrihávača brady a fúzov, prípadne sa im oči rozžiaria pri pohľade na novú kravatu, parfum alebo veselé ponožky. Stačí siahnuť po osvedčených značkách a riadiť sa partnerovými preferenciami. Ak viete, že váš partner má rád drevité vône, vyberte mu nový parfum s nádychom santalového dreva či cédru, ak nemá rád červenú farbu, nekupujte mu červenú kravatu apod.

Pre športovca

Pokiaľ máte doma športovca – aktívneho či pasívneho, je veľmi pravdepodobné, že nepohrdne športovým darčekom. Má váš partner rád futbal? Pravidelne behá či bicykluje? Baví ho golf? Zimné športy sú jeho vášeň? Pri výbere darčeka sa tým riaďte a netrafíte vedľa. Bežca by mohli potešiť nové bežecké tenisky, lyžiara nová helma, rukavice či lyžiarky, cyklistu napr. nové svetlo na bicykel, cyklistické tričko alebo fľaša. Pasívnemu športovci darujte dres jeho obľúbeného hráča či hrnček s logom jeho obľúbeného tímu.

Darček pre muža športovca

Aktívnemu športovcovi urobíte radosť krokomerom, fitness náramkom alebo športtesterom, ktorý mu umožní sledovať jeho tep a podaný výkon za každých okolností. Vhodnou voľbou pre športovca sú aj výživové doplnky, ktoré podporia jeho výkon.

Pre zanieteného hráča

Muži sa radi hrajú, to je fakt. V každom jednom sa ukrýva malý chlapec, ktorý by chcel svoj voľný čas tráviť bezstarostným hraním. Prečo im to teda nedopriať? Herná konzola, dron, RC model, 3D tlačiareň či stolová hra vášho partnera pod stromčekom (alebo na iný sviatok) určite potešia. Ak zvolíte niečo, pri čom môžete tráviť čas spolu, bude radosť dvojnásobná.

Pri výbere darčeka by ste mali zohľadniť taktiež vek partnera. 50-ročný muž vtipné ponožky neocení tak ako napr. 30-ročný chlap a 30-ročného muža by asi nepotešila elektrická deka.

Pre muža, ktorý trávi veľa času v záhradke

Trávi váš partner väčšinu voľného času v záhradke či starostlivosťou o trávnik? Výber darčeka nebude zložitý. Pre nadšencov záhradkárčenia a pobytu vonku máte na výber viacero možností. Nová kosačka, vysávač lístia, záhradné nožnice či pestovateľský set sa mu určite zídu. Muži, ktorí ešte k tomu aj radi grilujú, nepohrdnú záhradným grilom. Z takého darčeka budete mať radosť obaja, keďže grilované dobroty budete konzumovať spoločne.

Muž záhradkár - výber vhodného darčeka

Zážitok, ktorý prekvapí

Pre mužov s dobrodružným duchom, ktorí radi objavujú nové veci, bude najvhodnejšou voľbou zážitkový darček. Vzhľadom na veľký výber v tejto oblasti môžete vybrať nielen to, čo by váš partner chcel raz vyskúšať, ale aj niečo, čo ho prekvapí a vy to môžete zažiť s ním. Pre mužov obľubujúcich varenie sa hodí kurz indickej (francúzskej, thajskej...) kuchyne, pre milovníkov adrenalínu napr. bungee jumping, let balónom alebo let v stíhačke a pre nadšencov áut bude vhodnou voľbou škola šmyku, offroad jazda či jazda vo Ferrari.

Pre technologického nadšenca

Elektronika sa každoročne radí k naj darčekom nielen na Vianoce. Muža, ktorý by sa nepotešil elektronike, by ste hľadali len ťažko. Skúste si urobiť zoznam toho, čo doma ešte nemáte, prípadne aj vecí, ktoré by sa zišli vymeniť, a môžete nakupovať. Tablet, čítačka kníh, počítač, nový televízor, kamera alebo power banka? Obľúbenou voľbou sú i mobilné telefóny, navigácie do auta či slúchadlá.

Muž - nadšenec do technológií výber darčeka

Výber darčeka si zjednodušíte stanovením rozpočtu. Budete vedieť, v akých cenových hladinách sa môžete pohybovať.

Pre autičkárov

Máte niekedy pocit, že váš partner má auto radšej ako vás? Ak to tak naozaj je, veľa s tým asi nenarobíte, avšak aspoň vám to otvára ďalšie dvere pri výbere darčeka. Darujte mu autokozmetiku, vďaka ktorej bude jeho tátoš žiariť, stojan na pneumatiky, kde si môže po prezutí pneumatiky uskladniť, vysávač do auta, s ktorým ho udrží vždy čisté, pneumatikový termohrnček, ktorý mu bude robiť radosť pri jazde do práce, či praktický darček v podobe nanopodložky v tvare auta, na ktorú si môže v aute položiť napr. mobil.