3D podlahy do kúpelne aj obývačky. Ako sa robia?

Za istú podobu 3D podlahy by sme mohli označiť aj udupanú hlinu, akú mali naši predkovia v dreveniciach. Našťastie už technológie dokážu pripraviť omnoho pohodlnejšie, zato rovnako verné zážitky z  podlahoviny.

3D podlaha do jedálne

Príkladom sú epoxidové liate 3D podlahy. A my vám o nich dnes prezradíme všetko podstatné!

Vizuálna kanonáda

Pri vstupe do bežnej miestnosti s dlažbou, laminom alebo linoleom vás podlaha môže zaujať, ba dokonca v prípade krásnych farieb, či spracovania aj uchvátiť. No ako náhle stupíte na 3D podlahu, začne sa hurikán pocitov.

Môžete výskať od radosti, potácať sa ako v stave opitosti, môže sa vám roztočiť hlava, budete sa tešiť ako malé dieťa, zažijete skrátka neuveriteľnú paľbu pocitov a dojmov. A to je jedna z najväčších výhod 3D podlahy – zážitok.

Zväčšíte priestor

Ďalšou výhodu 3D epoxidovej podlahy je aj optické zväčšenie priestoru. Preto sa často používa práve do menších kúpeľní. Na rozdiel od bielych odtieňov stien, či priestranných zrkadiel na stenách 3D podlaha zväčší priestor do hĺbky.

3D podlaha v kúpelni

Vlastný dizajn 3D podlahy

Nie je nič neobvyklé, ak znázorňuje verne pláž s jemnými vlnkami oceánu, ale pokojne si môžete vybrať aj podlahu s optickým priezorom do hlbiny. Je len na vás, aký motív zvolíte. Možné je skutočne všetko. Aj preto sa 3D podlahy do kúpeľne stávajú stále obľúbenejšími.

Ako sa robia 3D podlahy?

3D podlahy sú unikátne nielen zobrazením, ale aj prevedením. V prvom rade si vyberiete motív od výmyslu sveta. Rovnako ako pri sklenenej zástene sú milióny možností, ktoré doláže epoxidová podlaha zobraziť.

Potom je už postup práce s 3D podlahou veľmi jednoduchý:

  • na čistý a vyhladený betónový povrch a sa nanesie epoxidový penetrák
  • na ten sa následne aplikuje špeciálna PVC – fólia určená pre epoxid
  • na záver sa celý obrazec zaleje priesvitným čírim epoxidovým lakom

Epoxidová podlaha do bytu je hotová a odolná voči škrabancom aj chémii a preto aj obrázok ostane celý čas akoby ste ho len včera inštalovali. Čo sa týka časovej náročnosti, kým sa jednotlivé vrstvy nanesú, preschnú, a vytvrdnú, trvá to priemerne  3 – 5 dní.

Vďaka systému pokládky nanášaním je podlaha hladká ako sklo. Žiadne škáry, medzery ani predely. Obraz je jednoliaty od rohu k rohu.

Spravte si vlastnú podlahu

Ak sa vám žiadny z ponúkaných obrazcov nepáči, môžete použiť dokonca aj vlastnú fotografiu. A teraz pozor, prichádza tá najlepšia časť príbehu o 3D podlahe.

3D epoxidová podlaha

Tak ako môžete do epoxidu zaliať akýkoľvek obrazec, tak lak pohodlne pohltí aj malé predmety. Môžete si v podlahe uchovať napríklad mince zo dovolenky, alebo malé mušličky, pripadne kamienky, piesok z vysnívanej pláže zo svadobnej cesty. Podlaha tak bude jedinečná, originálna, autentická a skutočne až romantická. Ak skombinujete 3D podlahy s napínanou stenou prípadne aj s napínaným stropom, dokážete vytvárať dokonale 3D variácie priestoru s neobmedzenými možnosťami.

Cenu kompenzuje životnosť

Cena 3D podlahy nie je zanedbateľná a rozhodne vyššia ako pri klasikom lamine. Počítať je nutné s cenou od 50 eur za meter štvorcový. Ide o dosť vysoké náklady, ale pri tejto podlahe je možné počítať s celoživotnou prevádzkou.

3D podlaha v kúpelni

Je totiž bežne využívaná v priemyselných odvetviach, takže liate podlahy do domu zvládnu bez najmenších problémov všetky každodenné činnosti domácnosti.  

Zdravá a praktická

Epoxidová podlaha sa veľmi dobre udržiava, nevadí jej ani vlhké prostredie. Nesmiernou výhodou je nízky profil, vďaka čomu je možné pod ňou využiť aj podlahové kúrenie. Preto môže byť riešením do každej izby.

Je potrebné však pamätať, že podlaha s vami môže byť skutočne celý život a jej výmena nie je lacná záležitosť. Preto je vhodné, rovnako ako pri voľbe kuchynskej zásteny, voliť motívy, ktoré nebudú hitom jednej sezóny.

3D podlaha vodopády

3D podlaha nemusí nutne znamenať len farebné prvky na hranici gýču. Môže zobrazovať okrem morskej hladiny aj peknú hravú podlahu, ako z dobrodružnej hry do detskej izby a atraktívne umelecky stvárnené dielo môže obsahovať 3D podlaha do obývačky. Dokonca zvládne pôsobiť aj ako dekoratívna podlaha typu leštený mramor, alebo mahagónový luxusne poňatý podklad.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka Červená obývačka

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.Publikované dňa: 01.02.2018
Hodnotenie článku:
(87.8%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie darčeky ku kolaudácií: Viete, čím prekvapiť domácich? Najlepšie darčeky ku kolaudácií: Viete, čím prekvapiť domácich?

Kolaudácia nového domu či bytu je skvelou príležitosťou na to, aby sme sa stretli s priateľmi či rodinou. Je dobrým zvykom, že pozvaní hostia prinesú so sebou aj nejaký dar. Viete, čo je...

Stieracia mapa sveta na stenu: Ukážeme vám tie najkrajšie miesta Stieracia mapa sveta na stenu: Ukážeme vám tie najkrajšie miesta

Ste vášnivým cestovateľom? Vďaka stieracej mape si môžete dokumentovať, ktoré časti sveta ste už spoznali, a ktoré spoznať ešte len plánujete.

Retro v interiéri: Chladničky, kanvice či rádio dotvoria váš domov Retro v interiéri: Chladničky, kanvice či rádio dotvoria váš domov

Patríte medzi milovníkov interiérového dizajnu? Práve doplnky v retro štýle dodajú vášmu domovu či bytu šmrnc. Sortiment v segmente dizajnu je naozaj bohatý. Predstavíme vám ponuku.


Komentáre

23/02/2018 18:17
Martin

Ako si objednam tu 3d podlahu

25/02/2018 10:28
Renata Skopova

Chcela bysom vediet cenu 3d podlahy.

26/02/2018 09:17
Redakcia

Dobrý deň. Na internete sa dá nájsť hneď niekoľko firiem, ktoré tieto podlahy realizujú - narýchlo sme narazili napr. na: - http://airtavos.eu/podlahy.html#
- http://www.fwdesign.sk/realizacie/dizajnove-liate-podlahy/

Cenovú ponuku podlahy vám zašle priamo firma, ktorá ju realizuje.

05/06/2018 19:01
Eva Hulinkova

Dobry den chcem sa spytat na moznost exterierovej 3d podlahy.

17/06/2018 09:22
Lenka

Mam zaujem o tie 3d podlahy.

12/10/2018 00:08
Iveta Sklenárová

Dobrý večer,
mám záujem o 3D podlahu do kúpelne, aké najmenšie rozmery máte ?
Ďakujem za skorú odpoveď.

Pridať komentár