3D podlahy do kúpelne aj obývačky. Ako sa robia?

Za istú podobu 3D podlahy by sme mohli označiť aj udupanú hlinu, akú mali naši predkovia v dreveniciach. Našťastie už technológie dokážu pripraviť omnoho pohodlnejšie, zato rovnako verné zážitky z  podlahoviny.

3D podlaha do jedálne

Príkladom sú epoxidové liate 3D podlahy. A my vám o nich dnes prezradíme všetko podstatné!

Vizuálna kanonáda

Pri vstupe do bežnej miestnosti s dlažbou, laminom alebo linoleom vás podlaha môže zaujať, ba dokonca v prípade krásnych farieb, či spracovania aj uchvátiť. No ako náhle stupíte na 3D podlahu, začne sa hurikán pocitov.

Môžete výskať od radosti, potácať sa ako v stave opitosti, môže sa vám roztočiť hlava, budete sa tešiť ako malé dieťa, zažijete skrátka neuveriteľnú paľbu pocitov a dojmov. A to je jedna z najväčších výhod 3D podlahy – zážitok.

Zväčšíte priestor

Ďalšou výhodu 3D epoxidovej podlahy je aj optické zväčšenie priestoru. Preto sa často používa práve do menších kúpeľní. Na rozdiel od bielych odtieňov stien, či priestranných zrkadiel na stenách 3D podlaha zväčší priestor do hĺbky.

3D podlaha v kúpelni

Vlastný dizajn 3D podlahy

Nie je nič neobvyklé, ak znázorňuje verne pláž s jemnými vlnkami oceánu, ale pokojne si môžete vybrať aj podlahu s optickým priezorom do hlbiny. Je len na vás, aký motív zvolíte. Možné je skutočne všetko. Aj preto sa 3D podlahy do kúpeľne stávajú stále obľúbenejšími.

Ako sa robia 3D podlahy?

3D podlahy sú unikátne nielen zobrazením, ale aj prevedením. V prvom rade si vyberiete motív od výmyslu sveta. Rovnako ako pri sklenenej zástene sú milióny možností, ktoré doláže epoxidová podlaha zobraziť.

Potom je už postup práce s 3D podlahou veľmi jednoduchý:

  • na čistý a vyhladený betónový povrch a sa nanesie epoxidový penetrák
  • na ten sa následne aplikuje špeciálna PVC – fólia určená pre epoxid
  • na záver sa celý obrazec zaleje priesvitným čírim epoxidovým lakom

Epoxidová podlaha do bytu je hotová a odolná voči škrabancom aj chémii a preto aj obrázok ostane celý čas akoby ste ho len včera inštalovali. Čo sa týka časovej náročnosti, kým sa jednotlivé vrstvy nanesú, preschnú, a vytvrdnú, trvá to priemerne  3 – 5 dní.

Vďaka systému pokládky nanášaním je podlaha hladká ako sklo. Žiadne škáry, medzery ani predely. Obraz je jednoliaty od rohu k rohu.

Spravte si vlastnú podlahu

Ak sa vám žiadny z ponúkaných obrazcov nepáči, môžete použiť dokonca aj vlastnú fotografiu. A teraz pozor, prichádza tá najlepšia časť príbehu o 3D podlahe.

3D epoxidová podlaha

Tak ako môžete do epoxidu zaliať akýkoľvek obrazec, tak lak pohodlne pohltí aj malé predmety. Môžete si v podlahe uchovať napríklad mince zo dovolenky, alebo malé mušličky, pripadne kamienky, piesok z vysnívanej pláže zo svadobnej cesty. Podlaha tak bude jedinečná, originálna, autentická a skutočne až romantická. Ak skombinujete 3D podlahy s napínanou stenou prípadne aj s napínaným stropom, dokážete vytvárať dokonale 3D variácie priestoru s neobmedzenými možnosťami.

Cenu kompenzuje životnosť

Cena 3D podlahy nie je zanedbateľná a rozhodne vyššia ako pri klasikom lamine. Počítať je nutné s cenou od 50 eur za meter štvorcový. Ide o dosť vysoké náklady, ale pri tejto podlahe je možné počítať s celoživotnou prevádzkou.

3D podlaha v kúpelni

Je totiž bežne využívaná v priemyselných odvetviach, takže liate podlahy do domu zvládnu bez najmenších problémov všetky každodenné činnosti domácnosti.  

Zdravá a praktická

Epoxidová podlaha sa veľmi dobre udržiava, nevadí jej ani vlhké prostredie. Nesmiernou výhodou je nízky profil, vďaka čomu je možné pod ňou využiť aj podlahové kúrenie. Preto môže byť riešením do každej izby.

Je potrebné však pamätať, že podlaha s vami môže byť skutočne celý život a jej výmena nie je lacná záležitosť. Preto je vhodné, rovnako ako pri voľbe kuchynskej zásteny, voliť motívy, ktoré nebudú hitom jednej sezóny.

3D podlaha vodopády

3D podlaha nemusí nutne znamenať len farebné prvky na hranici gýču. Môže zobrazovať okrem morskej hladiny aj peknú hravú podlahu, ako z dobrodružnej hry do detskej izby a atraktívne umelecky stvárnené dielo môže obsahovať 3D podlaha do obývačky. Dokonca zvládne pôsobiť aj ako dekoratívna podlaha typu leštený mramor, alebo mahagónový luxusne poňatý podklad.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríke aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...Publikované dňa: 01.02.2018
Hodnotenie článku:
(88.8%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Kreatívne a vzdelávacie pomôcky do detskej izbičky Kreatívne a vzdelávacie pomôcky do detskej izbičky

V čase chorôb, počas dlhých upršaných dní či nedeľných popoludní, keď zostanú doma, je pre deti ich izbička celým vesmírom. Premeňte ju na svet plný dobrodružstva a nápadov!

Bývajte v štýle anglického vidieka! Bývajte v štýle anglického vidieka!

Presne taký, aký si pamätáme z romantických príbehov Jane Austinovej. Vytvoriť domácnosťou s atmosférou anglického vidieka však môžete aj u vás doma.  Stačí aj zopár drobností z blšieho...

Samolepiaca vinylová podlaha do kuchyne aj kúpeľne. Cena, výhody a nevýhody. Samolepiaca vinylová podlaha do kuchyne aj kúpeľne. Cena, výhody a nevýhody.

Aké sú vlastnosti vinylovej podlahy? Hodí sa vinylová podlaha do kuchyne? Aké sú jej výhody a nevýhody? Je vinylová podlaha vhodná do kúpeľne? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcom...


Pridať komentár