3D podlahy do kúpelne aj obývačky. Ako sa robia?

Za istú podobu 3D podlahy by sme mohli označiť aj udupanú hlinu, akú mali naši predkovia v dreveniciach. Našťastie už technológie dokážu pripraviť omnoho pohodlnejšie, zato rovnako verné zážitky z  podlahoviny.

3D podlaha do jedálne

Príkladom sú epoxidové liate 3D podlahy. A my vám o nich dnes prezradíme všetko podstatné!

Vizuálna kanonáda

Pri vstupe do bežnej miestnosti s dlažbou, laminom alebo linoleom vás podlaha môže zaujať, ba dokonca v prípade krásnych farieb, či spracovania aj uchvátiť. No ako náhle stupíte na 3D podlahu, začne sa hurikán pocitov.

Môžete výskať od radosti, potácať sa ako v stave opitosti, môže sa vám roztočiť hlava, budete sa tešiť ako malé dieťa, zažijete skrátka neuveriteľnú paľbu pocitov a dojmov. A to je jedna z najväčších výhod 3D podlahy – zážitok.

Zväčšíte priestor

Ďalšou výhodu 3D epoxidovej podlahy je aj optické zväčšenie priestoru. Preto sa často používa práve do menších kúpeľní. Na rozdiel od bielych odtieňov stien, či priestranných zrkadiel na stenách 3D podlaha zväčší priestor do hĺbky.

3D podlaha v kúpelni

Vlastný dizajn 3D podlahy

Nie je nič neobvyklé, ak znázorňuje verne pláž s jemnými vlnkami oceánu, ale pokojne si môžete vybrať aj podlahu s optickým priezorom do hlbiny. Je len na vás, aký motív zvolíte. Možné je skutočne všetko. Aj preto sa 3D podlahy do kúpeľne stávajú stále obľúbenejšími.

Ako sa robia 3D podlahy?

3D podlahy sú unikátne nielen zobrazením, ale aj prevedením. V prvom rade si vyberiete motív od výmyslu sveta. Rovnako ako pri sklenenej zástene sú milióny možností, ktoré doláže epoxidová podlaha zobraziť.

Potom je už postup práce s 3D podlahou veľmi jednoduchý:

  • na čistý a vyhladený betónový povrch a sa nanesie epoxidový penetrák
  • na ten sa následne aplikuje špeciálna PVC – fólia určená pre epoxid
  • na záver sa celý obrazec zaleje priesvitným čírim epoxidovým lakom

Epoxidová podlaha do bytu je hotová a odolná voči škrabancom aj chémii a preto aj obrázok ostane celý čas akoby ste ho len včera inštalovali. Čo sa týka časovej náročnosti, kým sa jednotlivé vrstvy nanesú, preschnú, a vytvrdnú, trvá to priemerne  3 – 5 dní.

Vďaka systému pokládky nanášaním je podlaha hladká ako sklo. Žiadne škáry, medzery ani predely. Obraz je jednoliaty od rohu k rohu.

Spravte si vlastnú podlahu

Ak sa vám žiadny z ponúkaných obrazcov nepáči, môžete použiť dokonca aj vlastnú fotografiu. A teraz pozor, prichádza tá najlepšia časť príbehu o 3D podlahe.

3D epoxidová podlaha

Tak ako môžete do epoxidu zaliať akýkoľvek obrazec, tak lak pohodlne pohltí aj malé predmety. Môžete si v podlahe uchovať napríklad mince zo dovolenky, alebo malé mušličky, pripadne kamienky, piesok z vysnívanej pláže zo svadobnej cesty. Podlaha tak bude jedinečná, originálna, autentická a skutočne až romantická. Ak skombinujete 3D podlahy s napínanou stenou prípadne aj s napínaným stropom, dokážete vytvárať dokonale 3D variácie priestoru s neobmedzenými možnosťami.

Cenu kompenzuje životnosť

Cena 3D podlahy nie je zanedbateľná a rozhodne vyššia ako pri klasikom lamine. Počítať je nutné s cenou od 50 eur za meter štvorcový. Ide o dosť vysoké náklady, ale pri tejto podlahe je možné počítať s celoživotnou prevádzkou.

3D podlaha v kúpelni

Je totiž bežne využívaná v priemyselných odvetviach, takže liate podlahy do domu zvládnu bez najmenších problémov všetky každodenné činnosti domácnosti.  

Zdravá a praktická

Epoxidová podlaha sa veľmi dobre udržiava, nevadí jej ani vlhké prostredie. Nesmiernou výhodou je nízky profil, vďaka čomu je možné pod ňou využiť aj podlahové kúrenie. Preto môže byť riešením do každej izby.

Je potrebné však pamätať, že podlaha s vami môže byť skutočne celý život a jej výmena nie je lacná záležitosť. Preto je vhodné, rovnako ako pri voľbe kuchynskej zásteny, voliť motívy, ktoré nebudú hitom jednej sezóny.

3D podlaha vodopády

3D podlaha nemusí nutne znamenať len farebné prvky na hranici gýču. Môže zobrazovať okrem morskej hladiny aj peknú hravú podlahu, ako z dobrodružnej hry do detskej izby a atraktívne umelecky stvárnené dielo môže obsahovať 3D podlaha do obývačky. Dokonca zvládne pôsobiť aj ako dekoratívna podlaha typu leštený mramor, alebo mahagónový luxusne poňatý podklad.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!Publikované dňa: 01.02.2018
Hodnotenie článku:
(88%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Gulášové kotlíky a kotliny na dom, chatu aj záhradu Gulášové kotlíky a kotliny na dom, chatu aj záhradu

Leto je v plnom prúde a vy ste ešte ani raz nevarili guláš, lebo sa neviete rozhodnúť, či je lepší medený, smaltovaný alebo nerezový kotlík? A aký veľký vlastne potrebujete? Trochu vám s...

Poznáte všetky typy interiérového tienenia? Je ich viac, než si myslíte Poznáte všetky typy interiérového tienenia? Je ich viac, než si myslíte

Pripravili sme pre vás sumár typov žalúzií vhodných pre vnútorné priestory vášho domu tak, aby ich obstaranie pre vašu domácnosť skončilo vždy happy endom. Aké máte možnosti? Poradíme vám!

Gresová dlažba aj na terasu alebo do garáže. Je mrazuvzdorná Gresová dlažba aj na terasu alebo do garáže. Je mrazuvzdorná

Mať pevnú „pôdu“ pod nohami je základom, aby sme mohli všetko ostatné v interiéri i exteriéri prispôsobiť. Aká je odolnosť gresovej dlažby? Koľko stojí? Všetko podstatné sa dozviete v...


Komentáre

23/02/2018 18:17
Martin

Ako si objednam tu 3d podlahu

25/02/2018 10:28
Renata Skopova

Chcela bysom vediet cenu 3d podlahy.

26/02/2018 09:17
Redakcia

Dobrý deň. Na internete sa dá nájsť hneď niekoľko firiem, ktoré tieto podlahy realizujú - narýchlo sme narazili napr. na: - http://airtavos.eu/podlahy.html#
- http://www.fwdesign.sk/realizacie/dizajnove-liate-podlahy/

Cenovú ponuku podlahy vám zašle priamo firma, ktorá ju realizuje.

05/06/2018 19:01
Eva Hulinkova

Dobry den chcem sa spytat na moznost exterierovej 3d podlahy.

17/06/2018 09:22
Lenka

Mam zaujem o tie 3d podlahy.

Pridať komentár