10 tipov, ako uložiť kabelky

Ide síce o výsostne "ženskú tému", ale správnu organizáciu kabeliek určite ocenia i páni, žijúci v jednej domácnosti s dámou vlastniacou viacero kabeliek. V prvom rade si treba uvedomiť, že problémom nie je to, že kabeliek (rovnako ako oblečenia) je veľa, na chybe je len zlá organizácia.

Ako uložiť kabelky

Viete, ako uskladniť kabelky tak, aby ste v nich mali prehľad a aby ste ušetrili miesto?

Zaujímavé organizéry a vešiaky na kabelky


10 tipov, ako uložiť kabelky

Vhodne uskladniť kabelky sa dá aj v bežných domácich podmienkach, kde je málo priestoru. Na inšpiráciu vám prinášam 10 spôsobov, ako vyriešiť uskladnenie kabeliek.

Kabelkové poličky

Máte šatníkovú skriňu? Potom sa v nej určite nachádzajú poličky na uskladnenie oblečenia. Pozrite sa, či by sa do každého policového priestoru, nedala vložiť ešte jedna polička. Ak áno, neváhajte a namontujte si medzi police v skrini ďalšie police, do ktorých umiestnite vaše kabelky. Rozdeľte kabelky podľa výšky na nižšie a vyššie a podľa toho montujte aj police. Takéto rozmiestnenie je najideálnejšie, pretože máte dokonalý náhľad všetkých modelov kabeliek, pričom ste neprišli takmer o žiadny priestor.

Regál alebo komoda

Regál alebo klasickú skrinku na topánky môžete využiť nielen na topánky, ale aj na kabelky. Ak si kúpite dva rovnaké botníky a uložíte ich vedľa seba, výsledok bude výborný. Do jedného dajte topánky a do druhého kabelky. Ak sa vám tradičný botník ako riešenie nepáči, stačí vám väčšia komoda na chodbu, do ktorej umiestnite na jednu stranu/do jednej zásuvky topánky a na druhú vaše kabelky. Týmto spôsobom sa vyhnete aj nepríjemnému napáchnutiu kabeliek.

Trendy skriňové zásuvky

V prípade, ak potrebujete uskladniť veľké množstvo listových kabeliek, dobrou voľbou je aj uskladnenie v zásuvke. Buď si zásuvku uvoľnite v komode alebo moderným riešením je aj kúpa komody do vašej skrine. Mnohé skrine, ktoré majú posuvné dvere, sa dajú vybaviť zásuvkovým priestorom.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie komody

Boxy alebo krabice

Úložné boxy z plastu alebo z textílie, ktoré zložíte jedným pohybom, poslúžia aj na uskladnenie kabeliek. Je to alternatíva, ktorá je najlacnejším riešením. Keďže plastové boxy sú väčšinou priehľadné a ich obsah by bol viditeľný, odporúčame radšej zvoliť látkový box alebo box potiahnutý rôznymi tapetami alebo baliacim papierom. Okrem kabeliek si do nich môžete uskladniť napr. aj rukavičky.

Vákuové vrecia

V prípade listových kabeliek alebo kabeliek, ktoré sú určené len na zimu, napr. tie kožušinové alebo huňaté, môžete použiť vákuové vrecia. Vrecia ušetria veľa miesta, chránia kabelky pred vlhkosťou, prachom, hmyzom, plesňami a zápachom. Tento spôsob úschovy je praktický naozaj len pri výmene sezónnych kabeliek. Možno sa vám to zdá nepraktické, pretože aj v zime nosíte kabelky, ktoré v lete, ale nie je to úplne tak. Malé farebné listové kabelky určite nenosíte počas zimy.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie Úložné boxy

Vešiak na kabelky

Niektoré kabelky, aby nestratili svoj pôvabný tvar, napr. niektoré tašky do ruky či crossbody, zaveste, aby si zachovali svoj tvar. Nemali by ste na ne pokladať ďalšie kabelky a už vôbec ich nijako skladať, pretože takúto kabelku môžete poškodiť. Do šatníkovej skrine alebo do šatníka na dvere nainštalujte vešiak na kabelky.

Organizér na kabelky

Podobným systémom funguje aj organizér na kabelky – na jeden organizér zavesíte viacero kabeliek. V organizéri je každá kabelka chránená pred nečistotami. Je to skvelý spôsob uskladnenia, pretože kabelky si zachovávajú svoj tvar a sú čisté.

Plastové vrecká majú výhodu, pretože neprepúšťajú vzduch a pachy z oblečenia či z prostredia okolo, ale ťažšie sa udržujú čisté. Textilné zase prepúšťajú vzduch, avšak sú prateľné v práčke. Organizér si môžete zavesiť kdekoľvek budete chcieť, napr. priamo do šatníkovej skrine alebo na šatníkové dvere.

Kabelkové ušká

Ďalšou možnosťou, ktorá funguje na princípe vešiaka, sú malé kabelkové ušká. Ide vlastne o mini vešiačik, ktorý je upravený tak, že má háčik, pomocou ktorého sa zavesí na tyč v šatníku a aj špeciálne upravenú plošinku, hneď pod háčikom, do ktorého ideálne sadne uško vašej kabelky. Tento spôsob je síce elegantný a priehľadný, no vyžaduje viac miesta. Ďalšou nevýhodou je, že na jedno uško možno zavesiť len jednu kabelku.

Klinčeky

Drobné klinčeky na vnútornej strane otočných dverí v skrini môžu taktiež vyriešiť váš problém s kabelkami. Ak ich umiestnite striedavo (šachovite), potom využijete viac priestoru a môžete na dvere zavesiť viac kabeliek. Pozor však, aby ste veľkou váhou nezaťažili dvere.

Úložný priestor pod posteľou

Nemusíte ho využiť iba na paplóny, vankúše a obliečky. Jednu zásuvku si môžete vyhradiť na uloženie kabeliek. Budú chránené pred prachom a budete mať prehľad, čo kde je.

Zaujímavé organizéry a vešiaky na kabelky

Kabelky podľa farieb alebo podľa veľkosti?

Ak už ste si našli svoj spôsob uskladnenia, potom si kabelky môžete poukladať aj podľa ďalších kritérií, napr. podľa farieb. Hoci ide o obľúbený spôsob ukladania kabeliek, nemusí vyhovovať každému. Kabelky totiž môžu jedna vedľa druhej zanikať. Odporúčame radšej zvoliť rozdelenie podľa tvaru. Tak budete mať lepší prehľad a kabelky nebudú splývať.

Kabelky na stojane na oblečenie

Na seba alebo vedľa seba?

Kabelky, ktoré ukladáte na seba, síce priestor ušetria, no bude problém pri ich vyberaní, najmä ak vyberáte tú naspodku. Navyše, kabelky v komínkoch strácajú svoj tvar. Preto radšej ako komíny zvoľte ukladanie jednu vedľa druhej. Rýchlo jednu vyberiete, rýchlo ju zasuniete späť a nenarobíte pri tom žiadny neporiadok. Tento spôsob vám uľahčuje aj rozmýšľanie, akú kabelku zvoliť k outfitu.

Kabelkové tipy

  • Noviny a mole: Aby kabelke zostal pôvodný tvar, vám poslúži aj novinový papier. Vyplňte ním kabelku a nemusíte sa obávať ani molí.
  • Otravné pútka: Ak má vaša kabelka dlhé pútko, strčte ho dovnútra kabelky. Udržíte tak pekný tvar kabelky a priestor bude pôsobť upratanejšie.
  • Prívesok na kabelku: Ak je vaša kabelka nudná, resp. nie je ničím zaujímavá, oživte ju vhodným príveskom. Obľúbené sú chlpatý pompom alebo chvost rôznych farieb. Čím výraznejšia farba a veľkosť, tým pôvabnejšia kabelka.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre

Pri výbere lustra treba myslieť nielen prakticky, ale aj esteticky. Luster musí poskytnúť dostatočné osvetlenie a zároveň môže pôsobiť na pohľad zaujímavo.

Zelená kuchyňa – oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa – oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.Publikované dňa: 10.01.2022
Hodnotenie článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Urobte si Vianoce ako z rozprávky – inšpirácie na rozprávkovú vianočnú výzdobuUrobte si Vianoce ako z rozprávky – inšpirácie na rozprávkovú vianočnú výzdobu

Nechajte sa teda inšpirovať našimi tipmi, ako si vytvoriť vianočnú výzdobu ako z rozprávky.

Ako vyrobiť najlepší adventný kalendár nielen pre deti z toaletných roliek, z papiera, látkyAko vyrobiť najlepší adventný kalendár nielen pre deti z toaletných roliek, z papiera, látky

Ste zvedaví, ako si vyrobiť vlastný adventný kalendár? Ukážeme vám, ako vyrobiť čarovný adventný kalendár svojpomocne a za minimálne náklady.

Aké svetlo do kúpeľne? Stropná lampa, bodové alebo nástenné svetlo zaujmúAké svetlo do kúpeľne? Stropná lampa, bodové alebo nástenné svetlo zaujmú

Pri výbere osvetlenia do kúpeľne treba zvážiť nielen ochranu pred vodnou parou a kvapkajúcou vodou. Na čo všetko by ste mali myslieť pri výbere kúpeľného osvetlenia a aké máte možnosti?