10 tipov, ako uložiť kabelky

Ide síce o výsostne "ženskú tému", ale správnu organizáciu kabeliek určite ocenia i páni, žijúci v jednej domácnosti s dámou vlastniacou viacero kabeliek. V prvom rade si treba uvedomiť, že problémom nie je to, že kabeliek (rovnako ako oblečenia) je veľa, na chybe je len zlá organizácia.

Ako uložiť kabelky

Viete, ako uskladniť kabelky tak, aby ste v nich mali prehľad a aby ste ušetrili miesto?

Zaujímavé organizéry a vešiaky na kabelky

10 tipov, ako uložiť kabelky

Vhodne uskladniť kabelky sa dá aj v bežných domácich podmienkach, kde je málo priestoru. Na inšpiráciu vám prinášam 10 spôsobov, ako vyriešiť uskladnenie kabeliek.

Kabelkové poličky

Máte šatníkovú skriňu? Potom sa v nej určite nachádzajú poličky na uskladnenie oblečenia. Pozrite sa, či by sa do každého policového priestoru, nedala vložiť ešte jedna polička. Ak áno, neváhajte a namontujte si medzi police v skrini ďalšie police, do ktorých umiestnite vaše kabelky. Rozdeľte kabelky podľa výšky na nižšie a vyššie a podľa toho montujte aj police. Takéto rozmiestnenie je najideálnejšie, pretože máte dokonalý náhľad všetkých modelov kabeliek, pričom ste neprišli takmer o žiadny priestor.

Regál alebo komoda

Regál alebo klasickú skrinku na topánky môžete využiť nielen na topánky, ale aj na kabelky. Ak si kúpite dva rovnaké botníky a uložíte ich vedľa seba, výsledok bude výborný. Do jedného dajte topánky a do druhého kabelky. Ak sa vám tradičný botník ako riešenie nepáči, stačí vám väčšia komoda na chodbu, do ktorej umiestnite na jednu stranu/do jednej zásuvky topánky a na druhú vaše kabelky. Týmto spôsobom sa vyhnete aj nepríjemnému napáchnutiu kabeliek.

Trendy skriňové zásuvky

V prípade, ak potrebujete uskladniť veľké množstvo listových kabeliek, dobrou voľbou je aj uskladnenie v zásuvke. Buď si zásuvku uvoľnite v komode alebo moderným riešením je aj kúpa komody do vašej skrine. Mnohé skrine, ktoré majú posuvné dvere, sa dajú vybaviť zásuvkovým priestorom.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie komody

Boxy alebo krabice

Úložné boxy z plastu alebo z textílie, ktoré zložíte jedným pohybom, poslúžia aj na uskladnenie kabeliek. Je to alternatíva, ktorá je najlacnejším riešením. Keďže plastové boxy sú väčšinou priehľadné a ich obsah by bol viditeľný, odporúčame radšej zvoliť látkový box alebo box potiahnutý rôznymi tapetami alebo baliacim papierom. Okrem kabeliek si do nich môžete uskladniť napr. aj rukavičky.

Vákuové vrecia

V prípade listových kabeliek alebo kabeliek, ktoré sú určené len na zimu, napr. tie kožušinové alebo huňaté, môžete použiť vákuové vrecia. Vrecia ušetria veľa miesta, chránia kabelky pred vlhkosťou, prachom, hmyzom, plesňami a zápachom. Tento spôsob úschovy je praktický naozaj len pri výmene sezónnych kabeliek. Možno sa vám to zdá nepraktické, pretože aj v zime nosíte kabelky, ktoré v lete, ale nie je to úplne tak. Malé farebné listové kabelky určite nenosíte počas zimy.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie Úložné boxy

Vešiak na kabelky

Niektoré kabelky, aby nestratili svoj pôvabný tvar, napr. niektoré tašky do ruky či crossbody, zaveste, aby si zachovali svoj tvar. Nemali by ste na ne pokladať ďalšie kabelky a už vôbec ich nijako skladať, pretože takúto kabelku môžete poškodiť. Do šatníkovej skrine alebo do šatníka na dvere nainštalujte vešiak na kabelky.

Organizér na kabelky

Podobným systémom funguje aj organizér na kabelky – na jeden organizér zavesíte viacero kabeliek. V organizéri je každá kabelka chránená pred nečistotami. Je to skvelý spôsob uskladnenia, pretože kabelky si zachovávajú svoj tvar a sú čisté.

Plastové vrecká majú výhodu, pretože neprepúšťajú vzduch a pachy z oblečenia či z prostredia okolo, ale ťažšie sa udržujú čisté. Textilné zase prepúšťajú vzduch, avšak sú prateľné v práčke. Organizér si môžete zavesiť kdekoľvek budete chcieť, napr. priamo do šatníkovej skrine alebo na šatníkové dvere.

Kabelkové ušká

Ďalšou možnosťou, ktorá funguje na princípe vešiaka, sú malé kabelkové ušká. Ide vlastne o mini vešiačik, ktorý je upravený tak, že má háčik, pomocou ktorého sa zavesí na tyč v šatníku a aj špeciálne upravenú plošinku, hneď pod háčikom, do ktorého ideálne sadne uško vašej kabelky. Tento spôsob je síce elegantný a priehľadný, no vyžaduje viac miesta. Ďalšou nevýhodou je, že na jedno uško možno zavesiť len jednu kabelku.

Klinčeky

Drobné klinčeky na vnútornej strane otočných dverí v skrini môžu taktiež vyriešiť váš problém s kabelkami. Ak ich umiestnite striedavo (šachovite), potom využijete viac priestoru a môžete na dvere zavesiť viac kabeliek. Pozor však, aby ste veľkou váhou nezaťažili dvere.

Úložný priestor pod posteľou

Nemusíte ho využiť iba na paplóny, vankúše a obliečky. Jednu zásuvku si môžete vyhradiť na uloženie kabeliek. Budú chránené pred prachom a budete mať prehľad, čo kde je.

Zaujímavé organizéry a vešiaky na kabelky

Kabelky podľa farieb alebo podľa veľkosti?

Ak už ste si našli svoj spôsob uskladnenia, potom si kabelky môžete poukladať aj podľa ďalších kritérií, napr. podľa farieb. Hoci ide o obľúbený spôsob ukladania kabeliek, nemusí vyhovovať každému. Kabelky totiž môžu jedna vedľa druhej zanikať. Odporúčame radšej zvoliť rozdelenie podľa tvaru. Tak budete mať lepší prehľad a kabelky nebudú splývať.

Kabelky na stojane na oblečenie

Na seba alebo vedľa seba?

Kabelky, ktoré ukladáte na seba, síce priestor ušetria, no bude problém pri ich vyberaní, najmä ak vyberáte tú naspodku. Navyše, kabelky v komínkoch strácajú svoj tvar. Preto radšej ako komíny zvoľte ukladanie jednu vedľa druhej. Rýchlo jednu vyberiete, rýchlo ju zasuniete späť a nenarobíte pri tom žiadny neporiadok. Tento spôsob vám uľahčuje aj rozmýšľanie, akú kabelku zvoliť k outfitu.

Kabelkové tipy

  • Noviny a mole: Aby kabelke zostal pôvodný tvar, vám poslúži aj novinový papier. Vyplňte ním kabelku a nemusíte sa obávať ani molí.
  • Otravné pútka: Ak má vaša kabelka dlhé pútko, strčte ho dovnútra kabelky. Udržíte tak pekný tvar kabelky a priestor bude pôsobť upratanejšie.
  • Prívesok na kabelku: Ak je vaša kabelka nudná, resp. nie je ničím zaujímavá, oživte ju vhodným príveskom. Obľúbené sú chlpatý pompom alebo chvost rôznych farieb. Čím výraznejšia farba a veľkosť, tým pôvabnejšia kabelka.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.

Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane

Farba dreva v kombinácii s bielou je pre kuchyne typická. Napriek tomu, že už sa môže zdať táto kombinácia obohraná, stále sa teší veľkej obľube a stále dokáže prekvapiť. Ak neviete, akú...Publikované dňa: 10.01.2022
Hodnotenie článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vhodné bývanie pre alergika – filtrácia vzduchu a pravidelné čistenie sú nutnéVhodné bývanie pre alergika – filtrácia vzduchu a pravidelné čistenie sú nutné

Domácnosť alergikov a astmatikov si, na rozdiel od iných domácnosti, vyžaduje niekoľko úprav. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, na čo všetko sa môžete zamerať.

Americkú na stojane, kovanú, drevenú alebo kamennú  poštovú schránku? Každá má svoje výhodyAmerickú na stojane, kovanú, drevenú alebo kamennú poštovú schránku? Každá má svoje výhody

Okrem materiálu je tiež dôležitý typ, veľkosť a umiestnenie. Tiež treba rozlišovať poštové schránky v prípade domu a bytovky. Podľa čoho si vyberať schránku?

Dekoratívne vinylové, svietiace, 3D samolepky na stenu do kuchyne, obývačky, detskej izbyDekoratívne vinylové, svietiace, 3D samolepky na stenu do kuchyne, obývačky, detskej izby

Hľadáte rýchly a jednoduchý spôsob, ako ozvláštniť obývačku, spálňu či detskú izbu? Odpoveďou sú samolepky na stenu.