Najlepšie americké chladničky 2019 - recenzie a test poradia, ako vybrať

Možno aj vy práve riešite podobnú dilemu. V posledných rokoch si totiž americká chladnička získava viac a viac svojich priaznivcov. K výhodám oproti štandardným chladničkám, ktoré má väčšina z nás sa ešte dostaneme. Dvojkrídlové americké chladničky predstavujú totiž nový komfort v segmente chladiacich zariadení.

Americká chladnička s veľkým objemom

Známe sú aj pod pojmom „side-by-side“, čo značí práve ich dominantné dvojkrídlové dvere a priestor, ktorý ponúkajú. Funkcie amerických chladničiek posúvajú bežné chladničky do úzadia a treba uznať, že americké chladničky ponúkajú o čosi vyšší štandard, ako klasické chladničky.

Ako vyberať americkú chladničku? Aké sú najlepšie americké chladničky? Aké sú funkcie americkej chladničky? Čo je dôležité pri výbere? Aké sú výhody americkej chladničky? Recenzie, testy a ešte omnoho viac sa dozviete v nasledujúcich odsekoch, ktoré vám pomôžu sa lepšie zorientovať pri výbere.

Obľúbené produkty

Prečo práve americkú chladničku?

Klasická alebo štandardná chladnička je presne tým elektrickým spotrebičom, ktorý pozná väčšina z nás. Ak si však vybavíme americkú chladničku, musíme si uvedomiť, že hovoríme o chladiacom zariadení, ktoré oplýva väčšou kapacitou a logicky teda aj väčšími rozmermi. Vo všeobecnosti teda treba rátať s tým, že americká chladnička zaberie viac miesta a musíme teda vedieť, či pre ňu máme miesto. 

Skvelou výhodu väčších rozmerov je teda logicky priestor, ktorý chladnička ponúka. Nielenže dvojkrídlové dvere ponúkajú viac ukladacieho priestoru, ale rovnako tak ponúknu aj väčší celkový objem. Rozmerovo sú chladničky široké približne 90cm a hlboké cez 70cm. Bez problémov dokážu poňať objem vrátane oddelených mraziacich priestorov cez 580 litrov.

Veľká nerezová americká chladnička v kuchyni

Okrem rozmerov, ktoré rozhodne upútajú, americká chladnička pôsobí v kuchyni štýlovo a vytvára dominantný prvok, ktorý sa nedá prehliadnuť. Americká chladnička teda dodáva kuchyni štýl a moderný vzhľad. Moderné je často spojené s inovatívnym. Práve to sa týka aj samotnej americkej chladničky. Americká chladnička totiž poskytuje hneď niekoľko zaujímavých funkcií. Výrobník ľadu či ľadovej triešte je samozrejmou výbavou. V inom prípade to zasa môže byť dávkovač vody so zásobníkom alebo s domácim barom.

Aby sme však nehovorili iba o superlatívoch, musíme povedať, že väčšie rozmery a väčší objem spôsobujúčiastočne aj vyššiu spotrebu energie. Takisto môže byť pre niekoho náročnejšie umiestnenie a prispôsobenie kuchynského priestoru. Okrem vyššej spotreby je  vyššia aj samotná cena. Vzhľadom na rozmery a funkcie si však priplatíte za vyšší komfort, ktorý chladnička ponúka.

Porovnajte dôležité parametre

Ako v prípade každého spotrebiča, existujú parametre, podľa ktorých sa dá vyberať. Niektoré sú podstatnejšie a iné závisia od individuálnych požiadaviek. Zamerajte sa teda na podstatné hodnoty novej chladničky.

✅ Objem a veľkosť

Doména, ktorú americkým chladničkám nikto nezoberie. Možnosť prehľadného usporiadania a schopnosť uskladniť potraviny v najlepších podmienkach, aké chladiace zariadenie môže ponúknuť. Samozrejme celkový objem chladničky (vrátane mraziaceho priestoru) môže dosiahnuť cez 300, 400, ale aj 600 litrov, no táto voľba je skutočne iba na vás. Ohľadne rozmerov je to podobné. 

Vnútorný objem americkej chladničky

Ak od začiatku viete, že vo vašej kuchyni bude americká chladnička, prispôsobte priestor tak, aby s tým do budúcna neboli problémy. Rozmery amerických chladničiek sa pohybujú od 90cm na šírku, 70cm do hĺbky a výška je približne 170 až 180cm. Navyše nesmieme zabudnúť na dvojkrídlové dvere, ktoré poskytnú množstvo skrytého priestoru.

✅ Energetická trieda

Energetická trieda zaraďuje spotrebič do kategórie podľa spotreby, respektíve energetickej náročnosti prevádzky zariadenia. Všímajte si teda energetický štítok, ktorým musí byť označená aj americká chladnička. Spotreba na štítku je uvádzaná na základe testovania za ideálnych podmienok. Na trhu EÚ sa stretnete iba s chladničkami a mrazničkami kategórie A. Nižšie kategórie sú pod úrovňou kvality. Konkrétne u amerických chladničiek je spotreba o niečo vyššia, no aj tak nájdete spotrebiče s označením A, A+, A++ či A+++ (najúspornejšia trieda).

Brať ohľad na spotrebu sa v tomto prípade oplatí. Veď chladnička je spotrebič, ktorý pracuje nepretržite a jeho zlyhanie môže spôsobiť riadne komplikácie. Ak teda americká chladnička triedy A+ ušetrí o 25% viac energie ako triedy A, siahnite po nej. V prípade A++ to dokonca môže byť až o 50% energie viac.

✅ Kompresor: detail, ktorý zaváži

Výhoda či nevýhoda? Každá minca má dve strany. Táto technická vymoženosť je bežnou už dávno aj medzi klasickými chladničkami. Rozhodne sú však dva kompresory v prípade americkej chladničky výhodou. Nemusí to byť samozrejmosťou ani nutnosťou, no dva kompresory majú svoje pozitíva. Jeden kompresor sa stará o chladiaci a druhý o mraziaci okruh (funkcia TwinCooling Plus).

Dvojdverová americká chladnička

Výhodou je, že v prípade poruchy daný kompresor dokáže zachrániť potraviny v chladiacej či mraziacej časti. Dokonca je možné jeden z kompresorov vypnúť, čim dochádza k šetreniu energie (pri odchode na dovolenku alebo v prípade, že mraziacu časť nepoužívate). Bonusom je aj to, že kompresory sa navzájom neovplyvňujú a udržiavajú konštantnú teplotu v danom okruhu

✅ Želaný komfort - vybavenie

Pod touto kategóriou sa nachádzajú atraktívne funkcie, ktorými americká chladnička oplýva. Jednou z nich je integrovaný výrobník ľadu a chladenej vody.

Väčšinou sa nachádza na jednej strane dverí a je potrebné zabezpečiť chladničke prívod vody (v kuchyni to zvyčajne nie je problém). Ďalším vybavením môže byť takisto minibar či vinotéka, kde môžete umiestniť nápoje či často spotrebné potraviny.

Výbavou je takisto LCD displej s reguláciou teploty či rôzne držiaky na fľaše či priehradky na uskladnenie zeleniny a ovocia.

Aké funkcie by mala mať americká chladnička

Funkciami máme na mysli technické vymoženosti, ktoré americká chladnička svojim užívateľom ponúka:

  • technológia NoFrost - zabraňuje tvorbe námrazy v mraziacich priestoroch
  • antibakteriálny povrch - zabráni množeniu a prežívaniu mikroogranizmov
  • ventilačný systém - dôležity pre prúdenie vzduchu a udržanie stabilnej teploty
  • nulová zóna - priestor, ktorý chladnička ponúka v prípade, že si želáte priestor s regulovanou teplotou. Praktická vec hlavne v prípade čerstvého mäsa, zeleniny či ovocia.
  • detská poistka
  • signalizačné svetelné/zvukové alarmy - upozornia na zlé uzatvorenie dverí na chladničke

Veľká americká chladnička a jej cena

Na začiatok tohto parametru treba povedať, že v kategórii u daného výrobcu (danej značky) nájdete modely nižšej i vyššej cenovej kategórie. Ak však už plánujete utratiť za americkú chladničku, oplatí sa zainvestovať. V prípade, že si priplatíte, vedzte, že o pár rokov sa vám financie vrátia späť. A to najmä vo forme usporenej energie, predĺženej trvanlivosti nakúpeného jedla, ale aj dostupným a bezproblémovým servisom.

Uskladnenie jedla v americkej chladničke

K najznámejším výrobcom amerických značiek na európskom trhu patria Samsung, LG, Electrolux či Liebherr.

Najlepšie americké chladničky podľa testov a recenzií

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

29/01/2019 13:24
Davida

americke chladničky su najlepšie. Len je niekedy problem ich naplnit jedlom :) ale pre velku rodinu je to najlepšie a prakticke riešenie. Doma mame tuto a som nadmieru spokojna

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.Publikované dňa: 25.08.2017
Hodnotenie článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...

Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140 Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140

Ak trávite veľa času za volantom, určite ste už boli svedkom nejednej nebezpečnej situácie. Kamerový záznam z palubnej kamery v aute vám možno raz príde vhod ako objektívne svedectvo....