Ako vybrať barové stoličky

Nemenej dôležitým prvkom pri správnom navrhnutý barového pultu je výber barových stoličiek. Barové stoličky sú jeho neoddeliteľnou súčasťou a dotvárajú celkový dojem.

Barové stoličky v interiéri kuchyne

Môžu nenápadne splynúť so zvyškom kuchyne alebo sa stať jej dominantou. Najviac dôrazu ale treba v každom prípade klásť na bezpečnosť, ktorá sa odvíja od stability barových stoličiek 

Čo všetko si všímať pri výbere?

Barové stoličky musia byť prispôsobené výške barového pultu. Vzdialenosť medzi sedacou plochou barovej stoličky a doskou barového pultu by mala byť približne 25 až 30 cm. Rozostup medzi jednotlivými barovými stoličkami by mal byť minimálne 55cm. Je dobré, keď si môžete sedenie na barových stoličkách i vyskúšať, príťažlivý vzhľad totiž nezaručuje pohodlie. Pokiaľ však nakupujete cez internet, zamerajte sa skôr na recenzie a rady ľudí.

Aký materiál je najlepší?

Barovú stoličku prispôsobujeme spravidla vzhľadu miestnosti, v ktorej sa bude stolička vynímať. Najviac využívané sú barové stoličky s pochrómovanou nohou. Ak ste si zvolili moderný nábytok, barovými stoličkami s nerezovou konštrukciou a koženou sedacou plochou určite nič nepokazíte.

Pre moderné miestnosti tu je v neposlednom rade veľmi obľúbený plast, ktorého údržba je veľmi jednoduchá. Plastové sedacie časti barových stoličiek sa však často vyznačujú značne nepohodlným sedením. Sú nestabilné a skôr vyhovujú ako dizajnérsky kúsok, než ako miesto na sedenie.

Plastové barové stoličky v kuchyni

 

Pre klasické zariadenú miestnosť sú ideálne drevené barové stoličky, ktoré farebne korešpondujú so zvyškom. Sú nie len že elegantné, ale i pevné.  Pri sedení vás určite nesklamú. Taktiež klaďte dôraz pri výbere sedáku. Čalúnený sedák je zvyčajne mäkší a prinesie vám väčšie pohodlie ako plastový.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie barové stoličky

Dôležité funkcie, ktoré vám uľahčia výber

Výškové nastavenie

Existujú dva typy barových stoličiek. Otáčavé výškovo nastaviteľné barové stoličky a stabilné barové stoličky na 4 nohách. Otáčavé stoličky sú viac predávané a vyhľadávané. Ich hlavnou výhodou je, že sa prispôsobia veľkosti každého barového pultu, majú moderný dizajn, ktorým osviežia miestnosť. Výhodou barových stoličiek na 4 nohách je zasa pevnosť, stabilita a elegantný dizajn.

Opierka na chrbát

Viacerí  ocenia barové stoličky s operadlom, ktoré pomáha udržiavať správnu polohu pri sedení. Výhodou opierky je jednoznačne komfort,  ktorý pri dlhodobom sedení  určite oceníte. Pokiaľ  sa rozhodneme pre barovú stoličku bez opierky i tu nájdete výhody. Praktické schovanie pod pult a optické rozšírenie priestoru, ktoré je plusom hlavne v malých miestnostiach.

Kovové barové stoličky v kuchyni

Opierka na ruky

Pokiaľ chcete využívať barové stoličky i pri čítaní alebo práci, potom opierky určite oceníte. Nevýhodou je len to, že sa neprispôsobia každému typu postavy.

Opierka nôh

Pri barových stoličkách si treba dať pozor aj na opierku nôh, ktorá je umiestnená v spodnej časti barovej stoličky. Táto opierka by nemala mať príliš ostré hrany, ktoré by mohli spôsobovať bolesť bosým chodidlám.

Prezrieť ďalšie krásne barové stoličky

Galéria obrázkov

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Komentáre

23/05/2021 10:57
renata k

Vybrali sme podľa vašich pokynov Bari stoličku od stolicky24 - bukové drevo, 2x lakované švajčiarskym lakom a sú nádherné

06/10/2021 00:19
Lea Márová

Taktiež sme šli podľa Vašich pokynov a vybrali sme na stránke drevona nádhernú tmavú barovú stoličku H-64 coffee a je boží

24/11/2021 19:43
Merynka

krasne barove stoličky sme si kupili zo sotličky24 a konečne mam stoličky ako som vždy velmi chcela

25/11/2021 21:38
Cecilka

barovy pult mame čierny mramor a barove stoličky mame čierne kožene. vyzera to pekne. mam rada čiernu, vzajomne sa doplnuje

25/12/2021 14:26
Lenka

vyberala som podla dekoru a farby, aby mi pekne zapadali do interieru a pekne to k sebe ladilo. Mame 4 biele kožene barovky, pačia sa mi, bol to dobry kauf

13/02/2022 15:30
Muza

biele a čierne barove stoličky su top. My mame biele, lebo mame bielu kuchynku linku a na to navazuje pracovna v bielej farbe. Biela farba je v interieri najkrajšia

27/02/2022 13:19
Kuba

doma mame barovy pult a okolo neho 2 krasne barove stoličky. Je to skvele miesto na popijanie vinka, kavy po naročnom pracovnom dni

01/04/2022 23:03
Moona

no predsa podla interieru, aby to všetko k sebe pekne zapadlo a neposobilo to chaoticky

29/04/2022 21:10
Hanka

pult s osvetlenim vyzera prekrasne a barove stoličky su top

20/06/2022 14:27
Diana

určite podla interieru, aby to spolu dobre vyzeralo

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno! Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.Publikované dňa: 03.08.2017
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Paraván do záhrady, na terasu, do kúpeľne aj spálne – drevený, kovový, paraván z bambusu i plastuParaván do záhrady, na terasu, do kúpeľne aj spálne – drevený, kovový, paraván z bambusu i plastu

Paravány sa hodia ako do formálneho priestoru kancelárií, tak aj na zútulnenie domovov. Ako sa zorientovať pri kúpe paravánu a na čo si dať pri výbere pozor?

Čo to je futón? Skúsenosti s futónom na spanie, cena, použitieČo to je futón? Skúsenosti s futónom na spanie, cena, použitie

Okrem nižšej nákupnej ceny ponúka futón aj množstvo ďalších výhod – od zdravšieho spánku až po zmiernenie bolesti chrbtice.

Ako vybrať skriňu do detskej izby – šatníková skriňa alebo zostava do detskej izby?Ako vybrať skriňu do detskej izby – šatníková skriňa alebo zostava do detskej izby?

Šatník, vstavaná skriňa alebo rovno zostava? Viete, čo sa najviac hodí do izby vášho dieťaťa a aké ďalšie otázky si treba položiť?