Ako vybrať barové stoličky

Nemenej dôležitým prvkom pri správnom navrhnutý barového pultu je výber barových stoličiek. Barové stoličky sú jeho neoddeliteľnou súčasťou a dotvárajú celkový dojem.

Barové stoličky v interiéri kuchyne

Môžu nenápadne splynúť so zvyškom kuchyne alebo sa stať jej dominantou. Najviac dôrazu ale treba v každom prípade klásť na bezpečnosť, ktorá sa odvíja od stability barových stoličiek 

Čo všetko si všímať pri výbere?

Barové stoličky musia byť prispôsobené výške barového pultu. Vzdialenosť medzi sedacou plochou barovej stoličky a doskou barového pultu by mala byť približne 25 až 30 cm. Rozostup medzi jednotlivými barovými stoličkami by mal byť minimálne 55cm. Je dobré, keď si môžete sedenie na barových stoličkách i vyskúšať, príťažlivý vzhľad totiž nezaručuje pohodlie. Pokiaľ však nakupujete cez internet, zamerajte sa skôr na recenzie a rady ľudí.

Aký materiál je najlepší?

Barovú stoličku prispôsobujeme spravidla vzhľadu miestnosti, v ktorej sa bude stolička vynímať. Najviac využívané sú barové stoličky s pochrómovanou nohou. Ak ste si zvolili moderný nábytok, barovými stoličkami s nerezovou konštrukciou a koženou sedacou plochou určite nič nepokazíte.

Pre moderné miestnosti tu je v neposlednom rade veľmi obľúbený plast, ktorého údržba je veľmi jednoduchá. Plastové sedacie časti barových stoličiek sa však často vyznačujú značne nepohodlným sedením. Sú nestabilné a skôr vyhovujú ako dizajnérsky kúsok, než ako miesto na sedenie.

Plastové barové stoličky v kuchyni

 

Pre klasické zariadenú miestnosť sú ideálne drevené barové stoličky, ktoré farebne korešpondujú so zvyškom. Sú nie len že elegantné, ale i pevné.  Pri sedení vás určite nesklamú. Taktiež klaďte dôraz pri výbere sedáku. Čalúnený sedák je zvyčajne mäkší a prinesie vám väčšie pohodlie ako plastový.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie barové stoličky

Dôležité funkcie, ktoré vám uľahčia výber

Výškové nastavenie

Existujú dva typy barových stoličiek. Otáčavé výškovo nastaviteľné barové stoličky a stabilné barové stoličky na 4 nohách. Otáčavé stoličky sú viac predávané a vyhľadávané. Ich hlavnou výhodou je, že sa prispôsobia veľkosti každého barového pultu, majú moderný dizajn, ktorým osviežia miestnosť. Výhodou barových stoličiek na 4 nohách je zasa pevnosť, stabilita a elegantný dizajn.

Opierka na chrbát

Viacerí  ocenia barové stoličky s operadlom, ktoré pomáha udržiavať správnu polohu pri sedení. Výhodou opierky je jednoznačne komfort,  ktorý pri dlhodobom sedení  určite oceníte. Pokiaľ  sa rozhodneme pre barovú stoličku bez opierky i tu nájdete výhody. Praktické schovanie pod pult a optické rozšírenie priestoru, ktoré je plusom hlavne v malých miestnostiach.

Kovové barové stoličky v kuchyni

Opierka na ruky

Pokiaľ chcete využívať barové stoličky i pri čítaní alebo práci, potom opierky určite oceníte. Nevýhodou je len to, že sa neprispôsobia každému typu postavy.

Opierka nôh

Pri barových stoličkách si treba dať pozor aj na opierku nôh, ktorá je umiestnená v spodnej časti barovej stoličky. Táto opierka by nemala mať príliš ostré hrany, ktoré by mohli spôsobovať bolesť bosým chodidlám.

Prezrieť ďalšie krásne barové stoličky

Galéria obrázkov

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...Publikované dňa: 03.08.2017
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne. Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne.

Vedeli ste, že do každej miestnosti sa hodí iný typ osvetlenia? Pozrite sa, podľa čoho si v jednotlivých miestnostiach osvetlenie vyberať.

Ako lacno zariadiť byt či dom? Praktické tipy aj pre malý byt Ako lacno zariadiť byt či dom? Praktické tipy aj pre malý byt

Byt si môžete zariadiť či zútulniť aj bez toho, aby ste investovali tisíce eur. Ponúkame vám zopár tipov a trikov, ako lacno zariadiť svoj príbytok.

Ako vybrať moderný obraz na stenu, nad sedačku v obývačke, do spálne či detskej izby? Ako vybrať moderný obraz na stenu, nad sedačku v obývačke, do spálne či detskej izby?

Obraz oživí každú jednu miestnosť v domácnosti. V obývačke či pracovni je obraz samozrejmosťou, vyhýbať sa mu však nemusíte ani v kuchyni či spálni.