Ako vybrať barové stoličky

Nemenej dôležitým prvkom pri správnom navrhnutý barového pultu je výber barových stoličiek. Barové stoličky sú jeho neoddeliteľnou súčasťou a dotvárajú celkový dojem.

Barové stoličky v interiéri kuchyne

Môžu nenápadne splynúť so zvyškom kuchyne alebo sa stať jej dominantou. Najviac dôrazu ale treba v každom prípade klásť na bezpečnosť, ktorá sa odvíja od stability barových stoličiek 

Čo všetko si všímať pri výbere?

Barové stoličky musia byť prispôsobené výške barového pultu. Vzdialenosť medzi sedacou plochou barovej stoličky a doskou barového pultu by mala byť približne 25 až 30 cm. Rozostup medzi jednotlivými barovými stoličkami by mal byť minimálne 55cm. Je dobré, keď si môžete sedenie na barových stoličkách i vyskúšať, príťažlivý vzhľad totiž nezaručuje pohodlie. Pokiaľ však nakupujete cez internet, zamerajte sa skôr na recenzie a rady ľudí.

Aký materiál je najlepší?

Barovú stoličku prispôsobujeme spravidla vzhľadu miestnosti, v ktorej sa bude stolička vynímať. Najviac využívané sú barové stoličky s pochrómovanou nohou. Ak ste si zvolili moderný nábytok, barovými stoličkami s nerezovou konštrukciou a koženou sedacou plochou určite nič nepokazíte.

Pre moderné miestnosti tu je v neposlednom rade veľmi obľúbený plast, ktorého údržba je veľmi jednoduchá. Plastové sedacie časti barových stoličiek sa však často vyznačujú značne nepohodlným sedením. Sú nestabilné a skôr vyhovujú ako dizajnérsky kúsok, než ako miesto na sedenie.

Plastové barové stoličky v kuchyni

 

Pre klasické zariadenú miestnosť sú ideálne drevené barové stoličky, ktoré farebne korešpondujú so zvyškom. Sú nie len že elegantné, ale i pevné.  Pri sedení vás určite nesklamú. Taktiež klaďte dôraz pri výbere sedáku. Čalúnený sedák je zvyčajne mäkší a prinesie vám väčšie pohodlie ako plastový.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie barové stoličky

Dôležité funkcie, ktoré vám uľahčia výber

Výškové nastavenie

Existujú dva typy barových stoličiek. Otáčavé výškovo nastaviteľné barové stoličky a stabilné barové stoličky na 4 nohách. Otáčavé stoličky sú viac predávané a vyhľadávané. Ich hlavnou výhodou je, že sa prispôsobia veľkosti každého barového pultu, majú moderný dizajn, ktorým osviežia miestnosť. Výhodou barových stoličiek na 4 nohách je zasa pevnosť, stabilita a elegantný dizajn.

Opierka na chrbát

Viacerí  ocenia barové stoličky s operadlom, ktoré pomáha udržiavať správnu polohu pri sedení. Výhodou opierky je jednoznačne komfort,  ktorý pri dlhodobom sedení  určite oceníte. Pokiaľ  sa rozhodneme pre barovú stoličku bez opierky i tu nájdete výhody. Praktické schovanie pod pult a optické rozšírenie priestoru, ktoré je plusom hlavne v malých miestnostiach.

Kovové barové stoličky v kuchyni

Opierka na ruky

Pokiaľ chcete využívať barové stoličky i pri čítaní alebo práci, potom opierky určite oceníte. Nevýhodou je len to, že sa neprispôsobia každému typu postavy.

Opierka nôh

Pri barových stoličkách si treba dať pozor aj na opierku nôh, ktorá je umiestnená v spodnej časti barovej stoličky. Táto opierka by nemala mať príliš ostré hrany, ktoré by mohli spôsobovať bolesť bosým chodidlám.

Prezrieť ďalšie krásne barové stoličky

Galéria obrázkov

Pozrite si aj naše inšpirácie

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríke aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 03.08.2017
Hodnotenie článku:
(92.2%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať masážne kreslo? Najlepšie sú s vyhrievaním Ako vybrať masážne kreslo? Najlepšie sú s vyhrievaním

Ak máte zamestnanie, ktoré nadmerne zaťažuje váš pohybový aparát, skúste sa poobzerať po masážnom kresle. Masáž si tak budete môcť dopriať každý deň. Poradíme vám ako si vybrať to...

Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí

Vďaka tejto skvelej „vychytávke“ budete mať dostatok priestoru v miestnosti a v prípade potreby máte veľmi rýchlo o jednu posteľ viac. Aké sú jej ďalšie výhody? Prezradíme vám!  

Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne

Pri výbere osvetlenia sa netreba obmedzovať iba na klasické „bodovky“. Doprajte si dotyk luxusu a stavte na netradičnú voľbu - atraktívny krištálový luster, ktorý sa okamžite stane...


Pridať komentár