Ako vybrať diagnostickú osobnú váhu: Recenzie a testy poradia tie najlepšie!

Moment, kedy sa treba postaviť na váhu je pre mnohých, okamihom pravdy. Často na váhu stúpame so skľučujúcim pocitom a čakáme na výsledok. Niekoho poteší viac, niekoho menej, no pravda je taká, že sledovanie telesnej hmotnosti k nášmu životu patrí. 

Najlapšia diagnostická váha

Osobná diagnostická váha by rozhodne nemala vo vašej domácnosti. Ako vybrať diagnostickú osobnú váhu? Poradíme vám!

Obľúbené diagnostické váhy

Osobná váha motiváciou

Nemusíte byť športovec, chudnúť ani naberať svalovú hmotu, aby ste svoju váhu museli sledovať. Používanie osobnej váhy je jednoducho informáciou pre vás. I keď sa s takou správou možno budete vyrovnávať ťažko, osobná váha môže byť spúšťačom, ktorý vám napovie: „Rob so sebou niečo.“

Správna osobná diagnostická váha vám nedáva správu len o vašej hmotnosti, ale aj o vašom psychickom stave. Buď poteší alebo sklame a vtedy zistíte, ako odolným ste a čo s tým robiť. Moderné osobné váhy nikdy neklamú. Sledovanie hmotnosti je dôležité aj v prípade rôznych ochorení, kedy je nutné pozorovať straty či prírastky hoomotnosti.

Nielen hmotnosť

Osobné diagnostické váhy disponujú viacerými analytickými funkciami, ktoré vás informujú o tom, v akej kondícii ste. Určujú množstvo tuku alebo vody vo vašom tele, index telesnej hmotnosti (BMI) či vypočítajú množstvo kalórií, ktoré by ste mali spáliť. Jednoducho informujú o tom, ako funguje váš metabolizmus. Dôležitá je tiežž pamäťová funkcia. Prístroj si vďaka tejto funkcii ukladá namerané hodnoty z predchádzajúcich vážení. Dokonca si dokáže pamätať viac osôb.

Diagnostická váha

Zároveň diagnostické váhy ponúkajú prepojenie s mobilom, prostredníctvom USB, Wi-Fi či bluetooth. Môžete ich pokojne volať inteligentné diagnostické váhy. Po synchronizácii dokážu sledovať aj históriu jednotlivých vážení. Môžete si vytvoriť štatistiku, či kontrolovať, aký je váš progres.

Doplnkové funkcie osobnej diagnostickej váhy:

 • Pamäťová funkcia
 • Prepojenie so samrtfónom (USB, bluetooth, wifi)
 • Informácie o BMI – Index telesnej hmotnosti
 • Počet spálených kalórií
 • Množstvo tuku v tele
 • Množstvo vody v tele
 • Viscelárny tuk
 • Podkožný tuk
 • Objem kostí

Účel a použite osobnej váhy

Pochopiteľne existujú aj váhy bez týchto analytických funkcií, ktoré odmerajú vašu hmotnosť a tam ich úloha končí. Dôležitý je účel, na ktorý budete váhu používať. Ak sa venujete športovej príprave, určite odporúčame diagnostickú váhu, ktorá disponuje rýchlym a presným vážením bez odchýlok. Tie najmodernejšie majú dokonca LCD displeje, kde sa zobrazujú všetky potrebné údaje. Čo sa týka digitálnych váh, tie splnia svoj účel, jednoduchšie sa ovládajú a sú cenovo dostupnejšie. Hoci rozdiel v cene medzi diagnostickými a digitálnymi váhami vôbec nie je tak markantný. Na druhej strane klasické osobné digitálne váhy majú oproti diagnostickým nižšiu presnosť merania.

Osobná váha

No a takisto určite poznáte klasické mechanické váhy, ktoré by sa zdalo patria už do minulosti. Nie je však tomu tak. Mechanické váhy sú stále žiadané, hoci majú svoje slabšie stránky. Neraz sa odchýlka pohybuje od 1 – 3 kg a časom môže odchýlka narastať. Na druhej strane ide o lacné riešenie. A ak vám váha nejaké to kilo uberie, určite to poteší.

Výhody diagnostických váhy

 • Meranie rôznych hodnôt
 • Lepšia informovanosť o vašom tele
 • Presnosť a rýchlosť váženia

Nevýhody diagnostických váh

 • Vyššia cena
 • Zložitejšie ovládanie

Diagnostická váha pre ženu

Výhody digitálnych váh

 • Jednoduché ovládanie
 • Kvalitné vyhotovenie
 • Menšia náchylnosť k poruchám

Nevýhody digitálnych váh

 • Meranie iba hmotnosti
 • Odchýlka +/- 100 g

Výhody mechanických váh

 • Nízka cena
 • Jednoduchosť používania

Nevýhody mechanických váh

 • Nepresné výsledky váženia
 • Časom narastajúca odchýlka

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie osobné váhy

Nosnosť osobnej váhy

Predovšetkým niektoré ženy majú z váženia panický strach, myslia si, že v okamihu, kedy presiahnu hranicu 80 kg, váha ich neunesie. Nezmysel. Samozrejme, ak váži človek 180 kilogramov a kúpi si váhu do 150 kg, error je pochopiteľný výsledok váženia. Dnes však kúpite kvalitné diagnostické váhy do 120, 150, 200 či dokonca 250 kilogramov

Rozmery a dizajn

V tomto prípade ide skôr o praktickosť váhy a preferencie užívateľa. Pri kúpe je najlepšie váhu vyskúšať, aby náhodou nebola menšia ako vaše chodidlá. Na druhej strane, by nemala byť ani obrovská, aby ste ju mohli schovať pod gauč či posteľ. Váhy sú vyrábané z odolných materiálov. Najčastejšie ide o kov, sklo či odolné plasty. Moderné sú dnes váhy s tvrdeným sklom, ktoré sú elegantné a odolné zároveň.

Najkvalitnejšie diagnostické váhy

Presnosť merania

Od čoho závisí presnosť samotného merania? Predovšetkým ide o snímač či snímače, ktoré sú umiestnené pod plochou, na ktorú sa človek postaví. Ak hovoríme o mechanických váhach, ide o jeden dotykový body, ktorý následne hýbe mechanickým mechanizmom a ručička vystrelí na konkrétne číslo.

Pri diagnostických, ale aj digitálnych váhach sú jednobodové, štvorbodové alebo až osembodové snímacie plochy, ktoré dokážu hmotnosť určiť presnejšie. Pri osobných diagnostických váhach sú najčastejšie štyri body. Osembodové snímanie je extrémne presné a využívajú ho hlavne osobní tréneri alebo profesionálne zdravotnícke zariadenia.

Najlepšie elektronické diagnostické váhy

Najlepšie mechanické váhy

TIP: Kedy a ako je najlepšie sa vážiť? Najvhodnejším časom na váženie je ráno po toalete a pred raňajkami. Vtedy je telo v ideálnej fáze na tento proces. Vážiť by ste sa mali na boso a iba v spodnej bielizni. Váha by vždy mala stáť na rovnom povrchu a vy by ste sa na plochu mali postaviť celou plochou vašich chodidiel. Samozrejme, stáť musíte nehybne.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...

Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.Publikované dňa: 04.10.2018
Hodnotenie článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybraťAko vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...