Ako vybrať domácu pekáreň na chlieb a bagety

Vôňa a chuť čerstvého chleba je na nezaplatenie. Doma pečený chlieb bol niekedy bežnou záležitosťou, dnes je to skôr výnimočný stav.

Domáca pekáreň na chlieb a bagety

S príchodom domácej pekárne sa pečenie chleba zjednodušilo a domáci chlieb momentálne zažíva svoje boom. Pekáreň vám cesto vymiesi, upečie a v kuchyni máte krásne čistúčko.

Obľúbené produkty

Domáca pekáreň nielen na pečenie chleba

Jednou z výhod, prečo do domácej pekárne investovať je vždy čerstvý chlieb a iné pečivo. Ak sa pečeniu venujete častejšie, v pekárničke nájdete skvelého pomocníka, pretože vymiesi aj iné ako chlebové cesto. Vyberte program a kým sa pekáreň pohrá s cestom, vy máte čas prichystať si na pečenie ostatné ingrediencie.

Na výbere domácej pekárne si dajte záležať

Domácu pekáreň chcete, ale nemáte ani tušenie, na čo sa pri jej výbere zamerať a akú si vybrať? Skúste si vyhľadať recenzie domácich pekární a prečítajte si, aké skúsenosti majú s pekárňou ľudia, ktorí ju už používajú. Je to najlepší spôsob, ako sa o pekárni dozvedieť pikošky, o ktorých sa v návode nerozpráva.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie domáce pekárne

Majú ju všetci, kúpim si aj ja?

Skutočne pekárničku potrebujete, či ju chcete iba preto, lebo ju má suseda? Domáca pekáreň nepatrí medzi najlacnejšie domáce spotrebiče a keď ju neplánujete naplno využiť, investíciu do pekárničky si rozmyslite. Suseda nie je dobrý dôvod. Túžite sa ráno zobúdzať pri vôni čerstvého chleba a chcete vedieť, z čoho sa skladá? Ste celiatik a chleby, ktoré sú pre vás v ponuke vám nechutia, ale vy túžite po čerstvom pečive, na ktoré sa budete tešiť? Tak ste tu správne!

Mať peknú domácu pekáreň nie je všetko

Vybrali ste si pekárničku, ktorá sa vám páči a ktorá sa hodí k ostatnému zariadeniu kuchyne? To je síce pekné, ale bude tá pekáreň dostatočne veľká a spĺňa všetko, čo od nej očakávate? Chystáte sa piecť pre seba, či pre celú rodinu? Stačí vám taká, ktorá upečie len malý 500 g chlebík, či potrebujete chlieb, aby sa najedla celá rodina?

Domáci chlieb z pekárničky

Na trhu sú pekárne, ktoré upečú 500 ale aj 1800 gramový chlieb. Predtým, ako sa pre nejakú domácu pekárničku rozhodnete dobre zvážte, aký chlieb z nej chcete vytiahnuť.

Za kvalitu si priplaťte

Na trhu sa stretnete s lacnejšími aj drahšími variantmi domácej pekárničky. Ak beriete pečenie chleba seriózne vážne, tak do svojej novej pekárne zainvestujte a vyberte si takú, ktorá má nerezové telo. Aby ju skoro nezapieklo, aby veľmi nehučala a aby z nej pri pečení bolo cítiť vôňu chleba a nie prehriaty plast. Pekáreň spáli oveľa menej elektriny aj keď pečenie v nej trvá 3 až 5 hodín. Nie všetky pekárničky sú rovnaké. Zistite si, akú spotrebu má tá vaša a či sa viete za porovnateľných kvalít dostať k ešte výhodnejšej.

Jeden alebo dva háky na miešanie?

Pečiete len pre seba a stačí vám malý chlebík? Stačí vám pekárnička s jedným hákom. Pri miesení väčšieho množstva cesta vám už ale stačiť nemusí. Ak chcete pekárničku využiť aj pri miesení iného druhu cesta, tak zvoľte radšej tú s dvomi hákmi. Cesto bude prepracovanejšie a vzdušnejšie. Pekárnička s jedným hákom vám miesto v kuchyni neušetrí. Počet hákov nemá na veľkosť pekárničky žiadny vplyv.

Nielen na pečenie chleba

Domáca pekáreň nemusí byť určená len na miesenie a pečenie chleba. Okrem tohto programu môže mať aj ďalšie iné. Nastavíte si program na hnetenie cesta na cestoviny, kysnutý koláč, chlieb na niekoľko spôsobov (bez soli, bezlepkový rýchly biely), ale môžete v nej vyrobiť aj chutný džem alebo jogurt.

Multifunkčná domáca pekáreň na pečenie chleba i varenie džemu

Čím viac možností, tým lepšie. Využite všetky možnosti, ktoré vám pekárnička ponúka.

Každý deň si doprajte iný chlieb

Domáca pekáreň recepty na chlieb nájdete na každej dobrej stránke s receptami. Ak si chcete prácu uľahčiť, kúpte hotové zmesi, z ktorých chlieb upečiete najjednoduchšie. Nechajte sa zlákať možnosťami a vyberte si zmes podľa svojej chuti. Biely, ľanový, tmavý, viaczrný, ale aj zmes na mazanec a vianočku. Vďaka dobrému kvasku, ktorý je v dnešnej dobe veľmi obľúbený alebo droždiu váš chlebík pekne nakysne a bude krásne nadýchaný.

Domáca pekárnička aj pre začiatočníkov

S pečením chleba nemáte žiadne skúsenosti? Nevadí. Domáca pekáreň recepty vás krok za krokom povedú tak, aby vám z pekárničky vyšiel krásny voňavý a chrumkavý chlebík. Viete, čo doň dáte a pochutíte si na ňom viac, ako na tom, čo prinesiete z obchodu.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie domáce pekárne

Chlebové špeciality pre celiatikov

Potrebujete špeciálny chlieb? Pre domácu pekáreň to nie je žiadny problém. Celiatici si svoj chlebík doma upečú rovnako ľahko, ako každý iný. Pšenovátapioková či iná bezlepková múka a ostatné ingrediencie a dokonalý bezlepkový chlebík je na svete.

Cena za chlieb z domácej pekárne

Cena chleba nie je stále rovnaká. Závisí od toho, pre aký chlieb sa rozhodnete a aké suroviny si vyberiete. Klasický biely bude lacnejší ako chlieb, ktorému doprajete ľanové, slnečnicové či tekvicové semiačka alebo vlašské orechy. Ani cena múky nie je rovnaká.

Domáci chlieb so semiačkami z pekárničky

Za zdravší chlebík si priplatíte. Cena zmesi na chlieb je tiež rôzna. Záleží na tom, ktorú si vyberiete.

Inšpirujte sa a upečte zemiakový chlieb z pekárničky

  • 150 g zemiakov
  • 300 ml vlažnej vody
  • 2 kávové lyžice soli
  • 0,5 kávovej lyžice octu
  • 350 g celozrnej múky
  • 200 g hladkej múky
  • 2,5 kávovej lyžice sušeného droždia
  • 1 kávová lyžica rasce


Uvarené zemiaky nastrúhame na jemno a postupne pridáme ďalšie suroviny tak, ako je uvedené. Vyberte program kysnuté cesto + pečenie 1 hodina a nechajte pekárničku pracovať za vás. Dobrú chuť!

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Komentáre

25/11/2018 19:32
Kovalickova

Moja prvá pekáreň je kult x. Je to šikovné (: Dostala ma funkciou dobré ráno, kde nastavený časovač začne piecť chlieb v raňajších hodinách, tak aby sme sa spokojne prebudili do voňavej kuchyne a mohli si vychutnať ešte teplý chlieb a dokonca je možné si ešte nastaviť tri rôzne stupne prepečenia a to či chceme chlieb svetlý, stredne tmavý alebo tmavý. A tiež si možeme vybrať aký veľký chlieb chceme či 450 alebo 750 gramov. Je to taká naša šikulka (:

17/01/2019 20:32
Vysoky Japonec

Najslabším miestom každej pekárne je miesto, kde je otočne upevnená miešacia lopatka. Je to také ložisko, ktoré obsahuje elastické tesnenia, a zároveň musí vydržať pekelné teploty, ktoré spôsobujú starnutie a eróziu tesnení. Mal som pekáreň Concept. Je to jedno, pretože rovnaké obdľžnikové nádoby používa viac výrobcov. Počas 4 rokov som v rámci reklamácie vymenil vaničku. Na pôvodnej vaničke, neskôr aj na vymenenej, bola rovnaká chyba - začalo tiecť cez vymrvené tesnenie. Tretiu vaničku som si chcel kúpiť (7€) ale jednoducho už neboli k dispozícii. Asi ich vyminuli na plnenie reklamácií. Chlieb som v nej piekol obdeň, niekedy denne. Chcem v tom pokračovať, preto pri výbere budem pátrať tak, aby som sa vyhol spomenutému problému.

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 17.05.2018
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybraťAko vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...