Ako vybrať drvič kuchynského odpadu

Drvič kuchynského odpadu neuvidíte už len v amerických filmoch. Čoraz častejšie sa objavuje aj v našich domácnostiach.

Drvič kuchynského odpadu pod drezom

Myslíme ekologickejšietriedenie odpadkov už väčšina z nás berie ako samozrejmosť. Kladiete si otázku, na čo vám kuchynský drvič odpadkov bude? Radi vám na ňu odpovieme.

Obľúbené produkty

Na čo drvič odpadu vlastne je?

Všetok mokrý a rýchlo hnijúci odpad zhrniete do drezu a pustíte svojho nového pomocníka, ktorý si s ním hravo poradí. Rozdrví ho na malé kúsky a potom ho jednoducho spláchnete do kanalizácie. Kvôli drviču nemusíte prerábať celú kuchyňu. Dodatočne ho doplníte aj do tej, ktorú máte doma.

Prečo by vo vašej domácnosti nemal chýbať?

 • znižuje počet hádok v domácnosti (likviduje biologický odpad, takže kôš netreba vynášať tak často)
 • šetrí vaše peniaze a váš čas
 • kôš ostáva čistý, necítiť z neho žiadny zápach

Montáž nie je náročná

Drvič odpadu v kuchyni namontujete hrdlom na výtokový otvor drezu. Je to jednoduché. Odpad môžete dávať rovno do drezu, takže vám na linke nezaberá zbytočne veľa miesta. Z drezu ho postupne zhrniete do komory drviča a ďalej to už bude jeho práca.

Kuchynský odpad do drviča odpadkov

Drvič odpadu vs. klasický sifón

Drvič zapínate len vtedy, keď ho chcete nakŕmiť odpadom a zbytkami jedla. Drvič odpadu sa správa ako klasický sifón, ale má pridanú hodnotu, ktorú v kuchyni často využijete. Keď ho vypnete, nikto nebude vedieť, akého pomocníka máte v skrinke. Na prvý pohľad jeho prednosti nik neodhalí.

Ako to funguje?

Drvenie z odpadu uvoľňuje vodu. Voda predstavuje až 85 % potravinového odpadu, preto je drvič schopný znížiť množstvo odpadu až o 40 %. Čiastočky, ktoré z drviča odchádzajú sa v prírode, úpravovniach vôd alebo septikových nádržiach rozkladajú rýchlejšie. Potrubie sa neupcháva a potraviny, ktoré spláchnete sa nestávajú živnou pôdou pre hlodavce. Malé čiastočky jedla sú pre ne nepoužiteľné.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie drviče odpadu

Čo všetko taký drvič zvládne?

 • šupky z ovocia a zeleniny
 • mäso, šľachy, kĺby, kuracie a rybacie kosti
 • škrupiny orechov a vajec, kôstky z ovocia
 • hlúbiky kapusty
 • staré pečivo
 • zvädnuté kvetiny
 • kávovú usadeninu s filtrom z prekvapkávača a čajové vrecúška
 • obrúsky, špáradlá a papierové vreckovky

Drvič odpadkov je malý a ľahký a je pripravený rozdrviť všetko, čo sa v prírode rýchlo rozloží. Nebojte sa drviť aj kosti. Drvič ich zvládne a kosti sa postarajú o čistejšie potrubie. Zbytočne ho neprekrmujte. Sú veci, ktoré ani takému pažravcovi nebudú chutiť. Sklo, porcelán, plasty, kovy, igelit, suché šupky z cibule a kukurice mu radšej nedávajte. Okrem toho, že drviču dajú poriadne zabrať, v prírode sa nerozložia. Aj tieto veci majú na zber určené svoje miesto.

Na čo všetko sa pri výbere drviča odpadkov zamerať?

Nie je drvič ako drvič. Pozrite sa, čo všetko má dobrý kuchynský drvič odpadu mať, aby vám s biologickým odpadom pomáhal čo najdlhšie.

Dôležitú úlohu tu hrá gumená manžeta

V hrdle drviča je umiestnená gumená manžeta alebo lapač nečistôt, ktorý zabraňuje drobným nečistotám a vode vrátiť sa späť do drezu. Občas sa manžete povenujte a dôkladne ju umyte, aby vám z drviča nevychádzal nepríjemný smrad.

V lepšom prípade môžete manžetu odobrať a umývanie vám pôjde ako po masle. V tom horšom, je manžeta v drviči napevno a dá vám zabrať, kým ju poriadne umyjete. Rozobrať celý drvič len preto, že ho chcete umyť alebo že z neho chcete vybrať niečo, čo sa doň dostalo nedopatrením (čajová lyžička) zbytočne zaberie veľa času.

Všetko sa to deje v drviacej komore

Drviaca komora musí byť odolná voči korózii a nárazom drveného materiálu a drobným kuchynským návštevníkom, ktorí  ho môžu poškodiť (napr. kuchynský príbor). Najviac sa osvedčila zmes polyestéru a polyamidu plneného sklom. Je pevný, ľahký a neprenáša hluk.

Drvič odpadov v kuchyni

Nehrdzavejúci a smaltovaný plech, z ktorého sa drviče tiež vyrábajú môžu podľahnúť korózii a vyradiť drvič z prevádzky. Drviace lopatky musia vydržať tiež veľa. Vyrábajú sa z nehrdzavejúceho plechu alebo sú liate z nehrdzavejúcej ocele.

Rýchle drvenie má na starosti motor

Motor s permanentným magnetom sa rýchlo dostane do vysokých otáčok (2600 2800 ot/min) a viac sa hodí do domácnosti, aby vám zaručil rýchle drvenie a zabránil upchávaniu odpadu. Drviče určené na domáce použitie sú ľahké a malé, aby nezaberali veľa miesta.

Indukčný motor je pomalší (1400 - 1725 ot./min), využíva rozbehový kondenzátor a je väčší, ale môže bežať nepretržite, preto je vhodnejší do gastroprevádzok.

Najpredávanejšie drviče odpadov

Otázok nikdy nie je dosť

Opýtajte sa, či má drvič, ktorý ste si vybrali označenie CE. Ak áno, spĺňa európsku normu a malo by ísť o kvalitný výrobok. Má aj certifikát kvality ISO? Vybrali ste si naozaj skvelého pomocníka. Zákon stanovuje záručnú lehotu 24 mesiacov. Ak ste si vybrali naozaj kvalitný drvič odpadkov, jeho záruka bude vyššia.

Montáž máte v cene? Ako je na tom pozáručný servis a možnosti dokúpenia náhradných dielov? Na tieto otázky vám v každom dobom obchode, kde drviče ponúkajú ochotne odpovedia.

Drvič odpadu Blanco

Medzi najobľúbenejšie drviče, s ktorými sa môžete na trhu stretnúť patrí drvič odpadu Blanco. Organický odpad rozdrví v priebehu niekoľkých sekúnd, šetrí váš čas a minimalizuje vysypávanie smetí. Tento kvalitný drvič je vhodný do domácností, je kompaktný a nezaberá veľa miesta. Dobrý výkon a vyšší počet otáčok si z odpadom dokonale poradí.

Drvič kuchynského odpadu Blanco

Čím vás kuchynský drvič odpadu Blanco ohúri?

 • 1-stupňová technológia drvenia s jedným rotujúcim tanierom
 • indukčný motor Dura-Drive
 • 1.490 - 1.790 otáčok/min
 • nerezový rotačný kruh a rotujúce kladivá v uhle 360°
 • antikorózna nerezová úprava drviacej komory
 • automatické vypnutie pri preťažení
 • neintegrovaný pneumatický spínač v chróme
 • jednopolohová plastová krytka na úplné pootvorenie / zatvorenie prietoku vody
 • tichý chod

Prezrieť ponuku drvičov Blanco

O užitočnosti kuchynského drviča odpadkov sa najlepšie presvedčíte sami.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba

Vedeli ste, že oranžová ako jedna z mála farieb podporuje chuť do jedla a zmyslový pôžitok z vychutnávania si stravy? Je preto prekvapujúce, že sa v kuchyniach objavuje tak málo. Ak ju...

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.Publikované dňa: 21.05.2018
Hodnotenie článku:
(87.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140 Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140

Ak trávite veľa času za volantom, určite ste už boli svedkom nejednej nebezpečnej situácie. Kamerový záznam z palubnej kamery v aute vám možno raz príde vhod ako objektívne svedectvo....

Najlepší priemyselný vysávač. Recenzie a test chvália Bosch, Hilti, Makita Najlepší priemyselný vysávač. Recenzie a test chvália Bosch, Hilti, Makita

Priemyselné vysávače nachádzajú využitie nielen na stavbe či v profesionálnych dielňach, ale tiež v garážach či hobby dielňach domácich majstrov. Čo si treba pri ich výbere všímať?

Najlepší elektrický sporák (indukčný, sklokeramický) - Recenzie a test chvália Gorenje, Mora, Beco aj Amica Najlepší elektrický sporák (indukčný, sklokeramický) - Recenzie a test chvália Gorenje, Mora, Beco aj Amica

Elektrické sporáky sú obľúbené najmä v kuchyniach rodinných domov, keďže vyžadujú silnú elektrickú prípojku. Pri výbere sa môžete rozhodnúť medzi liatinovými, sklokeramickými alebo...