Ako vybrať moderný obraz na stenu, nad sedačku v obývačke, do spálne či detskej izby?

Chýba vášmu domu či bytu povestný šmrnc? Okrem dekorácií či izbových rastlín, kritickým okom zhodnoťte aj vaše steny. Správny obraz dokáže z každého interiéru vytvoriť unikátny priestor pre život.

Obrazy na stene

Čo všetko môže pri výbere obrazov zavážiť, aké máte možnosti a čo sa do tej ktorej izby hodí? Poradíme vám v dnešnom článku.

Obľúbené produkty

Vyjadrite svoj vkus

Prostredníctvom obrazov dokážete nielen zútulniť priestor, v ktorom trávite čas, ale i interpretovať svoje myšlienky, pocity či záľuby. Každý obraz na stene, nech sa nachádza v akejkoľvek časti vašej domácnosti, odráža váš individuálny vkus. Dekorácie stien a priestorov sa dnes už neobmedzujú iba na tradičné maľby a motívy v drevenom ráme. Na výber máte veľa možností, farieb, dizajnov a prevedení, ktoré dodajú tú správnu atmosféru. V prvom rade zvážte to, kam obraz plánujete umiestniť. Samotný charakter miestnosti vám veľa napovie. Rozhodli ste sa, do ktorej miestnosti obraz potrebujete a zaobstaráte si ho ako prvý? Aj vďaka našim jednoduchým radám neurobíte krok vedľa.

Pamätajte si však jedno zo základných pravidiel. Ak je miestnosť zariadená striedmo a jednoducho, môžete si dovoliť výraznejší motív či rám obrazu. V prípade, že ste stavili na nábytok s osobitým štýlom, interiér dotvoria obrazy v jemnejších farbách a jednoduchých motívoch.

Vyberte si ten najlepší pre vás

V súčasnosti sa obrazy neobmedzujú iba na klasické a originálne olejomaľby umelcov, ktoré sa maľujú na plátno. Ak si nemôžete dovoliť investovať do originálu, poobzerajte sa po iných možnostiach. V ponuke nájdete obrazy vytlačené na plátno a nejde len o portréty či krajinky.

Obrazy na červenej obývačkovej stene

Obľube sa tešia abstraktné motívy, makro fotografie, foto obrazy, moderné viacdielné obrazy. Do rámu sa nebojte vložiť ani vintage plagáty, rôzne grafiky, ale i kresby vašich detí. Ide predsa o vyjadrenie vášho štýlu!

Obraz do obývačky

Obývacia miestnosť patrí medzi dominantný priestor, v ktorom trávite azda najviac času a prijímate v nej návštevy. Jej celkový vzhľad by mal byť preto reprezentatívny a harmonický zároveň. Ak vyberáte obraz do tejto časti vášho domova, myslite na to, že by mal nielen zaujať, ale aj vytvoriť príjemnú a priateľskú atmosféru.

Vychádzajte z celkového dizajnu izby a riaďte sa srdcom. Zamerať sa môžete na jeden výrazný kúsok, ktorý bude dominantou miestnosti alebo vytvorte kompozíciu viacerých menších obrazov v podobnom štýle a téme. Oba varianty sú vhodné napríklad za sedaciu súpravu. Ak oplývate veľkorysým priestorom s viacerými stenami, nebojte sa obrazy rozvešať aj na ne.

Obraz do spálne

Spálňa je miestom odpočinku, preto by v nej nič nemalo pôsobiť silene a rušivo. Ak túžite po obraze aj tu, v ideálnom prípade ho zaveste nad posteľ. Pôsobiť by mal príjemným a harmonickým dojmom.Vyhnite sa výrazným farbám a veľkým motívom.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie obrazy

Obraz do kuchyne

Kuchyňa nie je len priestorom pre varenie. Čoraz viac sa prepája s jedálňou, ale i obývacou miestnosťou. Pri výbere obrazu do nej sa teda vôbec nemusíte uspokojiť len s obrazmi byliniek, kvetov či iných pochutín. Samozrejme, záleží od zariadenia a rozloženia priestoru. Dbajte na to, aby konečný výsledok nepôsobil gýčovo a preexponovane. Práve tu sú povolené výrazné a energické farby, ktoré podporia nielen chuť do varenia, ale i jedla.

Obraz do pracovne či kancelárie

Je úplne jedno, či hľadáte obraz do pracovne, ktorú máte doma alebo do kancelárie. Ozdobené steny sú totiž veľmi účinným nástrojom, ako priestor nielen zútulniť, ale aj podporiť pracovný výkon.

Obrazy v študovni

Vítané sú moderné foto obrazy pokojne s motívmi vašej rodiny, priateľov či obľúbených miest. Vyberajte skôr prírodné odtiene, ak potrebujete podporiť koncentráciu, určite siahnite po bielej a šedej.

Obraz do detskej izby

V detskom svete je dovolené takmer všetko. V prípade detí a ich detskej izby vyberajte obrazy, ktoré nie sú finančne nákladné, pretože je viac ako isté, že jedného dňa z nich „vyrastú“. Na druhej strane venujte pozornosť obrazom, ktoré nielen rozžiaria detské očká, ale tiež navodia príjemnú atmosféru, chuť do učenia a podporia ich kreativitu a dobrú náladu.

Obrazy pestrých farieb, rôznych tvarov, s rozprávkovými postavičkami či zvieratkami sú skutočne ideálnou voľbou. V tomto prípade popusťte uzdu svojej fantázii a vybláznite sa.

Ako a kde obraz umiestniť?

Predpokladáme, že obrazy nekupujete a diery do stien nevŕtate na pár týždňov či mesiacov. Ich umiestneniu venujte dostatočnú pozornosť. Vešajte ich približne do úrovne očí nielen preto, aby mali priestor vyniknúť ale i kvôli ľahšej údržbe. Z funkčných dôvodov si dávajte pozor na to, aby na vaše obrazy nesvietilo priame slnko. UV žiarenie znehodnocuje väčšinu farieb a poškodzuje farbu.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...Publikované dňa: 22.12.2018
Hodnotenie článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne. Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne.

Vedeli ste, že do každej miestnosti sa hodí iný typ osvetlenia? Pozrite sa, podľa čoho si v jednotlivých miestnostiach osvetlenie vyberať.

Ako lacno zariadiť byt či dom? Praktické tipy aj pre malý byt Ako lacno zariadiť byt či dom? Praktické tipy aj pre malý byt

Byt si môžete zariadiť či zútulniť aj bez toho, aby ste investovali tisíce eur. Ponúkame vám zopár tipov a trikov, ako lacno zariadiť svoj príbytok.

Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie

Toto dedičstvo z minulosti je praktickým doplnkom či nábytkom, ktorý má svoju riadnu funkciu. Prečo by retro drevená truhlica nemala chýbať ani u vás doma? Inšpirujte sa s nami!