Ako vybrať najlepší mop na plávajúcu podlahu

Upratovanie nepatrí medzi vaše obľúbené činnosti a vašim jediným cieľom je si túto nemilú činnosť čo najviac uľahčiť? Klasiku v kombinácii vedro, voda, handra, žmýkanie a utieranie podlahy na kolenách vymeňte za mop a upratovanie bude jednoduchšie a menej namáhavé.

Mop na umývanie plávajúcej podlahy

Môže sa stať, že upratovanie s mopom si dokonca zamilujete. Ktorý mop si vybrať?

Vyberte si správne

Keby existoval len jeden mop, nad výberom toho správneho by ste si nemuseli lámať hlavu. Aj tento jednoduchý a účelný vynález sa vyvíja a výrobcovia sa stále snažia prácu s mopom uľahčiť. Pozrite si mopy, s ktorými sa na trhu stretnete najčastejšie.

Rotačný mop

Pri používaní rotačného mopu sa do kontaktu s vodou nedostanete. Jeho hlavica je na otočnom kĺbe a vďaka nemu mop vyžmýkate skoro do sucha. Dostanete sa s ním prakticky všade, podlahu umyjete za kratší čas a váš chrbát túto činnosť skoro nepocíti.

Strapcový mop

Tento mop má veľa odporcov, ale rovnako veľa milovníkov. Dobre s nimi vytriete menšie a komplikovanejšie plochy, ale čo sa údržby týka, ťažšie z neho dostanete špinu, ktorá sa na mope počas používania usadí. Samozrejme, aj v tomto prípade záleží od toho, z akého materiálu sú strapce vyrobené.

Strapcový mop na umývanie podláh

Plochý mop

Umývanie podláh s plochým mopom si obľúbilo najviac ľudí. Je univerzálny a bez problémov si poradí s umývaním väčších plôch. Vďaka plochej hlavici sa s ním dostanete pod každú skrinku, sedačku a kreslo. Vyberte si návlek, s ktorým sa vám pracuje najlepšie. Výber je v tomto prípade naozaj bohatý. Návleky z mikrovlákna patria medzi tie naj. Podlahu s nimi utriete rýchlo a ľahko a ich údržba je tiež veľmi jednoduchá.

Žmýkanie nikdy nebolo jednoduchšie

Utieranie podláh mokrou handrou, kontaktu so špinavou vodou a energia, ktorú k vyžmýkaniu handry potrebujete je dnes už len zlým snom. Žmýkanie vám uľahčí externý alebo automatický žmýkací mechanizmus. Externý je súčasťou žmýkacieho koša a mop vyžmýkate tak, že šliapnete na pedál vedra. Automatický je v hlavici mopu. Stlačíte rukoväť a hlavica sa roztočí tak, že žmýkanie ide prakticky samo.

Vileda easy wring and Clean Turbo mop✅ Vileda easy wring and Clean Turbo mop 

Na základe recenzií na odporúčaní užívateľov vám odporúčame strapcový rotačný mop z mikrovlákna od značky Vileda. Vďaka pedálu sa zbavíte akejkoľvek námahy pri žmýkaní. Trojuholníkový tvar navyše zabezpečí jednoduché upratovanie v rohoch!  

 » na všetky typy tvrdých podláh
 » trojdielna teleskopická tyč
» návlek možno prať na 60 °C

 

Viac informácií 

Ide to aj bez žmýkania

Mop sprej

Ťahať so sebou mop a ešte aj vedro? Len to nie! Mop sprej má tú výhodu, že vodu so saponátom nalejete do nádržky, ktorá je umiestnená na rukoväti mopu a vodu podľa potreby striekate na podlahu a hneď ju aj utierate. Môže to ísť ešte jednoduchšie?

Parný mop

K práci s týmto mopom nepotrebujete čistiaci prostriedok. Stačí vám čistá voda, ale bez elektrickej energie sa nepohnete. Princípom parného mopu je zmena vody na paru, ktorá dezinfikuje a čistí povrch. Návlek je vyrobený z vysoko absorpčného mikrovlákna, takže podlaha po použití parného mopu ostáva skoro suchá.

Vyberáme z nášho katalógu

Zárukou čistoty je správny návlek

Pri výbere návleku sa zamyslite nad tým, aký typ podlahy máte doma a čo ním chcete utierať. Najobľúbenejším je ten z mikrovlákna, ale s veľmi znečistenou podlahou si najlepšie poradí bavlnený. Drevo a korok sú na vlhkosť veľmi citlivé, preto im doprajte návleky soft alebo sensitive.

Nie je podlaha ako podlaha

Drevené, laminátové a plávajúce podlahy

Tento druh podlahy sa v súčasnosti vyskytuje asi najviac. S vodou sa veľmi nekamaráti, preto mop predtým, ako sa s ním k podlahe priblížite, poriadne vyžmýkajte. Aby voda nenarobila viac škody, ako úžitku. Veľa vody môže podlahu vyduť a poškodiť.

Moderný mop s nádržkou na vodu

Ak podlahu nechcete poškriabať, pred umytím ju povysávajte a zbavte ju hrubej špiny. Aj umývanie s mopom potom pôjde lepšie.

Linoleum a PVC

Linoleum si zo školských čias pamätáme asi všetci. Táto podlaha je odolná a dobre sa udržiava, preto sa používa tam, kde sa pohybuje veľa ľudí. Na údržbu zvoľte mop, ktorý vám vyhovuje najviac. Linoleum znesie všetko. Ani so žmýkaním si nemusíte lámať hlavu. Trochu vody mu neuškodí. Na mokrom linoleu sa dobre šmýka. Pozor na to!

Kameň a mramor

Človek by si myslel, že tomuto typu podlahy sa nemôže nič stať. Omyl. Drobná skalka dokáže podlahu poškriabať tak, že šmúh sa už nezbavíte. Ak sa im chcete vyhnúť, najskôr ju pozametajte alebo povysávajte a zvoľte mop z mikrovlákna alebo ten s prívlastkom soft alebo sensitive. Úplne dosucha ju utierať nemusíte. Trošku vlhkosti jej nezaškodí.

Dlažba

Namokro alebo na sucho. Umývanie dlažby každý mop hravo zvládne. Hrubé nečistoty pred použitím mopu odstráňte, aby vás nezdržiavali a umývanie podlahy pôjde ako po masle.

Mop na umývanie dlažby

Najlepšie nakoniec

So všetkými druhmi podláh si najlepšie poradí robotický mop. Založte návlek z mikrovlákna, položte mop na povysávanú dlážku a spustite mopovanie. Robotický mop zvládne utieranie podlahy za vás.

Prehľad mopov máte za sebou. Rozhodli ste sa, ktorý je pre vás a vašu plávajúcu podlahu ten správny? Veríme, že áno.

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.

Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky Jedáleň - ako súčasť kuchyne či obývačky

Túžite po jedálni, ale sa obávate, že ju do svojho malého bytu nenapracete? Nemusíte sa obávať, stačí aj malý priestor na to, aby ste si mohli vytvoriť miesto, kde sa bude rodina...

Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  Publikované dňa: 31.05.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať domáci trezor na peniaze, cennosti či zbrane? Populárne sú zabudované i nábytkové trezory Ako vybrať domáci trezor na peniaze, cennosti či zbrane? Populárne sú zabudované i nábytkové trezory

Domáce trezory ponúkajú skutočné bezpečie. Aké sú najlepšie? Koľko stoja? V našom článku sa dozviete všetko potrebné, aby ste si vybrali domáci trezor dobre.

Ako si vyrobiť eko rastlinné terárium? S vhodnými rastlinami to zvládnete jednoducho! Ako si vyrobiť eko rastlinné terárium? S vhodnými rastlinami to zvládnete jednoducho!

Pestovanie izbových rastlín v domácnosti so sebou prináša veľa výhod. Je to nenáročné hobby, sú prospešné pre ľudský organizmus a k tomu všetkému aj dobre vyzerajú.

6 tipov, ako predĺžiť životnosť televízora 6 tipov, ako predĺžiť životnosť televízora

Televízor je často investíciou na niekoľko rokov. Aby vám vydržal čo najdlhšie, je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Viete, ktoré to sú?