1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Najlepšia teplovzdušná pištoľ? Bosch, Parkside alebo Patriot

Teplovzdušná pištoľ je šikovným pomocníkom v domácnosti alebo v dielňach. Slúži na odstraňovanie starej farby, lakov či polepov.

Odstraňovanie farby pomocou teplovzdučnej pištole

Ak sa rozhodnete pre jej kúpu, tak by ste vo výbere mali zohľadniť hneď niekoľko faktorov, ktorým sa budeme venovať v našom článku.

Obľúbené modely teplovzdušných pištolí

Čo je to teplovzdušná pištoľ?

Začnime pekne po poriadku – teplovzdušné pištole sa používajú na odstraňovanie starých farieb a náterov, ale sú využiteľné aj napríklad na dekoračné, dokončovacie práce a dokážu tiež sušiť zvlhnuté múry. Teplovzdušné pištole pracujú na princípe fénu, čiže vybranú plochu opracúvajú prostredníctvom vysokej teploty. V obchodoch nájdete viaceré značky za rôzne ceny, čo si rozoberieme v závere článku.

Teplovzdušná pištoľ je však skutočne univerzálna, pretože ju môžete použiť aj na opracovanie plastov, ošetrenie zeminy, dezifekciu zvieracích príbytkov a pištole s vysokou maximálnou teplotou dokážu aj zapáliť uhlie na grile.

Odstraňovanie starého laku z okna pomocou teplovzdušnej pištole

Rozsah teplôt

Každá teplovzdušná pištoľ má svoj teplotný rozsah, na ktorý sa môže ohriať, no pri výbere sa orientujte podľa maximálnej teploty. Nastavovanie rôznej teploty je z toho dôvodu, že na jednotlivé činnosti je optimálna iná teplota.

  • 250 – 300 °C: Zmršťovanie káblových bužírok.
  • 300 – 400 °C: Zvarenie plachiet z umelej hmoty a látok s umelohmotným povlakom.
  • 500 – 650 °C: Odstraňovanie starej farby/náteru.

Tip: S odstraňovaním starej farby vám dobre pomôže špachtľa.

Regulácia a indikácia teploty

Nastavovanie teploty v rozsahu môže veľmi príjemne uľahčiť manipuláciu s pištoľou. Ak chcete, aby práca s pištoľou bola komfortná, tak vám najlepšie poslúži regulácia pomocou tlačidiel plus a mínus. Na výber sú tiež otočné regulátory teploty.

Drahšie modely majú displej, kde máte aktuálnu hodnotu teploty a teploty vzduchu na výstupe pištole. Počítať treba s tým, že na drahších modeloch je nastavovanie teploty presnejšie. Aby sa pištoľ neprehriala, tak si vyberajte také, ktoré majú termostat.

Ergonómia a hmotnosť

Aby sa vám s pištoľou dobre pracovalo, tak vám musí dobre sedieť v ruke a na rúčke by ideálne mala byť mäkká protišmyková guma. Ak kupujete v kamennom obchode, tak si overte, či je dobre vyvážená, ako sú usporiadené tlačidlá a či je možné obsluhovať ju pohodlne jednou rukou. Čo sa týka hmotnosti, tak čím nižšia, tým lepšie sa vám s pištoľou bude manipulovať.

Použitie teplovzdušnej pištole na okná auta

Cena a značky

No a pre mnohých je často rozhodujúcim faktorom cena. Tu záleží čisto na tom, koľko ste ochotní investovať a na čo teplovzdušnú pištoľ potrebujete.

Ak ju potrebujete len na nejaké občasné domáce práce, tak pokojne si nájdete dobré produkty za 10 až 20 eur. Nároční užívatelia sa stretnú aj s cenami nad 100 eur. Medzi kvalitné značky patrí napríklad Einhall, DWT, česká ETA, Bosch, Makita alebo Black & Decker.

Obľúbené modely teplovzdušných pištolí

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.Publikované dňa: 20.06.2019
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ošetrenie dreveného nábytku či altánku pred zimou Ošetrenie dreveného nábytku či altánku pred zimou

Ako vyčistiť fasádu domu od blata od lastovičiek? Ako vyčistiť fasádu domu od blata od lastovičiek?

Každá fasáda pod vplyvom rôznych faktorov stráca svoju pôvodnú krásu. Ako umyť fasádu domu, čo spôsobuje jej znečistenie alebo aké produkty využiť na elimináciu rias sa dozviete v našom...

Príprava domu na zimu – ako zazimovať závlahu, nábytok, kosačku Príprava domu na zimu – ako zazimovať závlahu, nábytok, kosačku

Jeseň je tu a zima sa blíži. Pripravte svoju záhradu a celý exteriér domu na toto obdobie. Aby ste na nič nezabudli, urobili sme zoznam činností, ktorý vám pomôže zvládnúť všetko...