Tlačidlový telefón s wifi, androidom a dobrým foťákom? Nokia a Samsung majú dobré recenzie

Na osvedčenú klasiku sa nikdy nezabúda. Vo svete technológií je mnoho vecí, ktoré už dávno patria histórii, resp. padli do zabudnutia, pretože ich nahradilo niečo nové. Niekto si možno pomyslí, že už aj ten klasický mobil s tlačidlami je dávno starožitnosťou. Či budete veriť alebo nie, takéto mobilné telefóny sa stále vyrábajú. Nie preto, že sú retro, ale preto, že je o ne neustály záujem.

Tlačidlový telefón

Čo vám dokážu klasické mobilné telefóny ponúknuť? Existuje tlačidlový mobil s Wi-Fi? Aké parametre si pri výbere treba všímať? Dozviete sa ďalej v našom článku.

Obľúbené telefóny s klávesnicou

Klasický mobil pre všetkých

To, že klasický mobilný telefón už nie je úplne v móde ešte neznamená, že patrí do starého „železa“. Je pravdou, že tlačidlové telefóny pre seniorov sú špecifickou kategóriou, ktorá je veľmi žiadaná. Dôvodom je to, že tlačidlové telefóny sa jednoducho ovládajú a zároveň sú zrozumiteľné aj pre ľudí, ktorí nie sú príliš technicky zdatní.

Klasický tlačidlový mobil si však nájde miesto aj u mladších. Pre deti môže byť takýto mobil skvelým štartom. Predsa len dať dieťaťu do ruky smartfón za stovky eur a čakať, čo sa s ním stane, je omnoho drahšie, ako dať dieťaťu do ruky mobil za desiatky eur. Všetko základné sa na ňom dokáže naučiť a zistíte aj to, ako veľmi zodpovedné vaše dieťa je.

Mobilné telefóny s tlačidlami

Tlačidlové telefóny sú vyhľadávané aj u strednej generácie. Predovšetkým ak ide o odolné mobilné telefóny. Tie zvyčajne vydržia nárazy, potopenie aj ťažké pády. Takéto klasické mobilné telefóny teda rozhodne majú vo svete technológií svoje miesto. Nehovoriac o tom, že tlačidlové telefóny Nokia, Samsung a iné, majú veľkú obľúbenosť u firiem ako mobily pre zamestnancov (služobné mobily).

Ponúkajú solídny základ

Klasické mobilné telefóny s klávesnicou sa vyznačujú jednoduchosťou, výdržou, odolnosťou a k tomu všetkému ešte aj nízkou cenou. Väčšina mladej generácie dnes pozná mobilné telefóny s tlačidlami iba z obrázkov alebo z filmov. To sú tie telefóny, ktoré nie sú tvorené iba veľkým displejom. Práve naopak. Vyznačujú sa menším displejom a tlačidlami (klávesnicou), ktorými sa mobil ovláda. Práve menší displej zabezpečuje, že výdrž batérie je omnoho vyššia a možno sa baviť o nie hodinách, ale dňoch bez nabitia.

Klasický telefón nemožno porovnávať s dnešnými smartfónmi, ktoré sú vybavené podstatne väčším množstvom funkcií. Možno nemajú také rozlíšenie, fotoaparát a ani sa s nimi nedostanete na internet a nezahráte si obľúbené hry, no aj tak dokáže tlačidlový telefón ponúknuť niečo navyše. Telefonovanie a SMS sú jeho hlavnými úlohami, ktoré plní na jednotku. Hoci, možno budete prekvapení, pretože dnešné spoločnosti už ponúkajú aj mobilné telefóny s Wi-Fi, GPS alebo s dvoma SIM kartami. Ktoré parametre sú pri výbere dôležité, sa dozviete ďalej. Medzi najznámejších výrobcov klasických tlačidlových telefónov patria Samsung, Nokia, Sencor alebo Aligator.

Silné stránky

 • Dlhšia výdrž batéria
 • Odolnosť
 • Nízka cena
 • Lacný servis
 • Bezproblémový softvér

Slabé stránky

 • Malý displej
 • Nekvalitný fotoaparát
 • Absencia pokročilých funkcií

Veľkosť displeja

Ak sa dostávame k parametrom týchto mobilných telefónov, vedzte, že veľkej uhlopriečky sa nedočkáte. Displeje majú v priemere 1,8 až 3 palce. Pochopiteľne, displej je veľmi dôležitý. Najčastejšie ide o technológiu TFT LCD. Displeje teda nie sú dotykové a ponúkajú len veľmi slabé rozlíšenie displeja. Určite tak nečakajte, že dostane farby také, aké by ste možno chceli. Na druhej strane, mobil má praktické rozmery rovno do vačku.

Klasický telefón s tlačidlami a malým displejom

Fotoaparát

Určite nebuďte nároční. Čo sa fotoaparátu týka, ide zrejme o najväčšiu slabinu klasických mobilných telefónov. Ak natrafíte na tlačidlový telefón s fotoaparátom viac ako 3 Mpx, zrejme budete oslavovať, no i tak sa kvality nedočkáte. Zvyčajne sa výkon fotoaparátu pohybuje na úrovni 0,3 až 2 Mpx. V lepšom prípade môžete natrafiť na mobilný telefón s bleskom.

Výdrž batérie

Od najslabšej stránky k tej najsilnejšej. Ak chcete mobilný telefón, ktorý nabíjačku neuvidí viac ako týždeň, tlačidlový mobil je pre vás to správne. Výdrž viac ako 5 dní je v tejto kategórii samozrejmosťou. Mobily majú malé displeje, nízke dátové toky a spotreba energie je teda veľmi nízka. Batérie majú kapacitu od 800 mAh až po 1 450 mAh (Li-Ion). Nájdu sa aj také, ktoré majú batériu s ešte väčšou kapacitou.

Hranie sa s tlačidlovým mobilným telefónom

Konektivita a funkcie

Základom je telefonovanie a SMS, avšak pokojne môžeme menovať funkcie, ktoré už aj dnešné tlačítkové telefóny ponúkajú, pretože si to doba vyžaduje. Nechýba im napríklad:

 • Bluetooth,
 • Wi-Fi,
 • GPS,
 • Dual Sim,
 • SD karta.

V prípade odolných telefónov sú často k dispozícii aj akcelerometer, gyroskop, vodováha a mnoho iného. V rámci funkcií spomenieme kalendár, FM rádio, schopnosť prehrávania mp3 formátu alebo kalkulačku a základné hry od výrobcu. Dnes však naozaj už ani tlačidlový mobil s Wi-Fi nie je raritou a máte teda možnosť dohľadať si nutné informácie aj na internete.

Cenová relácia

Určite sa v tomto prípade nemusíte báť, že by ste sa nevedeli doplatiť. Ani náhodou. Pravda je taká, že tlačidlový telefón zoženiete už za 20 eur. Spomenúť môžeme model Nokia 105 2017 Dual SIM. Ak pôjdeme s cenou vyššie, pri klasických mobilných telefónoch sa zastavíme na cenovke okolo 70 eur. A už aj táto cena je prehnaná. Z ďalších preferovaných modelov používateľmi môžeme spomenúť Aligator D940 Dual SIM alebo najmenší spomedzi všetkých Sencor Element MINI, ktorý vás vyjde na približne 20 eur.

V rámci možností výberu ešte môžeme spomenúť aj skutočnosť, že v rámci tlačidlových telefónov poznáme aj známe vyklápačky alebo vysúvacie mobily. Hoci sú už dnes zriedkavé, model Nokia N96 sa ešte stále vyrába podobne ako starší kolega Nokia E66. Ako sa hovorí, klasika nikdy nezomiera.

Obľúbené telefóny s klávesnicou

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.Publikované dňa: 08.05.2019
Hodnotenie článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hrdzavá voda z vodovodu – príčiny kalnej pitnej vody Hrdzavá voda z vodovodu – príčiny kalnej pitnej vody

Hrdzavá, hnedá alebo kalná voda z vodovodu predstavuje nepríjemnú starosť a pokojne sa môže vyskytnúť aj vo vašej domácnosti. Čo tento jav zapríčiňuje a ako sa dá proti nemu bojovať vám...

Ako udržať potraviny chladné aj v horúčavách. Chladiaca taška alebo box sú riešenie Ako udržať potraviny chladné aj v horúčavách. Chladiaca taška alebo box sú riešenie

Slnko, voda, piesok a na osvieženie niečo príjemne chladené. Sen všetkých v lete dovolenkujúcich. Počasie neovplyvníte, teplotu svojho obľúbeného nápoja a potravín áno. Prezradíme vám,...

Akrylátová, plechová či smaltovaná vaňa? Ktorá je najlepšia? Akrylátová, plechová či smaltovaná vaňa? Ktorá je najlepšia?

Chcete vaňu a akrylát a smalt vás oslovili najviac? Stále ste sa nerozhodli, pretože neviete, aký je medzi nimi vlastne rozdiel? V článku vám vysvetlíme, čo môžete od smaltovej aj...