1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Tlačidlový telefón s wifi, androidom a dobrým foťákom? Nokia a Samsung majú dobré recenzie

Na osvedčenú klasiku sa nikdy nezabúda. Vo svete technológií je mnoho vecí, ktoré už dávno patria histórii, resp. padli do zabudnutia, pretože ich nahradilo niečo nové. Niekto si možno pomyslí, že už aj ten klasický mobil s tlačidlami je dávno starožitnosťou. Či budete veriť alebo nie, takéto mobilné telefóny sa stále vyrábajú. Nie preto, že sú retro, ale preto, že je o ne neustály záujem.

Tlačidlový telefón

Čo vám dokážu klasické mobilné telefóny ponúknuť? Existuje tlačidlový mobil s Wi-Fi? Aké parametre si pri výbere treba všímať? Dozviete sa ďalej v našom článku.

Obľúbené telefóny s klávesnicou

Klasický mobil pre všetkých

To, že klasický mobilný telefón už nie je úplne v móde ešte neznamená, že patrí do starého „železa“. Je pravdou, že tlačidlové telefóny pre seniorov sú špecifickou kategóriou, ktorá je veľmi žiadaná. Dôvodom je to, že tlačidlové telefóny sa jednoducho ovládajú a zároveň sú zrozumiteľné aj pre ľudí, ktorí nie sú príliš technicky zdatní.

Klasický tlačidlový mobil si však nájde miesto aj u mladších. Pre deti môže byť takýto mobil skvelým štartom. Predsa len dať dieťaťu do ruky smartfón za stovky eur a čakať, čo sa s ním stane, je omnoho drahšie, ako dať dieťaťu do ruky mobil za desiatky eur. Všetko základné sa na ňom dokáže naučiť a zistíte aj to, ako veľmi zodpovedné vaše dieťa je.

Mobilné telefóny s tlačidlami

Tlačidlové telefóny sú vyhľadávané aj u strednej generácie. Predovšetkým ak ide o odolné mobilné telefóny. Tie zvyčajne vydržia nárazy, potopenie aj ťažké pády. Takéto klasické mobilné telefóny teda rozhodne majú vo svete technológií svoje miesto. Nehovoriac o tom, že tlačidlové telefóny Nokia, Samsung a iné, majú veľkú obľúbenosť u firiem ako mobily pre zamestnancov (služobné mobily).

Ponúkajú solídny základ

Klasické mobilné telefóny s klávesnicou sa vyznačujú jednoduchosťou, výdržou, odolnosťou a k tomu všetkému ešte aj nízkou cenou. Väčšina mladej generácie dnes pozná mobilné telefóny s tlačidlami iba z obrázkov alebo z filmov. To sú tie telefóny, ktoré nie sú tvorené iba veľkým displejom. Práve naopak. Vyznačujú sa menším displejom a tlačidlami (klávesnicou), ktorými sa mobil ovláda. Práve menší displej zabezpečuje, že výdrž batérie je omnoho vyššia a možno sa baviť o nie hodinách, ale dňoch bez nabitia.

Klasický telefón nemožno porovnávať s dnešnými smartfónmi, ktoré sú vybavené podstatne väčším množstvom funkcií. Možno nemajú také rozlíšenie, fotoaparát a ani sa s nimi nedostanete na internet a nezahráte si obľúbené hry, no aj tak dokáže tlačidlový telefón ponúknuť niečo navyše. Telefonovanie a SMS sú jeho hlavnými úlohami, ktoré plní na jednotku. Hoci, možno budete prekvapení, pretože dnešné spoločnosti už ponúkajú aj mobilné telefóny s Wi-Fi, GPS alebo s dvoma SIM kartami. Ktoré parametre sú pri výbere dôležité, sa dozviete ďalej. Medzi najznámejších výrobcov klasických tlačidlových telefónov patria Samsung, Nokia, Sencor alebo Aligator.

Silné stránky

 • Dlhšia výdrž batéria
 • Odolnosť
 • Nízka cena
 • Lacný servis
 • Bezproblémový softvér

Slabé stránky

 • Malý displej
 • Nekvalitný fotoaparát
 • Absencia pokročilých funkcií

Veľkosť displeja

Ak sa dostávame k parametrom týchto mobilných telefónov, vedzte, že veľkej uhlopriečky sa nedočkáte. Displeje majú v priemere 1,8 až 3 palce. Pochopiteľne, displej je veľmi dôležitý. Najčastejšie ide o technológiu TFT LCD. Displeje teda nie sú dotykové a ponúkajú len veľmi slabé rozlíšenie displeja. Určite tak nečakajte, že dostane farby také, aké by ste možno chceli. Na druhej strane, mobil má praktické rozmery rovno do vačku.

Klasický telefón s tlačidlami a malým displejom

Fotoaparát

Určite nebuďte nároční. Čo sa fotoaparátu týka, ide zrejme o najväčšiu slabinu klasických mobilných telefónov. Ak natrafíte na tlačidlový telefón s fotoaparátom viac ako 3 Mpx, zrejme budete oslavovať, no i tak sa kvality nedočkáte. Zvyčajne sa výkon fotoaparátu pohybuje na úrovni 0,3 až 2 Mpx. V lepšom prípade môžete natrafiť na mobilný telefón s bleskom.

Výdrž batérie

Od najslabšej stránky k tej najsilnejšej. Ak chcete mobilný telefón, ktorý nabíjačku neuvidí viac ako týždeň, tlačidlový mobil je pre vás to správne. Výdrž viac ako 5 dní je v tejto kategórii samozrejmosťou. Mobily majú malé displeje, nízke dátové toky a spotreba energie je teda veľmi nízka. Batérie majú kapacitu od 800 mAh až po 1 450 mAh (Li-Ion). Nájdu sa aj také, ktoré majú batériu s ešte väčšou kapacitou.

Hranie sa s tlačidlovým mobilným telefónom

Konektivita a funkcie

Základom je telefonovanie a SMS, avšak pokojne môžeme menovať funkcie, ktoré už aj dnešné tlačítkové telefóny ponúkajú, pretože si to doba vyžaduje. Nechýba im napríklad:

 • Bluetooth,
 • Wi-Fi,
 • GPS,
 • Dual Sim,
 • SD karta.

V prípade odolných telefónov sú často k dispozícii aj akcelerometer, gyroskop, vodováha a mnoho iného. V rámci funkcií spomenieme kalendár, FM rádio, schopnosť prehrávania mp3 formátu alebo kalkulačku a základné hry od výrobcu. Dnes však naozaj už ani tlačidlový mobil s Wi-Fi nie je raritou a máte teda možnosť dohľadať si nutné informácie aj na internete.

Cenová relácia

Určite sa v tomto prípade nemusíte báť, že by ste sa nevedeli doplatiť. Ani náhodou. Pravda je taká, že tlačidlový telefón zoženiete už za 20 eur. Spomenúť môžeme model Nokia 105 2017 Dual SIM. Ak pôjdeme s cenou vyššie, pri klasických mobilných telefónoch sa zastavíme na cenovke okolo 70 eur. A už aj táto cena je prehnaná. Z ďalších preferovaných modelov používateľmi môžeme spomenúť Aligator D940 Dual SIM alebo najmenší spomedzi všetkých Sencor Element MINI, ktorý vás vyjde na približne 20 eur.

V rámci možností výberu ešte môžeme spomenúť aj skutočnosť, že v rámci tlačidlových telefónov poznáme aj známe vyklápačky alebo vysúvacie mobily. Hoci sú už dnes zriedkavé, model Nokia N96 sa ešte stále vyrába podobne ako starší kolega Nokia E66. Ako sa hovorí, klasika nikdy nezomiera.

Obľúbené telefóny s klávesnicou

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...Publikované dňa: 08.05.2019
Hodnotenie článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako odstrániť škvrny z dreva a z masívneho nábytku Ako odstrániť škvrny z dreva a z masívneho nábytku

Dávate si zvýšený pozor na svoj drahý, drevený nábytok, používate podložky pod poháre a aj tak sa nejakým spôsobom ocitli na stole odtlačky od pohárov? Prezradíme vám účinné tipy a triky...

Stavba domu na svahu a svahovitom pozemku – výhody a nevýhody Stavba domu na svahu a svahovitom pozemku – výhody a nevýhody

Bývanie na svahu je naozaj jedinečné, moderné a nadčasové, avšak predstavy sú častokrát len predstavami, ktoré sa s realitou rýchlo míňajú. Na čo všetko treba myslieť? Prezradíme vám v...

Ako nastaviť okná na zimný a letný režim? Ako nastaviť okná na zimný a letný režim?

Každý rok by ste okrem kontroly tesnenia okien a ich namazanie olejom, mali okná aj ponastavovať, resp. uviesť do sezónneho režimu. Sezónny režim okien zabezpečí väčšiu životnosť okien,...