Ako vybrať tú najlepšiu meteostanicu? Poradia recenzie a testy

Aj vás už omrzeli predpovede alebo skôr tipy na zajtrajšie – včerajšie počasie? V takom prípade je kúpa metestanice rozumným a možno aj jediným riešením. Na to, aby ste si však vybrali tú správnu sa oplatí poznať parametre, ktoré sú pri výbere kľúčové.  

Meteorologická stanica do bytu

Na prvý pohľad by sa to mohlo zdať jednoduché, no vedzte, že meteostanice toho v sebe skrývajú viac ako len obyčajný teplomer. 

Chcete meteostanicu, ktorá zobrazuje vonkajšiu aj vnútornú teplotu, vlhkosť vzduchu, rýchlosť vetra, barometrický tlak, UV žiarenie, predpoveď počasia alebo dokonca množstvo zrážok? Vyžadujete, aby sa dáta dali prenášať do počítača alebo mobilu? Toto všetko metostanica ponúka.

Zároveň je na trhu nespočetné množstvo modelov, ktoré vám môžu spôsobiť zmätok. Veríme, že naše rady a výber tých najlepších meteostaníc vám výber uľahčí. 

Obľúbené produkty

Čo od metostanice očakávam?

Pred kúpou meteostanice musíte vedieť nielen aké funkcie meteostanice majú, ale takisto, čo vyžadujete vy. Ak vám postačí vonkajšia a vnútorná teplota, nebudete veľmi náročný užívateľ. Základná výbava meteostaníc väčšinou poskytne aj merania vlhkosti, čas, budík a hodnotu atmosferického tlaku.  

Ak ste predsa len náročnejší používateľ v takom prípade vás možno budú zaujímať aj množstvo zrážok, pravdepodobnosť zrážok, barometrický tlak, hodiny, LED podsvietenie displeja a takisto aj prepojenie dát s počítačom alebo mobilnou aplikáciou.  Čo sa týka hodnôt meraných v exteriéri, zvyčajne tieto meteostanice disponujú bezdrôtovým čidlom, ktoré tieto hodnoty sníma na displej vaše meteostanice.  

Meteostanice už od 7€!

Osvetlenie displeja

To čo meteostanica nameria a zobrazuje, chcete samozrejme, aj jednoznačne vidieť. Preto je dôležité, aby mal displej správne farby prípadne osvetlenie. Základné metoestanice možnosť podsvietenia zvyčajne nemajú a preto je výhodou, ak je displej osvetlený LED diódami (inverzný LED dsiplej) a ešte lepšie ak má zariadenie farebný displej

Meteostanica s farebným displejom

Metostaníc, ktoré by mali trvalé podsvietenie je veľmi málo, keďže v takom prípade je zvyčajne potrebný napájací adaptér a nielen klasická batéria. Profesionálne meteostanice však sieťový adaptér obsahujú takmer vždy.  

Bezdrôtové meranie

Keďže meteostanica má ponúkať komplexné merania, meranie vonkajšej teploty alebo vlhkosti by malo byť samozrejmosťou. Takéto meranie umožňujú bezdrôtové čidlá, ktoré sú umiestnené v exteriéri. Existuje viac možností. Niektoré meteostanice disponujú jedným čidlom na snímanie vonkajšej teploty. Iné meteostanice disponujú čidlami na meranie vonkajšej vlhkosti, tlaku či rýchlosti vetra. Poloprofesionálne meteostanice môžu disponovať až 5 čidlami. Dosah čidiel je takisto rôzny. Zvyčajne ide o vzdialenosti od 30 až do 150 metrov. 

Prenos dát do počítača či mobilu

Náročnejší zákazník si určite potrpí na multifunkčnosť tohto zariadenia. Nielen meranie všetkých parametrov od teploty, času, vlhkosti, rýchlosti vetra až po tlak či dažďové zrážky. Rovnako tak je pre niekoho praktické namerané hodnoty analyzovať. Preto je nutné vedieť namerané údaje preniesť do mobilného zariadenia či počítača.

Meteostanica s podsvieteným displejom

Toto umožňujú aplikácie (napríklad. Weather Undergroun, Weather Cloud), ktorými sú zvyčajne vybavené poloprofesionálne alebo profesionálne meteostanice s komplexnými údajmi o počasí vo vašom okolí. 

Špecifické údaje

Pre náročného užívateľa sú detaily kľúčové. Bežné parametre, ktoré vám meteostanica ponúka sú základom, no pre domácich „meteorológov“ sú podstatné aj iné údaje ako napríklad východ či západ slnka. V takom prípade musí meteostanica disponovať nastavením pre našu krajinu, v tomto prípade Slovensko (označenie medzinárodného kódu PRG). 

Prezrieť ponuku profi meteostaníc

Špecifickými požiadavkami je napríklad hodnota UV žiarenia alebo solárna radiácia. Takéto funkcie vám ponúknu drahšie a profesionálnejšie modely.

Najlepšie meteostanice

Ako sme avizovali, vybrali sme pre vás meteostanice, ktoré sú na našom trhu najlepšie, najpredávanejšie, najobľúbenejšie a najmä cenovo dostupné domáce meteorologické stanice. Možno práve medzi nimi je aj tá vaša. 

EMOS E5062

EMOS E5062 meteorologická stanica

- meranie vonkajšej a vnútornej teploty 
- bezdrôtové čidlo s dosahom až 50 m 
- meranie vonkajšej i vnútornej vlhkosti 
- LED podsvietenie displeja 

Cena: 32,60 €

Do obchodu

 

SENCOR SWS 270

Meteostanica Sencor SWS 270

- predpoveď počasia 
- meranie hodnoty tlaku 
- meranie vonkajšej i vnútornej teploty 
- meranie vonkajšej i vnútornej vlhkosti 
- farebný displej 

Cena: 41 € 

Do obchodu

 

EMOS AOK-5018

Meteostanica EMOS AOK 5018B

- fázy mesiaca 
- teplotná výstraha 
- meranie vonkajšej i vnútornej teploty 
- meranie vonkajšej i vnútornej vlhkosti 
- LED podsvietenie displeja 

Cena: 25 €

Do obchodu

 

GARNI 835 Arcus

Meteostanica Garni 835 Arcus 

- meranie vonkajšej i vnútornej teploty 
- meranie vonkajšej i vnútornej vlhkosti 
- predpoveď počasia 
- fázy mesiaca 
- meranie dažďových zrážok, stĺpcový graf vývoja zrážok 
- meranie barometrického tlaku, stĺpcový graf vývoja tlaku 
- farebný inverzný displej 

Cena: 147,30 € 

Do obchodu

 

SENCOR SWS 260

Meteostanica Sencor SWS 260

- meranie vonkajšej i vnútornej teploty 
- meranie vonkajšej i vnútornej vlhkosti 
- fázy mesiaca 
- meranie barometrického tlaku 
- čidlo s dosahom 30 m 

Cena: 29 € 

Do obchodu

Pozrite si aj naše inšpirácie

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Retro obývačka Retro obývačka

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...

Zelená kuchyňa Zelená kuchyňa

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...Publikované dňa: 27.02.2018
Hodnotenie článku:
(92.8%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie pákové kávovary: Recenzie a test poradia, ako vybrať! Najlepšie pákové kávovary: Recenzie a test poradia, ako vybrať!

Káva v sebe ukrýva omnoho viac vôní a chutí, ako si mnohí z nás dokážu predstaviť. Zvažujete kúpu pákového kávovaru? Poradíme vám!

Najlepšie palacinkovače? V recenziách vyhrali Guzzanti aj Steba Najlepšie palacinkovače? V recenziách vyhrali Guzzanti aj Steba

Palacinky patria k najobľúbenejším dezertom v slovenských domácnostiach i reštauráciách. Napriek tomu, že v našich končinách ich poznáme predovšetkým v sladkej verzii, vo svete sú...

Remoska ako najlepšia elektrická panvica? Podľa recenzií vyhráva Eta a Guzzanti Remoska ako najlepšia elektrická panvica? Podľa recenzií vyhráva Eta a Guzzanti

Ťažko dnes nájdeme domácnosť, v ktorej by nepomáhali vymoženosti 21. storočia. Pomoc v kuchyni je predsa vždy vítaná. Pamätáte si na remosky? Pri výbere alektrickej panvice vám dnes...


Pridať komentár