Najlepšie vstavané chladničky sú tiché a úsporné

Nechcete, aby bola chladnička prvá vec, ktorá upúta pozornosť vo vašej kuchyni? Potom máte jasno. Jednoznačne siahnite po vstavanej. Má hneď niekoľko výhod. 

 Vstavaná chladnička v kuchyni

Je určená na zabudovanie do vašej kuchyne, čiže tam dokonale zapasuje. Nenaruší dizajn modernej kuchyne. A je dokonca menej hlučná ako klasické voľne stojace spotrebiče. Ako si vybrať tú najlepšiu vstavanú chladničku? Výberom vás prevedieme krok po kroku ... 

Obľúbené produkty

Vstavané chladničky sú drahšie

Jedným z hlavných faktorov, ktorý môže človeka odradiť od nákupu vstavanej zabudovateľnej chladničky, je rozdiel v cene oproti voľne stojacej chladničke. Cena vstavanej chladničky je v priemere o 20 až 30 percent vyššia oproti voľne stojacej chladničke v rovnakej triede. K sume vstavanej chladničky treba pripočítať cenu skrinky, do ktorej sa chladnička osadí. Táto skrinka by pri použití voľne stojacej chladničky nebola potrebná.

Vstavaná chladnička v skrinke

Pri vstavanej chladničke počítajte aj s príplatkom za namontovanie. Ak ste si spočítali všetky výdavky, cena vstavanej chladničky sa rovná dvojnásobku ceny voľne stojacej. Ale ešte nerobte unáhlené rozhodnutie, vstavané chladničky majú aj svoje výhody.

Čistota okolia chladničky

Jednou z najpodstatnejších výhod vstavanej chladničky je absolútna nenáročnosť na udržiavanie čistoty v okolí chladničky. Nakoľko je chladnička uzavretá v skrini, pod chladničkou a v jej okolí sa nehromadí žiadna nečistota. Z tohto dôvodu sú vstavané chladničky odporúčané viacerými hygienikmi.

Je tichá. Dokonale tichá

Výhodou vstavanej chladničky je aj jej minimálna hlučnosť. Skrinka, v ktorej je chladnička osadená, tlmí dokonale zvuky, ktoré sú už aj samotnými výrobcami redukované na minimum. Pokiaľ máte kuchyňu spojenú s obývačkou a nechcete sa večer pri sledovaní vášho obľúbeného filmu nechať vyrušovať, siahnite po vstavanej chladničke.

Vstavaná chladnička pod pracovnou doskou

Hitom posledných rokov sú vstavané chladničky pod pracovnú dosku. Uplatnia sa hlavne v kuchyniach, ktoré sú založené na koncepcii výhradne s nízkymi skrinkami. Výhodou je, že takúto nízku chladničku možno použiť takmer kdekoľvek, dokonca zabudovať do kuchynského ostrovčeka. Problémom je ale objem chladničky, nakoľko výška oproti bežnej chladničke je asi tretinová.

Vstavaná chladnička v dolnej skrinke

Na základe čoho si vyberať?

  • Energetická trieda - medzi najúspornejšie chladničky patria chladničky triedy A+, A++, ktoré majú o 25% nižšiu spotrebu ako chladničky triedy A.
  • Objem chladničky - pri výbere sa odrážajte od množstva členov v domácnosti. Na každého pripadá v priemere 70 litrov chladiaceho priestoru a 30 litrov mraziaceho. Vo všeobecnosti sú vstavané chladničky objemovo menšie. Veľkú časť zaberá skrinka.
  • Počet kompresorov a okruhov - modely chladničiek obsahujú najčastejšie jeden kompresor a jeden až dva okruhy. V závislosti od množstva okruhov môžeme chladničku a mrazničku vypínať samostatne.

Top 5 vstavaných chladničiek

Keď si vyberáte chladničku, v obchodoch a e-shopoch narazíte na desiatky výrobkov s odlišným dizajnom – majú rôzne farby, tvary (niektoré sú hranaté, iné viac či menej zaoblené) a ich povrchy sú z rôznych materiálov (oceľ, nehrdzavejúca oceľ, plast a pod.). Občas je však náročné vybrať si takú chladničku, ktorá by svojím vzhľadom zapadla medzi zariadenie kuchyne. Riešením tohto problému sú vstavané chladničky, ktoré sú zabudované do kuchynskej linky, konkrétne do vyššej skrinky. Pomôžu vám udržať jednotnú dizajnovú líniu, ktorú v kuchyni udáva práve kuchynská linka.

Na základe testov, užívateľských recenzií a hodnotení sme pre vás vybrali 5 najobľúbenejších vstavaných chladničiek s mrazničkou. Pozrite si ich výhody a nevýhody.

Whirlpool ART 9811/A++SF

Kombinovaná vstavaná chladnička s mrazničkou Whirlpool. Používa unikátnu senzorovú technológiu Fresh Control, ktorá udrží potraviny čerstvými dlhšie, ako iné chladničky. To je zabezpečené vďaka vnútornému ventilátoru, ktorý umožňuje rovnomerné prúdenie chladného vzduchu – v tomto prípade je však aj trochu hlučný. Taktiež vám pomôže rýchlo schladiť potraviny, ktoré ste práve priniesli z obchodu vďaka funkcii SuperCool.

Chladnička má aj beznámrazový systém, vďaka ktorému kondenzovaná voda steká von do nádobky pri kompresore, odkiaľ sa odparuje. Pri výpadku el. prúdu uchová potraviny v chlade po dobu 19 hodín. Zásuvky v mrazničke sú priehľadné, aby ste videli, čo ste kam uložili. Dvere chladničky môžete otočiť, aby sa otvárali smerom vľavo i vpravo a s dvierkami kuchynyskej linky (skrinky), do ktorej je zabudovaná, sú spojené koľajničkou. Chladnička má čistý objem 228 l a mraznička 80 l. Má veľmi nízku spotrebu elektrickej energie v triede A++, k čomu drobným dielom prispieva aj vnútorné LED osvetlenie. Jej nevýhodou je okrem spomínanej hlučnosti vnútorného ventilátora aj vyššia hlučnosť kompresora.

Parametre: spôsob umiestnenia: vstavaná; čistý objem chladiacej časti: 228 l ; čistý objem mraziacej časti: 80 l; trieda mrazničky: 4*; zmrazovacia kapacita: 3,5 kg/ 24 h; umiestnenie mraziacej časti: dolu; smer otvárania dvierok: vymeniteľný; počet kompresorov: 1; hlučnosť: 35 dB; akumulačná doba: 19 h; nízkoteplotná zásuvka: áno; automatické rozmrazovanie: áno; vnútorný ventilátor: áno; displej: áno; materiál políc: sklo; počet políc: 4; držiak na flaše: áno; energetická trieda: A++; ročná spotreba energie: 247 kWh; rozmery (d × š × v): 54 × 54,5 × 193,5 cm; hmotnosť: 55,2 kg;

nízka spotreba el. energie
najlacnejšia z uvedených

hlučný vnútorný ventilátor
hlučný kompresor


Electrolux ENN 3153AOW

Vstavaná chladnička s mrazničkou Electrolux s mraziacim priestorom v spodnej časti. Chladnička je vybavená vstavaným ventilátorom, ktorý zabezpečuje nútenú cirkuláciu vzduchu. Spolu s anti-námrazovou technológiou je tak v chladničke zabezpečená ideálna vlhkosť vzduchu, vďaka čomu vydržia vaše potraviny dlhšie čerstvé a s nezmenenou chuťou. Teplota je rozložená rovnomerne, preto je jedno, aké potraviny do ktorej časti chladničky uložíte.

Pre rýchlo sa kaziace potraviny ako napr. ryby či mäso však máte k dispozícii tzv. nízkoteplotnú zásuvku, kde je vždy o pár stupňov Celzia menej, než okolo. Mraznička má síce čistý objem iba 64 l, no zmrazovaciu kapacitu až 8 kg / 24 h, čo je dosť veľa a oceníte to najmä ak často pracujete s mrazenými potravinami. Výkon mrazničky je nastaviteľný zvlášť. Pri výpadku elektriny vás chladnička upozorní, keď teplota vystúpi nad bezpečnú úroveň, no mraznička udrží potraviny zamrazené až po dobu 21 hodín.

Parametre: spôsob umiestnenia: vstavaná; čistý objem chladiacej časti: 228 l; čistý objem mraziacej časti: 64 l; trieda mrazničky: 4*; zmrazovacia kapacita: 8 kg / 24 h; umiestnenie mraziacej časti: dolu; smer otvárania dvierok: vymeniteľný; počet kompresorov: 1; hlučnosť: 39 dB; akumulačná doba: 21 h; nízkoteplotná zásuvka: áno; automatické rozmrazovanie: áno; vnútorný ventilátor: áno; displej: áno; materiál políc: sklo; počet políc: 1; držiak na flaše: áno; energetická trieda: A+; ročná spotreba energie: 326 kWh; rozmery (d × š × v): 54 × 55,2 × 184,2 cm; hmotnosť: 63 kg;

vysoká kapacita zmrazovania
potraviny udrží dlhšie čerstvé

vyššia spotreba el. energie
menšia mraziaca časť


Bosch KIS 86AD40

Vstavaná chladnička bosch kombinovaná s mrazničkou v energetickej triede A+++ s neuveriteľne nízkou spotrebou el. energie. Tá je vďaka dokonalej tepelnej izolácii menšia, než polovičná oproti konkurenčnému modelu chladničky Electrolux ENN 3153AOW. So svojou výškou len 177 cm patrí medzi tie nižšie kombinované chladničky s mrazničkou v spodnej časti. To sa odrazilo aj na priestore chladiacej časti, ktorý má objem iba 188 l, mraziaca časť má však 74 l, čo je na tieto rozmery chladničky dosť.

Vnútorný priestor je vkusný a dekorovaný doplnkami z nerezovej ocele. Teplotu môžete regulovať oddelene pre mraziacu i chladiacu časť – kontrolovať ju môžete na displeji. Chladnička má aj vnútroný ventilátor vybavený uhlíkovým antibakteriálnym filtrom – rovnomerné rozloženie teploty v celom jej objeme je tak zaručené. Zeleninu uskladníte v priehradkách HydroFreshBox s reguláciou vlhkosti, v ktorých vydrží zelenina podľa výrobcu až 2-krát dlhšie v čerstvom stave. Mraziaca kapacita je úctyhodných 10 kg / 24 h, takže môžete nechávať zmrazovať skutočne veľké množstvo potravín.

Parametre: spôsob umiestnenia: vstavaná; čistý objem chladiacej časti: 188 l; čistý objem mraziacej časti: 74 l; trieda mrazničky: 4*; zmrazovacia kapacita: 10 kg / 24 h; umiestnenie mraziacej časti: dolu; smer otvárania dvierok: vymeniteľný; počet kompresorov: 1; hlučnosť: 38 dB; akumulačná doba: 33 h; nízkoteplotná zásuvka: áno; automatické rozmrazovanie: áno; vnútorný ventilátor: áno; displej: áno; materiál políc: sklo; počet políc: 5; držiak na flaše: áno; energetická trieda: A+++; ročná spotreba energie: 152 kWh; rozmery (d × š × v): 54 × 56 × 177 cm; hmotnosť: 77,4 kg;

neuveriteľne nízka spotreba energie
pekný dizajn

vysoká cena
nižší objem chladiacej časti


AEG SCE81826TS

Vstavaná chladnička s mrazničkou, ktorej teplotu je možné regulovať oddelene vďaka dvom termostatom. Teplotu aj ostatné funkcie môžete ovládať jedným dotykom na dotykovom displeji, ktorý zároveň zobrazuje aktuálnu teplotu v mraziacej i chladiacej časti. Vďaka funkcii Twintech je suchý vzduch udržaný v mraziacej časti a zelenina v spodných zásuvkách chladničky tak ostane dlhšie čerstvá. Rovnomerná teplota v chladiacej časti je dosiahnutá pomocou ventilátora, ktorý zabezpečuje cirkuláciu vzduchu.

Chladnička AEG SCE81826TS vás na otvorené dvere alebo vysokú teplotu (či už vplyvom otvorených dverí alebo poruchy kompresora) upozorní pomocou výstražného zvukového i vizuálneho signálu. Pri odchode z domu na dlhší čas na nej môžete nastaviť dovolenkový režim, ktorý šetrí energiu, no stačí na chladenie menšiemo množstva potravín, ktoré v nej zanecháte. Samozrejmosťou sú aj funkcie rýchleho schladenia, rýchleho zmrazenia (zmrazovacia kapacita je 10 kg / 24 h) a automatického odmrazovania. Pri tomto modeli môžete mať však problém s vyššou hlučnosťou kompresora, najmä ak máte v rámci interiéru kuchyňu spojenú s obývačkou.

Parametre: spôsob umiestnenia: vstavaná; čistý objem chladiacej časti: 192 l; čistý objem mraziacej časti: 61 l; trieda mrazničky: 4*; zmrazovacia kapacita: 10 kg / 24 h; umiestnenie mraziacej časti: dolu; smer otvárania dvierok: vymeniteľný; počet kompresorov: 1; hlučnosť: 39 dB; akumulačná doba: 24 h; nízkoteplotná zásuvka: áno; automatické rozmrazovanie: áno; vnútorný ventilátor: áno; displej: áno; materiál políc: sklo; počet políc: 4; držiak na flaše: áno; energetická trieda: A++; ročná spotreba energie: 152 kWh; rozmery (d × š × v): 54 × 54,9 × 177,2 cm; hmotnosť: 77,4 kg;

mnoho funkcií
jednoduché dotykové ovládanie

vyššia hlučnosť kompresora
menší objem chladiacej časti


Siemens KI 81RAD30

Vstavaná chladnička bez mraziacej časti. Pre vaše potraviny ponúka úctyhodný objem 319 litrov pri výške 177 cm. Funkcia FreshSense reguluje teplotu v chladničke a udržuje ju stabilnú aj pri výkyvoch vonkajšej teploty a pri neustálom otváraní dverí. To napomáha, spolu s vnútorným ventilátorom vybaveným antibakteriálnym filtrom, predĺžiť čerstvosť potravín.

Chladnička disponuje niekoľkými dômyselnými mechanickými riešeniami – priehradku HyperFresh plus s reguláciou vlhkosti na zeleninu a ďalšiu veľkú odkladaciu priehradku, pričom obe sú na teleskopickom výsuvnom mechanizme. Dvere chladničky sú pripevnené pomocou mechanizmu s automatickým jemným zatváraním po ich privretí. Nechýbajú funkcie ako rýchle chladenie pre práve vložené potraviny, akustický signál otvorených dverí či dotykové ovládanie s displejom zobrazujúcim aktuálnu teplotu. Chladnička Siemens KI 81RAD30 je v energetickej triede A++, no má najnižšiu spotrebu spomedzi všetkých piatich chladničiek predstavených v tomto článku.

Parametre: spôsob umiestnenia: vstavaná; čistý objem chladiacej časti: 319 l; smer otvárania dvierok: doprava, vymeniteľný; počet kompresorov: 1; hlučnosť: 37 dB; akumulačná doba: 24 h; nízkoteplotná zásuvka: áno; automatické rozmrazovanie: áno; vnútorný ventilátor: áno; displej: áno; materiál políc: sklo; počet políc: 7; držiak na flaše: áno; energetická trieda: A++; ročná spotreba energie: 116 kWh; rozmery (d × š × v): 56 × 55 × 177,2 cm; hmotnosť: 68 kg;

neuveriteľne nízka spotreba energie (najnižšia spomedzi uvedených)
veľký objem pre potraviny

nemá mrazničku
vyššia cena na chladničku bez mrazničky


Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 19.07.2017
Hodnotenie článku:
(90.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude

Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať

Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie

Gramofón rozhodne nie je iba zberateľským kúskom, ale takisto je prvkom moderných technológií. Pripomeňte si zvuk klasickej platne a vráťte sa v čase. My vám pomôžeme vybrať ten najlepší!


Pridať komentár