Ako vybrať vysokotlakové čističe? Sú aj s nasávaním a ohrevom vody

Čistenie motorových vozidiel, ale ja verejných priestorov by bez nich bolo oveľa prácnejšie. Vysokotlakové čističe sú rozhodne skvelým pomocníkom bez ohľadu na to, či s nimi pracujete príležitostne alebo pravidelne.

Vysokotlakový čistič - wapka

Prácu si skvele zastanú v garáži, priemyselnej hale, ale aj v záhrade. Stojíte pred kúpou vysokotlakového čističa? Inšpirujte sa informácia z nášho článku.

Obľúbené produkty

Vysokotlakový čistič alebo wapka

Vysokotlakový čistič je mnohým známejší pod názvom wapka. Slúži na čistenie povrchov áut, zámkovej dlažby, terás, ale aj fasád. Toto zariadenie pracuje s vodou, ktorú pod vysokým tlakom strieka na povrch. Týmto spôsobom sa docieli nie len úspora vody ako takej, ale aj vyššia účinnosť samotného čistenia. Vysokotlakový čistič si poradí aj s odolnou mastnotou a veľmi znečistenými plochami.

Prietok, pracovný tlak a ďalšie dôležité parametre

Pri výbere vysokotlakého čističa by sme mali brať na zreteľ viacero faktorov. Nerozhoduje len výška rozpočtu, ktorý máme na kúpu čističa určený, ale aj typ jednotlivých prístrojov a ich výkon, pracovný tlak a prietok. Práve posledné dve kategórie sú smerodajné pre efektívnosť a účinok čistenia.

Najpredávanejšie vysokotlakové čističe

  • Prietok udáva objem vody, ktorý čerpadlo za určitý čas pretlačí smerom k tryskám prístroja. Čím je táto hodnota vyššia, tým rýchlejšie môže čistenie prebiehať. Menšie a menej výkonné čerpadlá pracujú s prietokom na úrovni 300 až 400 l/hod. Výkonné čističe môžu ponúknuť aj viac ako 600 l/hod. Tu už ale ide o prístroje schopné obhospodáriť aj veľké plochy (nad 100 m2)
  • Pracovný tlak zase udáva silu, ktorou prúdiaca voda pôsobí na plochu. Aj v tomto prípade platí, že čím vyšší je pracovný tlak, tým účinnejšie bude samotné čistenie. Čističe zo základnej rady parcujú s pracovným tlakom na úrovni 100 barov, tie najvýkonnejšie ponúknu aj o 60 barov viac. 

Zvláštny zreteľ na čerpadlo

Osobitým momentom pri výbere vysokotlakových čističov bude vždy čerpadlo. Práve s ním súvisia dve vyššie spomínané veličiny, konkrétne tlak a prietok. Opakovanie je matkou múdrosti, preto ešte raz: čím vyšší bude tlak a prietok, tým efektívnejšia a rýchlejšia bude aj činnosť čističa.

Domáca wapka na čistenie auta

Z hľadiska materiálov trh ponúka čističe rôznych úrovní. Tie najlacnejšie spravidla ponúkajú aj najnižší výkon. Diely ich čerpadiel sú vyrobené z odolných plastov a už z tohto faktu vyplýva, že sú určené skôr na príležitostné používanie. Vyššie rady čerpadiel už pracujú s výkonnejšími čerpadlami, ktorých komponenty sú vyrobené z odolnejších materiálov (mosadz, zliatina hliníka).

Typy čističov – s ohrevom vody alebo bez?

Na trhu iste nájdete vysokotlakové čističe rôznych značiek, avšak len dvoch typov: buď s ohrevom vody alebo bez ohrevu.

Vysokotlakové čističe s ohrevom vody sú ideálne na čistenie mastných povrch a odstraňovanie veľkých nánosov špiny. Horúca voda má oproti vode studenej tú výhodu, že nečistoty odstraňuje s oveľa väčšou účinnosťou, pričom zariadenie vykazuje menšiu spotrebu saponátu. Čističe s ohrevom vody sú preto ideálne na používanie v priemyselných, ako aj verejných priestoroch a objektoch.

Vysokotlakové čističe bez ohrevu vody pracujú síce „len“ s čistou vodou, no zvládnu toho naozaj dosť. Ich pôsobiskom sú nie len veľké vonkajšie plochy, ale sú využiteľné aj pri umývaní áut či záhradného nábytku, odkiaľ odstránia prach aj mach.

✅ Vysokotlakový čistič Kärcher K 5

Vysokotlakový čistič Kärcher K 5

Na základe výborných recenzií a užívateľských odporúčaní vám predstavujeme vysoko efektívny vysokotlakový čistič Kärcher K S s vodou chladeným motorom. Pomôže vám sa zbaviť sa špiny na autách, bicykloch, kamenných múroch, chodníkoch či fasádach. Bohaté príslušenstvo a maximálna teplota vody na prietoku až 40 °C sa postarajú o zjednodušenie vašej snahy o dokonale čistú domácnosť.

» tlak: 20 - 145 bar
» prietok: 500 l/h
» bohaté príslušenstvo

 

Viac informácií

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie vysokotlakové čističe

Cenové rozpätie

Čo sa cien za oba typy vysokotlakových čističov týka, tak tie bez ohrevu vody by ste mali dostať už od 500-600€. Počiatočná cena zariadení s ohrevom môže byť až trojnásobná, pričom vyšplhať sa môže až do výšky niekoľkých tisícov za naozaj špičkové a mimoriadne výkonné čističe. To však platí aj pre čističe bez ohrevu, preto treba naozaj zvážiť účel, na ktorý bude čistič používaný a podmienky, v ktorých bude pracovať.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba

Vedeli ste, že oranžová ako jedna z mála farieb podporuje chuť do jedla a zmyslový pôžitok z vychutnávania si stravy? Je preto prekvapujúce, že sa v kuchyniach objavuje tak málo. Ak ju...

Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať

Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...Publikované dňa: 03.06.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať najlepší mixér na smoothie? Ako vybrať najlepší mixér na smoothie?

Vyberte si toho najlepšieho pomocníka na prípravu smoothies nápojov a čerstvé ovocie a zelenina sa stanú súčasťou vášho jedálnička každý deň. Na čo sa pri výbere smoothie mixéra zamerať?

Ako vybrať najlepší kapsulový kávovar? Ako vybrať najlepší kapsulový kávovar?

Výhodou kapsulových kávovarov je predovšetkým   jednoduchosť ich obsluhy a rýchlosť prípravy kávy. Poradíme vám, ako si vybrať najlepší kapsulový kávovar do domácnosti.

Ako vybrať elektrický kuchynský krájač na chlieb, mäso či šunku? Poradia recenzie a testy Ako vybrať elektrický kuchynský krájač na chlieb, mäso či šunku? Poradia recenzie a testy

Elektrický krájač si poradí so zeleninou, šunkou či mäsom. S týmto skvelým pomocníkom už nebudete mať problém odrezať rovný krajec chleba. Pomôžeme vám si vybrať.