Ako vybrať vysokotlakové čističe? Sú aj s nasávaním a ohrevom vody

Čistenie motorových vozidiel, ale aj verejných priestorov by bez nich bolo oveľa prácnejšie. Vysokotlakové čističe sú rozhodne skvelým pomocníkom bez ohľadu na to, či s nimi pracujete príležitostne alebo pravidelne.

Vysokotlakový čistič - wapka

Prácu si skvele zastanú v garáži, priemyselnej hale, ale aj v záhrade. Stojíte pred kúpou vysokotlakového čističa? Inšpirujte sa informáciami z nášho článku.

Obľúbené vysokotlakové čističe


Vysokotlakový čistič alebo wapka

Vysokotlakový čistič je mnohým známejší pod názvom wapka. Slúži na čistenie povrchov áut, zámkovej dlažby, terás, ale aj fasád. Toto zariadenie pracuje s vodou, ktorú pod vysokým tlakom strieka na povrch. Týmto spôsobom sa docieli nielen úspora vody ako takej, ale aj vyššia účinnosť samotného čistenia. Vysokotlakový čistič si poradí aj s odolnou mastnotou a veľmi znečistenými plochami.

Vysokotlakový čistič v podstate funguje ako čerpadlo v studni, ťahá vodu zo zdroja a hadicou ho privádza do samotného tela wapky. Následne pomocou tlaku odvádza vodu cez dýzu a trysku preč, von zo zariadenia. S vysokotlakovým čističom dokážete očistiť aj veľmi odolnú špinu. Dôvod je ten, že na rozdiel od čerpadla a hadice tlakový čistič vodu stláča a pomocou vyvíjajúceho tlaku, ju vo forme silného prúdu vystrekuje von.

Ako vybrať vysokotlakový čistič

Prvým krokom je zamyslenie sa, načo vlastne tlakový čistič potrebujete. Máte auto a chcete ho pravidelne čistiť? Potrebujte umyť a očistiť väčšie plochy, napr. terasu? A ako často budete vysokotlakový čistič používať? Potrebujete čistič na vnútorné či na vonkajšie použitie? Ako dlho by mal čistič pracovať a v neposlednom rade, koľko ste ochotní do vysokotlakového čističa investovať? To sú všetko dôležité otázky a ešte dôležitejšie odpovede, od ktorých sa viete odraziť. Od vašich nárokov sa bude odvíjať aj samotný čistič.

Vysokotlakový čistič podľa charakteru špiny

Ak potrebujete čistiť mastné, olejové škvrny, napr. od oleja vo vašej auto dielni, bude lepšie, ak si vyberiete vysokotlakový čistič s ohrevom vody. Výkonný čistič dokáže vodu ohriať až na 170 °C, čo je postačujúce na jednoduché očistenie mastných škvŕn. Keďže sú výkonnejšie, sú aj o dosť drahšie. Využívajú sa najmä v náročnejších prostrediach, kde sa denne pracuje s olejmi.

Do domáceho prostredia vám bohato bude stačiť aj studenovodný čistič. Úplne postačí, ak si na olejové škvrny zaobstaráte studenovodnú wapku s prietokom 520 litrov za hodinu, ktorá má tlak 120 barov. Samozrejme, že ak bude wapka vybavená ohrevom vody, potom vám na mastné škvrny stačí aj nižší prietok vody.

Mobilný alebo stacionárny, elektrický alebo benzínový?

Lepšou možnosťou je zakúpiť si mobilný alebo pohyblivý vysokotlakový čistič. Dôvod je jednoduchý, súčasťou mobilného sú kolieska, vďaka ktorým je možné čistič jednoducho premiestňovať z miesta na miesto. Niektoré mobilné čističe majú aj tú výhodu, že nefungujú na elektrinu, ale na naftu či benzín, čiže nepotrebujete v dosahu elektrickú zásuvku. Wapky na benzínový alebo naftový pohon sú drahšie. Dostupný je aj akumulátorový vysokotlakový čistič, ktorý stačí nabiť a potom používať.

Čistenie chodníka vysokotlakovým čističom

Ak sa nepotrebujete premiestňovať s wapkou z miesta na miesto a máte relatívne blízko zdroj elektrickej energie, potom vám postačí aj statický alebo elektrický vysokotlakový hobby čistič. Tieto stroje sú veľmi výkonné a predávajú sa za rozumné sumy.

Wapka na vnútorné alebo na vonkajšie použitie?

Väčšina wapiek sa používa v exteriéri, wapky v interiéri sa využívajú len v továrňach alebo v autoservisoch. Ak však hľadáte tlakový čistič na odstránenie nečistôt v interiéri, potom buďte opatrní, pretože nie všetky typy wapiek sú na vnútorné použitie aj určené. Pozor si dávajte najmä pri benzínových/naftových teplovodných tlakových umývačkách, môžu spôsobiť toxické vyparovanie naftových alebo plynových emisií do priestoru.

Typy čističov – s ohrevom vody alebo bez?

Na trhu iste nájdete vysokotlakové čističe rôznych značiek, avšak len dvoch typov: buď s ohrevom vody, alebo bez ohrevu.

Vysokotlakové čističe s ohrevom vody sú ideálne na čistenie mastných povrchov a odstraňovanie veľkých nánosov špiny. Horúca voda má oproti vode studenej tú výhodu, že nečistoty odstraňuje s oveľa väčšou účinnosťou, pričom zariadenie vykazuje menšiu spotrebu saponátu. Čističe s ohrevom vody sú preto ideálne na používanie v priemyselných, ako aj verejných priestoroch a objektoch. Na vysokotlakovom čističi s ohrevom vody je možné regulovať teplotu vody priamo na zariadení.

Vysokotlakové čističe bez ohrevu vody pracujú síce „len“ s čistou vodou, no zvládnu toho naozaj dosť. Ich pôsobiskom sú nielen veľké vonkajšie plochy, ale sú využiteľné aj pri umývaní áut či záhradného nábytku, odkiaľ odstránia prach aj mach.

Väčšina wapiek nedisponuje možnosťou ohrevu vody, no ak potrebujete originál wapku na teplú vodu, možným riešením je pripojiť studenovodnú wapku na vlastný ohrev vody, teda priamo na bojler alebo na vodovodný kohútik s teplou vodou.

Prietok, pracovný tlak a ďalšie dôležité parametre

Pri výbere vysokotlakého čističa by sme mali brať zreteľ na viacero faktorov. Nerozhoduje len výška rozpočtu, ktorý máme na kúpu čističa určený, ale aj typ jednotlivých prístrojov a ich výkon, pracovný tlak a prietok. Práve posledné dve kategórie sú smerodajné pre efektívnosť a účinok čistenia.

Najpredávanejšie vysokotlakové čističe

 • Prietok udáva objem vody, ktorý čerpadlo za určitý čas pretlačí smerom k tryskám prístroja. Čím je táto hodnota vyššia, tým rýchlejšie môže čistenie prebiehať. Menšie a menej výkonné čerpadlá pracujú s prietokom na úrovni 300 až 400 l/hod. Výkonné čističe môžu ponúknuť aj viac ako 600 l/hod. Tu už ide o prístroje schopné obhospodáriť aj veľké plochy (nad 100 m2).
 • Pracovný tlak zase udáva silu, ktorou prúdiaca voda pôsobí na plochu. Aj v tomto prípade platí, že čím vyšší je pracovný tlak, tým účinnejšie bude samotné čistenie. Čističe zo základnej rady pracujú s pracovným tlakom na úrovni 100 barov, tie najvýkonnejšie ponúknu aj o 60 barov viac. 

Zvláštny zreteľ na čerpadlo

Osobitým momentom pri výbere vysokotlakových čističov bude vždy čerpadlo. Práve s ním súvisia dve vyššie spomínané veličiny, konkrétne tlak a prietok. Opakovanie je matkou múdrosti, preto ešte raz: čím vyšší bude tlak a prietok, tým efektívnejšia a rýchlejšia bude aj činnosť čističa.

Domáca wapka na čistenie auta

Z hľadiska materiálov trh ponúka čističe rôznych úrovní. Tie najlacnejšie spravidla ponúkajú aj najnižší výkon. Diely ich čerpadiel sú vyrobené z odolných plastov a už z tohto faktu vyplýva, že sú určené skôr na príležitostné používanie. Vyššie rady čističov už pracujú s výkonnejšími čerpadlami, ktorých komponenty sú vyrobené z odolnejších materiálov (mosadz, zliatina hliníka).

Ďalšie dôležité parametre

Výber tej najlepšej wapky nie je až taký náročný, základom je sledovať nasledujúce parametre.

Dĺžka prevádzkovej doby

Dôležitým parametrom je čas – ako dlho môže byť čistič v prevádzke. Každá wapka má svoju časovú kapacitu, čo znamená, že dokáže pracovať len istú dobu. Potom ju treba odstaviť a po časovej odstávke sa dá používať znovu. Najčastejšie sa predávajú vysokotlakové čističe, ktoré intenzívne pracujú 30 minút a 2 hodiny odpočívajú, teda sú v režime „off-line“. So zvyšujúcou sa dobou používania sa zvyšuje aj doba odpočívania prístroja.

Príkon motora

Príkon vysokotlakového čističa úzko súvisí s motorom. Tie sa delia na bezuhlíkové indukčné a klasické elektromotory. Lacnejšie elektromotory väčšinou disponujú príkonom 1300 až 1600 wattov. Lepšie elektromotory, aj niektorých hobby čističov sa pýšia príkonom až 3400 W a tie najsilnejšie až 5500 W.

Pri motoroch je dobré zistiť si aj to, ako sa motor pri záťaži ochladzuje, či prostredníctvom vody alebo len vzduchom. Lepším riešením je motor chladený vodou, pretože ide o efektívnejší spôsob, ktorý motor udrží dlho funkčný. No a v neposlednom rade sa držte základného pravidla: príkon musí zodpovedať tlaku, čo znamená, čím vyšší príkon, tým vyšší tlak.

Dĺžka tlakovej hadice

Máte veľkú terasu? Alebo sa s wapkou potrebujete premiestňovať z jedného miesta na druhé? Potom sa zamerajte na modely s dlhšou hadicou. Minimálna dĺžka hadice by mala byť aspoň 6 metrov, výnimkou nie sú ani modely s 15 m hadicou. Vždy je lepšie mať dlhšiu tlakovú hadicu ako kratšiu. Potom dokážete z jedného miesta očistiť celú terasu.

Dĺžka prívodového kábla

Nielen dĺžka tlakovej hadice, ale aj dĺžka prívodového kábla je dôležitá. Väčšina zariadení sa predáva s dĺžkou prívodného kábla do 7,5 metra, čo je prijateľná dĺžka, no aj tu platí, že radšej dlhší ako kratší kábel. Výrobcovia zvyčajne myslia aj na to, aby sa kábel neplietol pod nohami a prístroj vybavujú držiakom na kábel.

Tryska a jej priemer

Súčasťou každého vysokotlakového čističa je tryska, ktorá ovplyvňuje silu prúdu. Najlepšie je, keď jedna tryska disponuje viacerými otvormi, ktoré sa od seba odlišujú priemermi. Pri regulovateľnej tryske viete meniť tlak podľa toho, čo potrebujete očistiť. Ak je špina odolná, nastavíte trysku na silnejší prúd a ak potrebujete očistiť nejaký krehkejší materiál, potom si silu prúdu zmiernite. Wapky majú naozaj silný prúd, a niekedy až tak, že dokážu poškodiť aj lak na aute alebo farbu na dlažbe.

Tryska vysokotlakového čističa

Rám a šasi

Vysokotlakový čistič by mal mať rám a šasi z pevnej ocele. Ide o dôležitú súčasť zariadenia, ktorá by mala vydržať najdlhšie. Zvoľte teda vysokotlakový čistič, ktorý má aspoň šasi, rám a čerpadlo z pevného materiálu. Okrem toho je dôležité hľadieť aj na podvozok. Skontrolujte, z akého je materiálu, či sú jednotlivé časti poriadne upevnené, zvary zosilnené. Podvozok by mal byť potiahnutý epoxidovaným práškom, ktorý bráni zhrdzaveniu a poškodeniu materiálu.

Hlučnosť tlakového čističa

Za hluk môže v prvom rade čerpadlo, ale aj kolieska, pomocou ktorých sa pohybuje. Kolieska by mali byť potiahnuté gumou alebo vyrobené z pevnej gumy, pretože tlmia hluk pri pohybovaní sa a zmierňujú vibrácie zariadenia počas prevádzky. Hlučnosť čerpadla je už ťažší oriešok. Pri údajoch o stroji si preto všímajte údaje o hlučnostiPre pohodlné a nerušivé čistenie by wapka nemala presiahnuť úroveň hlasitosti 85 dB. Ak toto číslo presiahne, je potrebné si nasadiť ochranné slúchadlá.

Hmotnosť

Hmotnosť a aj rozmer zohrávajú pri manipulácii s vysokotlakovým čističom dôležitú úlohu. Keďže predpokladáme, že s wapkou budete čistiť všetko, vrátane veľkých plôch, mali by ste si zaobstarať wapku s primeranou hmotnosťou. Stroj by nemal vážiť viac ako  cca 13 kg. V tejto váhovej kategórii sa pohybuje väčšina hobby čističov. Tie výkonnejšie, s asynchrónnym motorom, sú o niečo ťažšie, pretože sú vyrobené z pevnejšieho a ťažšieho materiálu. Platí priama úmera, čím kvalitnejší materiál, tým ťažší stroj.

Materiál, z ktorého je wapka vyrobená

Kvalitné a dobré čerpadlo by malo byť vyrobené z pevného materiálu, najlepšie zo zliatiny mosadze a bronzu, vrcholom kvality je tvrdá keramika. O niečo lacnejšie sa predávajú zariadenia s hliníkovým čerpadlom. Najlacnejší je plast, ktorý má však slabú životnosťTelo wapky býva väčšinou z plastu a podobne je to aj príslušenstvom. Je lepšie, ak sú nadstavce na trysku kovové.

Nádobka na saponát

Wapka je zariadenie, ktoré pomáha očistiť odolné škvrny a špinu z rôznych povrchov, niektoré škvrny sú však také odolné, že čistá voda proti nim nemá šancu a je potrebné použiť čistiaci prostriedok. Niektoré vysokotlakové čističe majú v sebe zabudovanú nádržku, resp. vstavaný zásobník na saponát. U lacnejších zariadení ide o samostatne umiestnenú = externú nádržku, a u drahších sa nachádza priamo v čističi. Množstvo saponátu sa dá regulovať pomocou tlačidiel na rukoväti dýzy. Takéto saponátové čistenie určite privítate pri čistení fasád, striech, strešných odkvapov, terás a rozľahlejších miest, ktoré máte vydláždené.

Vhodnejšie sú nepenivé prípravky, najlepšie biologicky odbúrateľné. Saponáty sa predávajú aj podľa konkrétneho materiálu, ktorý chcete očistiť, napr. saponát na drevo, plast, kamene, mach a pod., a aj podľa daného typu wapky. Ak je špina naozaj odolná, zvoľte alkalický čistič.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie vysokotlakové čističe

Vysokotlakový čistič a príslušenstvo

Vďaka príslušenstvu môžete s vysokotlakovým čističom robiť činnosti navyše. V prípade, že potrebujete umyť auto, musí byť súčasťou príslušenstva dlhá tlaková hadica; na čistenie jemnejších či väčších plôch regulovateľná tryska alebo tzv. krtek, ktorý sa vám zíde aj na prečistenie odpadov. Potom je to navijak na hadicu či elektrický kábel, ktorý býva pevnou súčasťou wapky. Okrem toho môžete používať aj rôzne príslušenstvo na udržiavanie čistoty a plnej funkčnosti wapky, napr. jemný filter na nečistoty; rotačná kefa, s ktorou ľahko a lepšie očistíte disky na aute; rôzne sady na odkvapy; sady na umývanie áut; teleskopické rúčky... V prípade, že neviete, aké príslušenstvo by malo tvoriť základné vybavenie, je to:

 • základná tryska,
 • rotačná tryska, tzv. „turbokladivo“,
 • vejárová dýza,
 • striekacia pištoľ,
 • jeden set univerzálnych čistiacich kief, to znamená kefa na auto, kefa na dlažbu, teleskopická násada,
 • pre lepšiu a ľahšiu manipuláciu by mal byť mobilný čistič vybavený teleskopickou rukoväťou.

Pri kúpe myslite na to, že čím viac príslušenstva, tým bude cena zariadenia vyššia. Základné, lacnejšie tlakové čističe nedisponujú žiadnym príslušenstvom, musíte si ho dokúpiť. Pozor, na pripojenie dokúpeného príslušenstva musí byť aj vysokotlakový čistič vybavený prvkami, ktoré montáž príslušenstva dovoľujú.

Obľúbení výrobcovia a cena wapiek

Medzi najlepšie vysokotlakové čističe patria tie, ktoré vyrábajú firmy venujúce sa záhradnej a čistiacej technike už dlhé roky. Medzi značky, ktoré ponúkajú vysokú kvalitu za rozumnú cenu, patrí Kärcher, Bosch, Riwall a Güde. Krok vedľa neurobíte ani kúpou vysokotlakového čističa značky Scheppach, Extol, Nilfisk. Obľúbená je i značka Parkside, ktorú nájdete v predajniach Lidl.

Hobby modely, ktoré sú určené na domáce použitia, stoja od 60 do 130 €. Wapky strednej triedy stoja okolo 500-600 €. Poslednú kategóriu tvoria profesionálne wapky, ktorých cena sa môže pokojne vyšplhať až na 1000 €.

Na čo používať a nepoužívať wapku?

Vysokotlakový čistič môžete použiť na rôzne práce, napr. na umývanie vozidiel, prístrojov, fasád, bicyklov, bazénov a bazénových stien, na záhradný nábytok. Nie je to však všetko, s vhodným príslušenstvom dokážete s wapkou prečistiť aj potrubie, odstrániť z neho kamene, nánosy špiny. Dokonca je s ňou možné realizovať aj hydropieskovanie.

Čistenie plota pomocou vysokotlakového čističa

Naopak, tlakový čistič sa nesmie používať na sprchovanie zvierat, oplachovanie elektrických zariadení, ktoré sú pod elektrickým napätím, predmety, ktoré sú z jemného a krehkého materiálu. S wapkou nikdy nečistite ani samotnú wapku, mohli by ste ju tak poškodiť.

Ako sa starať o vysokotlakový čistič?

Na to, aby vám vysokotlakové zariadenie vydržalo dlho a nielen na 2 roky či pár mesiacov, by ste sa oň mali adekvátne starať. Medzi základné údržbové činnosti patrí:

Pred používaním a po používaní wapky:

 • Kontrola stavu wapky, najmä kontrola prívodného kábla. Ak je poškodený, treba ho okamžite vymeniť.
 • Púšťajte a používajte wapku vždy až vtedy, keď sa úplne napustí vodou. Voda vtedy začne pretekať cez trysku sama, bez toho, aby ste ju spustili.
 • Po skončení čistenia vypúšťajte z wapky všetok tlak, ale vodu z nej nevylievajte.
 • Sem-tam môžete zanesené trysky vyčistiť špeciálnymi ihlami, ktoré bývajú pribalené k wapke.

Predsezónna starostlivosť:

 • Pred začiatkom „wapkovej“ sezóny by ste mali wapku skontrolovať, či je v poriadku, či ju hlodavce neporušili, najmä elektrické káble, hadice.
 • Jemnou kefou očistite celé zariadenie a pred pripojením vody použite filter na jemné nečistoty.
 • Po dlhšej odstávke, nielen počas zimy, ale aj cez leto, ju treba zavodniť a to tak, že pripojíte vodu, spustite pištoľ a počkajte, pokým tlak vodu sám nevytlačí cez trysku von.

Zimná starostlivosť:

 • Pred zimou vylejte všetku vodu, zariadenie môžete prepláchnuť nemrznúcou zmesou.
 • Odskrutkujte a rozložte všetko, čo sa dá, predovšetkým hadice, dýzu a pod.
 • Skladujte na mieste, kde je teplota prostredia 5 a viac stupňov.

Problémy s vysokotlakovým čističom

Najväčší problém môže robiť vodný kameň, ktorý sa môže usádzať v celom zariadení, od čerpadla až po klapky a trysky. Najideálnejšie by bolo používať destilovanú vodu, čo by vás odbremenilo od usádzania sa vodného kameňa, nie je to však najlacnejšia záležitosť. Ak sa objaví vodný kameň, je dobré použiť vhodný prostriedok na jeho odstránenie, poprípade prepláchnuť celý systém vodou zriedenou s octom alebo zájsť na servisné miesto a nechať prácu na odborníkov.

Okrem vodného kameňa sa môžete stretnúť s týmito problémami:

 • poškodenie tela vysokotlakového čističa,
 • poškodenie vstupného ventilu na vodu,
 • pokazený elektromotor,
 • časté poškodenia čerpadla, ktoré je z lacného materiálu (plastu),
 • problém so spätnými klapkami.

TOP vysokotlakové čističe

Mať doma vysokotlakový čistič nikdy nie je na škodu, a to aj v prípade, že nemáte auto alebo terasu. S kvalitnou výbavou ho môžete využiť na rôzne záhradné činnosti, dokonca aj na polievanie záhonov. Ak ste sa teda rozhodli ísť do kúpy vysokotlakového čističa, nekupujte ten najlacnejší.

Krok za krokom, ako správne používať wapku

Pri práci s wapkou majte na pamäti, že zariadenie pracuje s vysokým tlakom. Preto sa pri každej práci s wapkou uistite, že vo vašej blízkosti nie sú žiadne osoby či zviera, ktoré by ste mohli ohroziť.

1. Pred prácou sa vybavte ochrannými prostriedkami ako sú rukavice a ochranné okuliare.

2. Zapojte wapku a nechajte ju chvíľku, aby sama nasala vodu.

3. Počkajte, pokým tlak, ktorý vznikne vo vnútri zariadenia, vytlačí vodu von cez dýzu. Tak zabezpečíte, že z wapky bol vytlačený všetok vzduch.

4. Pred tým, ako naplno začnete používať vysokotlakový čistič, urobte test tlaku. Namierte dýzu na miesto, ktoré wapkou nie je možné poškodiť a pustite ju. Ak je tlak primeraný, začnite umývať cieľové miesto, predmet. Odporúča sa vždy začať s najmenším možným tlakom a potom, podľa potreby, ho postupne zvyšovať.

5. Počas práce, teda počas striekania vody, prúd vody neprerušujte, pretože takéto rýchle zmeny môžu poškodiť čerpadlo.

6. Potom, čo už wapku nepotrebujete, je potrebné ju vypnúť a odtlakovať. Najprv vypnite samotnú wapku, následne odstavíte prívod vody do wapky a ako posledné stlačíte spúšť. Týmto spôsobom správne odtlakujete wapku, teda všetok vzduch z nej vytlačíte.

Poznámky: Ak sa chystáte použiť rotačnú trysku, pred tým, ako ju pustíte, ju skloňte k zemi, približne pod uhlom 45 °, aby sa nepoškodila.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Komentáre

27/08/2021 21:32
Tibor

Tento rok som si kúpil vapku Riwall REPW 150 SET a mojim potrebám plne vyhovuje. Umývam s ňou okolo domu, v záhrade aj dlažby, automobil a podobne. Plus dávam za doplnky, ktoré boli súčasťou balenia, aj za 13 metrovú hadicu v cene. Životnosť ukáže až čas, ale s týmto vysokotlakovým čističom sa mi veľmi pohodlne manipuluje a oceňujem dobrý pracovný tlak. Kupoval som na základe porovnania na Slovensku aj v Česku a práve táto mi vyšla najlepšie, čo sa týka pomeru ceny, kvality i hodnotení používateľov. Mínus si vyslúži nedostatočne spracovaný návod na obsluhu, pretože menej technicky zdatní používatelia sa natrápia, kým prídu na to, ako využiť všetky ponúkané funkcie. Spomeniem ešte, že je tu funkcia samonasávania, zabudovaná nádobka na saponát či dostatočne dlhý prívodový kábel.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...

Dekorácie zo šišiek potešia deti i dospelých Dekorácie zo šišiek potešia deti i dospelých

Dekorácie zo šišiek sú obľúbené počas jesene i na Vianoce. Ozdoby vnesú trochu prírody do interiéru i exteriéru.

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...Publikované dňa: 03.06.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

4 výhody elektronickej detskej opatrovateľky, ktoré vás presvedčia o jej kúpe4 výhody elektronickej detskej opatrovateľky, ktoré vás presvedčia o jej kúpe

Pri novorodencoch je kontrola a prevencia nadovšetko. Dieťa môžete kontrolovať, aj keď pri ňom fyzicky nie ste, a to len vďaka praktickej elektronickej opatrovateľke.

Izbový WiFi alebo manuálny termostat na podlahové kúrenie, radiátor či kotol? Poradíme, ako vybraťIzbový WiFi alebo manuálny termostat na podlahové kúrenie, radiátor či kotol? Poradíme, ako vybrať

Termostat je priamou spojkou medzi vami a kotlom či iným vykurovacím telesom. Kedy sa oplatí pouvažovať nad novým termostatom a ako ho vybrať?

Najlepšia galvanická žehlička na tvár má viac funkcií. Akú si vybrať a ako ju používať?Najlepšia galvanická žehlička na tvár má viac funkcií. Akú si vybrať a ako ju používať?

S príznakmi starnutia sa dá popasovať pomocou galvanickej žehličky. Zaujíma vás, ako to funguje a čo môžete očakávať?