Najlepšie zmrzlinovače - Recenzie a test radia, ako vybrať

Ozajstný milovník zmrzliny sa s len tak nejakou mrazenou pochúťkou neuspokojí. Aj preto čoraz viac rastie dopyt po domácich zmrzlinovačoch. Vďaka tomuto šikovnému prístroju si môže porciu svojej obľúbenej zmrzliny vyrobiť každý sám a v pohodlí domova, navyše zo surovín, ktorým 100% dôveruje. No nekúpte to…

Výrobník domácej zmrzliny

Internet je plný receptov na tie najlepšie zmrzliny, no pravdou ostáva, že bez profi-zmrzlinovača je výroba ozaj chutnej zmrzliny (takej, ako poznáte) nemožná. 

Obľúbené produkty

Zmrzlinovač bez chladiacej jednotky

Ak si chladený dezert doprajete len veľmi výnimočne, niekoľkokrát do roka, mohol by vám vyhovovať jednoduchý zmrzlinovač bez chladiacej jednotky. Ide o zariadenie s podstavcom, motorčekom a chladiacou nádobou s vlastným chladiacim médiom. Zariadenie je veľmi skladné, pomerne lacné (cca 30€) a výroba zmrzliny v ňom netrvá ani 30 minút.

Výroba domácej zmrzliny v zmrzlinovači

Takýto zrmzlinovač však treba používať opatrne, nakoľko obsahuje citlivé plastové časti. Treba si tiež uvedomiť, že v jednej nádobe nie je možné súčasne vyrobiť viac ako jeden druh zmrzliny. Nádobu je však potrebné najskôr vložiť do mrazáku minimálne na 12 hodín (v ideálnom prípade celých 24 hod.), aby chladiace médium mohlo absorbovať dostatok chladu. Nečakajte veľké objemy, tieto zmrzlinovače zväčša ponúkajú objem svojich nádob hlboko pod úrovňou 1 litra.

Zmrzlinovač s vlastnou chladiacou jednotkou

Pre náročnejších užívateľov sú vhodnejšie zmrzlinovače s vlastnou chladiacou jednotkou. Nie sú možno tak skladné ako vyššie zmienené zmrzlinovače, no majú oproti nim veľkú výhodu – zmrzlinu s nimi dokážete vyrobiť prakticky kedykoľvek, nádobu a ingrediencie netreba vopred chladiť.

Automatický zmrzlinovač s chladiacou jednotkou

Dôležitý je výkon zariadenia, od ktorého sa odvíja doba prípravy, respektíve umiešania zmrzliny. S tou je spojený aj energetický výdaj, ktorý je pri porovnaní so zmrzlinovačmi bez vlastnej chladiacej jednotky predsa len vyšší. Tak či onak, pri zmrzlinovačoch s vlastnou chladiacou jednotkou sa treba pripraviť na to, že zmrzlina bude hotová zhruba po 40 minútach prípravy, a tiež na fakt, že ich cena sa pohybuje v trojciferných sumách. Za vložené peniaze si však budete môcť vyrobiť zhruba 1,5 litra ozaj chutnej a skvele vyšľahanej zmrzliny.

Cenové hladiny

Cena výrobníkov zrmzliny sa odvíja nie len od výkonu ich motorickej časti (ak ju majú), ale aj od veľkosti nádoby či použitých materiálov. Cenovo dostupnejšie sú zmrzlinovače bez chladiacej jednotky – ich cena začína na úrovni asi 15€ a hravo ich dokážu obsluhovať aj deti. Otázne je, či tieto zmrzlinovače budú kapacitne stačiť ich chúťkam.

Zmrzlinovače za 100 a viac eur už patria k samostatným jednotkám, ktoré k svojej činnosti nepotrebujú dopredu nič namrazovať. Aj z hľadiska objemu sú na tom lepšie, veď ich nádoby dokážu spracovať liter, v prípade niektorých typov aj 1,5 či 2 litre zmrzliny. Rátajte však s pomerne vysokými vstupnými nákladmi, takéto zariadenia stoja aj vysoko nad 100€ (v prípade profesionálnych výrobníkov zmrzliny sa môžete stretnúť aj s cenami okolo 3000 – 4000 €.

3 najlepšie zmrzlinovače

Pripravili sme si pre vás aj prehľad 3 kvalitných modelov, po ktorých môžete siahnuť v prípade, že si neviete vybrať. Vybrali sme 2 lacné zmrlinovače, ale aj drahší model pre náročnejších.

Ide o výrobníky zmrzliny s výbornými recenziami. Vďaka nim sa budete môcť radovať z výbornej domácej zmrliny z poctivých surovín, bez konzervantov a umelých farbív.

Hauser IM 140

Ak sa chcete z času na čas potešiť niečím dobrým a studeným, potom určite pouvažujte nad kúpou modelu IM 140 od firmy Hauser.

Zmrzlinovač je vybavený vlastnou chladiacou kvapalinou a obojsmerným motorom s príkonom 12 W. Aj vďaka nim v priebehu 15-30 minút dokážete vykúzliť pol litra výbornej zmrzliny – zariadenie sa pritom predáva za cenu zhruba 25€.

rýchle mrazenie
výborná cena

plastová lopatka na miešanie


Guzzanti GZ 154

Dizajnový a skladný výrobník zmrzliny, sorbetov a mrazeného jogurtu s množstvom pozitívnych recenzií vyniká jednoduchým ovládaním, poteší však i nenáročné čistenie.

Tento zmrzlinovač bez chladiacej jednotky je nutné predmraziť v mrazničke po dobu min. 12 hodín. V 1,5 litrovej nádobe s dvojitou izoláciou potom pripraví zmrzlinu za cca 20 minút. Prístoj disponuje prehľadným LCD displejom a má aj digitálny časovač. Cena tohto modelu sa pohybuje na úrovni okolo 35€.

kvalitné prevedenie
maximálne jednoduchá obsluha
digitálny časovač

plastová lopatka (problém s hustejšou konzistenciou)


DOMO DO 9066 I

Nad 200€ sa predávajú výnimočné výrobníky zmrzliny, ktoré spadajú do vyššej strednej triedy. Ani tento DOMO zmrzlinovač rozhodne nie je tuctový.

vlastné chladenie a motor s príkonom až 150 W. Aj preto preň nie je problém rýchle chladenie v teplotnom rozmedzí – 18 až – 35 °C. Do jednej hodiny s ním pripravíte až 1,5 litra lahodnej zmrzliny. Okrem nej zvládne aj prípravu ovocných sorbetov či mrazených jogurtov. Pozitívom je aj fakt, že výrobník udržiava produkty v chlade ešte hodinu po tom, čo dokončí ich prípravu.

Príprava pochutiny je jednoduchá aj vďaka podsvietenému LCD displeju a priehľadnému veku s otvorom pre pridávanie surovín

automatický výrobník zmrzliny
veľký objem misy na zmrlinu

vyššia cena


Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!Publikované dňa: 24.07.2018
Hodnotenie článku:
(91.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude

Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať

Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie

Gramofón rozhodne nie je iba zberateľským kúskom, ale takisto je prvkom moderných technológií. Pripomeňte si zvuk klasickej platne a vráťte sa v čase. My vám pomôžeme vybrať ten najlepší!


Pridať komentár