Najlepšie zmrzlinovače - Recenzie a test radia, ako vybrať

Ozajstný milovník zmrzliny sa s len tak nejakou mrazenou pochúťkou neuspokojí. Aj preto čoraz viac rastie dopyt po domácich zmrzlinovačoch. Vďaka tomuto šikovnému prístroju si môže porciu svojej obľúbenej zmrzliny vyrobiť každý sám a v pohodlí domova, navyše zo surovín, ktorým 100% dôveruje. No nekúpte to…

Výrobník domácej zmrzliny

Internet je plný receptov na tie najlepšie zmrzliny, no pravdou ostáva, že bez profi-zmrzlinovača je výroba ozaj chutnej zmrzliny (takej, ako poznáte) nemožná. 

Obľúbené produkty

Zmrzlinovač bez chladiacej jednotky

Ak si chladený dezert doprajete len veľmi výnimočne, niekoľkokrát do roka, mohol by vám vyhovovať jednoduchý zmrzlinovač bez chladiacej jednotky. Ide o zariadenie s podstavcom, motorčekom a chladiacou nádobou s vlastným chladiacim médiom. Zariadenie je veľmi skladné, pomerne lacné (cca 30€) a výroba zmrzliny v ňom netrvá ani 30 minút.

Výroba domácej zmrzliny v zmrzlinovači

Takýto zrmzlinovač však treba používať opatrne, nakoľko obsahuje citlivé plastové časti. Treba si tiež uvedomiť, že v jednej nádobe nie je možné súčasne vyrobiť viac ako jeden druh zmrzliny. Nádobu je však potrebné najskôr vložiť do mrazáku minimálne na 12 hodín (v ideálnom prípade celých 24 hod.), aby chladiace médium mohlo absorbovať dostatok chladu. Nečakajte veľké objemy, tieto zmrzlinovače zväčša ponúkajú objem svojich nádob hlboko pod úrovňou 1 litra.

Zmrzlinovač s vlastnou chladiacou jednotkou

Pre náročnejších užívateľov sú vhodnejšie zmrzlinovače s vlastnou chladiacou jednotkou. Nie sú možno tak skladné ako vyššie zmienené zmrzlinovače, no majú oproti nim veľkú výhodu – zmrzlinu s nimi dokážete vyrobiť prakticky kedykoľvek, nádobu a ingrediencie netreba vopred chladiť.

Automatický zmrzlinovač s chladiacou jednotkou

Dôležitý je výkon zariadenia, od ktorého sa odvíja doba prípravy, respektíve umiešania zmrzliny. S tou je spojený aj energetický výdaj, ktorý je pri porovnaní so zmrzlinovačmi bez vlastnej chladiacej jednotky predsa len vyšší. Tak či onak, pri zmrzlinovačoch s vlastnou chladiacou jednotkou sa treba pripraviť na to, že zmrzlina bude hotová zhruba po 40 minútach prípravy, a tiež na fakt, že ich cena sa pohybuje v trojciferných sumách. Za vložené peniaze si však budete môcť vyrobiť zhruba 1,5 litra ozaj chutnej a skvele vyšľahanej zmrzliny.

Cenové hladiny

Cena výrobníkov zrmzliny sa odvíja nie len od výkonu ich motorickej časti (ak ju majú), ale aj od veľkosti nádoby či použitých materiálov. Cenovo dostupnejšie sú zmrzlinovače bez chladiacej jednotky – ich cena začína na úrovni asi 15€ a hravo ich dokážu obsluhovať aj deti. Otázne je, či tieto zmrzlinovače budú kapacitne stačiť ich chúťkam.

Zmrzlinovače za 100 a viac eur už patria k samostatným jednotkám, ktoré k svojej činnosti nepotrebujú dopredu nič namrazovať. Aj z hľadiska objemu sú na tom lepšie, veď ich nádoby dokážu spracovať liter, v prípade niektorých typov aj 1,5 či 2 litre zmrzliny. Rátajte však s pomerne vysokými vstupnými nákladmi, takéto zariadenia stoja aj vysoko nad 100€ (v prípade profesionálnych výrobníkov zmrzliny sa môžete stretnúť aj s cenami okolo 3000 – 4000 €.

3 najlepšie zmrzlinovače

Pripravili sme si pre vás aj prehľad 3 kvalitných modelov, po ktorých môžete siahnuť v prípade, že si neviete vybrať. Vybrali sme 2 lacné zmrlinovače, ale aj drahší model pre náročnejších.

Ide o výrobníky zmrzliny s výbornými recenziami. Vďaka nim sa budete môcť radovať z výbornej domácej zmrliny z poctivých surovín, bez konzervantov a umelých farbív.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Retro obývačka Retro obývačka

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 24.07.2018
Hodnotenie článku:
(91.4%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať výrobník cukrovej vaty? Poradia vám recenzie Ako vybrať výrobník cukrovej vaty? Poradia vám recenzie

Cukrová vata - sladká pochúťka, ktorej sa len ťažko dá povedať nie. Hoci je je ručná výroba náročná, dokážete si ju urobiť aj doma. Chcete vedieť, ako? 

Umývačky riadu Bosch patria medzi najlepšie Umývačky riadu Bosch patria medzi najlepšie

Uvažujete o umývačke riadu? Tieto kuchynské spotrebiče dokážu ušetriť množstvo času a energie. K tým najlepším patria aj umývačky Bosch. Poradíme vám po ktorom modeli siahnuť.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá k televízoru aj k mobilu Najlepšie bezdrôtové slúchadlá k televízoru aj k mobilu

Bezdrôtové slúchadlá sú skvelým a inovatívnym príslušenstvom, ktoré využijete k televízoru, mobilu či notebooku. Viete, na čo sa pri ich kúpe zamerať?


Pridať komentár