Ako vyčistiť elektrickú rúru? Vyskúšajte ekologické čistiace prostriedky

Elektrická rúra sa ľahko zanesie nečistotami, zostávajú v nej mastné škvrny po pečení mäsa či iných jedál. Ak podceníte preventívne čistenie, môžete už len sledovať spúšť, ktorú mastnota po sebe zanechala.

Ako vyčistiť zamastenú a znečistenú rúru na pečenie?

Ako sa však zbaviť špiny v elektrickej rúre ľahko a jednoducho? Ponúkame vám overené rady, ktoré vám s týmto pomôžu.

Účinné prostriedky na čistenie rúr - rakúska drogéria

Čím čistiť rúru?

Jednoznačne sa vyhnite drsným kovovým kefkám či drôtenkám, ktoré by mohli povrch a vnútro rúry poškodiť. Zvoľte si jemné čistiace pomôcky, hubky a handry. Jedinú výnimku predstavuje špeciálna škrabka na čistenie sklokeramickej varnej dosky.

Ako si zjednodušiť samotné čistenie?

  • V prvom rade z rúry vyberte rošt a taktiež aj všetky pekáče alebo nádoby, ktoré v nej skladujete.
  • Námahu pred čistením si zjednodušíte tým, že do rúry umiestnite pekáč s horúcou vodou a necháte ho v nej aspoň 10-15 min. Pri väčšom znečistení a veľkých mastnotách rúru zohrejte na 50 - 70 stupňov.
  • Komerčné prípravky na čistenie rúr nechajte pôsobiť vždy minimálne 30 minút.
  • Pri čistení rúry ľahko zašpiníte podlahu. Nezabudnite ju preto zakryť novinami alebo letákmi.
  • Nezabúdajte na čistenie roštu - vyberte ho z rúry, vložte do vane a zastriekajte rovnakým čistiacim prostriedkom. Po dokončení čistenia vaňu samozrejme dokonale umyte!
  • Vo všeobecnosti je čistenie rúry veľmi otravnou činnosťou, ak sa o ňu budete starať pravidelne, ušetríte si množstvo starostí s drhnutím pripálenej mastnoty.

Čistiace prostriedky

Siahnuť po čistiacom prípravku je jednoduchou záležitosťou. Špeciálne prípravky na čistenie rúry kúpime v každom obchodnom reťazci. Vďaka baleniu s rozprašovačom je ich aplikácia mimoriadne jednoduchá. Dajte si však pozor na obsah chemikálii, ktoré sa v ňom nachádza. Je nevyhnutné pozrieť si pred použitím obsah, poprípade sa spýtať na alergické reakcie, ktoré môže vyvolať!

Nezabudnite chrániť svoju pokožku a pred čistením si navlečte gumené rukavice.

Babské rady

Použite ocot

Tento spôsob čistenia je zdĺhavý a preto je vhodné, aby ste s nim začali večer a čistenie dokončili nasledujúci deň ráno. Najprv si pripravte pastu z jednej lyžice sódy bikarbóny a zmiešajte ju s trochou vody. Touto zmesou ponatierajte všetky pripáleniny v rúre a nechajte pôsobiť 12 - 24 hodín. Po uplynutí doby, zotrite mokrou hubkou nečistoty.

Ako si zjednodušiť čistenie rúry a dvierok?

Na rad prichádza ocot, ktorý si nalejete do rozprašovača a nanesiete na znečistené miesta a opätovne utriete morkou hubkou. Na záver rozpáľte rúru na 50 stupňov a nechajte pôsobiť okolo 20 minút.

Sóda bikarbóna a ocot

Na tento druh čistenia budeme potrebovať rozprašovač, sódu bikarbónu a ocot. Pripravte si zmes zo sódy a octu, nalejte ju do rozprašovača a vystriekajte ňou celú rúru

Ekologický prípravok na čistenie rúry na pečenie

Zvyšok roztoku nalejte do pekáča, trúbu vyhrejte na 100 stupňov a roztok nechajte pôsobiť aspoň 60 min. Potom jednoducho umyte rúru čistou vodou.

Prášok do pečiva

Na čistenie budeme potrebovať približne 1 pohár prášku do pečiva. Vnútro rúry vysypte práškom a polejte vodou do takej miery, aby sa z prášku vytvorila hustá pena. Necháme pôsobiť 8 - 10 hodín.

Šťava z citrónov

Na čistenie budeme potrebovať približne dva citróny, ktoré vyžmýkame do menšej zapekacej misky. Misku naplníme do 1/3 vodou a ponoríme tam i polovičky vyšťavených citrónov. Trúbu nastavíme na 250 stupňov a necháme pôsobiť približne pol hodinu. Po vychladnutí rúru vyčistite hubkou a silikónovou stierkou.

Prostriedky na čistenie elektrickej rúry

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba? Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.Publikované dňa: 22.06.2017
Hodnotenie článku:
(82.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Prenájom bytu/domu cez Airbnb – ako to funguje? Prenájom bytu/domu cez Airbnb – ako to funguje?

Mnohí turisti a dovolenkári vedia, že Airbnb je jedinečnou možnosťou, ako nájsť výhodné a komfortné ubytovanie v dovolenkovej destinácii. Prípadne poskytovať ubytovanie a zarábať môžete...

Ako presvedčiť partnerku, že potrebujete nový TV? Ako presvedčiť partnerku, že potrebujete nový TV?

Hodil by sa vám do obývačky nový televízor, avšak vaša polovička je proti? Aké sú protiargumenty? My vám ich ponúkneme.

Aké umývadlo do kúpeľne? Zapustené, So skrinkou, Na dosku Aké umývadlo do kúpeľne? Zapustené, So skrinkou, Na dosku

Pri zariaďovaní kúpeľne treba myslieť na množstvo vecí – sprcha, toaleta alebo kvalitné umývadlo. Umývadlo so skrinkou, zapustené umývadlo, umývadlo na dosku? My vám poradíme, ako si...