1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Ako vyčistiť elektrickú rúru? Vyskúšajte ekologické čistiace prostriedky

Elektrická rúra sa ľahko zanesie nečistotami, zostávajú v nej mastné škvrny po pečení mäsa či iných jedál. Ak podceníte preventívne čistenie, môžete už len sledovať spúšť, ktorú mastnota po sebe zanechala.

Ako vyčistiť zamastenú a znečistenú rúru na pečenie?

Ako sa však zbaviť špiny v elektrickej rúre ľahko a jednoducho? Ponúkame vám overené rady, ktoré vám s týmto pomôžu.

Účinné prostriedky na čistenie rúr - rakúska drogéria

Čím čistiť rúru?

Jednoznačne sa vyhnite drsným kovovým kefkám či drôtenkám, ktoré by mohli povrch a vnútro rúry poškodiť. Zvoľte si jemné čistiace pomôcky, hubky a handry. Jedinú výnimku predstavuje špeciálna škrabka na čistenie sklokeramickej varnej dosky.

Ako si zjednodušiť samotné čistenie?

  • V prvom rade z rúry vyberte rošt a taktiež aj všetky pekáče alebo nádoby, ktoré v nej skladujete.
  • Námahu pred čistením si zjednodušíte tým, že do rúry umiestnite pekáč s horúcou vodou a necháte ho v nej aspoň 10-15 min. Pri väčšom znečistení a veľkých mastnotách rúru zohrejte na 50 - 70 stupňov.
  • Komerčné prípravky na čistenie rúr nechajte pôsobiť vždy minimálne 30 minút.
  • Pri čistení rúry ľahko zašpiníte podlahu. Nezabudnite ju preto zakryť novinami alebo letákmi.
  • Nezabúdajte na čistenie roštu - vyberte ho z rúry, vložte do vane a zastriekajte rovnakým čistiacim prostriedkom. Po dokončení čistenia vaňu samozrejme dokonale umyte!
  • Vo všeobecnosti je čistenie rúry veľmi otravnou činnosťou, ak sa o ňu budete starať pravidelne, ušetríte si množstvo starostí s drhnutím pripálenej mastnoty.

Čistiace prostriedky

Siahnuť po čistiacom prípravku je jednoduchou záležitosťou. Špeciálne prípravky na čistenie rúry kúpime v každom obchodnom reťazci. Vďaka baleniu s rozprašovačom je ich aplikácia mimoriadne jednoduchá. Dajte si však pozor na obsah chemikálii, ktoré sa v ňom nachádza. Je nevyhnutné pozrieť si pred použitím obsah, poprípade sa spýtať na alergické reakcie, ktoré môže vyvolať!

Nezabudnite chrániť svoju pokožku a pred čistením si navlečte gumené rukavice.

Babské rady

Použite ocot

Tento spôsob čistenia je zdĺhavý a preto je vhodné, aby ste s nim začali večer a čistenie dokončili nasledujúci deň ráno. Najprv si pripravte pastu z jednej lyžice sódy bikarbóny a zmiešajte ju s trochou vody. Touto zmesou ponatierajte všetky pripáleniny v rúre a nechajte pôsobiť 12 - 24 hodín. Po uplynutí doby, zotrite mokrou hubkou nečistoty.

Ako si zjednodušiť čistenie rúry a dvierok?

Na rad prichádza ocot, ktorý si nalejete do rozprašovača a nanesiete na znečistené miesta a opätovne utriete morkou hubkou. Na záver rozpáľte rúru na 50 stupňov a nechajte pôsobiť okolo 20 minút.

Sóda bikarbóna a ocot

Na tento druh čistenia budeme potrebovať rozprašovač, sódu bikarbónu a ocot. Pripravte si zmes zo sódy a octu, nalejte ju do rozprašovača a vystriekajte ňou celú rúru

Ekologický prípravok na čistenie rúry na pečenie

Zvyšok roztoku nalejte do pekáča, trúbu vyhrejte na 100 stupňov a roztok nechajte pôsobiť aspoň 60 min. Potom jednoducho umyte rúru čistou vodou.

Prášok do pečiva

Na čistenie budeme potrebovať približne 1 pohár prášku do pečiva. Vnútro rúry vysypte práškom a polejte vodou do takej miery, aby sa z prášku vytvorila hustá pena. Necháme pôsobiť 8 - 10 hodín.

Šťava z citrónov

Na čistenie budeme potrebovať približne dva citróny, ktoré vyžmýkame do menšej zapekacej misky. Misku naplníme do 1/3 vodou a ponoríme tam i polovičky vyšťavených citrónov. Trúbu nastavíme na 250 stupňov a necháme pôsobiť približne pol hodinu. Po vychladnutí rúru vyčistite hubkou a silikónovou stierkou.

Prostriedky na čistenie elektrickej rúry

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...Publikované dňa: 22.06.2017
Hodnotenie článku:
(82.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako odstrániť škvrny z dreva a z masívneho nábytku Ako odstrániť škvrny z dreva a z masívneho nábytku

Dávate si zvýšený pozor na svoj drahý, drevený nábytok, používate podložky pod poháre a aj tak sa nejakým spôsobom ocitli na stole odtlačky od pohárov? Prezradíme vám účinné tipy a triky...

Stavba domu na svahu a svahovitom pozemku – výhody a nevýhody Stavba domu na svahu a svahovitom pozemku – výhody a nevýhody

Bývanie na svahu je naozaj jedinečné, moderné a nadčasové, avšak predstavy sú častokrát len predstavami, ktoré sa s realitou rýchlo míňajú. Na čo všetko treba myslieť? Prezradíme vám v...

Ako nastaviť okná na zimný a letný režim? Ako nastaviť okná na zimný a letný režim?

Každý rok by ste okrem kontroly tesnenia okien a ich namazanie olejom, mali okná aj ponastavovať, resp. uviesť do sezónneho režimu. Sezónny režim okien zabezpečí väčšiu životnosť okien,...