Ako zalepiť nafukovací bazén?

Nafukovací bazén je vždy lepšia alternatíva, ako preplnené kúpaliská či kopané bazény, ktoré sa ťažko vyhrievajú. Roztrhol sa vám bazén a niekde vyteká voda? Fučí vám pri nafukovaní?

Lepenie diery v bazéne

Mohol sa natrhnúť o ostrejší kameň alebo o nerovný povrch. Máme pre vás však jednoduché riešenie, ako sa zbaviť tohto problému!

Ako nájsť dieru v bazéne?

Nájdenie diery v bazéne je niekedy naozaj veľmi ťažké. Mnohí z nás sa ju snažia nájsť ešte predtým, ako bazén naplnia vodou. Pri nafukovaní to zistíme veľmi jednoducho, nemusíme ani dlho rozmýšľať nad tým ako zistiť, kde bazén fučí. Stačí, ak budeme počúvať, odkiaľ sa vzduch dostáva von.

Niekedy je však diera menšia a vzduch nevychádza von tak rýchlo, ako sme si pôvodne mysleli. Preto ho musíme naplniť vodou a až potom zistíme, odkiaľ voda vyteká. Hľadanie diery v bazéne sa tak niekedy stáva doslova detektívkou, ktorú však musíme vyriešiť.

 

Ako zalepiť bazén?

Druhou vecou, ktorú budeme musieť urobiť, je zbaviť sa diery. Môžeme tak urobiť pomocou sady na lepenie bazénov, lepidlom na bazény pod vodou alebo samolepiacimi záplatami na bazén. Všetky tieto výrobky nájdeme v obchodoch zameraných na bazény, takže sa nemusíme báť, že by sme museli nakoniec kupovať úplne nový bazén.

Lepenie bazéna sa niekedy podobá na lepenie pneumatiky, pretože môžeme použiť lepidlo či záplaty, ktoré sa používajú aj na lepenie bicyklových duší. Miesto, ktoré idete lepiť musíte dôkladne odmastiť a osušiť, aby lepidlo dobre chytilo. Niektorí odborníci však tvrdia, že je vhodné miesto aj jemne ošmirgľovať. Pri tomto postupe tak musíte pracovať so suchým bazénom. Lepenie bazéna pod vodou tak neprichádza do úvahy.

Ak máte plochu pripravenú, môžete začať nanášať lepidlo na bicykle. Na miesto s lepidlom potom aplikujte nejakú záplatu, ktorú ste si vybrali alebo náplasť a počkajte minimálne 24 hodín, kým všetko poriadne zaschne. Dobre urobíte, ak dané miesto zaťažíte ťažším predmetom.

Samolepiace záplaty na lepenie bazéna

Samolepiace záplaty na lepenie bazéna

Sada na lepenie bazénov (alebo bicyklov) stojí okolo dvoch eur, lepidlo kúpite už za 0,70€ a sadu samolepiacich záplat zoženiete za 2 až 3€. Samozrejme, záleží aj na tom, aký druh sady kupujete a v akom obchode.

Lepidlá na bazén však môžete používať aj keď je bazén vlhký alebo mokrý. Sú vytvorené na báze polyvinylchloridov, vďaka ktorým lepidlo bude držať aj keď s ním budete robiť lepenie pod vodou.

Oprava bazénovej fólie

Postup opravy bazénovej fólie je rovnaký. Najprv si vždy zistíme, kde sa nachádza miesto úniku vody a potom použijeme špeciálne fixačné prípravky - napríklad lepiacu sada na bazény. 

Lepiaca sada na bazény - lepenie pod vodou

Sada na lepenie bazéna pod vodou

Vďaka týmto produktom je práca omnoho ľahšia a rýchlejšia. Navyše vďaka nej predĺžime životnosť bazéna o ďalšiu sezónu, čím ušetríme náklady na zaobstaranie si nového.

Galéria obrázkov

Autor článku

Naďa Černá

Som bloggerka a copywriterka, ktorá miluje písanie článkov, fotografovanie a práca na sociálnych sieťach. Okrem toho, že ešte stále študujem a...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie v každej obývačke.Publikované dňa: 25.07.2017
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hučanie práčky nielen pri žmýkaní. Výmena ložiska odstráni čudné zvuky Hučanie práčky nielen pri žmýkaní. Výmena ložiska odstráni čudné zvuky

Určite to poznáte – týždeň pred výplatou, veci špinavé a práčka vŕzga, vydáva čudné zvuky a vy začínate tušiť, že dlho už fungovať nebude. Nie každá porucha práčky je však taká vážna,...

Ako vybrať najlepší prací prostriedok pre deti, novorodencov, alergikov a atopikov Ako vybrať najlepší prací prostriedok pre deti, novorodencov, alergikov a atopikov

Detičkám s veľmi citlivou pokožkou môžu nevhodné pracie prostriedky či kozmetika spôsobovať nepríjemné kožné problémy. Čo je dôležité vedieť o pracích prostriedkoch pre deti? Ktoré látky...

Koľko aviváže, pracieho prášku a gélu? Hitom je aj ocot namiesto aviváže Koľko aviváže, pracieho prášku a gélu? Hitom je aj ocot namiesto aviváže

Správne dávkovanie pracieho prášku a aviváže vám pomôže ušetriť. Podľa čoho sa pri praní riadiť? Poradíme vám.