Akú kúpiť bábiku pre 2- či 3-ročné dievčatko? Látkovú, Barbie či Zapf Baby born?

Nastal čas na prvú bábiku a sami neviete, ktorá je pre dievčatko ideálna a najvhodnejšia? Každý vek so sebou prináša čosi iné, preto pri jej výbere zohľadnite nielen vek ratolesti, ale i veľkosť, funkčnosť či materiál bábiky, z ktorého je vyrobená.

Bábiky pre dievčatá

Bábiky patrili a vždy budú patriť medzi najobľúbenejšie hračky pre dievčatá v každom veku. V každom období deti siahajú po inom druhu a ich záujem o bábiky sa zvyšuje spolu s „funkciami“, ktoré ponúkajú. Ničím neobvyklým nie sú ani bábiky pre chlapcov. Rodičia ich však kupujú oveľa menej ako tie, ktoré sú určené pre dievčatká.

Obľúbené bábiky na hranie

Aká je ich funkcia?

Nie sú len pekné a farebné. Podstata bábik ako hračiek je oveľa hlbšia, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Hra s bábikami pomáha nielen rozvíjať fantáziu dieťaťa, často je nápomocná aj pre rodičov samotných, ktorí oveľa jednoduchšie dokážu pochopiť, čo dieťa prežíva, po čom túži, ale i to, či mu niečo chýba a nepriamo to dáva najavo. Hra s bábikou je často veľmi čitateľná.

Aj ony chcú byť ako ich mama

Dieťa vníma, akým spôsobom sa mama o neho či mladšieho súrodenca stará. Presne tie isté potreby a princípy sa dievčatko učí na bábike. Prezlieka, kúpe, kŕmi či uspáva v postieľke – kopíruje správanie vlastnej matky.

Hra s bábikami rozvíja motoriku, fantáziu, predstavivosť, komunikačné schopnosti a do určitej miery aj pocit zodpovednosti za niekoho. Nepodceňujte výber bábiky, ktoré vášmu dieťaťu zadovážite.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie bábiky a barbie

Zvážte vek aj materiál

Pri výbere bábiky by ste mali mať na zreteli nielen vek dieťaťa, pre ktoré je bábika určená, ale i materiál, z ktorého je vyrobená. Pre najmenšie dievčatká, ktoré hračky začínajú iba objavovať, sú ideálne bábiky z látky či gumené, aby si neublížili.

Hovoriaca bábika pre 2 a 3 ročné dievčatko

Úmerne s pribúdajúcim vekom rastú aj požiadavky na bábiky a ich funkcie. Neulakomte sa na lacné bábiky, investujte do kvality a overených značiek. Uistite sa, že bábiky neobsahujú nebezpečné ftaláty a BPA. Viete, v akom veku, ktorú bábiky vybrať?

Ako jednoducho vybrať bábiku?

Ideálnu veľkosť bábiky si viete v zásade vypočítať, resp. zmerať. Dĺžka bábiky pre dievčatko by nemala byť dlhšia ako vzdialenosť medzi lakťom a končekmi prstov dieťaťa. Držať v náručí a prenášať bábiku tak dieťa nebude mať problém.

  • Do 18 mesiacov – bábiky pre najmenšie dievčatká by mali mať primeranú veľkosť, váhu, ale i materiál, z ktorého sú vyrobené. Nezabúdajte na to, že dieťa všetko skúma, vkladá do úst a to je dôvod, prečo je vhodné, aby bola bábika pevnálátková a bez častí, ktoré sú nebezpečné na prehltnutie. Siahnite po bábikách, ktoré vydávajú zvuky či jednoduché slová.
  • Od 3 rokov – v tomto veku je u detí oveľa viac rozvinutá jemná motorika, dievčatká túžia bábiky obliekať a vyzliekať, kŕmia ich, kúpu či vozia v kočiariku. Obľúbené sú rovnako plaziace či chodiace bábiky, teda tie, ktoré majú funkcie a realistický výzor. Tieto druhy bábik vyzerajú už ako živé bábätká.
  • Od 4 rokov - pre dievčatká v tomto veku sú určené bábiky, ktoré zdôrazňujú ženskú krásu. Ich oblečenie, vlasy i samotný výraz sa podobá viac žene, napríklad mame. Aj preto sú bábiky pre staršie dievčatká väčšie. Jednotlivé časti bábiky sú ohybné, čo umožňuje nielen ľahšiu manipuláciu pri hraní či prezliekaní.
  • Od 5 rokov – na rad prichádzajú bábiky, ktoré vzhľadom kopírujú obľúbené postavičky z rozprávok. Vhodné sú aj víly či bábiky Barbie. Dievčatá v tomto veku počas hry striedajú jednotlivé druhy bábik. Zahrať sa dokážu s akoukoľvek.
  • Staršie dievčatká – hra s bábikami nikdy nekončí. Ak vašu malú princeznú nadchýnajú živé bábätká, kúpte jej rebornovú bábiku, ktorá je vzhľadom na nerozoznanie od živého dieťatka a rovnako opatrne sa treba o ňu starať. Tieto druhy bábik neomrzia nikdy a časom sa stávajú zberateľskými kúskami.

TOP bábiky pre dievčatká a malé slečny

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba? Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.Publikované dňa: 14.11.2018
Hodnotenie článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšia detská trampolína pre deti? Poradíme, ako vybrať Najlepšia detská trampolína pre deti? Poradíme, ako vybrať

Snáď neexistuje zábavnejšia pohybová aktivita pre deti ako je skákanie na trampolíne. Pri výbere vhodnej trampolíny by ste však nemali dbať iba na atraktívny vzhľad, ale tiež na...

Nafukovací bazén pre malé deti? Recenzie chvália hlavne malé rozmery Nafukovací bazén pre malé deti? Recenzie chvália hlavne malé rozmery

Doprajte vodnú zábavu v lete deťom v každom veku. Už teraz treba myslieť na to, ako bude tráviť svoje voľné chvíle. Viete, aký bazén pre deti vlastne vybrať?

Hojdačka do bytu nielen do detskej izby. Pripevnite do stropu alebo na zárubňu Hojdačka do bytu nielen do detskej izby. Pripevnite do stropu alebo na zárubňu

Detské hojdačky sú v ranom veku bežnou súčasťou detskej zábavy. Poradíme vám, ako vašim deťom dopriať autentický a bezpečný zážitok z hojdania u vás doma.