Akú kúpiť bábiku pre 2- či 3-ročné dievčatko? Látkovú, Barbie či Zapf Baby born?

Nastal čas na prvú bábiku a sami neviete, ktorá je pre dievčatko ideálna a najvhodnejšia? Každý vek so sebou prináša čosi iné, preto pri jej výbere zohľadnite nielen vek ratolesti, ale i veľkosť, funkčnosť či materiál bábiky, z ktorého je vyrobená.

Bábiky pre dievčatá

Bábiky patrili a vždy budú patriť medzi najobľúbenejšie hračky pre dievčatá v každom veku. V každom období deti siahajú po inom druhu a ich záujem o bábiky sa zvyšuje spolu s „funkciami“, ktoré ponúkajú. Ničím neobvyklým nie sú ani bábiky pre chlapcov. Rodičia ich však kupujú oveľa menej ako tie, ktoré sú určené pre dievčatká.

Obľúbené bábiky na hranie

Aká je ich funkcia?

Nie sú len pekné a farebné. Podstata bábik ako hračiek je oveľa hlbšia, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Hra s bábikami pomáha nielen rozvíjať fantáziu dieťaťa, často je nápomocná aj pre rodičov samotných, ktorí oveľa jednoduchšie dokážu pochopiť, čo dieťa prežíva, po čom túži, ale i to, či mu niečo chýba a nepriamo to dáva najavo. Hra s bábikou je často veľmi čitateľná.

Aj ony chcú byť ako ich mama

Dieťa vníma, akým spôsobom sa mama o neho či mladšieho súrodenca stará. Presne tie isté potreby a princípy sa dievčatko učí na bábike. Prezlieka, kúpe, kŕmi či uspáva v postieľke – kopíruje správanie vlastnej matky.

Hra s bábikami rozvíja motoriku, fantáziu, predstavivosť, komunikačné schopnosti a do určitej miery aj pocit zodpovednosti za niekoho. Nepodceňujte výber bábiky, ktoré vášmu dieťaťu zadovážite.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie bábiky a barbie

Zvážte vek aj materiál

Pri výbere bábiky by ste mali mať na zreteli nielen vek dieťaťa, pre ktoré je bábika určená, ale i materiál, z ktorého je vyrobená. Pre najmenšie dievčatká, ktoré hračky začínajú iba objavovať, sú ideálne bábiky z látky či gumené, aby si neublížili.

Hovoriaca bábika pre 2 a 3 ročné dievčatko

Úmerne s pribúdajúcim vekom rastú aj požiadavky na bábiky a ich funkcie. Neulakomte sa na lacné bábiky, investujte do kvality a overených značiek. Uistite sa, že bábiky neobsahujú nebezpečné ftaláty a BPA. Viete, v akom veku, ktorú bábiky vybrať?

Ako jednoducho vybrať bábiku?

Ideálnu veľkosť bábiky si viete v zásade vypočítať, resp. zmerať. Dĺžka bábiky pre dievčatko by nemala byť dlhšia ako vzdialenosť medzi lakťom a končekmi prstov dieťaťa. Držať v náručí a prenášať bábiku tak dieťa nebude mať problém.

  • Do 18 mesiacov – bábiky pre najmenšie dievčatká by mali mať primeranú veľkosť, váhu, ale i materiál, z ktorého sú vyrobené. Nezabúdajte na to, že dieťa všetko skúma, vkladá do úst a to je dôvod, prečo je vhodné, aby bola bábika pevnálátková a bez častí, ktoré sú nebezpečné na prehltnutie. Siahnite po bábikách, ktoré vydávajú zvuky či jednoduché slová.
  • Od 3 rokov – v tomto veku je u detí oveľa viac rozvinutá jemná motorika, dievčatká túžia bábiky obliekať a vyzliekať, kŕmia ich, kúpu či vozia v kočiariku. Obľúbené sú rovnako plaziace či chodiace bábiky, teda tie, ktoré majú funkcie a realistický výzor. Tieto druhy bábik vyzerajú už ako živé bábätká.
  • Od 4 rokov - pre dievčatká v tomto veku sú určené bábiky, ktoré zdôrazňujú ženskú krásu. Ich oblečenie, vlasy i samotný výraz sa podobá viac žene, napríklad mame. Aj preto sú bábiky pre staršie dievčatká väčšie. Jednotlivé časti bábiky sú ohybné, čo umožňuje nielen ľahšiu manipuláciu pri hraní či prezliekaní.
  • Od 5 rokov – na rad prichádzajú bábiky, ktoré vzhľadom kopírujú obľúbené postavičky z rozprávok. Vhodné sú aj víly či bábiky Barbie. Dievčatá v tomto veku počas hry striedajú jednotlivé druhy bábik. Zahrať sa dokážu s akoukoľvek.
  • Staršie dievčatká – hra s bábikami nikdy nekončí. Ak vašu malú princeznú nadchýnajú živé bábätká, kúpte jej rebornovú bábiku, ktorá je vzhľadom na nerozoznanie od živého dieťatka a rovnako opatrne sa treba o ňu starať. Tieto druhy bábik neomrzia nikdy a časom sa stávajú zberateľskými kúskami.

TOP bábiky pre dievčatká a malé slečny

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.Publikované dňa: 14.11.2018
Hodnotenie článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Šatky na nosenie detí – ako vybrať, viazanie, recenzieŠatky na nosenie detí – ako vybrať, viazanie, recenzie

Nosenie dieťatka v šatke je pohodlné a praktické, zabezpečuje súkromie pri dojčení na verejnosti. Poradíme vám, ako si vybrať vhodnú šatku, ktorá uspokojí vaše požiadavky.

Drevené hračky pre deti na ťahanie, tlačenie, do kuchynky. Vyskúšajte Montessori či WoodyDrevené hračky pre deti na ťahanie, tlačenie, do kuchynky. Vyskúšajte Montessori či Woody

Drevené hračky chytili za srdce už nejedno dieťa aj rodiča. Sú však naozaj lepšou alternatívou, sú zdravšie a je skutočne vhodné nahradiť všetko nedrevenené tým dreveným?

Hracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkouHracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkou

Deti sa potrebujú hrať. Aj tie najmenšie. Jednou z prvých hračiek, o ktoré sa rodičia zaujímajú je hracia deka. Neposkytuje deťom len zábavu, ale aj rôzne stimuly na jeho rozvoj. Na čo...