Ako vybrať najlepší Penny board? Chcete originál alebo lacnejšiu alternatívu

Pennyboardy sa vďaka svojim malým rozmerom tešia veľkej obľube najmä u detí či začiatočníkov. 

Najlepší pennyboard pre deti

To, ako pristupovať k tomuto produktu a čo je dôležité sledovať pri výbere vám prezradia nasledujúce tipy.

Obľúbené pennyboardy

Pennyboard a jeho výhody/nevýhody?

Pennyboard je zmenšená verzia longboardu, obvykle je doska vyrobená z plastu, no predávajú sa aj drevené verzie. Kompaktnosť zabezpečuje dobrú ovládateľnosť a tým pádom je vhodný pre začínajúcich jazdcov alebo pre deti. Kolieska sú gumové a tiché a je to ideálny "parťák" do rušného mestského prostredia. Výrobcovia si dávajú záležať aj na štýlovom dizajne. Široký výber farieb a unikátny vzhľad robí z pennyboardu aj veľmi pekný módny doplnok, ktorý si so sebou môžete vziať aj v batohu. Dokonca sa vyrábajú aj modely s LED podsvietením či rôznou potlačou.

Kvalitný pennyboard

Nevýhodou môže byť nižšia nosnosť. Pochopiteľne, ak vyzdvihujeme malé rozmery, tak s tým ide ruka v ruke znížená nosnosť, ktorá vo svojich maximálnych hodnotách dosahuje 100 kg. Ak však kupujete pre deti, tak by tento faktor nemal byť problémom.

Optimálna dĺžka pennyboardu

  • Kratšie dosky - 22"/56 cm: Ovládanie kratších pennyboardov je citlivejšie a ak ste len začiatočník, tak pri vyšších rýchlostiach môžete ľahko stratiť stabilitu. Sú vhodné pre ľudí s menšou postavou a pre tých, ktorí si užívajú rýchlu jazdu a neboja sa vyskúšať si aj nejaké tie triky. Výhodou je aj ich skladnosť.
  • Dlhšie dosky - 27"/71 cm: Pre tých, ktorí preferujú stabilnú jazdu a väčší priestor pre nohy je tu predĺžená verzia pennyboardu. Ako sme už naznačili, tak je vhodný pre vyššie osoby alebo pre začiatočníkov v oblasti skateboardingu, keďže ponúka väčšiu rovnováhu.

Ako je to s kolieskami?

Aj kolieska majú nemalý vplyv na celkovú kvalitu jazdenia. Ideálne je, ak sú čo najväčšie. Veľké kolieska sú rýchlejšie, lepšie prekonávajú nerovnosti terénu a tým pádom sú aj stabilnejšie. Na druhej strane, ich rozjazd je o niečo pomalší. Väčšie kolieska však zvyšujú aj samotnú cenu pennyboardu.

Ak majú byť kolieska kvalitné, tak by mali byť z polyuretánu. Určite sa vyhnite nekvalitným plastovým kolieskám. Materiál následne ovplyvňuje aj ďalší parameter - tvrdosť.

Kolieska pennyboardu

Mäkké kolieska majú lepšie priľnavosť, dobre tlmia nerovnosti, no sú náchylné na ostré kamienky a rýchlejšie sa opotrebujú. Tvrdé kolieska, nad 80 A, sú vhodné na drsnejšiu a hlavne rýchlejšiu jazdu.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie pennyboardy

Ložisko len z chrómovej ocele

S kolieskami úzko súvisia aj ložiská, ktoré ovplyvňujú to, ako dobre sa budú kolieska točiť. Ich prevedenie a kvalita sa vyjadruje pomocou ABEC a následne sa pripája číslovka od 1 do 15. Čím väčšie číslo, tým by mala byť aj vyššia presnosť a rýchosť. Ideálne ja začínať aspoň u ABEC-5.

Pennyboard pre deti

Toto značenie však nie je úplne presné a oveľa dôležitejší je materiál ložiska. Tu by ste mali výhradne hľadať chrómovú oceľ a nie lacnejšiu alternatívu v podobe uhlíkovej ocele. Čistenie ložísk nie je potrebné, no mali by sa meniť už pri prvých náznakoch poškodenia.

Cena pennyboardov - oplatí sa priplatiť

Rôzne časti pennyboardu môžu byť zostrojené buď z kvalitných materiálov, ktoré sú drahšie, alebo z lacnejších alternatív, ktoré sa môžu veľmi rýchlo poškodiť. Práve preto odporúčame trochu si priplatiť a mať tak väčšiu istotu, že pennyboard skutočne vydrží. Cenový interval sa u bežných druhov pohybuje približne v rozmedzí od 20 do 40€. To nie je až taká veľká čiastka a ak chcete urobiť radosť sebe alebo niekomu inému, tak radšej hľaďte na tie drahšie výrobky.

Obľúbené pennyboardy

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.Publikované dňa: 13.02.2019
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Akú raketu na stolný tenis? Butterfly, Stiga alebo YasakaAkú raketu na stolný tenis? Butterfly, Stiga alebo Yasaka

Chcete so stolným tenisom začať, prípadne ste už aktívny hráč? Pomôžeme vám s výberom pingpongovej rakety. Čo je pri výbere rakety dôležité? V čom sa jednotlivé druhy rakiet odlišujú?

Najlepší cyklo batoh? Recenzie a test chvália Cube, Scott, Kellys a DeuterNajlepší cyklo batoh? Recenzie a test chvália Cube, Scott, Kellys a Deuter

Cyklo batohy budú vďaka svojej konštrukcii a užitočným vlastnostiam vašimi dobrými spoločníkmi nielen pri bicyklovaní, ale tiež pri iných športových činnostiach. Aký batoh na bicykel si...

Najlepšie vibromasážne stroje na chudnutie? Gymbit vibroshaper v top 3Najlepšie vibromasážne stroje na chudnutie? Gymbit vibroshaper v top 3

Dobrým pomocníkom pri rysovaní svalstva je tzv. vibromasážny stroj, s ktorým dosiahnete vďaka reflexívnemu sťahovaniu svalov lepšie výsledky. Prečítajte si o ňom všetko podstatné.