Ako vybrať najlepší Penny board? Chcete originál alebo lacnejšiu alternatívu

Pennyboardy sa vďaka svojim malým rozmerom tešia veľkej obľube najmä u detí či začiatočníkov. 

Najlepší pennyboard pre deti

To, ako pristupovať k tomuto produktu a čo je dôležité sledovať pri výbere vám prezradia nasledujúce tipy.

Obľúbené pennyboardy


Pennyboard a jeho výhody/nevýhody?

Pennyboard je zmenšená verzia longboardu, obvykle je doska vyrobená z plastu, no predávajú sa aj drevené verzie. Kompaktnosť zabezpečuje dobrú ovládateľnosť a tým pádom je vhodný pre začínajúcich jazdcov alebo pre deti. Kolieska sú gumové a tiché a je to ideálny "parťák" do rušného mestského prostredia. Výrobcovia si dávajú záležať aj na štýlovom dizajne. Široký výber farieb a unikátny vzhľad robí z pennyboardu aj veľmi pekný módny doplnok, ktorý si so sebou môžete vziať aj v batohu. Dokonca sa vyrábajú aj modely s LED podsvietením či rôznou potlačou.

Kvalitný pennyboard

Nevýhodou môže byť nižšia nosnosť. Pochopiteľne, ak vyzdvihujeme malé rozmery, tak s tým ide ruka v ruke znížená nosnosť, ktorá vo svojich maximálnych hodnotách dosahuje 100 kg. Ak však kupujete pre deti, tak by tento faktor nemal byť problémom.

Optimálna dĺžka pennyboardu

  • Kratšie dosky - 22"/56 cm: Ovládanie kratších pennyboardov je citlivejšie a ak ste len začiatočník, tak pri vyšších rýchlostiach môžete ľahko stratiť stabilitu. Sú vhodné pre ľudí s menšou postavou a pre tých, ktorí si užívajú rýchlu jazdu a neboja sa vyskúšať si aj nejaké tie triky. Výhodou je aj ich skladnosť.
  • Dlhšie dosky - 27"/71 cm: Pre tých, ktorí preferujú stabilnú jazdu a väčší priestor pre nohy je tu predĺžená verzia pennyboardu. Ako sme už naznačili, tak je vhodný pre vyššie osoby alebo pre začiatočníkov v oblasti skateboardingu, keďže ponúka väčšiu rovnováhu.

Ako je to s kolieskami?

Aj kolieska majú nemalý vplyv na celkovú kvalitu jazdenia. Ideálne je, ak sú čo najväčšie. Veľké kolieska sú rýchlejšie, lepšie prekonávajú nerovnosti terénu a tým pádom sú aj stabilnejšie. Na druhej strane, ich rozjazd je o niečo pomalší. Väčšie kolieska však zvyšujú aj samotnú cenu pennyboardu.

Ak majú byť kolieska kvalitné, tak by mali byť z polyuretánu. Určite sa vyhnite nekvalitným plastovým kolieskám. Materiál následne ovplyvňuje aj ďalší parameter - tvrdosť.

Kolieska pennyboardu

Mäkké kolieska majú lepšie priľnavosť, dobre tlmia nerovnosti, no sú náchylné na ostré kamienky a rýchlejšie sa opotrebujú. Tvrdé kolieska, nad 80 A, sú vhodné na drsnejšiu a hlavne rýchlejšiu jazdu.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie pennyboardy

Ložisko len z chrómovej ocele

S kolieskami úzko súvisia aj ložiská, ktoré ovplyvňujú to, ako dobre sa budú kolieska točiť. Ich prevedenie a kvalita sa vyjadruje pomocou ABEC a následne sa pripája číslovka od 1 do 15. Čím väčšie číslo, tým by mala byť aj vyššia presnosť a rýchosť. Ideálne ja začínať aspoň u ABEC-5.

Pennyboard pre deti

Toto značenie však nie je úplne presné a oveľa dôležitejší je materiál ložiska. Tu by ste mali výhradne hľadať chrómovú oceľ a nie lacnejšiu alternatívu v podobe uhlíkovej ocele. Čistenie ložísk nie je potrebné, no mali by sa meniť už pri prvých náznakoch poškodenia.

Cena pennyboardov - oplatí sa priplatiť

Rôzne časti pennyboardu môžu byť zostrojené buď z kvalitných materiálov, ktoré sú drahšie, alebo z lacnejších alternatív, ktoré sa môžu veľmi rýchlo poškodiť. Práve preto odporúčame trochu si priplatiť a mať tak väčšiu istotu, že pennyboard skutočne vydrží. Cenový interval sa u bežných druhov pohybuje približne v rozmedzí od 20 do 40€. To nie je až taká veľká čiastka a ak chcete urobiť radosť sebe alebo niekomu inému, tak radšej hľaďte na tie drahšie výrobky.

Obľúbené pennyboardy

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Komentáre

05/08/2021 08:44
Michal

Syn používa Penny Classic 27, ktorý si vybral v internetovom obchode na základe pekného dizajnu a dobrého popisu produktu. S produktom je spokojný a často ho používa. Doska má rozmery tak akurát, aby sa na nej pohodlne stálo. Kolieska sú tiež fajn, rýchlo sa otáčajú a nedrhnú, čo je pre pohodlnú a plynulú jazdu podstatné. Tento board má skvelé a kvalitné spracovanie, je ľahký a teda sa ľahko prenáša na potrebné miesto. Čo sa týka vyhotovenia, nemám mu čo vytknúť. Som rád, že syn je spokojný a neľutujem, že som za "túto hračku" vyhodil toľko peňazí. :-) Ak hľadáte vhodný penny board, tento je na úrovni a odporúčam ho.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie, ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie, ako by sa mohlo zdať

Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.Publikované dňa: 13.02.2019
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Návod, ako uskladniť elektrobicykel na zimu – čistenie, uloženie, starostlivosťNávod, ako uskladniť elektrobicykel na zimu – čistenie, uloženie, starostlivosť

Ako správne zazimovať svoj elektronický bicykel mimo sezónu? A je vhodné ho používať aj počas zimy? Na obe otázky nájdete odpoveď v článku.

Najlepšie masážne pištole nie sú lacné – výhody, účinky, použitieNajlepšie masážne pištole nie sú lacné – výhody, účinky, použitie

Masážna pištoľ vibráciami masíruje precvičené partie a predchádza tak stuhnutiu a bolesti. Nejde o úplne lacnú záležitosť, preto je pri výbere dobré dbať na dôležité parametre.

Ako vybrať sedlo/sedadlo na bicykel. Mäkké gélové alebo tvrdé kožené?Ako vybrať sedlo/sedadlo na bicykel. Mäkké gélové alebo tvrdé kožené?

Ponúkame vám návod, ako na výber nového sedadla a na čo je potrebné sa pri kúpe zamerať.