1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Ako vybrať najlepší Penny board? Chcete originál alebo lacnejšiu alternatívu

Pennyboardy sa vďaka svojim malým rozmerom tešia veľkej obľube najmä u detí či začiatočníkov. 

Najlepší pennyboard pre deti

To, ako pristupovať k tomuto produktu a čo je dôležité sledovať pri výbere vám prezradia nasledujúce tipy.

Obľúbené pennyboardy

Pennyboard a jeho výhody/nevýhody?

Pennyboard je zmenšená verzia longboardu, obvykle je doska vyrobená z plastu, no predávajú sa aj drevené verzie. Kompaktnosť zabezpečuje dobrú ovládateľnosť a tým pádom je vhodný pre začínajúcich jazdcov alebo pre deti. Kolieska sú gumové a tiché a je to ideálny "parťák" do rušného mestského prostredia. Výrobcovia si dávajú záležať aj na štýlovom dizajne. Široký výber farieb a unikátny vzhľad robí z pennyboardu aj veľmi pekný módny doplnok, ktorý si so sebou môžete vziať aj v batohu. Dokonca sa vyrábajú aj modely s LED podsvietením či rôznou potlačou.

Kvalitný pennyboard

Nevýhodou môže byť nižšia nosnosť. Pochopiteľne, ak vyzdvihujeme malé rozmery, tak s tým ide ruka v ruke znížená nosnosť, ktorá vo svojich maximálnych hodnotách dosahuje 100 kg. Ak však kupujete pre deti, tak by tento faktor nemal byť problémom.

Optimálna dĺžka pennyboardu

  • Kratšie dosky - 22"/56 cm: Ovládanie kratších pennyboardov je citlivejšie a ak ste len začiatočník, tak pri vyšších rýchlostiach môžete ľahko stratiť stabilitu. Sú vhodné pre ľudí s menšou postavou a pre tých, ktorí si užívajú rýchlu jazdu a neboja sa vyskúšať si aj nejaké tie triky. Výhodou je aj ich skladnosť.
  • Dlhšie dosky - 27"/71 cm: Pre tých, ktorí preferujú stabilnú jazdu a väčší priestor pre nohy je tu predĺžená verzia pennyboardu. Ako sme už naznačili, tak je vhodný pre vyššie osoby alebo pre začiatočníkov v oblasti skateboardingu, keďže ponúka väčšiu rovnováhu.

Ako je to s kolieskami?

Aj kolieska majú nemalý vplyv na celkovú kvalitu jazdenia. Ideálne je, ak sú čo najväčšie. Veľké kolieska sú rýchlejšie, lepšie prekonávajú nerovnosti terénu a tým pádom sú aj stabilnejšie. Na druhej strane, ich rozjazd je o niečo pomalší. Väčšie kolieska však zvyšujú aj samotnú cenu pennyboardu.

Ak majú byť kolieska kvalitné, tak by mali byť z polyuretánu. Určite sa vyhnite nekvalitným plastovým kolieskám. Materiál následne ovplyvňuje aj ďalší parameter - tvrdosť.

Kolieska pennyboardu

Mäkké kolieska majú lepšie priľnavosť, dobre tlmia nerovnosti, no sú náchylné na ostré kamienky a rýchlejšie sa opotrebujú. Tvrdé kolieska, nad 80 A, sú vhodné na drsnejšiu a hlavne rýchlejšiu jazdu.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie pennyboardy

Ložisko len z chrómovej ocele

S kolieskami úzko súvisia aj ložiská, ktoré ovplyvňujú to, ako dobre sa budú kolieska točiť. Ich prevedenie a kvalita sa vyjadruje pomocou ABEC a následne sa pripája číslovka od 1 do 15. Čím väčšie číslo, tým by mala byť aj vyššia presnosť a rýchosť. Ideálne ja začínať aspoň u ABEC-5.

Pennyboard pre deti

Toto značenie však nie je úplne presné a oveľa dôležitejší je materiál ložiska. Tu by ste mali výhradne hľadať chrómovú oceľ a nie lacnejšiu alternatívu v podobe uhlíkovej ocele. Čistenie ložísk nie je potrebné, no mali by sa meniť už pri prvých náznakoch poškodenia.

Cena pennyboardov - oplatí sa priplatiť

Rôzne časti pennyboardu môžu byť zostrojené buď z kvalitných materiálov, ktoré sú drahšie, alebo z lacnejších alternatív, ktoré sa môžu veľmi rýchlo poškodiť. Práve preto odporúčame trochu si priplatiť a mať tak väčšiu istotu, že pennyboard skutočne vydrží. Cenový interval sa u bežných druhov pohybuje približne v rozmedzí od 20 do 40€. To nie je až taká veľká čiastka a ak chcete urobiť radosť sebe alebo niekomu inému, tak radšej hľaďte na tie drahšie výrobky.

Obľúbené pennyboardy

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.

Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.

Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky

Je čierny gauč dobrou voľbou? Určite áno. Pozrite sa, ako dobre môže v miestnosti vyzerať a s čím všetkým sa dá kombinovať.Publikované dňa: 13.02.2019
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Akú raketu na stolný tenis? Butterfly, Stiga alebo Yasaka Akú raketu na stolný tenis? Butterfly, Stiga alebo Yasaka

Chcete so stolným tenisom začať, prípadne ste už aktívny hráč? Pomôžeme vám s výberom pingpongovej rakety. Čo je pri výbere rakety dôležité? V čom sa jednotlivé druhy rakiet odlišujú?

Najlepší cyklo batoh? Recenzie a test chvália Cube, Scott, Kellys a Deuter Najlepší cyklo batoh? Recenzie a test chvália Cube, Scott, Kellys a Deuter

Cyklo batohy budú vďaka svojej konštrukcii a užitočným vlastnostiam vašimi dobrými spoločníkmi nielen pri bicyklovaní, ale tiež pri iných športových činnostiach. Aký batoh na bicykel si...

Najlepšie vibromasážne stroje na chudnutie? Gymbit vibroshaper v top 3 Najlepšie vibromasážne stroje na chudnutie? Gymbit vibroshaper v top 3

Dobrým pomocníkom pri rysovaní svalstva je tzv. vibromasážny stroj, s ktorým dosiahnete vďaka reflexívnemu sťahovaniu svalov lepšie výsledky. Prečítajte si o ňom všetko podstatné.