Bezúchytkové otváranie dvierok. Kuchynské skrinky bez úchytiek

V moderných domácnostiach sa stal trendom nábytok bez úchytiek. Je označovaný za tzv. “push-up“, čo značí, že môže byť kompletne elektrický, mechanický alebo prepojením oboch.

Biela kuchynská linka bez úchytiek

Vďaka tejto technológii je používanie bezúchytkového nábytku veľmi pohodlné. Stačí jemný pohyb a skrinky sa otvoria. Ďalšou výhodou je čistota, vďaka jemnému pohybu neušpiníme skrinky a údržba je preto jednoduchšia. 

Najčastejšie sa vyhotovujú bezúchytkové kuchynské skrinky, komody, ale čoraz viac sa do popredia dostávajú i botníky, či skrine. Vynímajú sa najmä v priestoroch, ktoré sú zariadené minimalisticky, kde čisté línie nábytku pekne vyniknú.   

Kuchynské skrinky bez úchytiek

Pokiaľ si vyberiete kuchyňu s bezúchytkovou linkou, môžete si vybrať z 3 variantov. 

  1. zapustené úchytky dvierok -  je to integrovaná lišta do hrany či plochy dvierok  
  2. zafrézované úchytky dvierok – otvárajú sa pomocou uchopenia žliabku v dvierkach 
  3. bezúchytkové dvierka – na otváranie týchto dvierok stačí jemný dotyk alebo ľahké potlačenie

Kuchynské skrinky bez úchytiek

Kuchynská linka bez úchytiek

zdroj obrázkov: pinterest.com

Aký mechanizmus si zvoliť?

Blumotion – s týchto mechanizmom bude otváranie dievok veľmi tiché. Nehľadiac na to, akú silu použijete na zatvorenie dvierok, vždy sa zatvoria jemne a potichu. 

Servo-drive – elektrický mechanizmus vyrobený firmou Blum. Na otvorenie skriniek stačí naozaj jemný pohyb a skrinky hneď zareagujú. Ak by prišlo k výpadku elektriny, skrinky budú fungovať aj naďalej, pretože majú za zásuvkou servo, ktoré zabezpečuje  prívod elektriny.

Tip-on – je lacnejšou obdobou Servo-drive. Tento mechanizmus funguje na princípe otvárania pomocou pružiny. A v čom je rozdiel medzi Tip-on a Serov-drive? Tip-on je vhodnejší do bežných skriniek, ktorých súčasťou nie je žiadna iná elektronika. Sú to napríklad komody, botníky a pod. V prípade kuchynských liniek je lepšie zvoliť Servo-drive.

Moderná bezúchytková kuchyňa

zdroj obrázku: pinterest.com

Výhody bezúchytkového nábytku

  • moderný vzhľad (pôsobí nadčasovo) 
  • ľahká údržba  
  • bezpečnosť (nemôžete sa zachytiť ani udrieť) 
  • pohodlnosť  
  • dlhšia životnosť nábytku

Kuchyňa bez úchytiek

Kuchynské skrinky bez kovania

zdroj obrázkov: pinterest.com

Pozrite si aj naše inšpirácie

Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane

Farba dreva v kombinácii s bielou je pre kuchyne typická. Napriek tomu, že už sa môže zdať táto kombinácia obohraná, stále sa teší veľkej obľube a stále dokáže prekvapiť. Ak neviete, akú...

Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie

Plánujete upraviť svoju terasu či záhradu, avšak nemáte nápady? Vyskúšajte niektorý z našich tipov.

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.Publikované dňa: 12.01.2018
Hodnotenie článku:
(87.6%)

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...

V tejto kategórií nájdete aj:

Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie

Toto dedičstvo z minulosti je praktickým doplnkom či nábytkom, ktorý má svoju riadnu funkciu. Prečo by retro drevená truhlica nemala chýbať ani u vás doma? Inšpirujte sa s nami!

Aké sú výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smreku či palisandra? Aké sú výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smreku či palisandra?

Masív je mimoriadne obľúbeným prírodným materiálom.  Aký nábytok z masívu do interiéru vybrať? Z akého dreva masív je? Toto a ešte viac sa dozviete v našom dnešnom článku.

Ako vybrať najlepší jedálenský stôl aj do malej kuchyne? Obľúbené sú rozkladacie, ale aj sety so stoličkami Ako vybrať najlepší jedálenský stôl aj do malej kuchyne? Obľúbené sú rozkladacie, ale aj sety so stoličkami

Ak chcete vo svojom dome či byte vytvoriť ideálne stolovacie podmienky, výber stola je potrebné prispôsobiť rôznym premenným.  Pozrite sa na to, ako správne vybrať jedálenské stoly.


Pridať komentár