Bezúchytkové otváranie dvierok. Kuchynské skrinky bez úchytiek

V moderných domácnostiach sa stal trendom nábytok bez úchytiek. Je označovaný za tzv. “push-up“, čo značí, že môže byť kompletne elektrický, mechanický alebo prepojením oboch.

Biela kuchynská linka bez úchytiek

Vďaka tejto technológii je používanie bezúchytkového nábytku veľmi pohodlné. Stačí jemný pohyb a skrinky sa otvoria. Ďalšou výhodou je čistota, vďaka jemnému pohybu neušpiníme skrinky a údržba je preto jednoduchšia. 

Najčastejšie sa vyhotovujú bezúchytkové kuchynské skrinky, komody, ale čoraz viac sa do popredia dostávajú i botníky, či skrine. Vynímajú sa najmä v priestoroch, ktoré sú zariadené minimalisticky, kde čisté línie nábytku pekne vyniknú.   

Kuchynské skrinky bez úchytiek

Pokiaľ si vyberiete kuchyňu s bezúchytkovou linkou, môžete si vybrať z 3 variantov. 

  1. zapustené úchytky dvierok -  je to integrovaná lišta do hrany či plochy dvierok  
  2. zafrézované úchytky dvierok – otvárajú sa pomocou uchopenia žliabku v dvierkach 
  3. bezúchytkové dvierka – na otváranie týchto dvierok stačí jemný dotyk alebo ľahké potlačenie

Kuchynské skrinky bez úchytiek

Kuchynská linka bez úchytiek

zdroj obrázkov: pinterest.com

Aký mechanizmus si zvoliť?

Blumotion – s týchto mechanizmom bude otváranie dievok veľmi tiché. Nehľadiac na to, akú silu použijete na zatvorenie dvierok, vždy sa zatvoria jemne a potichu. 

Servo-drive – elektrický mechanizmus vyrobený firmou Blum. Na otvorenie skriniek stačí naozaj jemný pohyb a skrinky hneď zareagujú. Ak by prišlo k výpadku elektriny, skrinky budú fungovať aj naďalej, pretože majú za zásuvkou servo, ktoré zabezpečuje  prívod elektriny.

Tip-on – je lacnejšou obdobou Servo-drive. Tento mechanizmus funguje na princípe otvárania pomocou pružiny. A v čom je rozdiel medzi Tip-on a Serov-drive? Tip-on je vhodnejší do bežných skriniek, ktorých súčasťou nie je žiadna iná elektronika. Sú to napríklad komody, botníky a pod. V prípade kuchynských liniek je lepšie zvoliť Servo-drive.

Moderná bezúchytková kuchyňa

zdroj obrázku: pinterest.com

Výhody bezúchytkového nábytku

  • moderný vzhľad (pôsobí nadčasovo) 
  • ľahká údržba  
  • bezpečnosť (nemôžete sa zachytiť ani udrieť) 
  • pohodlnosť  
  • dlhšia životnosť nábytku

Kuchyňa bez úchytiek

Kuchynské skrinky bez kovania

zdroj obrázkov: pinterest.com

Pozrite si aj naše inšpirácie

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  Publikované dňa: 12.01.2018
Hodnotenie článku:
(87.6%)

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...

V tejto kategórií nájdete aj:

Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí

Vďaka tejto skvelej „vychytávke“ budete mať dostatok priestoru v miestnosti a v prípade potreby máte veľmi rýchlo o jednu posteľ viac. Aké sú jej ďalšie výhody? Prezradíme vám!  

Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne

Pri výbere osvetlenia sa netreba obmedzovať iba na klasické „bodovky“. Doprajte si dotyk luxusu a stavte na netradičnú voľbu - atraktívny krištálový luster, ktorý sa okamžite stane...

Spálňový nábytok z masívneho dreva Spálňový nábytok z masívneho dreva

Keď sa cítite v spálni dobre, tak máte veľký predpoklad kvalitného spánku a načerpania novej energie na každý deň.  O dporúča sa nábytok z masívneho dreva. Ako si ho vybrať? Poradíme...


Pridať komentár