Chemické wc - ako funguje?

Množstvo ľudí možno ani netuší, čo to vlastne chemické WC je. Preto tu pre vás máme základné informácie o výrobku, ktorý je nielen alternatívnym, ale aj praktickým riešením bežných potrieb.

Chemická toaleta na kempovanie

Sú chvíle, kedy človek jednoducho musí uspokojiť svoje potreby. Duševné, materiálne, no nemenej dôležité sú potreby fyziologické.

Ako funguje chemické WC?

Zakúpiť možno dva druhy - pevne zabudované alebo prenosné. Chemické toalety fungujú na jednoduchom princípe. Zariadenie sa skladá z dvoch základných častí, respektíve z dvoch nádrží. Prvá skladuje odpad a druhá naopak zabezpečuje prísun čistej vody na oplachovanie a odvod odpadu.

Úlohou ekologického WC je zabezpečiť prostredníctvom špeciálnych prípravkov rozklad fekálií a ich bezpečné uchovanie. Chémia do chemického wc zabezpečí, že fyziologický odpad bude rozložený a zabráni tak neželaným procesom prirodzeného rozkladu. Najväčšou výhodou je, že toto zariadenie nemusí byť pripojené k zdroju vody a ani žiadnemu kanalizačnému odvodu.

Kedy chemické WC potrebujem?

Väčšinou sa týmto alternatívnym riešením zaoberajú ľudia, ktorí potrebujú podobný prostriedok, pretože nie je možné využiť klasickú formu toalety. Najčastejšie sa kupujú chemické wc na chatuzáhradku, chalupu alebo do karavanu. Takáto toaleta sa teda zíde aj na cestách, kedy sa vyhnete zastávkam počas cesty, ale takisto splní svoju úlohu na miestach, kde je vody nedostatok.

Chemická toaleta do prírody

Tento typ záchodu môžu taktiež využívať seniori alebo ľudia, ktorí majú problém s mobilitou. Prenosné wc pre starších ľudí je praktickou zdravotnou pomôckou, s ktorou sa výborne manipuluje. Čo sa týka samotného výberu, možností je neúrekom. Existuje mnoho výrobcov, ktorí sa prezentujú kvalitou a tradičnou výrobou v tejto oblasti.

Ako si vybrať správne?

To, aké chemické wc skutočne potrebujete, zistíte, keď sa zamyslíte nad miestom jeho využívania. Zvážte prostredie, priestor a takisto vyťaženosť, na základe ktorej jednoducho určíte potrebný objem nádrží. Je totiž veľký rozdiel v tom, či si zvolíte prenosnú alebo zabudovanú ekologickú toaletu.

Rozhodne dbajte na referencie. Nie je vôbec problém zistiť, aká je spokojnosť ostatných s jednotlivými produktmi v oblasti tohto segmentu. 

 

Cena je vždy podstatná

V závislosti od toho, aký druh WC si vyberiete, cena bude vždy dôležitý atribút. Nebojte sa. Rovnako máte viac možností. V priemere sa cena za kvalitnú chemickú toaletu pohybuje od 70 do 130€.

Chemické wc zoženiete takisto v predajniach OBI či Hornbach. Počas špeciálnej ponuky zakúpite tento výrobok aj v predajniach obchodnej siete LIDL. Samozrejme existuje množstvo internetových e-shopov alebo predajní, kde takéto chemické WC rovnako kúpite.

Kvalita, vlastnosti, náhradné diely a príslušenstvo

Ak si určíte cenovú hladinu, myslite na to, že dôležitá je takisto kvalita produktu a jeho vlastnosti. Rozdielne materiály či objem nádrží sú rovnako podstatným prvkom, ktorý treba pri výbere zvážiť. Nezabúdajme aj na náhradné diely. Podstatou je samozrejme výrobca, ktorý sa zaručuje za kvalitu a takisto servis daných zariadení. Na niektoré modely totiž nie je možné dostať náhradné diely, hoci ide o mechanické zariadenie.

Chemické wc s príslušenstvom

Netreba zabúdať na potrebné príslušenstvo. O rozklad fekálií sa starajú špeciálne náplne do chemického wc, ktoré taksito eliminujú nepríjemný zápach. Ceny takýchto prípravkov sa pohybuje od 10€ do 25€ v závislosti od objemu, trvanlivosti a značky.

Vybrať si môžete buď gély a tekutiny, veľmi praktické sú aj špeciálne tablety do chemického wc. Takisto je potrebný špecifický papier, ktorý sa po použití v nádržke rozloží. Cena takéhoto papieru je od 3-8€. Jeho najpodstatnejšou vlastnosťou je rozpustnosť.

Odporúčame: THETFORD Porta PottiQube

My vám odporúčame zariadenie výrobcu THETFORD. Ide o model Porta PottiQube 365. Ide o prenosné WC, ktoré je špecifické svojim inovatívnym riešením. Rozdelené je na dve časti. Horná časť je tvorená nádržkou na splachovanie a samotnou misou. V spodnej časti je nádrž na odpad.

Objem splachovacej nádrže je 15 litrov a nádrž na odpad pojme 21 litrov. Systém splachovania je poháňaný ručným - piestovým čerpadlom. WC je prenosné a je možné ho tak použiť kdekoľvek od ciest až po záhradnú chatku. Cena tohto modelu je približne 80€.

Skúsenosti a názory

Ako sme spomínali, ľudia toto riešenie hľadajú ako alternatívnu možnosť. Ak však nemáte kde, budete radi za akékoľvek zariadenie, ktoré uspokojí vaše urgentné potreby. V rôznych diskusiách sa nájdu pozitívne i negatívne názory, no väčšinou ide o riešenie samotnej potreby a ľudia si tak pochvaľujú systém, funkčnosť a takisto aj výdrž. Množstvo užitočných recenzií na chemické wc nájdete aj na Heureke.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...Publikované dňa: 28.06.2017
Hodnotenie článku:
(90.2%)

Autor článku

Denis Ruščák

Spoľahlivosť, kreativita, rešpekt a chuť na sebe neustále pracovať je správny recept, ako si získať čitateľa a zároveň napredovať. Už od čias...

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako odstrániť starý náter z kovu aj dreva Ako odstrániť starý náter z kovu aj dreva

Aj starú, na pohľad nepríťažlivú vec môžete obliecť do nového šatu, len treba vedieť ako na to. Zbavte sa starého náteru a dajte priestor novému. Poradíme vám ako na to!

Záhradné hojdačky. Kovové alebo drevené Záhradné hojdačky. Kovové alebo drevené

Záhradná hojdačka je perfektným kusom nábytku pre akýkoľvek exteriér. Poslednú dobu si tento typ sedenie našiel cestu do mnohých domovov a práve my sa vám poksúime priblížiť, aká je...

Drevodom na kľúč aj svojpomocne - výhody, nevýhody, ceny a projekty Drevodom na kľúč aj svojpomocne - výhody, nevýhody, ceny a projekty

Drevodomy či montované drevostavby sú v súčasnosti veľkým ťahákom v oblasti nehnuteľností. Aké výhody drevodomy ponúkajú a je na nich vôbec niečo, čo by sme mohli označiť ako negatívne?


Pridať komentár