Značka Bosch prispôsobuje veľkostné požiadavky

Inú chladničku si zvolí mnohopočetná rodina a úplne po rozdielnom type siahne študent v prenajatej izbe. Značka Bosch má vo svojej ponuke všetky veľkostné typy a tie prispôsobuje požiadavkám spotrebiteľov. Nezabúda však ani na moderné prvky a so smart aplikáciou sa snaží osloviť všetkých nadšencov pokrokových technológií.

Nájsť chladničku s veľkým úžitkovým objemom nie je až taký problém. Menej početná rodina však nemusí naplno využiť veľký priestor chladničky a z toho dôvodu aj najčastejšie prispôsobuje výber zariadenia a siaha po menšej verzii. S riešením prichádza výrobca, ktorý už pri predstavovaní jednotlivých typov stavil na potreby spotrebiteľa a prispôsobil tomu aj jednotlivú ponuku zariadení.

Či už človek býva sám v garsónke alebo ide o početnejšiu rodinu v rodinnom dome s neobmedzenými priestormi kuchyne, každý má právo na výber bez obmedzení zo súčasnej ponuky. Presne v tom spočíva aj samotná filozofia výrobcu chladničiek Bosch, poďme si teda prestaviť, čo si pod týmto konkrétnym prispôsobením vlastne predstaviť.

Súčasná ponuka chladničiek osloví ako početnú rodinu, tak aj jednotlivca.
Súčasná ponuka chladničiek osloví ako početnú rodinu, tak aj jednotlivca. 

Zaužívaná klasika

Najbežnejším typom chladničky, po ktorom siahne automaticky väčšina z nás, sú práve kombinované chladničky s mrazničkou v dolnej časti. Tento typický model disponuje dostatkom miesta na chladenie potravín, no nezabúda ani na slušnú kapacitu priestoru určeného na mrazenie. Výhodou je taktiež rozsiahla ponuka funkcií a technologických výdobytkov. Tie totiž nájdete pri každom novšom modeli a niektorí výrobcovia sa snažia sprístupniť aj niečo navyše.

Ideál samotára

Pri chladničke malých rozmerov je evidentné, že nepôjde o veľkokapacitnú záležitosť. Tento model však ponúka oveľa viac, než sa od takéhoto typu spotrebiča vôbec očakáva. Okrem chladiacej časti je zariadenie vybavené aj menšou mrazničkou a výnimkou nie je ani niekoľko bežných funkcií.

Napríklad taký systém MultiBox je priehľadný a slúži najmä na uskladnenie väčšieho množstva ovocia a zeleniny. Táto zásuvka je vybavená navyše aj vlnitým dnom, ktoré má za úlohu chrániť uskladnené potraviny pred skondenzovanou vodou. Mnohých však poteší aj prispôsobivá variabilita políc, niektoré z nich totiž možno manuálne nastaviť a uložiť podľa vlastných predstáv.

Aj mini verzia chladničky dokáže byť plnohodnotným zariadením.
Aj mini verzia chladničky dokáže byť plnohodnotným zariadením. 

Typ, ktorý nadchne početné rodiny

Ak nechcete upustiť od zaužívaných štandardov a neláka vás predstava americkej chladničky či samostatnej monoklimatickej verzie bez mrazničky, vystačíte si aj s klasickou kombinovanou chladničkou. Tá prešla zväčšením úžitkového objemu a väčšej rodine prispôsobila potrebnú kapacitu tým, že šírku ešte o niečo zväčšila. Podľa bežných veľkostných noriem takáto verzia predstavuje až XXL formát a svojim používateľom ponúka takmer o jednu pätinu viac objemu než pri bežnom type so šírkou 60 cm.

Pre náročné typy

Zdá sa vám model chladničky pre početné rodiny nevyhovujúci? V tom prípade siahnite po takom type, ktorý vám vďaka XXL vnútornému priestoru ešte o desať centimetrov ponúkne viac miesta na skladovanie potravín. Táto vnútorná úžitková kapacita predstavuje pri niektorých modeloch až 435 litrov, kým pri bežných typoch vám musí vystačiť takmer o sto litrov menej.

Pravidelné notifikácie

Značka Bosch nijako nezaostáva za súčasnými trendmi a v snahe priblížiť sa najnovším technológiám a tým vybaviť svoje modely predstavuje na súčasnom trhu aj spotrebiče s Home Connect funkciou.

Za predpokladu, že necháte pootvorené dvere, zistíte to až pri ďalšom otvorení chladničky. Dovtedy sa však bude zvyšovať spotreba energie a dookola sa vám budú chladiť potraviny, keďže sa im po nedôkladnom zavretí dverí zvýši teplota. Pomôcť má najmä inteligentná technológia Home Connect. Práve tá vám totiž odošle priamo do vášho mobilného zariadenia notifikácie z priestorov chladničky a upovedomí vás o tom, že niečo nie je s vaším zariadením v poriadku.

Zaujímajte sa o aktuálnu ponuku chladničiek a zvážte, či nebude práve tá technologickejšia pre vás väčším prínosom.
Zaujímajte sa o aktuálnu ponuku chladničiek a zvážte, či nebude práve tá technologickejšia pre vás väčším prínosom.

Zľahčené nakupovanie

Ste v obchode a neviete, či sa v chladničke niečo konkrétne nachádza? S aplikáciou Home Connect nemusíte dookola vyvolávať svojim blízkym, vnútorný obsah chladničky môžete skontrolovať aj priamo z mobilného zariadenia. Vďaka dvom zabudovaným kamerám získate po každom zatvorení dverí záber a práve ten sa odošle aj priamo do vášho telefónu. Pomocou aplikácie získate absolútny prehľad o aktuálnom obsahu vašej chladničky a táto užitočná funkcia vám bude rozhodne nápomocná aj pri diaľkovom nastavovaní teploty.

Precízny systém skladovania

Ak ste doteraz ukladali potraviny tak, ako ste si zaumienili, nemuselo to byť vždy najideálnejšie miesto. Aj na toto je účinná už spomínaná aplikácia, stačí si vyhľadať sprievodcu. Práve ten totiž naviguje používateľa, ako správne vo svojej chladničke skladovať potraviny a aj vďaka takémuto modelu budete vedieť, aká je pre surovinu ideálna teplota a kam je vhodné ju v chladničke vlastne vôbec umiestniť.

Okamžitá pomoc pri štrajkovaní chladničky

Vydáva vaša chladnička Bosch nepríjemný zvuk? So smart technológiou Home Connect dokážete zavolať priamo na linku a naplánovať diagnostiku. A práve tú vám zákaznícky servis vykoná priamo na diaľku. Preskúmanie zariadenia, riešenie možného problému, pokyny a navigácia či následné skontaktovanie sa s technikom. Vďaka takejto diaľkovej diagnostike prebieha aj samotný servis jednoducho, daný technik má už totiž ucelenú predstavu o tom, aký konkrétny diel vášmu zariadeniu chýba, prípadne o akú opravu vlastne pôjde.

Výrobca ponúka na súčasnom trhu špeciálne veľkostné požiadavky a zároveň dokáže aj držať krok so súčasným uponáhľaným spôsobom života a prispôsobiť sa aj vášmu životnému štýlu. Ten, koho nadchne moderné prevedenie s množstvom detailných funkcií a prepracovaných technológií, určite uvíta aj funkciu Home Connect, ktorá mu priblíži všetko potrebné o jeho zariadení. Ak sa aj naďalej súčasným pokrokom vyhýbate, ponuka je prispôsobená priamo na mieru aj vašim požiadavkám. Chladničky Bosch dokážu byť prínosom naozaj pre každého. Do akej miery je však takáto inteligentná funkcia u slovenských domácností vítaná, je aj naďalej otázne.

Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate zaujímavý interiérový prvok, ktorý by sa mohol páčiť našim čitateľom? Dajte im o sebe vedieť! Napíšte nám a poradíme...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...

Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...

Knižnice - obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť Knižnice - obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť

Knihy sú neoddeliteľnou súčasťou vášho života a obklopujete sa nimi vo veľkom? Potom im zaobstarajte poriadnu knižnicu, v ktorej sa budú vynímať a ktorá sa zas bude vynímať vo vašej...Publikované dňa: 01.04.2020
Hodnotenie článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výhody a nevýhody umývačiek riadu: Životnosť, spotreba vody, radyVýhody a nevýhody umývačiek riadu: Životnosť, spotreba vody, rady

Umývačka riadu sa stala už akousi „basic“ súčasťou vybavenia kuchyne. Premýšľali ste ale nad tým, či je umývačka taká výhodná, ako sa to zdá? Alebo poznáte všetky jej výhody a nevýhody,...

Aký set-top box kúpiť? Na kartu, DVB-C, DVB-T, DVB-T2?Aký set-top box kúpiť? Na kartu, DVB-C, DVB-T, DVB-T2?

Kúpa set-top boxu je už pre domácnosti niekoľko rokov pomerne aktuálna téma. Toto malé, ale veľmi praktické zariadenie dokáže v spojení s vašim televízorom robiť divy. Poradíme vám, ako...

Technológie chladničiek zažívajú výslnieTechnológie chladničiek zažívajú výslnie