Ako vybrať najlepší detský turistický nosič? Hlavne ergonomický, čo má dobré recenzie

Patríte medzi aktívnych turistov a túžite po tom, aby sa do turistiky zalúbili aj vaše deti? Berte ich so sebou hneď, ako to je možné. Nech si zvykajú. Kočík do hôr asi tlačiť nebudete. S turistickým nosičom pre deti to zvládnete. Už len vedieť, ako turistický nosič vybrať.

Detský turistický nosič

Prezradíme vám, na čo všetko sa pri výbere zamerať, aby vás s dieťaťom na pleciach nič neprekvapilo.

Obľúbené turistické nosiče

Hlavne bezpečne

Dieťa budete niesť po náročnejšom teréne a chcete, aby sa mu dobre sedelo a bolo v bezpečí. V nosiči sa nesmie šmýkať, ani z neho vypadávať. V tom máte jasno. V sedačke ho udržia bočné popruhy. Ubezpečte sa, že sú dostatočne silné a široké a či dieťa držia pevne. Je to s nimi dosť komplikované. Na jednej strane majú dieťa udržať v bezpečí, na druhej strane ho nesmú obmedziť v pohybe a odierať. Trojbodový systém upínania je na nosiče priam stvorený.

Pozor dávajte na hlavičku. Aby pri prudších pohyboch, ktorým sa v horách nevyhnete, nezapadla do neprirodzenej polohy a aby sa malo dieťa o čo oprieť, keď sa mu podarí zaspať. Je opierka hlavičky turistického nosiča, ktorý vám práve padol oka?

Dieťa v sedačke strávi veľa času. Zvládne to? 

Nezabudnite na správne držanie tela. Zhrbené dieťa vám v sedačke dlho nevydrží. Nie je to pohodlné pre dieťa, ale ani pre vás. Konštrukcia batoha musí udržať v správnej polohe dieťa a súčasne kopírovať váš chrbát, aby sa vám náklad dobre niesol. Nosič nesmie utekať do strán ani sa kývať. Popruhy, ktorými si nosič k sebe pripútate, vás nesmú odierať. Musia vám dobre sedieť na ramenách, šiji a bedrách. Čím lepšie ho pripútate k bedrám, tým viac odbremeníte chrbticu.

Dieťa v turistickom nosiči na vychádzke

Pohodlnosti nikdy nie je dosť 

Koľko má dieťa na sedenie miesta? Obsedí v sedačke, aj keď sa vyberiete na dlhšiu trasu? Dá sa sedenie výškovo nastaviť? Dieťa rýchlo rastie. Nastaviteľný turistický nosič porastie spolu s ním. Investovať do nosiča vždy, keď dieťa trochu vyrastie, môže byť finančne dosť náročné.

Súčasťou kvalitnejších batohov je strieška proti slnku a vetru a pláštenka na nosič. Aby sa v ňom vaše dieťa cítilo naozaj pohodlne a aby vás počasie na túre neprekvapilo.

Zistite si, koľko turistický nosič vydrží

Koľko kilogramov má vaše dieťa? Dnes je to v pohode, ale bude to tak aj o rok či dva? A ešte k tomu ťažký nosič, termoska s čajom a nejaká pochúťka pre vás a vaše dieťa. To bude fuška. Zamerajte sa na nosiče do hmotnosti 3,5 kg. Nenakladajte na seba zbytočne veľa. Z turistiky s dieťaťom na pleciach máte mať radosť. Sú vrecká umiestnené tak, aby ste k ním mali dobrý prístup? V kopcoch to určite oceníte. Neskladajte dieťa z chrbta len preto, že sa chce napiť.

Nosnosť nosiča sa pohybuje od 15 do 25 kg. Nie je to len o váhe, ktorú má vaše dieťa. Do celkovej hmotnosti sa počíta aj hmotnosť nosiča.

Beh s detským turistickom nosičom

Materiál musí dýchať, ale aj niečo uniesť

Nosič budete mať na chrbte aj niekoľko hodín a je veľmi pravdepodobné, že sa spotíte. Dobré turistické nosiče sú vyrobené z kvalitnej a priedušnej sieťoviny, s ktorou budete voľne dýchať vy aj vaše dieťa. 

Prajeme vám príjemne strávené turistické chvíle s dieťaťom v turistickom nosiči!

Obľúbené turistické nosiče

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň

Uvažujete nad záhradným altánkom? Určite si ho do svojej záhrady zaobstarajte. Stane sa pre vás oázou pokoja a miestom symbolizujúcim oddych.

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.Publikované dňa: 03.04.2019
Hodnotenie článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako čistiť klávesnicu počítača? Čistiaca hmota, sprej, guma alebo iný prípravok na klávesnice?Ako čistiť klávesnicu počítača? Čistiaca hmota, sprej, guma alebo iný prípravok na klávesnice?

Baktérie milujú teplo a tmu. Útroby klávesnice tieto podmienky dokonale spĺňajú. Do veľkej miery k ich množeniu prispievame aj my. Dnes vám prezradíme, ako čistiť PC klávesnice či...

Ako si založiť kvások? Ako sa oň starať a ako ho prikrmovať?Ako si založiť kvások? Ako sa oň starať a ako ho prikrmovať?

Mnohých začiatočníkov dokážu odradiť prvé neúspechy. Nepodarí sa im založiť prvý kvások alebo sa im na prvýkrát nedarí upiecť dokonalý kváskový chlebík. My vám poradíme, ako na to!

Ako vybrať bezpečnostné mreže na okná a do dveríAko vybrať bezpečnostné mreže na okná a do dverí

Mreže sú jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť stavebné otvory proti vniknutiu. Tento typ účinnej ochrany sa tak ľahšie stane prirodzenou súčasťou fasády objektu.