Dvojmiestne elektrické autíčka pre deti od 1 roka: Poradíme vám s výberom

Všimli ste si, že deti dospievajú čoraz skôr? Keby bolo možné, už od 3 rokov by chceli vodičské preukazy, pretože bicykle a trojkolky sú už jednoducho málo. V hračkárskom svete sa o slovo hlásia elektrické autíčka. 

elektrické autíčka pre deti

Sadnúť za volant, pedál na podlahu a hor sa brázdiť parky a chodníky. Hľadáte aj vy podobnú zábavku pre vaše deti? Pomôžeme vám s výberom.

Pohodlie a bezpečnosť

V prípade detí to možno bude znieť divne, no jazda na aute je omnoho bezpečnejšia ako na bicykli. Štyri kolesá sú pre stabilitu a bezpečie účinnejšie ako dve. Navyše, elektrické autíčka s pohonom sú vybavené pohodlným sedením pre jedno či dve deti. Neraz sa budete čudovať, že kožené čalúnenie nemá ani vaše rodinné auto. Pohodlie týmto autíčkam nemožno uprieť rovnako, ako bezpečnosť. Je len malá šanca, že pri „normálnej" jazde by sa auto prevrátilo. Navyše, autíčka sú vybavené aj nastaviteľným bezpečnostným pásom či núdzovou brzdou.

Ovládanie autíčka

Dieťa môže ovládať aj manuálne. To znamená točiť volantom, pridávať a uberať plyn a takisto zvoliť rýchlosť pohonu. Avšak, pri menších deťoch vo veku do 3 rokov, určite poteší možnosť ovládať autíčko za pomoci diaľkového ovládania. Môžete doňho dieťa posadiť, určíte rýchlosť a za pomoci ovládacích páčok regulujete smer. Bezpečnosť je zaručená aj vďaka tlačidlu núdzovej brzdy, kedy auto vypne všetky svoje ovládacie prvky. Zapnete ho opätovným aktivovaním tlačidla.

Štýlové i výkonné

K poriadnemu autu, patrí aj poriadny výkon. Ten zabezpečuje elektromotor poháňaný akumulátorom. Mnohé výkonnejšie modely disponujú dokonca dvoma elektromotormi a teda aj dvoma akumulátormi. Ich hodnoty sú okolo 6 voltov a 45 mAh. Nájdu sa aj 12 voltové aparáty. Rozjazd autíčka býva vždy riadený elektronicky, aby neprišlo pri stlačení pedálu k prudkému štartu a prípadnej nehode. Rozjazd je teda vždy plynulý a v zásade funguje tento princíp ako asistent rozjazdu v bežnom aute.

autíčka môžete ovládať na diaľku

Elektromotory vôbec nie sú hlučné. Lepšie elektrické autíčka nemajú len jednu konštantnú rýchlosť, najčastejšie ide o 3 rýchlosti, pričom nepresiahnu viac ako 7 km/h. Keď je výkon vyšší, nie je problém zvládnuť menší terén či prudší kopec. Uličky v mestách či na dedinách, kľukaté cesty, to všetko autíčka zvládnu ľavou zadnou.

Dizajn je dôležitý rovnako. Chlapcov poteší poriadny športiak, limuzína, kabriolet alebo veľký off-road.

Obľúbené detské elektrické autíčka

Nosnosť a použité materiály

Parametre, ktoré spolu značne súvisia. Od kvality sú materiálu sa odvíja aj nosnosť elektrického automobilu. Odporúčaná nosnosť je do 30 až 35 kilogramov, výrobca uvádza aj maximálnu testovanú nosnosť. Tá je zvyčajne okolo 50 – 60 kilogramov

Dôležitou časťou sú kolesá a ich materiál. Lacnejšia autíčka používajú ABS plasty, ktoré sú síce odolné, no pohyb je o dosť hlučnejší, navyše časom sa kolesá ošúchajú a degradujú. Ideálny materiálom je polymér, ktorý výrobcovia označujú EVA. Polymér je veľmi elastický, no zároveň tvrdý a odolný voči UV žiareniu. Jazda je pohodlná a tichá.

Špeciálne efekty a funkcie

Auto bez klaksónu nie je autom. Samozrejmosťou sú aj LED svetlá či ŠPZ. Vaše deti si počas jazdy môžu vychutnávať hudbu v MP3 formáte vďaka napájaniu USB či SD karty a hlasitosť si dieťa môže voliť priamo v aute. 

Výdrž batérie a údržba elektrického auta

V závislosti od kapacity batérie a druhu terénu, v akom elektrické autíčko jazdí sa líši aj výdrž batérie. Výrobcovia väčšinou udávajú časové rozmedzie od 2-3 hodín jazdy. Z dlhodobého hľadiska sa však postupne výdrž batérie znižuje. Aby ste zabránili strate kapacity batérie, je potrebná údržba autíčka.

autíčko si vyžaduje údržbu batérie

V elektrických autíčkach sú používané SLA batérie (Sealed Lead Acid Battery), obsahujú elektrolyt, ktorý však nie je tekutý ale gélový, preto akumulátor možno umiestniť v ľubovoľnej polohe. Výhodou je aj dlhá životnosť a bezúdržbovosť. Pre dobrú kondíciu batérie na nabíjanie používajte iba nabíjačku dodávanú výrobcom. Doba nabíjanie je zvyčajne 8-10 hodín. Elektrické autíčko sa odporúča nabíjať po každej jazde. Platí totiž pravidlo, že čím menej je pred nabíjaním batéria vybitá tým viac nabíjacích cyklov vydrží. V prípade, že autíčko nepoužívate, nabíjate ho aspoň raz za mesiac. Mesačne batéria totiž stráca minimálne 3 % to svojej kapacity.

Pri „garážovaní" elektrického autíčka myslite na to, že musí byť chránené pred slnkom, dažďom, snehom a mínusovými teplotami. Skladujte ho pri izbovej teplote a pred dlhodobým uskladnením, batériu nabite na 100 %. Hoci sa na batériu vzťahuje záruka pol roka, pri nesprávnom zaobchádzaní je neplatná.

Najlepšie elektrické autíčka

Teraz keď už viete, ako tieto „hračky“ fungujú a chcete takýmto kúskom vaše ratolesti potešiť, prejdeme od teórie k praxi. Na základe predajov a recenzií zákazníkov sme vybrali tie najlepšie elektrické autíčka na trhu. Môžeme takisto prehlásiť, že medzi najpredávanejšie modely patria tie od výrobcov ako Joko, Toyz, Beneo a Elcars. Poďme si teda niektoré modely bližšie predstaviť.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 04.09.2018
Hodnotenie článku:
(89.4%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...

V tejto kategórií nájdete aj:

Akú kúpiť bábiku pre 2 či 3 ročné dievčatko? Látkovú, Barbie či Zapf Baby born? Akú kúpiť bábiku pre 2 či 3 ročné dievčatko? Látkovú, Barbie či Zapf Baby born?

Aj lacný kočík pre bábiky môže byť kvalitný. Obľúbené sú retro aj prútené kočíky Aj lacný kočík pre bábiky môže byť kvalitný. Obľúbené sú retro aj prútené kočíky

Aj vaša dcéra sa rada hrá na starostlivú mamičku? Okrem obľúbenej bábiky jej nesmie chýbať ani kočík. V našom článku vám poradíme, ktoré patria medzi obľúbené a čo si pri ich výbere...

Ako vybrať najlepšiu detskú trojkolku? Skúsenosti odporúčajú trojkolky s vodiacou tyčou Ako vybrať najlepšiu detskú trojkolku? Skúsenosti odporúčajú trojkolky s vodiacou tyčou

Hľadáte darček, ktorý si vaše dieťa doslova zamiluje? V tomto článku vám predstabíme najlepšie detské trojkolky a poradíme, ako vybrať pohodlný a najmä bezpečný model pre vaše dieťa.


Komentáre

21/09/2018 16:22
iOzio

akurat minule som videl maleho chlapceka v takomto auticku a hned mi naapadlo, ze skoda ze taketo hracky nebyvali aj pred 40 rokmi.. vedel by som si predstavit balit na to baby zo skolky :-D

Pridať komentár