Dvojmiestne elektrické autíčka pre deti od 1 roka: Poradíme vám s výberom

Všimli ste si, že deti dospievajú čoraz skôr? Keby bolo možné, už od 3 rokov by chceli vodičské preukazy, pretože bicykle a trojkolky sú už jednoducho málo. V hračkárskom svete sa o slovo hlásia elektrické autíčka. 

elektrické autíčka pre deti

Sadnúť za volant, pedál na podlahu a hor sa brázdiť parky a chodníky. Hľadáte aj vy podobnú zábavku pre vaše deti? Pomôžeme vám s výberom.

Pohodlie a bezpečnosť

V prípade detí to možno bude znieť divne, no jazda na aute je omnoho bezpečnejšia ako na bicykli. Štyri kolesá sú pre stabilitu a bezpečie účinnejšie ako dve. Navyše, elektrické autíčka s pohonom sú vybavené pohodlným sedením pre jedno či dve deti. Neraz sa budete čudovať, že kožené čalúnenie nemá ani vaše rodinné auto. Pohodlie týmto autíčkam nemožno uprieť, rovnako ako bezpečnosť. Je len malá šanca, že pri „normálnej" jazde by sa auto prevrátilo. Autíčka sú navyše vybavené aj nastaviteľným bezpečnostným pásom či núdzovou brzdou.

Ovládanie autíčka

Dieťa môže ovládať aj manuálne. To znamená točiť volantom, pridávať a uberať plyn a takisto zvoliť rýchlosť pohonu. Pri menších deťoch vo veku do 3 rokov určite poteší možnosť ovládať autíčko za pomoci diaľkového ovládania. Môžete doňho dieťa posadiť, určíte rýchlosť a za pomoci ovládacích páčok regulujete smer. Bezpečnosť je zaručená aj vďaka tlačidlu núdzovej brzdy, kedy auto vypne všetky svoje ovládacie prvky. Zapnete ho opätovným aktivovaním tlačidla.

Štýlové i výkonné

K poriadnemu autu, patrí aj poriadny výkon. Ten zabezpečuje elektromotor poháňaný akumulátorom. Mnohé výkonnejšie modely disponujú dokonca dvoma elektromotormi a teda aj dvoma akumulátormi. Ich hodnoty sú okolo 6 voltov a 45 mAh. Nájdu sa aj 12-voltové aparáty. Rozjazd autíčka býva vždy riadený elektronicky, aby neprišlo pri stlačení pedálu k prudkému štartu a prípadnej nehode. Rozjazd je teda vždy plynulý a v zásade funguje tento princíp ako asistent rozjazdu v bežnom aute.

autíčka môžete ovládať na diaľku

Elektromotory vôbec nie sú hlučné. Lepšie elektrické autíčka nemajú len jednu konštantnú rýchlosť, najčastejšie ide o 3 rýchlosti, pričom nepresiahnu viac ako 7 km/h. Keď je výkon vyšší, nie je problém zvládnuť menší terén či prudší kopec. Uličky v mestách či na dedinách, kľukaté cesty, to všetko autíčka zvládnu ľavou zadnou.

Dizajn je dôležitý rovnako. Chlapcov poteší poriadny športiak, limuzína, kabriolet alebo veľký off-road.

Obľúbené detské elektrické autíčka

Nosnosť a použité materiály

Parametre, ktoré spolu značne súvisia. Od kvality sú materiálu sa odvíja aj nosnosť elektrického automobilu. Odporúčaná nosnosť je do 30 až 35 kilogramov, výrobca uvádza aj maximálnu testovanú nosnosť. Tá je zvyčajne okolo 50 – 60 kilogramov

Dôležitou časťou sú kolesá a ich materiál. Lacnejšia autíčka používajú ABS plasty, ktoré sú síce odolné, no pohyb je o dosť hlučnejší, navyše časom sa kolesá ošúchajú a degradujú. Ideálny materiálom je polymér, ktorý výrobcovia označujú EVA. Polymér je veľmi elastický, no zároveň tvrdý a odolný voči UV žiareniu. Jazda je pohodlná a tichá.

Špeciálne efekty a funkcie

Auto bez klaksónu nie je autom. Samozrejmosťou sú aj LED svetlá či ŠPZ. Vaše deti si počas jazdy môžu vychutnávať hudbu v MP3 formáte vďaka napájaniu USB či SD karty a hlasitosť si dieťa môže voliť priamo v aute. 

Výdrž batérie a údržba elektrického auta

V závislosti od kapacity batérie a druhu terénu, v akom elektrické autíčko jazdí, sa líši aj výdrž batérie. Výrobcovia väčšinou udávajú časové rozmedzie od 2-3 hodín jazdy. Z dlhodobého hľadiska sa však postupne výdrž batérie znižuje. Aby ste zabránili strate kapacity batérie, je potrebná údržba autíčka.

autíčko si vyžaduje údržbu batérie

V elektrických autíčkach sú používané SLA batérie (Sealed Lead Acid Battery), obsahujú elektrolyt, ktorý však nie je tekutý, ale gélový, preto akumulátor možno umiestniť v ľubovoľnej polohe. Výhodou je aj dlhá životnosť a bezúdržbovosť. Pre dobrú kondíciu batérie na nabíjanie používajte iba nabíjačku dodávanú výrobcom. Doba nabíjania je zvyčajne 8-10 hodín. Elektrické autíčko sa odporúča nabíjať po každej jazde. Platí totiž pravidlo, že čím menej je pred nabíjaním batéria vybitá, tým viac nabíjacích cyklov vydrží. V prípade, že autíčko nepoužívate, nabíjajte ho aspoň raz za mesiac. Mesačne batéria totiž stráca minimálne 3 % zo svojej kapacity.

Pri „garážovaní" elektrického autíčka myslite na to, že musí byť chránené pred slnkom, dažďom, snehom a mínusovými teplotami. Skladujte ho pri izbovej teplote a pred dlhodobým uskladnením batériu nabite na 100 %. Hoci sa na batériu vzťahuje záruka pol roka, pri nesprávnom zaobchádzaní je neplatná.

Najlepšie elektrické autíčka

Teraz, keď už viete, ako tieto „hračky“ fungujú a chcete takýmto kúskom vaše ratolesti potešiť, prejdeme od teórie k praxi. Na základe predajov a recenzií zákazníkov sme vybrali tie najlepšie elektrické autíčka na trhu. Môžeme takisto prehlásiť, že medzi najpredávanejšie modely patria tie od výrobcov ako Joko, Toyz, Beneo a Elcars. Poďme si teda niektoré modely bližšie predstaviť.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

21/09/2018 16:22
iOzio

akurat minule som videl maleho chlapceka v takomto auticku a hned mi naapadlo, ze skoda ze taketo hracky nebyvali aj pred 40 rokmi.. vedel by som si predstavit balit na to baby zo skolky :-D

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...Publikované dňa: 04.09.2018
Hodnotenie článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Penové či naťahovacie hračky do vane pre deti i bäbatká Penové či naťahovacie hračky do vane pre deti i bäbatká

Kúpanie bez hračiek si nevie žiadne dieťa predstaviť. Či už mu zaobstaráte gumenú kačičku, knižku do vody alebo vodný mlyn, jeho očká sa zaručene rozžiaria. Podľa čoho si vybrať?

Vankúše a prikrývky do postieľky aj pre väčšie deti Vankúše a prikrývky do postieľky aj pre väčšie deti

Ktorý paplón a vankúš pre deti je ten najlepší? Naozaj dieťa do jedného roka vankúš nepotrebuje? Výber správneho vankúša a prikrývky je pre dobrý spánok vášho dieťaťa naozaj dôležitý.

Retro herné konzoly na TV od Sega, Nintendo, Atari či Playstation sú späť! Potešia deti i dospelých Retro herné konzoly na TV od Sega, Nintendo, Atari či Playstation sú späť! Potešia deti i dospelých

Nintendo, Sega, Play Station či herná konzola Atari - to všetko boli fenomény svojej doby, ktoré si už dnešná mladá generácia nemôže pamätať. V súčasnosti si však môžete zakúpiť ich...