Dvojmiestne elektrické autíčka pre deti od 1 roka: Poradíme vám s výberom

Všimli ste si, že deti dospievajú čoraz skôr? Keby bolo možné, už od 3 rokov by chceli vodičské preukazy, pretože bicykle a trojkolky sú už jednoducho málo. V hračkárskom svete sa o slovo hlásia elektrické autíčka. 

elektrické autíčka pre deti

Sadnúť za volant, pedál na podlahu a hor sa brázdiť parky a chodníky. Hľadáte aj vy podobnú zábavku pre vaše deti? Pomôžeme vám s výberom.

Pohodlie a bezpečnosť

V prípade detí to možno bude znieť divne, no jazda na aute je omnoho bezpečnejšia ako na bicykli. Štyri kolesá sú pre stabilitu a bezpečie účinnejšie ako dve. Navyše, elektrické autíčka s pohonom sú vybavené pohodlným sedením pre jedno či dve deti. Neraz sa budete čudovať, že kožené čalúnenie nemá ani vaše rodinné auto. Pohodlie týmto autíčkam nemožno uprieť rovnako, ako bezpečnosť. Je len malá šanca, že pri „normálnej" jazde by sa auto prevrátilo. Navyše, autíčka sú vybavené aj nastaviteľným bezpečnostným pásom či núdzovou brzdou.

Ovládanie autíčka

Dieťa môže ovládať aj manuálne. To znamená točiť volantom, pridávať a uberať plyn a takisto zvoliť rýchlosť pohonu. Avšak, pri menších deťoch vo veku do 3 rokov, určite poteší možnosť ovládať autíčko za pomoci diaľkového ovládania. Môžete doňho dieťa posadiť, určíte rýchlosť a za pomoci ovládacích páčok regulujete smer. Bezpečnosť je zaručená aj vďaka tlačidlu núdzovej brzdy, kedy auto vypne všetky svoje ovládacie prvky. Zapnete ho opätovným aktivovaním tlačidla.

Štýlové i výkonné

K poriadnemu autu, patrí aj poriadny výkon. Ten zabezpečuje elektromotor poháňaný akumulátorom. Mnohé výkonnejšie modely disponujú dokonca dvoma elektromotormi a teda aj dvoma akumulátormi. Ich hodnoty sú okolo 6 voltov a 45 mAh. Nájdu sa aj 12 voltové aparáty. Rozjazd autíčka býva vždy riadený elektronicky, aby neprišlo pri stlačení pedálu k prudkému štartu a prípadnej nehode. Rozjazd je teda vždy plynulý a v zásade funguje tento princíp ako asistent rozjazdu v bežnom aute.

autíčka môžete ovládať na diaľku

Elektromotory vôbec nie sú hlučné. Lepšie elektrické autíčka nemajú len jednu konštantnú rýchlosť, najčastejšie ide o 3 rýchlosti, pričom nepresiahnu viac ako 7 km/h. Keď je výkon vyšší, nie je problém zvládnuť menší terén či prudší kopec. Uličky v mestách či na dedinách, kľukaté cesty, to všetko autíčka zvládnu ľavou zadnou.

Dizajn je dôležitý rovnako. Chlapcov poteší poriadny športiak, limuzína, kabriolet alebo veľký off-road.

Obľúbené detské elektrické autíčka

Nosnosť a použité materiály

Parametre, ktoré spolu značne súvisia. Od kvality sú materiálu sa odvíja aj nosnosť elektrického automobilu. Odporúčaná nosnosť je do 30 až 35 kilogramov, výrobca uvádza aj maximálnu testovanú nosnosť. Tá je zvyčajne okolo 50 – 60 kilogramov

Dôležitou časťou sú kolesá a ich materiál. Lacnejšia autíčka používajú ABS plasty, ktoré sú síce odolné, no pohyb je o dosť hlučnejší, navyše časom sa kolesá ošúchajú a degradujú. Ideálny materiálom je polymér, ktorý výrobcovia označujú EVA. Polymér je veľmi elastický, no zároveň tvrdý a odolný voči UV žiareniu. Jazda je pohodlná a tichá.

Špeciálne efekty a funkcie

Auto bez klaksónu nie je autom. Samozrejmosťou sú aj LED svetlá či ŠPZ. Vaše deti si počas jazdy môžu vychutnávať hudbu v MP3 formáte vďaka napájaniu USB či SD karty a hlasitosť si dieťa môže voliť priamo v aute. 

Výdrž batérie a údržba elektrického auta

V závislosti od kapacity batérie a druhu terénu, v akom elektrické autíčko jazdí sa líši aj výdrž batérie. Výrobcovia väčšinou udávajú časové rozmedzie od 2-3 hodín jazdy. Z dlhodobého hľadiska sa však postupne výdrž batérie znižuje. Aby ste zabránili strate kapacity batérie, je potrebná údržba autíčka.

autíčko si vyžaduje údržbu batérie

V elektrických autíčkach sú používané SLA batérie (Sealed Lead Acid Battery), obsahujú elektrolyt, ktorý však nie je tekutý ale gélový, preto akumulátor možno umiestniť v ľubovoľnej polohe. Výhodou je aj dlhá životnosť a bezúdržbovosť. Pre dobrú kondíciu batérie na nabíjanie používajte iba nabíjačku dodávanú výrobcom. Doba nabíjanie je zvyčajne 8-10 hodín. Elektrické autíčko sa odporúča nabíjať po každej jazde. Platí totiž pravidlo, že čím menej je pred nabíjaním batéria vybitá tým viac nabíjacích cyklov vydrží. V prípade, že autíčko nepoužívate, nabíjate ho aspoň raz za mesiac. Mesačne batéria totiž stráca minimálne 3 % to svojej kapacity.

Pri „garážovaní" elektrického autíčka myslite na to, že musí byť chránené pred slnkom, dažďom, snehom a mínusovými teplotami. Skladujte ho pri izbovej teplote a pred dlhodobým uskladnením, batériu nabite na 100 %. Hoci sa na batériu vzťahuje záruka pol roka, pri nesprávnom zaobchádzaní je neplatná.

Najlepšie elektrické autíčka

Teraz keď už viete, ako tieto „hračky“ fungujú a chcete takýmto kúskom vaše ratolesti potešiť, prejdeme od teórie k praxi. Na základe predajov a recenzií zákazníkov sme vybrali tie najlepšie elektrické autíčka na trhu. Môžeme takisto prehlásiť, že medzi najpredávanejšie modely patria tie od výrobcov ako Joko, Toyz, Beneo a Elcars. Poďme si teda niektoré modely bližšie predstaviť.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Retro obývačka Retro obývačka

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...Publikované dňa: 04.09.2018
Hodnotenie článku:
(89.4%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie knihy pre deti od 5,6 a 7 rokov: Tieto kúpte vašej ratolesti Najlepšie knihy pre deti od 5,6 a 7 rokov: Tieto kúpte vašej ratolesti

Deti vo veku 5,6 a 7 rokov čaká prvá najdôležitejšia zmena v ich živote – nástup do základnej školy. Pripravili sme preto článok pre všetkých terajších i budúcich knihomoľov. Ktoré knihy...

Shnuggle vanička pre deti má výborné recenzie: Vyskúšajte ju! Shnuggle vanička pre deti má výborné recenzie: Vyskúšajte ju!

Mamičky chcú svojim deťom vždy dopriať to najlepšie. Samozrejme aj pri kúpaní. Predstavujeme vám Shnuggle vaničku na bezpečné a pohodlné kúpanie vašich detičiek.

Hlavolamy pre deti aj dospelých: Drevené či kovové? Hlavolamy pre deti aj dospelých: Drevené či kovové?

Možno si hovoríte, aký zmysel má úmyselne si pridávať problémy a lámať si nad nimi hlavu. Či ste to vy alebo vaše deti, verte či nie, hlavolam vám môže dať veľmi veľa. Zapojte mozgové...


Komentáre

21/09/2018 16:22
iOzio

akurat minule som videl maleho chlapceka v takomto auticku a hned mi naapadlo, ze skoda ze taketo hracky nebyvali aj pred 40 rokmi.. vedel by som si predstavit balit na to baby zo skolky :-D

Pridať komentár