Najlepšie elektrické odpudzovače komárov do zásuvky

Na leto sa všetci veľmi tešíme. Slnko, teplo, príjemný letný dáždik. Na komáre si spomenieme, až keď nám jedného pekného dňa začnú piť krv.

Elektrický odpudzovač komárov do zásuvky

Našťastie existuje množstvo odpudzovačov hmyzu, ktoré nás komárov rýchlo zbavia. Viete, ktorých sa komáre boja najviac?

Najúčinnejší bojovníci proti hmyzu - aké sú možnosti?

V boji proti dotieravému hmyzu najviac pomáhajú chemické repelenty a elektronické odpudzovače. Použite ich všade tam, kde si s hmyzom neviete rady a o spoločnosť hmyzu nestojíte. Ich efektivita stúpa v uzavretých priestoroch. Pripravili sme prehľad účinných bojovníkov proti hmyzu. Vyberte si!

Repelentná sviečka

Nie je to len taká obyčajná sviečka, aj keď sa tak tvári. S touto sviečkou sa komáre nekamarátia, preto je v lete na balkónoch, v altánkoch a záhradách skoro na každom stole. Citronela vám v boji s komármi ochotne pomôže. Ale pozor! Jej vôňa je taká prenikavá, že sa odporúča používať len vonku. Komáre vám už grilovačku nepokazia. Preferujete keramický alebo sklenený obal? Výber je na vás.

Cena: od 1,30 €

Vyberáme z nášho katalógu

Repelentný náramok

Komáre a ostatný dotieravý hmyz odpudzuje vďaka aróme, ktorú produkuje. Zapnite si ho na zápästie alebo na členok a komáre sa k vám už nedostanú. Obsahuje citronelový olej, ktorý po rozbalení vydrží pôsobiť až 10 dní. Náramok je netoxický, nebojte sa, vašj pokožke neublíži. Vyberte si náramok vo svojej obľúbenej farbe a nebude z neho len váš ochranca, ale aj zaujímavý módny doplnok. Modrý, oranžový, ružový, zelený, žltý, či červený?

Cena: od 0,40 €

Chemický repelent

Repelent vytvára odpudivú clonu. Clona hmyz a komáre odpudzuje, preto sa k človeku, ktorý sa repelentom nastriekal nepriblíži. Chemická látka, ktorá je súčasťou repelentu nie je pre hmyz atraktívna, preto sa vám radšej vyhne. Hmyz sa vám bude vyhýbať niekoľko hodín a keď pominie, stačí sa ním opäť nastriekať. 

Repelent proti komárom v spreji

Repelent v spreji je cenovo prístupný a jednoducho sa aplikuje. Môžete ho mať stále pri sebe. Pred nežiadúcim hmyzom ochráni vás aj vaše okolie.

Cena: od 1,99 €

Elektrický odparovač hmyzu

Ste v noci proti komárom úplne bezradní? Odpudzovač komárov do zásuvky si s nimi poradí a vy môžete pokojne spať. Odpudzovače tohto tipu majú veľmi rýchly a trvalý účinok a pred komármi vás bude chrániť celých 30 nocí. Svetlo z izby komára síce priláka, ale odpudzovač komárov Raid či Biolit ich dnu nepustí.

Zásobník s tekutou náplňou alebo výhrevné telesá s vankúšikom uvoľňujú jed, ktorý ničí hmyz. Vyskúšajte ho a na komáre viac v noci nebudete myslieť. K dispozícií sú aj špeciálne elektrické odpudzovače proti komárov pre deti.

Cena: od 4,56 €

Obľúbené produkty

Elektrický lapač hmyzu

Elektrický lapač hmyzu funguje v spolupráci s ultrafialovým svetlom, ktoré priťahuje hmyz do aktívnej oblasti zariadenia. Usmrtený hmyz padá do zbernej nádoby, ktorá je súčasťou odpudzovača. Tento druh lampy funguje 5 – 10 tisíc hodín. Všetko záleží od výrobcu.

Elektrický lapač komárov na terasu

Elektrický lapač je ekologický a na prvý pohľad môže vyzerať ako dekorácia. Tento odpudzovač je spoľahlivý, ale hlučný. Zvuk praskajúcich tiel však nemusí byť príjemné úplne každému.

Cena: od 6,58 €

Ultrazvukový odpudzovač (nielen) do zásuvky

Podstatou tohto odpudzovača je ultrazvukové vlnenie. Môžete ho zasunúť do zásuvky, alebo si zaobstarajte odpudzovač komárov na baterky v podobe prívesku na kľúčnáramku proti komárom, či spony na opasok.

Účinok týchto odpudzovačov je diskutabilný. Niektoré druhy hmyzu na ultrazvukové vlnenie nereagujú, nepríjemný zvuk im nevadí. Komár sa k vám dostane aj napriek tomu, že máte náramok stále na ruke. Okrem toho, odpudzovač musíte mať uložený tak, aby vlnenie smerovalo do priestoru, takže od vás. S ultrazvukovým odpudzovačom komárov majú ľudia rôzne skúsenosti. Niekedy možno stačí pocit, že ochrancu pred komármi máte stále pri sebe.

Cena: od 8,99 €

 Náš tip: Vyskúšajte cenovo dostupný Ultrazvukový odpudzovač komárov Chicco

Odpudzovač hmyzu na terasu

Umiestnite odpudzovač komárov na terasu alebo do voľnej prírody a v okolí 20 a viac m2 vás žiadny hmyz otravovať nebude. Vyberte si odpudzovač hmyzu v podobe lampy a nebude to len užitočný, ale aj dobre vyzerajúci spoločník na večerné posedenia. Cena týchto odpudzovačov je vyššia, ale v tomto prípade nejde len o jednorazovú záležitosť.

Cena: od 44,90 €

Nedajte komárom a ostatnému dotieravému hmyzu v lete šancu!

✅ Lapač hmyzu Sharks GK2C

Lapač hmyzu Sharks GK2C

Vyskúšajte praktický lapač hmyzu s pokrytím až 100 m2. Tento model so 7 W žiaričom a ventilátorom je vďaka príjemnému dizajnu vhodný na vnútorné i vonkajšie použitie. Priemerná životnosť trubice je skvelých 8000 hodín. 


» nízka spotreba energie
» šetrný k životnému prostrediu
» doprava zdarma

Viac informácií

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.

Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky

Je čierny gauč dobrou voľbou? Určite áno. Pozrite sa, ako dobre môže v miestnosti vyzerať a s čím všetkým sa dá kombinovať.Publikované dňa: 25.07.2018
Hodnotenie článku:
(87.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať objektív na zrkadlovku? Ako vybrať objektív na zrkadlovku?

Ak s fotením začínate, pozrite sa s nami na delenie objektívov podľa rôznych kritérií a na to, ako vybrať správny objektív pre váš fotografický žáner.

Vyvýšené záhony z paliet, ale aj plastu. Poradíme, ako na to Vyvýšené záhony z paliet, ale aj plastu. Poradíme, ako na to

Snívate o peknej záhrade, ale priestor, ktorý na ňu máte nespĺňa vaše požiadavky? Doprajte jej štýl aj funkčnosť vyvýšenými záhonmi.  

Vodítko pre psa: Aké na behanie či bicykel? Lanové či samonavíjacie? Vodítko pre psa: Aké na behanie či bicykel? Lanové či samonavíjacie?

Vyberáte vodítko pre vášho štvornohého kamaráta? Trh ponúka kožené, látkové, sťahovacie či polosťahovacie. Dnes vám poradíme s výberom.