Domáca pekáren ETA Delicca 7149 (recenzia)

Ľudia sa čoraz viac vracajú k domácej vypestovanej zelenine, k domácemu chovu hydiny a aj ku tradičnému domácemu pečeniu chlebu. Mnohí z vás majú doma už niekoľko rokov klasickú pekáreň, ktorú by ste radi vymenili za lepší, novší model. Takéto pekárničky, ktoré boli v obehu pred pár rokmi, nedisponovali technológiou a funkciami, akými sa pýšia tie dnešné. Mimo chleba ste v nich pravdepodobne nevedeli pripraviť nič iné. Doba však napreduje a trh sa čím ďalej, tým viac a viac zaujíma o potreby a túžby človeka.

ETA Delicca 7149 recenzia

Preto sa technológia spája so zdravším a ekologickejším štýlom života, čo sa odzrkadľuje aj v predaji pekárničiek, v ktorých dokážete pripraviť omnoho viac ako len neopísateľne chutný domáci chlieb. Jednou takou je aj pekáreň Delicca, model 7146 od známej a kvalitnej značky ETA.

Stručný popis o ETA Delicca 7149

ETA Delicca 7149 je šikovná elektronická pekáreň, ktorá svojím výkonom 800 W prekvapí mnohých domácich pekárov chleba a pečiva. Je sympatického vzhľadu z nehrdzavejúcej ocele, doplnená čiernymi detailmi. Keďže je z materiálu, na ktorý sa neprilepuje jedlo, aj čistenie bude hračkou. Navyše niektoré časti sa dajú odňať a umývať aj v umývačke riadu. V porovnaní s inými pekárňami má zaujímavé rozmery, je navrhnutá tak, aby jej šírka bola väčšia ako hĺbka. Vďaka tomu sa hodí do každej kuchyne. Na čele pekárne sa nachádza ovládací panel spolu s LCD displejom. Na displeji jasne vidíte všetko, čo si nastavíte, vrátane Menu, v ktorom si môžete zvoliť jeden z 12-tich zaujímavých programov prípravy, ale aj stupeň opečenia kôrky, odložený štart alebo udržiavanie teploty už hotového chleba. Manipulácia s ním je jednoduchá, intuitívna a bezpečná. K prekladaniu piecky z miesta na miesto určite poslúži aj ergonomická rukoväť.

Funkcie a technológia

Pekáreň má mnoho predností, jednou z nich je určite 12 programov prípravy rozličných druhov chlebíkov a pečiva, vrátane funkcií rýchly chlieb, celozrnný, toustový. To však zďaleka nie je všetko, je taká inteligentná, že upečie chutný bezlepkový chlieb alebo pečivo, celozrnné pečivo, sladké pečivo, múčniky, koláčiky a dokonca aj torty a marmeládu. Ďalšou výhodou pekárne je, že si môžete nastaviť veľkosť bochníka od 900 do 1 300 g, ale aj intenzitu prepečenia kôrky. Hoci ide o kuchynský varič pečiva s nižším výkonom, to hneď neznamená, že aj kvalita je nižšia. Delicca je vybavená dvojfázovým hnietením cesta a trojfázovým kysnutím cesta. Vďaka tomu, nemusíte cesto miesiť ručne, čo síce nie je príliš zdĺhavé, ale je to predovšetkým pracné. Po chvíli vás z ručného hnietenia bolia ruky tak, že si ich už ani necítite. Delicca túto náročnú prácu urobí za vás a vymiesi husté, nadýchané cesto bez hrudiek. Napriek tomu, že ovládanie pekárne je vysoko intuitívne, k jednoduchosti prispieva aj Menu na ovládacom paneli, ktoré je v češtine. Veľmi rýchlo porozumiete tomu, ako funguje, a ona porozumie zase vám.

Ovládací panel domácej pekárne Eta Delicca 7149

Pre tých menej náročných i náročných

Pekáreň je vybavená viacerými užitočnými funkciami, okrem tých vyššie uvedených, ide aj o množstvo predvolených programov, presnejšie 12, vďaka ktorým pripravíte chutné pokrmy. Navyše si každý z nich môžete upraviť a prispôsobiť podľa vašich individuálnych potrieb a chutí. Ponuka 12-tich programov pozostáva z: chlieb klasik, celozrnný, toustový, rýchly, torta, marmeláda, cesto, super rýchly, pečenie, bezlepkový a domáci. Všetky procesy (varenie, pečenie, hnietenie, kysnutie) môžete sledovať v priamom prenose cez priehľadné okienko nachádzajúce sa na veku pekárne. Ak si želáte upiecť jeden z pokrmov na presný čas, neváhajte a využite 12-hodinový časovač odloženého štartu. Na druhej strane, keď máte naponáhlo a nečakane sa niekde zdržíte, pomocou hodinového udržiavanie teploty jedla možno stihnete ešte teplý a čerstvý chlieb.

Recenzie a skúsenosti s ETA Delicca 7149

Na naše prekvapenie sme zistili, že pekáreň kupujete hlavne na základe odporúčania vašich blízkych a známych. My sme hľadali skúsenosti s pekárňou na internete a našli sme samé pozitívne príspevky. Napr. na Heuréke nájdete množstvo pozitívnych príspevkov. Na tomto mieste sa nenachádza ani jeden, ktorý by veľmi negatívne hodnotil Deliccu 7149. Kritizujete skôr banality, ako je slabo, resp. krátko osvetlený displej, že vám chýba nadstavec na bagety, zadné umiestnenie vypínača a pod. Čo sa však týka prevádzky a kvality pripravených pokrmov, ste spokojní. Chválite aj tichý chod pekárne, čo umožňuje, aby bola v prevádzke aj počas noci. Najviac oceňujete super cenu, ktorá je v porovnaní s kvalitou pekárne a s chuťou pokrmov vynikajúca. Páči sa vám aj netradičný vzhľad a jednoduché ovládanie, za ktoré určite môže aj ovládací panel v českom jazyku.

Recenzie a skúsenosti s domácou pekárňou Eta Delicca 7149

Môj názor a skúsenosť

Pekáreň Delicca si naše srdcia (moje a mojej rodiny) získala hneď na prvý pohľad, a to sme ešte ani nevedeli, akú silu v sebe ukrýva. Mohol za to jej milý a sympatický dizajn. Pravdu povediac však tento dojem na chvíľku zmizol, pretože potom, čo sme si o nej preštudovali na internete, nás obklopili pochybnosti, či to, čo sľubuje, vzhľadom na jej nízky výkon, aj dokáže. Naše obavy sa začali rozplývať pri čítaní vašich príspevkov a definitívne ich vyvrátila naša priama skúsenosť s pekárňou. Zistili sme, že naše obavy boli absolútne neopodstatnené. Prečo a čo nás viedlo k záverom, že ju odporúčame všetkými 10-timi, resp. čo konkrétne sa nám páčilo a čo sa nám nepáčilo?

Páčilo sa nám

Hlavne spôsob a chuť prípravy celozrnného pečiva. Ja osobne milujem celozrnné pečivo oveľa viac ako ktorékoľvek iné. Na moje prekvapenie bol tento druh pečiva, s akýmikoľvek zrniečkami a obilninami, oveľa lepší ako ten z obchodu. Navyše som si do chlebíka mohla pridať semienka od výmyslu sveta. Aj možnosť nastavenia prepečenia kôrky, ktorú som zvolila na tú najvyššiu intenzitu, len podčiarkla fantastickú chuť pečiva. Zrniečka sa spolu s cestom príjemne dopĺňali, boli všade rovnomerne umiestnené a spolu s kôrkou pri zahryznutí príjemne chrumkali. Zvedaví sme boli aj na toustový chlieb, ktorý je z bežnej predajne mäkký, akoby navlhlý a pripomína papier, preto ho používame len na chlebíčky a do toustovača. Toustový chlieb pripravený v tejto pekárni má konečne nejakú chuť a plnosť, teda mám na mysli, že pri jedení aj cítite, že niečo naozaj jete. V toastovači sa vám nerozpadáva a zapečené toasty sú aj vďaka chrumkavej kôrke oveľa chrumkavejšie ako pri obyčajnom toastovom chlebe. Výhodou Delicca je určite menu v českom jazyku, ktoré je fakt veľkou pomocou, hlavne pre ľudí, ktorí nikdy nepoužívali anglický jazyk, napr. pre niekoho ako je môj otec. Čo by sme ešte vypichli za silnú stránku spotrebiča, je priehľadné okno, cez ktoré vidíte, v akom štádiu je pečenie. Na malú chvíľu zabaví aj deti. Mimochodom, moja mamina, ktorá berie akékoľvek pečenie za svoje hobby a poslanie, v nej pripravovala aj bábovku s kúskami čokolády. Bola vynikajúca, neviem, či to bolo pekárňou alebo maminou. Bábovka bola mäkká, ale zároveň s chutnou chrumkavou kôrkou a s kúskami čokolády, ktoré sa neroztopili.

Eta Delicca 7149 príslušenstvo

Plusy

 • Menu v češtine,
 • LCD displej,
 • priehľadné okno,
 • 2 hnetacie háky,
 • 12 zaujímavých programov,
 • na pečenie pečiva, koláčov, prípravu džemov a marmelád,
 • 12-hodinový časovač,
 • automatické udržiavanie teploty do 1 hodiny,
 • zvukový signál ukončenia prípravy,
 • prehľadný návod na obsluhu,
 • umývateľnosť v umývačke riadu,
 • nadčasový dizajn,
 • mnoho pozitívnych ohlasov,
 • super cena.

Nepáčilo sa nám

V tejto sekcii budeme veľmi struční. V podstate sme nenašli nič tak negatívne, čo by nám vadilo a zmenilo naše očarenie z pekárne. Jediné, čo by sme už naveľa vytkli, je akurát len neprimerané/slabé podsvietenie displeja. Na druhej strane vieme ako to býva, že ak by bol displej jasne podsvietený, znovu by to niekomu nevyhovovalo. Okrem tejto nepodstatnej záležitosti by sme ocenili, keby funkciu udržiavania teploty hotového pečiva bolo možné nastaviť na dlhší čas, nielen na hodinu. To sú však len chybičky krásy, ktoré nijako neuberajú dobré body za skvelý výkon pekárne.

Príprava chleba v pekárni Eta Delicca 7149

Mínusy

 • Slabé a krátke podsvietenie LCD displeja,
 • len hodinové udržiavanie teploty.

Najčastejšie otázky

Koľko stojí pekáreň Delicca 7149 od ETY?

Pekáreň stojí rôzne. Závisí to od predajne, kde ju kupujete. Základná cena je okolo 100 € a následne sa pohybuje mierne dole alebo hore podľa toho, kde ste sa pekáreň rozhodli kúpiť.

Aké sú základné parametre

 • Typ zariadenia = elektrická piecka pečiva
 • Prevedenie = nerez a čierna
 • Výrobca = ETA
 • Príkon = 800 W
 • Digitálny LCD displej
 • Počet pečiacich nádob = 1
 • Počet programov = 12 vrátane bezlepkového pečenia a programu marmeláda
 • Ďalšie funkcie = odložený štart, udržiavanie teploty,  nastavenia hmotnosti chleba, 3 možnosti prepečenia kôrky
 • Stupne opečenia kôrky = 3 (stredná, svetlá, tmavá)
 • Rozmery = 31 cm x 46 cm x 30 cm (V x Š x H)
 • Hmotnosť = 6,8 kg

Čo je obsahom balenia

S kúpou domácej pekárne ETA Delicca 7149 obdržíte aj príslušenstvo, ktorého súčasťou je forma na pečenie s kapacitou 1300 g, 2 x háky na hnietenie, pohárik = odmerka, malá plastová lyžica = odmerka 2 v 1 (z jednej strany malá z druhej veľká), nástroj na vybranie hákov.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať

Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.Publikované dňa: 10.05.2020
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

DeLonghi EC 685.M recenzia a skúsenosti. Pákový kávovar za prijateľnú cenuDeLonghi EC 685.M recenzia a skúsenosti. Pákový kávovar za prijateľnú cenu

Mysleli ste už niekedy nato, že tá istá káva môže chutiť úplne inak, ak ju pripravíte v dvoch odlišných kávovaroch? Stačí len nájsť ten pravý. My sme už taký našli, a nielenže vám...

Brita Marella Cool – recenzia filtračnej kanvice na voduBrita Marella Cool – recenzia filtračnej kanvice na vodu

Dodržiavať pitný režim je mimoriadne dôležité, niekedy nám však voda z kohútiku proste nevyhovuje. Vyriešte tento problém a zabezpečte si kanvicu Brita Marella Cool, ktorá vám zabezpečí...

Naparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1 – recenzie, skúsenosti, cenaNaparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1 – recenzie, skúsenosti, cena

Nebaví vás žehlenie? Rýchlym a praktickým riešením je ručný naparovač Steam&Go Plus 2v1 od Philipsu. Čo všetko Philips GC362/80 ponúka vám prezradíme v recenzii.