Drevený hojdací koník, kohút či plyšový macko? Hojdacie zvieratká pre deti potešia každú ratolesť!

Hojdacie hračky pre deti sú populárne už niekoľko generácií. Určite si spomeniete na dreveného kohúta, ktorý spríjemňoval detstvo nejednému z vás.

Hojdací koník

Hojdacie zvieratká sa stále tešia veľkej popularite a v súčasnosti sú okrem klasických drevených dostupné aj plastové či plyšové varianty s mnohými funkciami.

Obľúbené hojdacie zvieratká

Detské hojdacie zvieratká

Klasikou je tradičná drevená hojdačka pre deti v podobe kohúta. Drevený hojdací kohút s vysokým operadlom a nízko posadeným sedadlom pre väčšiu stabilitu dieťaťa a bezpečnosť pri hojdaní dokáže dieťa zabaviť na dlhé chvíle. Hojdací kohút pre deti je vhodný od 2 rokovo a má nosnosť 20 kg. Je potrebné, aby dieťa ovládalo koordinované pohyby a malo čiastočnú alebo úplnú stabilitu v sede. Zaujímavých drevených výrokov na hojdanie je však viac. Obľúbené sú napríklad aj hojdacie drevené koníky či zebry.

Drevený hojdací kohút pre deti

Vhodné do exteriéru i interiéru sú hojdačky z tvrdého plastu. Hojdací koník od 1 roka zabaví vaše dieťa pri pobyte v záhrade či doma v obývačke. Ak nepatrí koník k obľúbeným zvieratám vášho drobca, môžete si vybrať napríklad plastovú húsenicu či tuleňa. V prípade, že máte doma dve malé deti, môžete si zvoliť dvojhojdačku, aby sa deti mohli hrať naraz.

Drevené hojdacie zvieratko pre deti

K modernejším, predovšetkým interiérovým variantom patria plyšové hojdacie zvieratká. Hojdačky z jemného plyšu s drevenou hojdacou základňou sú príjemné na dotyk, niektoré z nich sa dajú od dreveného hojdacieho rámu odpojiť a slúžia ako samostatné plyšové hračky. Plyšové hojdacie zvieratká sú natoľko moderné, že obsahujú hudobnú funkciu.

Po stlačení uška či labky zvieratko vydáva melódiu, koník môže erdžať a hýbať chvostom či tlamou, dinosaurus môže vydávať rôzne zábavné zvuky.

Hojdacie koníky pre deti

Veľký výber zvieratiek

Či už ide o drevené, plastové alebo plyšové zvieratká, výber je vskutku bohatý. K najobľúbenejším zvieratkám patria koníky. Drevený hojdací koník, hojdací koník so zvukmi či plastový hojdací koník potešia takmer každé dieťa. Vybrať si môžete nielen podľa materiálu, ale aj podľa veľkosti. Veľký hojdací koník je vhodný pre staršie deti. Zvyčajne je to od 2,5 roka, zohnať sa dá však aj veľký hojdací koník pre deti od 1 roka.

Plyšový hojdací pes

Medzi deťmi sú obľúbené aj dinosaury. Do praveku sa môžu preniesť na modernom dinosaurovi v modrej či zelenej farbe. Niektoré sú 2v1 – slúžia na hojdanie, ale majú aj kolieska, čiže sa môžu použiť ako odrážadlo. V podobe hojdacieho zvieratka deti ocenia aj psíka, macka, kačičku či jednorožca. Bohatý výber umožňuje rodičom ulahodiť každému dieťaťu. Srnka, sloník, lienka, slimák, húsenica či tiger sú len malou vzorkou všetkých zaujímavých plyšových, plastových či drevených hojdacích hračiek.

Obľúbené hojdacie zvieratká pre deti

Starostlivosť o hojdacie zvieratká

O hojdacie zvieratko sa treba starať. Pokiaľ ide o drevené a plastové zvieratká údržba jednoduchá. Stačí ich otrieť mokrou handričkou od špiny a drobec sa môže opäť hrať.

Pri plyšových už je údržba zložitejšia. Ak sa dá plyšová časť oddeliť od drevenej, môžete zvieratko oprať v pračke, ak to nie je možné, musíte si zvoliť v prípade ušpinenia šetrný prípravok na plyš a zvieratko očistiť ručne. Ak má zvieratko zvukovú funkciu, sú potrebné na jej spustenie batérie. Nezabudnite ich vybrať, ak viete, že hojdačku nebudete dlhšie používať, aby nedošlo k poškodeniu.

Drevený hojdací koník

Na hojdacích zvieratkách sa deti učia udržiavať rovnováhu a pestujú si hrubú motoriku (ovládanie svalových skupín zodpovedných za koordináciu a udržiavanie rovnováhy v sede). Hojdavý pohyb je pre deti upokojujúci, zároveň ich na dlhšiu dobu zabaví. Hojdajúce zvieratká rozvíjajú predstavivosť a fantáziu, myslenie a inteligenciu detí. Podnecujú ich k tomu, aby používali svoje telo a zmysly. Hoci obsahujú mnohé z hojdacích zvieratiek bezpečnostné pásy, nie je vhodné nechávať deti na hojdačke bez dohľadu.

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame

Čierno-biela farebná kombinácia je podľa vás nudná? Nesúhlasíme. Presvedčte sa o tom, že čierno-biela kuchyňa môže byť nadčasová a netradičná.

Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá

Zelená detská izba je vhodnou voľbou, či už vyberáte zariadenie pre dievča, alebo chlapca. Zelená je optimistická farba, ktorá upokojuje. Pozrite sa, ako dobre v detskej izbe vyzerá.

Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie

Plánujete upraviť svoju terasu či záhradu, avšak nemáte nápady? Vyskúšajte niektorý z našich tipov.Publikované dňa: 03.11.2018
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšia detská trampolína pre deti? Poradíme, ako vybrať Najlepšia detská trampolína pre deti? Poradíme, ako vybrať

Snáď neexistuje zábavnejšia pohybová aktivita pre deti ako je skákanie na trampolíne. Pri výbere vhodnej trampolíny by ste však nemali dbať iba na atraktívny vzhľad, ale tiež na...

Nafukovací bazén pre malé deti? Recenzie chvália hlavne malé rozmery Nafukovací bazén pre malé deti? Recenzie chvália hlavne malé rozmery

Doprajte vodnú zábavu v lete deťom v každom veku. Už teraz treba myslieť na to, ako bude tráviť svoje voľné chvíle. Viete, aký bazén pre deti vlastne vybrať?

Hojdačka do bytu nielen do detskej izby. Pripevnite do stropu alebo na zárubňu Hojdačka do bytu nielen do detskej izby. Pripevnite do stropu alebo na zárubňu

Detské hojdačky sú v ranom veku bežnou súčasťou detskej zábavy. Poradíme vám, ako vašim deťom dopriať autentický a bezpečný zážitok z hojdania u vás doma.