Drevený hojdací koník, kohút či plyšový macko? Hojdacie zvieratká pre deti potešia každú ratolesť!

Hojdacie hračky pre deti sú populárne už niekoľko generácií. Určite si spomeniete na dreveného kohúta, ktorý spríjemňoval detstvo nejednému z vás.

Hojdací koník

Hojdacie zvieratká sa stále tešia veľkej popularite a v súčasnosti sú okrem klasických drevených dostupné aj plastové či plyšové varianty s mnohými funkciami.

Obľúbené hojdacie zvieratká

Detské hojdacie zvieratká

Klasikou je tradičná drevená hojdačka pre deti v podobe kohúta. Drevený hojdací kohút s vysokým operadlom a nízko posadeným sedadlom pre väčšiu stabilitu dieťaťa a bezpečnosť pri hojdaní dokáže dieťa zabaviť na dlhé chvíle. Hojdací kohút pre deti je vhodný od 2 rokovo a má nosnosť 20 kg. Je potrebné, aby dieťa ovládalo koordinované pohyby a malo čiastočnú alebo úplnú stabilitu v sede. Zaujímavých drevených výrokov na hojdanie je však viac. Obľúbené sú napríklad aj hojdacie drevené koníky či zebry.

Drevený hojdací kohút pre deti

Vhodné do exteriéru i interiéru sú hojdačky z tvrdého plastu. Hojdací koník od 1 roka zabaví vaše dieťa pri pobyte v záhrade či doma v obývačke. Ak nepatrí koník k obľúbeným zvieratám vášho drobca, môžete si vybrať napríklad plastovú húsenicu či tuleňa. V prípade, že máte doma dve malé deti, môžete si zvoliť dvojhojdačku, aby sa deti mohli hrať naraz.

Drevené hojdacie zvieratko pre deti

K modernejším, predovšetkým interiérovým variantom patria plyšové hojdacie zvieratká. Hojdačky z jemného plyšu s drevenou hojdacou základňou sú príjemné na dotyk, niektoré z nich sa dajú od dreveného hojdacieho rámu odpojiť a slúžia ako samostatné plyšové hračky. Plyšové hojdacie zvieratká sú natoľko moderné, že obsahujú hudobnú funkciu.

Po stlačení uška či labky zvieratko vydáva melódiu, koník môže erdžať a hýbať chvostom či tlamou, dinosaurus môže vydávať rôzne zábavné zvuky.

Hojdacie koníky pre deti

Veľký výber zvieratiek

Či už ide o drevené, plastové alebo plyšové zvieratká, výber je vskutku bohatý. K najobľúbenejším zvieratkám patria koníky. Drevený hojdací koník, hojdací koník so zvukmi či plastový hojdací koník potešia takmer každé dieťa. Vybrať si môžete nielen podľa materiálu, ale aj podľa veľkosti. Veľký hojdací koník je vhodný pre staršie deti. Zvyčajne je to od 2,5 roka, zohnať sa dá však aj veľký hojdací koník pre deti od 1 roka.

Plyšový hojdací pes

Medzi deťmi sú obľúbené aj dinosaury. Do praveku sa môžu preniesť na modernom dinosaurovi v modrej či zelenej farbe. Niektoré sú 2v1 – slúžia na hojdanie, ale majú aj kolieska, čiže sa môžu použiť ako odrážadlo. V podobe hojdacieho zvieratka deti ocenia aj psíka, macka, kačičku či jednorožca. Bohatý výber umožňuje rodičom ulahodiť každému dieťaťu. Srnka, sloník, lienka, slimák, húsenica či tiger sú len malou vzorkou všetkých zaujímavých plyšových, plastových či drevených hojdacích hračiek.

Obľúbené hojdacie zvieratká pre deti

Starostlivosť o hojdacie zvieratká

O hojdacie zvieratko sa treba starať. Pokiaľ ide o drevené a plastové zvieratká údržba jednoduchá. Stačí ich otrieť mokrou handričkou od špiny a drobec sa môže opäť hrať.

Pri plyšových už je údržba zložitejšia. Ak sa dá plyšová časť oddeliť od drevenej, môžete zvieratko oprať v pračke, ak to nie je možné, musíte si zvoliť v prípade ušpinenia šetrný prípravok na plyš a zvieratko očistiť ručne. Ak má zvieratko zvukovú funkciu, sú potrebné na jej spustenie batérie. Nezabudnite ich vybrať, ak viete, že hojdačku nebudete dlhšie používať, aby nedošlo k poškodeniu.

Drevený hojdací koník

Na hojdacích zvieratkách sa deti učia udržiavať rovnováhu a pestujú si hrubú motoriku (ovládanie svalových skupín zodpovedných za koordináciu a udržiavanie rovnováhy v sede). Hojdavý pohyb je pre deti upokojujúci, zároveň ich na dlhšiu dobu zabaví. Hojdajúce zvieratká rozvíjajú predstavivosť a fantáziu, myslenie a inteligenciu detí. Podnecujú ich k tomu, aby používali svoje telo a zmysly. Hoci obsahujú mnohé z hojdacích zvieratiek bezpečnostné pásy, nie je vhodné nechávať deti na hojdačke bez dohľadu.

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.

Knižnice - obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť Knižnice - obývačku si bez nich nebudete vedieť predstaviť

Knihy sú neoddeliteľnou súčasťou vášho života a obklopujete sa nimi vo veľkom? Potom im zaobstarajte poriadnu knižnicu, v ktorej sa budú vynímať a ktorá sa zas bude vynímať vo vašej...

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...Publikované dňa: 03.11.2018
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Drevené detské kuchynky pre deti? Najlacnejšie sú plastové Drevené detské kuchynky pre deti? Najlacnejšie sú plastové

Detská kuchynka nie je hračka určená výlučne dievčatám. Aj chlapci v nej radi skúšajú svoje kulinárske schopnosti a vedia v nej stráviť veľa času. Prečo do tejto interaktívnej hračky...

Aká podlaha je najlepšia do detskej izby? Vinylová, korková alebo plávajúca Aká podlaha je najlepšia do detskej izby? Vinylová, korková alebo plávajúca

Kupujete podlahu do detskej izby? Malé deti trávia na zemi kopu času, a preto by ste výber správnej podlahy nemali podceniť. To, aké faktory sú dôležité pri podlahách pre deti, si...

Ako vybrať mobil pre deti? Detský dotykový mobil podľa veku Ako vybrať mobil pre deti? Detský dotykový mobil podľa veku

Vybrať mobil pre deti môže byť dosť náročné s ohľadom na to, aké nástrahy na ne pri jeho používaní čakajú. Poradíme vám, ako si s nimi poradiť, ako vybrať tlačidlový či dotykový telefón...