1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Hrajúci detský nočník: Vyberte vášmu dieťatku ten najlepší

Naučiť dieťa chodiť na nočník je poriadna výzva pre každého rodiča. Odplienkovanie môže byť stresujúce pre dieťa i pre rodiča, preto mu ho treba čo najviac spríjemniť. 

Spievajúci nočník pre dieťa

Jednou z možností je hrajúci nočník, s ktorým sa bude dieťa na potrebu doslova tešiť. Viete, do ktorých sa oplatí investovať?

Nočník s melódiou – jedna z možností

Kvôli jednorazovým plienkam, ktoré používa väčšina mamičiek, dieťa často nemá potrebu sa od plienok odúčať. Môže totiž urobiť všetko, čo potrebuje a mať zadoček v suchu. Prečo by tento pohodlný stav menilo? Na nočník sa ani nechce pozrieť, pretože by to preň už nebolo bezstarostné. Pri odúčaní dieťaťa od plienok vyskúšajte zopár nasledujúcich tipov.

  • V prvom rade by ste mali nechať výber na samotnom dieťati – či už si vyberie podľa obrázka, melódie alebo farby – bude to niečo, čo chce. Keď sa o vec zaujíma, je väčšia pravdepodobnosť, že sa vám ho podarí na nočník skôr naučiť.
  • Dieťa je na odúčanie sa od plienok pripravené po druhom roku, keď už dokáže lepšie rozlišovať veci. Nenúťte ho na nočník príliš skoro, mohli by ste mu ho znechutiť. Pokúste sa mu urobiť z potreby zábavu. Malé deti sú zvedavé, určite ich bude zaujímať, čo sa deje s tým, čo vycikajú alebo vykakajú do nočníka.
  • Hracie modely by mohli pomôcť, ale nemusia. Každé dieťa je iné, nemusí sa mu páčiť hlasná hudba, alebo konkrétna melódia. Keď budete nočník vyberať s dieťaťom, môžete si to otestovať už v obchode a tak zistiť, či sa hrania nebude báť a spievajúci nočník bude považovať za zábavný.
  • Nezabudnite dieťa za každé použitie nočníka pochváliť, aby bolo motivované k ďalším pokrokom. V prípade, že chcete dieťa naučiť na nočník v lete, môžete vyskúšať nechať drobca pobehovať iba v pančuchách či elastických nohaviciach. Keď bude chcieť ísť na nočník, vypýta sa naň, keď nie, „pustí“ do oblečenia. Samé by sa, možno trochu drastickým spôsobom, naučilo, že je to veľmi nepríjemné a pýtalo by sa radšej na nočník.

Zaujímavé hrajúce nočníky

Hrajúci nočník – výhody a nevýhody

Je hrajúci nočník vhodná pomôcka, vďaka ktorej naučíte svoje dieťa chodiť na nočník, alebo nie? Vzhľadom na to, že každé dieťa je iné, treba ho vyskúšať. Niektoré mamičky ho neodporúčajú, pretože ich dieťa z neho malo strach, prípadne sa chcelo s nočníkom len hrať čo kvôli tomu, že nočník hral aj keď nemal. Iné naň však nedajú dopustiť a nočník odporúčajú. Výhodou takého nočníka je to, že po potrebe začne hrať, čiže nemusíte stále kontrolovať, či už sa drobec vycikal alebo nie.

Hrajúci nočník pre malé deti

Hlasitosť melódie sa dá regulovať, ak sa dieťa ľaká hlasných zvukov, stačí ho len stlmiť, napríklad prelepením lepiacej pásky po zdroji zvuku. Pokiaľ dieťaťu vadí ten zvuk celkovo, dajú sa z nočníka vybrať baterky. V tom prípade však treba zvážiť, či hrajúci nočník vôbec potrebujete, keď ho dieťa nechce počúvať. Ak je problém v tom, že dieťa sa chce s nočníkom len hrať, lebo ho baví ten zvuk a páčia sa mu obrázky, treba jasne stanoviť, na čo je nočník určený.

Hrajúce nočníky sú rovnako ako bežné vyrábané z ľahkého materiálu, kompaktné a ľahko sa čistia, čiže pri prenose s nimi nie je problém.

Spievajúci nočník – možnosti

Hrajúci, resp. spievajúci nočník je v ponuke vo viacerých variantoch. Protišmykový je obľúbený kvôli väčšej bezpečnosti pri robení potreby. Vybrať si môžete nočník s vyššou opierkou chrbta, vďaka čomu má dieťa väčšie pohodlie. Nočník začína hrať až po vycikaní, čo je praktické v čase, keď sa dieťa ešte len učí chodiť na nočník. Hrajúci detský nočník s poklopom sa vyrába v tvare toaletnej misy so zaklápacou doskou. Vyzerá na prvý pohľad ako stolička, má vyvýšenú opierku a širšie sedátko, čo poskytuje deťom pohodlie.

Najlepší spievajúci nočník pre deti

Zaujal vás spievajúci nočník? Najlacnejšie hrajúce nočníky pri tom vôbec nie sú drahou záležitosťou – už od približne 2 eur si môžete zakúpiť pre svoje dieťa kvalitný nočník. Trochu drahšou verziou je hrací nočník Fisher Price, ktorý stojí okolo 40 až 50 eur. Jeho cena je vyššia kvôli viacúčelnosti, zvyčajne totiž slúži aj ako stolička, a rôznym zvukovým efektom.

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.

Jednoduché vianočné handmade dekorácie Jednoduché vianočné handmade dekorácie

Naše inšpirácie sú naozaj veľmi jednoduché a preto ich zvládne aj menej zručný jedinec. Odmenou vám budú ozdoby, ktoré nenájdete nikdy inde!Publikované dňa: 05.10.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzie a test kočíkov poradia, ako vybrať najlepší v roku 2019 Recenzie a test kočíkov poradia, ako vybrať najlepší v roku 2019

Dieťatko na ceste a vy potrebujete mať celú výbavičku pokope. Okrem oblečenia, hračiek, postieľky, cumlíkov sa rad dostane aj na kočík, ktorého kúpa by mala patriť medzi tie prvé...

Ako vybrať detský fusak do kočíka či autosedačky? Najlepšie sú z ovčej vlny a s kožušinkou Ako vybrať detský fusak do kočíka či autosedačky? Najlepšie sú z ovčej vlny a s kožušinkou

Najlepšia odsávačka mlieka je elektrická. Recenzie chvália Avent Najlepšia odsávačka mlieka je elektrická. Recenzie chvália Avent

Mnohé mamičky dobre vedia, že s dojčením sa spája i také zariadenie, akým je odsávačka mlieka. Stane sa pre vás pomocníkom na nezaplatenie. Ako si vybrať tú správnu? Sú lepšie ručné či...