Hrejivé plyšové zvieratká do mikrovlnky: Plyšák na zohriatie i ukľudnenie

Hračky dokážu deťom vyčarovať úsmev a rozžiariť ich očká. Primárny účel je jasný, avšak môžu vystupovať aj v inej funkcii. Počuli ste o hrejivých plyšových zvieratkách, ktoré slúžia na zohriatie počas chladných dní a zároveň pôsobia upokojujúco?

Hrejivá hračka pre dieťa

V dnešnom článku vám ich predstavíte. Obľube sa totiž tešia ako u malých detí, tak aj u dospelákov.

Obľúbené nahrievacie zvieratká

Čo sú hrejivé plyšové zvieratká?

Plyšáci v podobe rôznych zvieratiek tvoria súčasť detských izieb. Sú vhodné na hranie pre viaceré vekové kategórie a odoprieť sa im nedá ani dekoratívnosť. Hrejivé plyšové hračky sa od tých bežných odlišujú tým, že dokážu poskytnúť príjemné teplo, ktoré si vaše ratolesti môžu vychutnávať počas dňa, ako aj pri večernom zaspávaní.

Využitie termo hračiek sa netýka len detí či mládeže, má totiž širší záber používateľov. U dospelých môže navodiť pocity úľavy pri bolestiach kĺbov, svalov či menštruačných bolestiach. Zohriatie hračky navyše uvoľňuje vôňu, najčastejšie levanduľovú, čím krásne prevonia celý interiér.

Plyšáci do mikrovlnky v obľúbených podobách

O rôzne a zaujímavé podoby plyšákov nie je núdza. Výrobcovia ponúkajú kolekciu zvieratiek obsahujúcu napríklad psíka, mačku, medveďa, zajaca, sovu, hrocha, krtka, slona, jednorožca, dinosaura a pod. Nemusíte sa tak obávať, že by ste nenašli toho pravého kamaráta pre vašu ratolesť.

Hrejivá hračka do mikrovlnky

Odporúčaný vek detí na používanie hračiek je vo väčšine prípadov stanovený na 3 roky. Čo sa týka ceny, pohybuje sa v rozmedzí od dvanásť až osemnásť eur, v závislosti od veľkosti a typu hračky. Priemerná výška zvieratiek je cca 30 centimetrov.

Z akého materiálu je termo plyšák vyrobený?

Hrejivé hračky si svojou roztomilosťou získajú srdcia detí a súčasne prevoňajú ich izbičku. Náplň totiž tvorí, okrem iného aj levanduľa, ktorá je známa upokojujúcimi účinkami. Zloženie termo plyšákov je prírodné, najčastejšie pozostáva z ľanových semienok alebo obilných zrniečok, povrch tvorí veľmi jemný plyš.

Vďaka tomu udržiavajú hrejivé plyšové hračky teplo jednu až dve hodiny, v závislosti na priemernej teplote prostredia, v ktorom sa nachádzajú. Stačí ich vložiť do mikrovlnnej rúry – od jej výkonu taktiež závisí hrejivosť plyšáka – a zohriať na čas stanovený výrobcom.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie plyšové hračky

Používanie hrejivých zvieratiek nie je jednostranné

Ako sme už naznačili, aj dĺžka ohrievania sa môže líšiť. Existuje totiž niekoľko typov termo hračiek. Obľúbené sú predovšetkým hrejivé zvieratká Albi, ktoré potrebujú na získanie potrebnej hrejivosti dve minúty v mikrovlnnej rúre, pri výkone 600 – 1000 W postačí aj deväťdesiat sekúnd.

Nahrievanie hračiek

Následne sa z hračky stáva príjemný spoločník počas chladných dní, či už pri leňošení, zaspávaní alebo po návrate z exteriéru počas zimného obdobia. Výborne poslúži aj pri bolesti svalov i bruška, stačí ho jednoducho priložiť na postihnuté miesto. Práve pre túto schopnosť si ho často zamilujú aj dospelí.

Hrejivá plyšová hračka sa však dá využiť aj počas letných mesiacov, paradoxne na chladenie. Stačí vložiť zvieratko do mikroténového vrecka a takto ho uložiť do mrazničky. Aj keď horúce dni ponúkajú množstvo iných možností osvieženia, chladivý obklad môže byť popri nich príjemným bonusom.

Ako sa starať o termo hračky?

Hrejiví plyšáci sú vyrobení z mäkkého a hebkého plyšu, vďaka ktorému sa na nich špina a nečistoty udržia len ťažko. Údržba je preto jednoduchá, v prípade potreby stačí pretretie hubkou. K praniu nie sú určené, mohlo by dôjsť jednak k poškodeniu vizuálnej podoby hračiek, ako aj k nesprávnemu fungovaniu a strate vône.

Termo líška s náplňou

Vyhriata postieľka počas zimných večerov, šíriaca sa vôňa v detskej izbe, upokojenie bolesti, či dokonca schladenie v tropických dňoch, to všetko ponúkajú hrejivé plyšové zvieratká. Ak chcete vašim deťom či ratolestiam v rodine urobiť radosť, tento darček bude mať zaručene úspech.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...

Paletové sedenie - hodí sa na záhradu i do domácnosti Paletové sedenie - hodí sa na záhradu i do domácnosti

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie je štýlovým doplnkom každého exteriéru aj...

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 12.10.2018
Hodnotenie článku:
(91%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na prvý pohľad navzájom...

V tejto kategórií nájdete aj:

Monopoly Slovensko, Junior, Cheaters edition či Elektronické bankovníctvo = zábava pre deti i dospelých Monopoly Slovensko, Junior, Cheaters edition či Elektronické bankovníctvo = zábava pre deti i dospelých

Hru Monopoly poznajú deti i dospelí, ide totiž o jednu z najznámejších stolových hier na svete. Ak ste ju ešte nikdy nehrali, mali by ste to čo najskôr zmeniť. Skúste napríklad verziu...

Ako zariadiť terárium pre suchozemskú korytnačku? Ako zariadiť terárium pre suchozemskú korytnačku?

Priniesli ste si domov korytnačku a premyšľáte, čo ďalej? Zariaďte jej terárium. O tom, že treba dodržať isté pravidlá vám povieme v dnešnom článku.

Ako vybrať najkrajšiu nástennú či stolovú lampu do detskej izby? Poteší aj detská lampa s projektorom Ako vybrať najkrajšiu nástennú či stolovú lampu do detskej izby? Poteší aj detská lampa s projektorom

Deti sa v noci často boja spať kvôli strašidlám v skrini či pod posteľou. Pomôžte svojmu drobcovi prekonať strach pomocou nočnej lampičky.


Pridať komentár