Hrejivé plyšové zvieratká do mikrovlnky: Plyšák na zohriatie i ukľudnenie

Hračky dokážu deťom vyčarovať úsmev a rozžiariť ich očká. Primárny účel je jasný, avšak môžu vystupovať aj v inej funkcii. Počuli ste o hrejivých plyšových zvieratkách, ktoré slúžia na zohriatie počas chladných dní a zároveň pôsobia upokojujúco?

Hrejivá hračka pre dieťa

V dnešnom článku vám ich predstavíte. Obľube sa totiž tešia ako u malých detí, tak aj u dospelákov.

Obľúbené nahrievacie zvieratká

Čo sú hrejivé plyšové zvieratká?

Plyšáci v podobe rôznych zvieratiek tvoria súčasť detských izieb. Sú vhodné na hranie pre viaceré vekové kategórie a odoprieť sa im nedá ani dekoratívnosť. Hrejivé plyšové hračky sa od tých bežných odlišujú tým, že dokážu poskytnúť príjemné teplo, ktoré si vaše ratolesti môžu vychutnávať počas dňa, ako aj pri večernom zaspávaní.

Využitie termo hračiek sa netýka len detí či mládeže, má totiž širší záber používateľov. U dospelých môže navodiť pocity úľavy pri bolestiach kĺbov, svalov či menštruačných bolestiach. Zohriatie hračky navyše uvoľňuje vôňu, najčastejšie levanduľovú, čím krásne prevonia celý interiér.

Plyšáci do mikrovlnky v obľúbených podobách

O rôzne a zaujímavé podoby plyšákov nie je núdza. Výrobcovia ponúkajú kolekciu zvieratiek obsahujúcu napríklad psíka, mačku, medveďa, zajaca, sovu, hrocha, krtka, slona, jednorožca, dinosaura a pod. Nemusíte sa tak obávať, že by ste nenašli toho pravého kamaráta pre vašu ratolesť.

Hrejivá hračka do mikrovlnky

Odporúčaný vek detí na používanie hračiek je vo väčšine prípadov stanovený na 3 roky. Čo sa týka ceny, pohybuje sa v rozmedzí od dvanásť až osemnásť eur, v závislosti od veľkosti a typu hračky. Priemerná výška zvieratiek je cca 30 centimetrov.

Z akého materiálu je termo plyšák vyrobený?

Hrejivé hračky si svojou roztomilosťou získajú srdcia detí a súčasne prevoňajú ich izbičku. Náplň totiž tvorí, okrem iného aj levanduľa, ktorá je známa upokojujúcimi účinkami. Zloženie termo plyšákov je prírodné, najčastejšie pozostáva z ľanových semienok alebo obilných zrniečok, povrch tvorí veľmi jemný plyš.

Vďaka tomu udržiavajú hrejivé plyšové hračky teplo jednu až dve hodiny, v závislosti na priemernej teplote prostredia, v ktorom sa nachádzajú. Stačí ich vložiť do mikrovlnnej rúry – od jej výkonu taktiež závisí hrejivosť plyšáka – a zohriať na čas stanovený výrobcom.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie plyšové hračky

Používanie hrejivých zvieratiek nie je jednostranné

Ako sme už naznačili, aj dĺžka ohrievania sa môže líšiť. Existuje totiž niekoľko typov termo hračiek. Obľúbené sú predovšetkým hrejivé zvieratká Albi, ktoré potrebujú na získanie potrebnej hrejivosti dve minúty v mikrovlnnej rúre, pri výkone 600 – 1000 W postačí aj deväťdesiat sekúnd.

Nahrievanie hračiek

Následne sa z hračky stáva príjemný spoločník počas chladných dní, či už pri leňošení, zaspávaní alebo po návrate z exteriéru počas zimného obdobia. Výborne poslúži aj pri bolesti svalov i bruška, stačí ho jednoducho priložiť na postihnuté miesto. Práve pre túto schopnosť si ho často zamilujú aj dospelí.

Hrejivá plyšová hračka sa však dá využiť aj počas letných mesiacov, paradoxne na chladenie. Stačí vložiť zvieratko do mikroténového vrecka a takto ho uložiť do mrazničky. Aj keď horúce dni ponúkajú množstvo iných možností osvieženia, chladivý obklad môže byť popri nich príjemným bonusom.

Ako sa starať o termo hračky?

Hrejiví plyšáci sú vyrobení z mäkkého a hebkého plyšu, vďaka ktorému sa na nich špina a nečistoty udržia len ťažko. Údržba je preto jednoduchá, v prípade potreby stačí pretretie hubkou. K praniu nie sú určené, mohlo by dôjsť jednak k poškodeniu vizuálnej podoby hračiek, ako aj k nesprávnemu fungovaniu a strate vône.

Termo líška s náplňou

Vyhriata postieľka počas zimných večerov, šíriaca sa vôňa v detskej izbe, upokojenie bolesti, či dokonca schladenie v tropických dňoch, to všetko ponúkajú hrejivé plyšové zvieratká. Ak chcete vašim deťom či ratolestiam v rodine urobiť radosť, tento darček bude mať zaručene úspech.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka Červená obývačka

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 12.10.2018
Hodnotenie článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Zháňate najlepšie lehátko pre bábätko? Recenzie chvália vibračné, polohovacie i hudobné ležadlá Zháňate najlepšie lehátko pre bábätko? Recenzie chvália vibračné, polohovacie i hudobné ležadlá

Hojdacie lehátko s melódiou je skvelým spoločníkom nielen pre vaše bábätko. Na čo sa pri jeho kúpe zamerať a ktoré funkcie si všímať?

Elektrická odsávačka hlienov alebo na vysávač: Ktorá je najlepšia? Elektrická odsávačka hlienov alebo na vysávač: Ktorá je najlepšia?

Odsávačka hlienov je dostupná v každej lekárni a na boj s detským soplíkom je hneď pripravená. Čo ponúka trh a ktorú odsávačku si vybrať?

Adventný kalendár pre deti nielen so skladkosťami! Populárny je drevený, so šperkami či s kozmetikou. Adventný kalendár pre deti nielen so skladkosťami! Populárny je drevený, so šperkami či s kozmetikou.

Väčšina z nás si zrejme spomenie na papierovú obdĺžnikovú krabičku s okienkami, pod ktorými sa skrývali políčka sladkej poľskej čokolády. Dnes si však môžeme vybrať aj z oveľa...


Pridať komentár