Hrejivé plyšové zvieratká do mikrovlnky: Plyšák na zohriatie i ukľudnenie

Hračky dokážu deťom vyčarovať úsmev a rozžiariť ich očká. Primárny účel je jasný, avšak môžu vystupovať aj v inej funkcii. Počuli ste o hrejivých plyšových zvieratkách, ktoré slúžia na zohriatie počas chladných dní a zároveň pôsobia upokojujúco?

Hrejivá hračka pre dieťa

V dnešnom článku vám ich predstavíte. Obľube sa totiž tešia ako u malých detí, tak aj u dospelákov.

Obľúbené nahrievacie zvieratká

Čo sú hrejivé plyšové zvieratká?

Plyšáci v podobe rôznych zvieratiek tvoria súčasť detských izieb. Sú vhodné na hranie pre viaceré vekové kategórie a odoprieť sa im nedá ani dekoratívnosť. Hrejivé plyšové hračky sa od tých bežných odlišujú tým, že dokážu poskytnúť príjemné teplo, ktoré si vaše ratolesti môžu vychutnávať počas dňa, ako aj pri večernom zaspávaní.

Využitie termo hračiek sa netýka len detí či mládeže, má totiž širší záber používateľov. U dospelých môže navodiť pocity úľavy pri bolestiach kĺbov, svalov či menštruačných bolestiach. Zohriatie hračky navyše uvoľňuje vôňu, najčastejšie levanduľovú, čím krásne prevonia celý interiér.

Plyšáci do mikrovlnky v obľúbených podobách

O rôzne a zaujímavé podoby plyšákov nie je núdza. Výrobcovia ponúkajú kolekciu zvieratiek obsahujúcu napríklad psíka, mačku, medveďa, zajaca, sovu, hrocha, krtka, slona, jednorožca, dinosaura a pod. Nemusíte sa tak obávať, že by ste nenašli toho pravého kamaráta pre vašu ratolesť.

Hrejivá hračka do mikrovlnky

Odporúčaný vek detí na používanie hračiek je vo väčšine prípadov stanovený na 3 roky. Čo sa týka ceny, pohybuje sa v rozmedzí od dvanásť až osemnásť eur, v závislosti od veľkosti a typu hračky. Priemerná výška zvieratiek je cca 30 centimetrov.

Z akého materiálu je termo plyšák vyrobený?

Hrejivé hračky si svojou roztomilosťou získajú srdcia detí a súčasne prevoňajú ich izbičku. Náplň totiž tvorí, okrem iného aj levanduľa, ktorá je známa upokojujúcimi účinkami. Zloženie termo plyšákov je prírodné, najčastejšie pozostáva z ľanových semienok alebo obilných zrniečok, povrch tvorí veľmi jemný plyš.

Vďaka tomu udržiavajú hrejivé plyšové hračky teplo jednu až dve hodiny, v závislosti na priemernej teplote prostredia, v ktorom sa nachádzajú. Stačí ich vložiť do mikrovlnnej rúry – od jej výkonu taktiež závisí hrejivosť plyšáka – a zohriať na čas stanovený výrobcom.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie plyšové hračky

Používanie hrejivých zvieratiek nie je jednostranné

Ako sme už naznačili, aj dĺžka ohrievania sa môže líšiť. Existuje totiž niekoľko typov termo hračiek. Obľúbené sú predovšetkým hrejivé zvieratká Albi, ktoré potrebujú na získanie potrebnej hrejivosti dve minúty v mikrovlnnej rúre, pri výkone 600 – 1000 W postačí aj deväťdesiat sekúnd.

Nahrievanie hračiek

Následne sa z hračky stáva príjemný spoločník počas chladných dní, či už pri leňošení, zaspávaní alebo po návrate z exteriéru počas zimného obdobia. Výborne poslúži aj pri bolesti svalov i bruška, stačí ho jednoducho priložiť na postihnuté miesto. Práve pre túto schopnosť si ho často zamilujú aj dospelí.

Hrejivá plyšová hračka sa však dá využiť aj počas letných mesiacov, paradoxne na chladenie. Stačí vložiť zvieratko do mikroténového vrecka a takto ho uložiť do mrazničky. Aj keď horúce dni ponúkajú množstvo iných možností osvieženia, chladivý obklad môže byť popri nich príjemným bonusom.

Ako sa starať o termo hračky?

Hrejiví plyšáci sú vyrobení z mäkkého a hebkého plyšu, vďaka ktorému sa na nich špina a nečistoty udržia len ťažko. Údržba je preto jednoduchá, v prípade potreby stačí pretretie hubkou. K praniu nie sú určené, mohlo by dôjsť jednak k poškodeniu vizuálnej podoby hračiek, ako aj k nesprávnemu fungovaniu a strate vône.

Termo líška s náplňou

Vyhriata postieľka počas zimných večerov, šíriaca sa vôňa v detskej izbe, upokojenie bolesti, či dokonca schladenie v tropických dňoch, to všetko ponúkajú hrejivé plyšové zvieratká. Ak chcete vašim deťom či ratolestiam v rodine urobiť radosť, tento darček bude mať zaručene úspech.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na prvý pohľad navzájom...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.Publikované dňa: 12.10.2018
Hodnotenie článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkouHracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkou

Deti sa potrebujú hrať. Aj tie najmenšie. Jednou z prvých hračiek, o ktoré sa rodičia zaujímajú je hracia deka. Neposkytuje deťom len zábavu, ale aj rôzne stimuly na jeho rozvoj. Na čo...

Ako vybrať bezpečný detský riad a jedálenský príbor?Ako vybrať bezpečný detský riad a jedálenský príbor?

Pre deti len to najlepšie a to aj v prípade, že vyberáte pre svoju ratolesť príbor či riad. Ak sa neviete zorientovať v ponuke trhu, nechajte si poradiť. Čo všetko si pri kúpe treba...

Hélium na párty v spreji? Super do balónov aj na vdychovanie a zmenu hlasuHélium na párty v spreji? Super do balónov aj na vdychovanie a zmenu hlasu

Hélium na párty dokáže vďaka svojim vlastnostiam vyčariť úsmev na tvárach mnohých detí, ale aj dospelých. Okrem toho, že  hélium vo vzduchu udrží balóny , dokáže udržať i  vysokú úroveň...