Automatický alebo pákový kávovar DeLonghi? Ktoré sú podľa recenzií najlepšie?

Patríte medzi kávičkárov, ktorí si ráno bez voňavej kávy nedokážu predstaviť? Máte svoju obľúbenú značku, ale klasického „turka do skla“ by ste radi vymenili za espresso s dobrou hustou penou alebo chutné kapučíno?

Plnoautomatický kávovar Delonghi Ecam 22.110 b

Poobzerajte sa po kávovaroch a budete sa tešiť na každé nové ráno. Prezradíme vám, ktorá značka vám s prípravou chutnej kávy pomôže najlepšie.

Vyberte si správne!

Na trhu existuje mnoho značiek a druhov kávovarov. Každý výrobca sa záujemcov o kvalitný kávovar snažiť presvedčiť, že ten ich je najlepší. Nenechajte sa oklamať. Prečítajte si recenzie a nechajte si poradiť od ľudí, ktorí s kávovarom a prípravou kávy majú skúsenosti. Dozviete sa veci, ktoré vám ani ten najlepší odborník nepovie. Najviac pozitív a negatív odhalíte, keď kávovar intenzívne používate.

Záujem o kávu je stále väčší

Kultúra kávy stále napreduje. Ľudia si kávu vychutnávajú a skúšajú rôzne značky a chute, aby odhalili, ktorá je pre nich tá najlepšia. Vaše nároky stúpajú a dobrú kávu si nechcete dať len v kaviarni, bare či reštaurácii. Chcete si ju vychutnať aj doma. Kávovary dnes patria medzi spotrebnú elektroniku, bez ktorej si vybavenie kuchyne nedokážeme predstaviť.

DeLonghi od klimatizácie ku kávovarom

Na prvých miestach v predaji kávovarov sa už dlhodobo drží talianska značka DeLonghi. Ide o firmu, ktorá má za sebou bohatú históriu. Na trhu sa objavila už v roku 1902 ako rodinná firma. Venovala sa výrobe prenosných vykurovacích a klimatických jednotiek, kuchynských spotrebičov, nožov, vysávačov, elektrických mopov a žehličiek. Najznámejšími výrobkami značky DeLonghi sú kávovary, ktoré si nás získali precíznym spracovaním a dizajnom.

Kávovary DeLonghi vás presvedčia

Prvý espresso kávovar DeLonghi na trh uviedlo v roku 1990. Láska ku kvalitnej a chutnej káve ich inšpirovala k tomu, aby mali ľudia dokonalý pôžitok z kávy každý deň priamo u nich doma.

O tom, že sa im to podarilo svedčí stále väčší záujem o kávovary tejto značky. Zo širokej DeLonghi ponuky si môžete vybrať kávovar, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších kávičkárov.

DeLonghi Icona Eco 311 R

Plnoautomatické kávovary DeLonghi

Ide o kávovary, ktoré dokážu pripraviť všetky obľúbené kávové nápoje stlačením jediného tlačidla. Jednoducho upravíte silu, veľkosť a teplotu kávy a keď s kávou radi experimentujete, určite si v spolupráci s kávovarom vytvoríte svoj vlastný recept. Pripraviť si svoju obľúbenú kávu nikdy nebolo jednoduchšie. S automatickými kávovarmi pripravíte espresso, espresso machiato, cappuccino, caffelate, latte macchiato, flar white.

Pákové kávovary DeLonghi

Neradi experimentujete a na espresso nedáte dopustiťPákové kávovary DeLonghi vám ho pripravia najlepšie. Okrem espressa na ňom pripravíte aj cappuccino, caffe latte, latte macchiato, flat white. Návšteva to určite ocení.

Jednoduchá údržba i ovládanie

Kávovary DeLonghi ponúkaju spotrebiteľom vysokú kvalitu vyplývajúcu z technologickej vyspelosti kávovarov. Pri výrobe využíva DeLonghi patentované technológie, týkajúce sa mechanizmu mletia kávy, spôsobu prípravy špeciálnych nápojov, práce s tlakom i systému napeňovania mlieka. Oproti konkurencii majú často "navrch".

Kávovary tejto značky sa vyznačujú jednoduchou údržbou aj ovládaním. Napríklad v prípade automatických kávovarov je často samozrejmosťou automatické preplachovanie, odvápňovanie a čistenie trysiek. Obsluha je intuitívna, zvyčajne pripravíte kávu stlačením jedného či dvoch tlačidiel. Pri pákovom kávovare je to trochu náročnejšie, avšak netýka sa to len DeLonghi modelov. Vo všeobecnosti má obsluha pákového kávovaru svoje zákonitosti a treba dodržiavať presný postup obsluhy.

Automatické aj pákové kávovary z dielne výrobcu DeLonghi zaujmú i po dizajnovej stránke. Použité sú kvalitné materiály a zvyčajne jednoduchý (automatické kávovary) dizajn, ktorý zapadne do každej kuchyne. Pákové kávovary sú nápadnejšie, ale esteticky veľmi príjemné.

V neposlednom rade zaujmú kávovary cenou. DeLonghi ponúka lacnejšie i drahšie modely, avšak vždy ide o výborný pomer ceny a výkonu.

Automatický kávovar DeLonghi

Modelové rady Magnifica, Dinamica, PrimaDonna a Autentica

Automatické kávovary DeLonghi sa delia na viacero sérií. Kávovary Magnifica sú posttavené na platformách ESAM a ECAM. ESAM sú väčšie kávovary s mechanickým ovládaním, líšia sa dizajnom a rôznymi komponentmi. Niektoré majú parnú trysku na manuálne napeňovanie mlieka, niektoré obsahujú zásobník a mliečnu penu pripravia automaticky. ECAM sú stredne veľké kávovary, ktoré sa líšia len farbou a dizajnovými prvkami. Väčšina z nich vyzerá veľmi podobne.

Plnoautomatické kávovary Dinamica sú modernejšie. Stredne drahé modely podporujú rôzne automatické programy, majú zásobníky na mlieko (ručný napeňovač s parnou tryskou alebo automatický napeňovač) a ovládanie je riešené cez displej a dotykové tlačidlá.

Prémiové modely PrimaDonna sa radia do drahšej cenovej kategórie, väčšie sú postavené na platforme ECAM, tie menšie na platforme ETAM. Samozrejmosťou je dotykové ovládanie, automatické napeňovanie, farebný displej a často aj možnosť ovládania cez aplikáciu.

Automatické kávovary DeLonghi Autentica sú postavené na platforme ETAM. Ovládanie je elektronické, zväčša intuitívne, nechýba displej. Nezriedka umožňujú nastavenie hrubosti mletia kávy, napeňovanie mlieka je automatické.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie kávovary

TOP kávovary pre každého

Pripravili sme pre vás výber hneď niekoľkých modelov kávovarov Delonghi, z ktorých si vyberie každý. Či už snívate o plneautomatickom espresse alebo kvalitnom pákovom kávovare. Prečítajte si popis každého modelu a vyberte si ten svoj.

Čo o kávovaroch DeLonghi hovoria zákazníci na Heureke?

✅ DeLonghi ECAM 22.110 B

  • Cena výkon super... teší sa z neho celá rodinka. Nie že je plneautomatický, ale deti sa predbiehajú kto urobí kávičku... Stále za mnou chodia či si nedám kávičku. Dúfam, že ich to prestane baviť lebo mi to srdce nevydrží. Odporúčam. Pijem raz tak viac káv ako som pil..... (Palo)
  • Jednoduchá obsluha. Káva je veľmi chutná, napenenie mlieka bez problémov. Mlynček nie je hlučný. Som maximálne spokojná a keby som sa mala ešte raz rozhodnúť, tak si urcite vyberiem túto značku a aj typ. (Overený zákazník)

✅ DeLonghi ECAM 22.110 SB

  • Kávovar je v pomere jeho ceny, ovládania, prevádzky a kvality pripravovanej kávy jedným z najvýhodnejších na trhu. Hodí sa tak do domácností, ako aj menšej firmy. (Ján)
  • Tento typ mi bol doporučený predajcom tejto značky. Pracuje tak ako som očakával, káva je výborná. Kávu si urobim raz dva. Odporúčam tým, ktorí chcu dobrý kavovar za primeranú cenu. Dizajnovo taktiež vyhovuje. Jediným malým nedostatkom je návod. Mohol byť napísaný aj lepšie. (Jozef)

Najčastejšie otázky – FAQ

Potrebujete pomôcť s výberom kávovaru DeLonghi? Zaujíma vás niečo v súvislosti s automatickými alebo pákovými kávovarmi DeLonghi? Radi vám na otázky odpovieme. Ak máte skúsenosti s kávovarom DeLonghi, môžete sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

Ktorý kávovar je najlepší na prípravu z pomletej kávy?

Všetky poloautomatické kávovary DeLonghi sú vhodné na prípravu nápoja z pomletej kávy. Odporúčame vyberať z tých, ktoré sú určené na prípravu espressa, prípadne si ju pomlieť doma pred prípravou nápoja.

Ako nastavím mlynček na kávu?

Koliesko na nastavenie mletia sa nachádza v nádobe na kávové zrná. Ak chcete nahrubo namletú kávu, otočte v chode kolieskom o stupeň smerom k vyššiemu číslu. Pokiaľ máte chuť na jemnejšiu kávu, otočte o jeden stupeň kolieskom smerom k číslu 1. Mlynček treba nastavovať vždy len posunutím o jeden stupeň a iba pri chode mlynčeka. Zmenu si všimnete až po uvarení niekoľkých káv.

Ako vyčistím automatický napeňovač mlieka v DeLonghi kávovare?

Po príprave mliečnej kávy ho vyčistíte pomocou tlačidla Clean. Nádobu na mlieko treba odobrať a umyť tak často, ako sa dá. Na čistenie môžete použiť aj vodu, ktorú do nádoby nalejete namiesto mlieka a zapnete funkciu napenenia mlieka.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.



Publikované dňa: 24.10.2018
Posledná aktualizácia: 09.03.2023
Hodnotenie článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Flambovacia pištoľ – návod, použitie, cenaFlambovacia pištoľ – návod, použitie, cena

Ste skutočný gurmán? Milujete dokonalosť pripraveného pokrmu nielen po chuťovej, ale aj po vizuálnej stránke? V tom prípade by vám nemala doma chýbať flambovacia pištoľ.

Slúchadlá Beats patria medzi to najlepšie!Slúchadlá Beats patria medzi to najlepšie!

 Hudba je pre mnohých ľudí základom dobrého dňa. Ak si chcete tú svoju vypočuť v tej najlepšej kvalite, siahnite po značke Beats. Predstavíme vám najlepšie, ale aj napredávanejšie modely.

Najlepšie kuchynské roboty – recenzie a test poradia, ako vybraťNajlepšie kuchynské roboty – recenzie a test poradia, ako vybrať

Kvalitný kuchynský robot musí mať svoje parametre. Tie najdôležitejšie si vysvetlíme a následne ukážeme aj to najdôležitejšie. Pomôžeme vám vybrať si ten najlepší.