KetoMix – obšírna, komplexná recenzia

Redukcia vašej hmotnosti nemusí byť len o neustálom počítaní kalórií, výdaji energie, o príprave nízkosacharidových jedál, o trávení celých hodín v posilňovni. Chudnutie nemusí byť len o nechaní sa vyhladovať až na kosť a následne po ukončení diéty sa dostať na začiatok, pretože vyjete celú chladničku. Diétovanie môže byť aj zaujímavé, a čo je najdôležitejšie, môže to byť aj jedenie a chudnutie zároveň. Ako je to možné?

KetoMix recenzia, skúsenosti

Jednoducho, musíte hľadať diétu, ktorá toto všetko urobí za vás. Počuli ste už niekedy o KetoMix?

Originál jedlá Ketomix objednáte za najlepšiu cenu vždy na webe oficiálneho predajcu ✅ www.ketomix.sk.

Čo je to KetoMix?

KetoMix je diétny program alebo plán, ktorý vznikol v Čechách a ktorého cieľom je zredukovať vašu hmotnosť bez jojo efektu. Je však trochu odlišný od iných stravovacích plánov. Jeho podstatou je dostať organizmus do stavu ketózy, preto sa označuje aj pojmom ketónová diéta. Je pomerne obľúbená, pretože pri nej až tak nehladujete a chudnete. Nemusíte pri nej počítať príjem kalórií a rozmýšľať, čo si navaríte, KetoMix urobí všetko za vás. Zostaví vám jedálniček, pripraví vám balík s jedlami, "navarí vám" a vy chudnete. Znie to tak úžasne, však? Samozrejme, že to bude mať aj isté obmedzenia a niektorých to bude možno aj bolieť, ale výsledok vás určite poteší.

Podstata a princípy diéty

Podstatou diéty je obmedziť cukry, nahradiť ich proteínmi a dostať sa do stavu ketózy. Je to reakcia na nízku hladinu glukózy, ktorá sa objavuje pri diétach s nízkym obsahom uhľohydrátov. Na základe absencie cukru, sa v krvi a v moči zvyšuje obsah ketónových telies, ktoré dopĺňajú telu a mozgu energiu z tukov. Za normálnych okolností telo využíva cukor, ale keďže ten chýba, využíva tuk. Takže chudnete z tukov, napr. z tých okolo brucha, zadku, pásu atď. Výhodou ketózy je, že funguje u každého človeka bez rozdielu pohlavia, hmotnosti, veku. Tento stav často zažívate hlavne ráno, keď ste nalačno alebo keď ste dlhú dobu bez jedla. Kľúčom k chudnutiu je teda obmedziť, až úplne vyradiť akékoľvek cukry z jedálnička, tým sa myslí aj jednoduché aj zložité cukry (ovocie, zemiaky, ryžu...). So špeciálne upravenou stravou od KetoMixu sa vám to postupne, za isté časové obdobie určite podarí.

KetoMix potraviny

Prečo je Ketomix diéta založená na proteínoch?

Ak sa venujete nejakému športu alebo posilňujete, pravdepodobne ste sa už stretli so slovom proteíny. Viete však, prečo sú v diéte a v budovaní svalovej hmoty dôležité? Pretože sú stavebným kameňom každej bunky, tkanív a to aj tých svalových. Možno tvrdiť, že sú základom pri budovaní svalovej hmoty. V prípade, ak ich máte nedostatok, cvičíte a túžite schudnúť, bude to asi náročné. Pri diéte sú bielkoviny obzvlášť dôležité, pretože v diétnom režime znižujete príjem cukru, ktorý je základným zdrojom energie. Proteíny v diéte zvyšujú energiu, urýchľujú stav regenerácie a predovšetkým nahrádzajú chýbajúci cukor, a preto potláčajú hlad. Ak nemáte dosť proteínov, schudnete, ale s tukom sa stratia aj vaše doposiaľ nadobudnuté svaly. S prísunom bielkovín sa to nestane a chudnutie bude určite rýchlejšie a efektívnejšie. Svaly sa totiž tiež podieľajú na rýchlom metabolizme a spaľovaní tukov. Na budovanie svalovej hmoty a na urýchlenie metabolizmu vám len bielkoviny stačiť nebudú. Potrebné je aktívne sa hýbať.

Ako na to?

Funguje to jednoducho. Úplne prvým krokom je ísť na oficiálnu stránku KetoMixu = www.ketomix.sk a vypočítať si vlastnú hodnotu BMI. Na základe toho, systém vyhodnotí, koľko by ste mali schudnúť, aby ste boli zdravší, krajší a sebaistejší. Následne veľmi ľahko uvážite, ktorý z diétnych plánov je pre vás najvhodnejší. Na výber máte 4 diétne plány, ktoré pozostávajú z 2 fáz:

 • 1. fáza je zameraná na konzumáciu jedla výlučne z diétneho plánu.
 • V 2. fáze vzniká priestor aj pre kreativitu človeka. Dve z 5 jedál si volíte sami, už z bežnej, ale zato zdravej kuchyne. 2. fáza má svoje výhody i nevýhody. Na jednej strane vás neobmedzuje, čo je fajn, ale na druhej strane sa vy sami musíte naučiť ovládať a vyberať si zdravé varianty jedál. KetoMix vás postupne učí zdravo jesť a neprepadnúť znovu zlozvykom, ktoré ste mali pred diétou.

Pravidlá diéty

 • Vždy dodržujte príjem stanoveného počtu jedál, čo znamená, že ak máte za deň zjesť 5 jedál z KetoMix, urobte to,
 • jedzte približne v rovnakom čase,
 • medzi jedlami majte približne rovnaký časový odstup,
 • časovo si rozvrhnite jedlo na celý deň,
 • v 1. fáze by ste nemali byť dlhšie ako 8 týždňov,
 • celý proces diéty by nemal byť dlhší ako 14 týždňov,
 • čím vyššiu nadváhu máte, tým dlhšie sa odporúča držať 1. fázu,
 • posledným a najdôležitejší pravidlom je dodržiavať tieto pravidlá.

Nakupujte online

Veľkou výhodou diéty KetoMix je, že si z pohodlia vášho domova viete objednať "hotové" jedlo a zajtra ho máte už doma. Na oficiálnej stránke KetoMix sa nachádza online e-shop, ktorý funguje nepretržite. Okrem balíčkov do programu, si na tomto mieste zakúpite aj samostatné potraviny. Ponuka je široká a veľmi pestrá, nájdete tam všetko od polievok, hlavných jedál, koktailov až po zdravé maškrty, v prípade, ak máte chuť trochu zhrešiť, vyskúšajte napr. fantastickú čokoládu Milk Praline 5+1. Pri jej jedení nemusíte mať žiadne výčitky, pretože je špeciálne vyrobená pre ľudí držiacich diétu.

Všetky potraviny sú diétne upravené, bez chemikálii, preto sú aj o niečo drahšie. Cenovo sa vám oveľa viac oplatí zakúpiť si jeden z hotových balíkov a následne si nejaké drobnosti dokúpiť. Na stránke nájdete aj rubriku KetoMix recepty, kde sú postupy a prípravy rôznych diétnych jedál, ktoré je možné pripraviť zo surovín z e-shopu.

KetoMix recepty

Pozrieť kompletnú ponuku jedál

Výhodné balíčky alebo jednotlivé potraviny?

Možno zohrávate v sebe boj, či si objednať hotový balíček potravín alebo samostatné potraviny. Je to jednoduché, ak ste úplný začiatočník, určite si zakúpte jeden z pripravených balíčkov. Dôvod je jednoduchý, balíček je pripravený "na mieru" vášmu BMI. Vo všetkých 4 balíčkoch nájdete všetko, čo budete potrebovať pre efektívne chudnutie bez jojo efektu. Každý balíček obsahuje 4 hlavné jedlá v 14 odlišných príchutiach. Znamená to, že vždy budete v očakávaní, akú novú a zaujímavú chuť vďaka KetoMixu spoznáte.

Ak už máte KetoMix diétu odskúšanú a máte obľúbené jedlá, bez ktorých si neviete predstaviť svoj deň, objednajte si aj samostatné potraviny a svoj jedálniček si podľa princípov stravovania zostavte sami. Možno by ste pred samotným chudnutím chceli jedlá ochutnať. V tom prípade odporúčame zakúpiť si balíček na jeden týždeň.

Diétne plány

KetoMix je diéta, ktorá vám na základe vášho BMI stanoví, koľko by ste mali schudnúť, ako dlho by ste mali byť v predpísanom diétnom režime a čo by ste mali jesť. BMI hodnoty rozdeľuje na 4 kategórie, pri ktorých sa nachádzajú aj plány/programy na chudnutie. Jednotlivé plány majú isté pravidlá, ale okrem predpísaného množstva porcií z KetoMixu sa pre potláčanie hladu a pre rozbehnutie trávenia odporúča každý deň zjesť pol kila zeleniny. Diétu si, okrem pridanej zeleniny, môžete spríjemniť aj orechmi, kávou, čajmi bez cukru alebo vypitím jedného dcl nízkosacharidového vína od KetoMix.

Ketomix kokteily rôznych príchutí

✅ Program pre ľahkú nadváhu

Pri miernej nadváhe vám postačí stravovať sa podľa plánu na 4 týždne. Je to v prípade, ak je vaše BMI vyššie ako 24. Plán obsahuje 110 porcií jedál, ktoré zahŕňajú kokteily, polievky, kaše, omelety a palacinky. Tento diétny plán má 2 fázy.

 1. fáza trvá 1 týždeň, zahŕňa 5 jedál denne. Celkový denný príjem môžete doplniť zeleninou a orechmi.
 2. fáza trvá 3 týždne, ale je zaujímavejšia ako prvá. Denne zjete zadané 3 jedlá a zvyšné 2 si môžete vybrať sami, podľa chuti, ale musia to byť zdravé jedlá.

✅ Program pre strednú nadváhu

K tomuto BMI patrí diétny balíček na 4 týždne, pričom je potrebné zakúpiť si ešte akékoľvek balenie KetoMix, ktoré v sebe zahŕňa 10 jedál, aj takých, ktoré sa v balíčku nenachádzajú. Balík, spolu s doplnkovým balíkom, tvorí až 160 porcií.

 1. fáza = 2 týždne – jete 5-krát denne jedlá od KetoMix.
 2. fáza = 4 týždne, za deň zjete len 3 jedlá z programu a zvyšné dve si režírujete už sami.

✅ Program pre vyššiu nadváhu

Pri tomto pláne je potrebné objednať si balík na 4 týždne a zároveň aj balík na 3 týždne. Spolu to je až 260 porcií. Naplnenie diétneho plánu trvá 9 týždňov.

 1. fáza = 3 týždne – jete podľa zadania, 5-krát denne jedlá z balíčku.
 2. fáza = 6 týždňov – jete len 3 jedlá, zvyšné 2 si volíte už úplne sami.

✅ Program pre vysokú nadváhu

Tento typ programu trvá 14 týždňov, teda 3 a pol mesiaca. Je potrebné si zakúpiť 2 veľké balíčky na 4 týždne + 1 balíček na 2 týždne. Spolu to je 370 porcií jedla, ktoré jete počas celej diéty. Program opäť pozostáva z 2 fáz, pričom princíp diéty zostáva = denne pol kila zeleniny, kávu, čaj atď.

 1. fáza = 5 týždňov – 5 jedál.
 2. fáza = 9 týždňov – 3 jedlá + 2 podľa výberu.

Všetky potraviny a jedlá od KetoMix sú robené na rýchlu prípravu bez námahy. Obsahujú potrebné vitamíny, minerály a stopové prvky v ideálnom pomere a množstve, ako len máloktoré bežne dostupné potraviny, ktoré konzumujeme. Tieto sú však zamerané na vysoký podiel bielkovín. Na mnohých internetových stránkach a v kamenných predajniach nájdete rôzne nízkosacharidové potraviny alebo bezkalorické potraviny. V KetoMix nájdete aj potraviny, ktoré vás skutočne prekvapia, napr. také nízkosacharidové víno. Pri každom zvolenom programe si, samozrejme, môžete dokúpiť ďalšie potraviny z KetoMix, ktoré sa v balíkoch nenachádzajú, napr. chutné proteínové tyčinky, pudingy, žemličky atď.

KetoMix doplnkové jedlá

Ako pripraviť jedlo od Ketomix? 

Všetky jedlá, ktoré nájdete v balíčkoch i mimo nich, sú mimoriadne ľahké na prípravu a pri ich príprave nestrávite hodiny pri sporáku. Jedálniček obsahuje jedlá, ktoré sa nepripravujú vôbec, konzumujú sa hneď po rozbalení (napr. proteínové tyčinky) alebo ich pripravíte behom pár minút, väčšinou zalievaním horúcou vodou. Jedlo máte hotové do 5 min.

Koľko vás stojí diéta s KetoMix?

Stravovanie s KetoMix vás vyjde trochu drahšie ako pri iných diétách. Je však dôležité si uvedomiť, že KetoMix nie je len plán, ktorý dodržujete, sú to aj hotové jedlá, ktoré vám poskytne. Pri iných diétach si len často prečítate princípy a počítať kalórie či variť si musíte sami. KetoMix väčšinu práce urobí za vás, jedine dodržiavanie pokynov bude už závisieť od vás. Z toho vyplýva, že prečítať si o KetoMixe môžete aj vy, čo je úplne zdarma, len potraviny, s ktorými to inak nepôjde, niečo stoja. Pozrime sa, koľko stoja jednotlivé základné balíčky.

 • Ketónová diéta na 7 dní stojí 54 €, okrem 35 porcií automaticky získate aj šejker, odmerku a manuál k diéte.
 • Ketónová diéta na 2 týždne je balíček, ktorý stojí 113 € a obsahuje 70 porcií jedál, zdarma získate šejker, odmerku a manuál k diéte.
 • Ketónová diéta na 3 týždne je balíček, ktorý je stojí 172 € a obsahuje 110 porcií + šejker, odmerka, manuál k diéte.
 • Ketónová diéta na 4 týždne = balíček, ktorý stojí 210 € a obsahuje 140 porcií, šejker, odmerku a manuál k diéte.

ZĽAVY a AKCIE

Pre tých, ktorí chcú KetoMix jedlá len vyskúšať, je určený ochutnávkový balíček za 39 €. Mimo balíčkov sú v ponuke rôzne zaujímavé potraviny a mnohé z nich aj za skvelé akciové ceny. Jednu z okamžitých zliav získate pri aktivovaní si odberu newsletteru. Ďalšou skvelou akciou je možnosť získať potraviny na 2 týždne úplne zdarma. A možno, obdržíte aj nejaký zľavový kupón alebo kód na ďalší nákup.

Skúsenosti a recenzie

Skúseností a recenzií na KetoMix je mnoho. Nejde len o recenzie, ktoré nájdete na oficiálnych stránkach, ale veľmi veľa ich nájdete na Heuréke. Je neuveriteľné, koľkí ľudia majú skúsenosti s týmto typom stravovania. Produkt vyskúšali muži i ženy a ukázalo sa, že KetoMix má výborné výsledky. Páči sa im, že jedlá sú už takmer hotové, že dodržiavať pravidlá diéty nie je až také náročné či to, keď im ručička váhy klesá smerom dolu. Niektorí z vás úspešne ukončili diétu a jedlá si, kvôli výbornej chuti, kupujú stále. V príspevkoch sme našli aj hodnoty, ktoré sa vám podarilo schudnúť. Niekomu sa podarilo zhodiť až 10 kg za 3 mesiace a bez jojo efektu. Jediné, čo kritizujete je, že si balíčky nemôžete sami navoliť. Ono to však úplne nie je pravda. Celý obsah si môžete navoliť sami, ale vyjde vás oveľa drahšie ako v balíčku. Mimochodom, na stránkach heureka.sk/cz nájdete aj samostatnú podstránku venovanú KetoMix (www.ketomix.heureka.sk), kde ľudia hodnotia aj chuť jedál. To vám môže pomôcť pri výbere toho najchutnejšieho jedla.

Recenzie a skúsenosti s KetoMix diétou

Recenzie a skúsenosti s KetoMix diétou

Najčastejšie otázky

Aký diétny plán si mám vybrať?

Vy sa absolútne nemusíte trápiť nad tým, ktorý plán si zvoliť. Na základe výsledku BMI kalkulačky vám systém automaticky ponúkne balíček ketónovej diéty, ktorá je pre vás najvhodnejšia.

Čo obsahujú jednotlivé balíčky KetoMix?

To, čo sa nachádza v balíčkoch, si môžete pozrieť pri samotnej objednávke balíčka. Samozrejme, produkty, ktoré balík nezahŕňa, si môžete doobjednať.

Je možná platba aj v hotovosti?

Áno je. Za objednávku môžete zaplatiť aj hotovosťou v zásielkovni alebo kuriérovi pri prevzatí zásielky.

Má KetoMix nejaké predajne, ak áno, kde sa dá kúpiť?

KetoMix si môžete zakúpiť priamo z domu na internetovej stránke www.ketomix.sk, ale aj v kamenných zásielkovniach. Odporúčame kúpu cez internet, pretože zásielkovňa sa nemusí nachádzať vo vašom meste, a ak sa nachádza, musíte kvôli tomu cestovať a nie vždy musí byť otvorená.

Pre koho nie je diéta KetoMix vhodná?

Diétu by, pochopiteľne, nemali dodržiavať deti, tehotné a dojčiace ženy. Ľudia po 65 by sa o dodržiavaní diéty mali poradiť so svojím lekárom. Podobne by mali urobiť aj všetci tí, ktorí sa dlhodobo liečia alebo sa liečili na nejakú chorobu. Ak máte len krátkodobú chorobu, typu chrípka, nádcha, s diétou začnite až po vyliečení. Môže sa stať, že ochoriete počas diéty, v tom prípade, podľa závažnosti vášho stavu, buď prerušte diétu pokým choroba pretrváva alebo v nej pokračujte.

Účinkuje diéta u všetkých?

Určite áno, u niekoho účinkuje rýchlejšie a u niekoho pomalšie, ale určite prostredníctvom nej schudnete. Dôvod je jednoduchý a jasný, ketóza je biochemický proces tela, ktorý prirodzene nastáva v každom tele človeka. Je však potrebné nastaviť isté podmienky, ktoré vám práve strava od KetoMixu pomôže splniť.

KetoMix ponuka diétnych plánov

Ako dlho potrvá, pokým začne diéta účinkovať?

Je to individuálne, ale dostať organizmus do stavu ketózy netrvá dlho. Vo všeobecnosti ide o približne 2-3 dni, kedy nielenže pocítite prvé účinky, ale ich aj na vlastné oči uvidíte v zrkadle a na vašej osobnej váhe.

Ako dlho mám držať diétu?

Závisí to len a len od vás, koľko kg potrebujete alebo chcete schudnúť. Sú tu však isté pravidlá. V 1. fáze by ste mali zotrvať minimálne 7 dní a nemali by ste v nej byť dlhšie ako 8 týždňov. Celá diéta by nemala prekročiť dĺžku 14 týždňov. Pri veľkej nadváhe sa odporúča dodržiavať 1. fázu dlhšie.

Pre koho nie je KetoMix vhodný?

Stravovanie prostredníctvom KetoMix je určené pre všetkých zdravých ľudí, ktorí túžia schudnúť a svoju váhy si chcú dlhodobo udržať. Je aj pre tých, ktorí športujú a potrebujú do svojho jedálneho lístku doplniť jedlá s vysokým obsahom bielkovín, pre tých, ktorí radi experimentujú a túžia ochutnať rôzne jedlá. Okrem skupiny ľudí, ktorí chcú vyskúšať KetoMix, sú tu aj ľudia, ktorí by sa na diétu radi dali, ale ich zdravotný stav im to nedovoľuje. Na KetoMix by si mali dávať pozor ľudia, ktorí:

 • trpia ochoreniami žlčníka, čriev, prekonali mozgovú príhodu/infarkt, majú dnu, Crochnovu chorobu, diabetes I. a II. typu, ochorenie obehovej sústavy, onkologické ochorenie, ochorenie obličiek, pečene, ochorenie štítnej žľazy, srdca, angínu pectoris,
 • nie je vhodná pre ľudí, ktorí sú alergickí na: mlieko, sóju, vajcia, zeler, pretože KetoMix pozostáva hlavne z týchto surovín,
 • pre tých, ktorí trpia bulímiou alebo anorexiou,
 • majú vážne psychické ochorenie,
 • pre deti a ženy, ktoré sú tehotné alebo dojčia.

Hodnotenie KetoMix diéty

KetoMix má, podobne ako všetky produkty tohto typu, aj plusy, aj mínusy. Myslíme si, že mínusom je určite cena. Na druhej strane je to výborná diéta, ktorá vám otvorí množstvo nových možností, ako sa zdravo, zaujímavo a pestro stravovať počas celého života, nielen počas diéty. Myslite však na to, že hoci s diétou schudnete, je potrebné, aby ste sa so zdravým stravovaním natoľko zžili, že pri ňom ostanete už do konca života. Samozrejme, nemusíte neustále jesť len jedlá z KetoMix, ale jedzte a žite zdravšie. Nezabúdajte, že pri diéte určite nebudete mať svaly len z toho, že budete jesť jedlá z vysokým obsahom bielkovín. Pravdepodobne schudnete, ale bez pohybu a posilňovania pôjde okrem tuku dole aj svalová hmota. Preto sa so zdravým stravovaním neustále hýbte a nebudete musieť držať žiadnu diétu.

I mnoho športovcov konzumuje proteínové jedlá KetoMix, pretože v supermarketoch sú podobné hotové jedlá nedostupné alebo ich príprava si vyžaduje aj ďalšie suroviny a mnoho času na prípravu.

Príbehy ľudí, ktorí schudli s Ketomixom

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.Publikované dňa: 26.12.2019
Hodnotenie článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Delimano Multifunkčný hrniec 18v1 – recenzia, skúsenosti, receptyDelimano Multifunkčný hrniec 18v1 – recenzia, skúsenosti, recepty

Multifunkčný hrniec 18v1 od Delimana za vás vyrieši všetky starosti okolo varenia. Čo všetko ponúka? Je vhodný pre každého? Pozreli sme sa na to.

Multifunkčný teplovzdušný hrniec Delimano Multivarič 20v1 (recenzia)Multifunkčný teplovzdušný hrniec Delimano Multivarič 20v1 (recenzia)

Na to, aby ste niečo uvarili, nemusíte vedieť variť. Multivarič 20v1 od Delimana je kuchynská pomôcka, s ktorou navarí naozaj každý. Uľahčí vám život a predĺži čas, ktorý môžete tráviť...

Kuchynský robot Delimano – recenzia, skúsenosti, cenaKuchynský robot Delimano – recenzia, skúsenosti, cena

Dnes si predstavíme vydarený spotrebič - kuchynský robot od Delimana, s ktorým bude pečenie, varenie a miesenie oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. Čítajte a dozviete sa všetko podstatné.