Knihy o bývaní, ktoré potešia (najmä) ženy

Vytvoriť príjemný, útulný domov nie je ľahká úloha. Hlavná zodpovednosť za túto prácu leží predovšetkým na pleciach žien. Každodenný boj s neporiadkom, neprispôsobivý zvyšok rodiny a nedostatok kreativity nás neraz vedú k myšlienke, že sa nám túto úlohu snáď nikdy nepodarí splniť. 

Čítanie kníh o bývaní v posteli

Máte aj vy pocit, že práca v domácnosti je začarovaný kruh, v ktorom nevidno žiadnu prácu? Nezúfajte! Využite pár voľných momentov a siahnite po niektorej z publikácií, ktoré vám v starostlivosti o váš domov poradia. Prinášame zopár tipov na knihy, ktoré by ste v kníhkupectve nemali prehliadnuť. 

Kúzelné upratovanie od Marie Kondo

Svetový bestseller, ktorý pomohol upratať desaťtisíce domácností na celom svete. Mladá autorka knihy sa živí... áno, správne - upratovaním. A zdá sa, že je to aktraktívne zamestnanie.

Kúzelné upratovanie od Marie Kondo

Úryvok z knihy Kúzelné upratovanie od Marie Kondo

Jej kurzy sú beznádejne vypredané, osobné konzultácie zajednané na roky dopredu. Kniha, ktorú Marie Kondo vydala, je odpoveďou na naliehanie fanúšikov, ktorí milujú jej rady do domácnosti. 

Do útlej knižky sa oplatí investovať, ak sa celý život boríte s množstvom vecí a neviete, ako nájsť svojim veciam vhodné miesto. Autorka vás naučí správne triediť váš majetok, rozpoznať, čo potrebujete a nájsť v domácnosti rovnováhu. Kúzelné upratovanie nie je kniha o minimalizme, ale o spokojnosti s vlastným domovom.  

Upratané! od Marie Kondo

Žiadna dobrá kniha sa nezaobíde bez pokračovania. Ak máte za sebou prvý diel, určite siahnite aj po druhom. Autorka sa tento raz venuje otázke, ako udržiavať svoj majetok, aby sa nevhodným uskladňovaním zbytočne neničil. Vedeli ste napríklad, že správne skladanie oblečenia je celá veda? Marie donúti čitateľov zabudnúť na komíny tričiek a svetrov a ponožky zabalené do loptičiek.

Kniha Upratané od Marie Kondo

Ukážka z knihy Upratané! od Marie Kondo

Trochu prevratná metóda pre konzervatívnych čitateľov, avšak ak ju vyskúšate, k starému spôsobu uskladňovania sa už nikdy nevrátite. Odrazu budete potrebovať oveľa menší šatník, knižnicu i kuchynskú linku. Mimochodom, autorka natočila na túto tému niekoľko youtube videí, ktoré sú dostupné pre všetkých priaznivcov upratovania. 

Útulný domov od Kerstin Wolandewitschovej

Fascinujú vás útulne zariadené domy v anglickom či provensálskom štýle, aké vídate vo filmoch? Autorku tejto publikácie rozhodne áno.

Kniha Útulný domov od Kerstin Wolandewitschovej

Úryvok z knihy Útulný domov

Ak ste niekedy zatúžili po domčeku ako vystrihnutom z knihy Jane Austinovej, nechajte sa inšpirovať tipmi a nápadmi, ktoré autorka získala počas dlhých rokov zariaďovania domácností. 

Krok za krokom sa dozviete, ako a kde hľadať tie správne dekorácie do interiéru, spoznáte tajomstvo blších trhov, naučíte sa správne patinovať a prerábať staré veci na nové. Dajte domácnosti vlastný rukopis a premeňte ju na domov, o ako ste vždy snívali. 

Doma s Madam Chic od Jenniffer L. Scottovej

Knižná lahôdka nakoniec. Ak vás fascinuje, ako niektoré ženy dokážu zvládať celú domácnosť s ľahkosťou a úsmevom: majú vždy uprataný dom, navarenú večeru, opranú bielizeň a nezničia sa pri tom, táto príručka je pre vás ako stvorená. Jenniffer L. Scottová navštívila počas štúdia Paríž a strávila tam nezabudnuteľný čas v elegantnom domove jednej francúzskej rodiny. 

Kniha Doma s Madam Chic od Jennifert L. Scottovej 

Doma s Madam Chic úryvok z knihy

Okrem zážitkov si so sebou doniesla množstvo skúseností s organizovaním domácnosti a každodenných povinností, ktoré Francúzkam pomáhajú žiť usporiadaným domácim životom a popri tom si nájsť čas aj na seba a na rodinu. Ak si do nového roka dávate predsavzatie lepšie zvládať svoju domácnosť, odporúčame vám túto knihu. 

Máte obľúbené publikácie na tému domácnosť? Podeľte sa s nami vaše tipy v diskusii. 

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Biele kuchyne - v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia Biele kuchyne - v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň

Uvažujete nad záhradným altánkom? Určite si ho do svojej záhrady zaobstarajte. Stane sa pre vás oázou pokoja a miestom symbolizujúcim oddych.

Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky

Je čierny gauč dobrou voľbou? Určite áno. Pozrite sa, ako dobre môže v miestnosti vyzerať a s čím všetkým sa dá kombinovať.Publikované dňa: 18.01.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Prehozy na manželskú posteľ sú veľmi praktické. Vyhýbajte sa lacným materiálom Prehozy na manželskú posteľ sú veľmi praktické. Vyhýbajte sa lacným materiálom

Prehoz na posteľ je nielen estetickou záležitosťou, ale taktiež chráni vašu posteľnú bielzeň pred prachom, ktorý víri v miestnosti. Navyše dodá izbe šmrnc. Neveríte?

Termo poháre na teplé a studené nápoje potešia milovníkov kávy aj piva Termo poháre na teplé a studené nápoje potešia milovníkov kávy aj piva

Koľkokrát ste si popálili ruku na kávovej šálke? Alebo sa vám stáva, že vám vychladne skôr, ako ju stihnete vypiť? S termo pohárom vám už nič také nehrozí. Prezradíme vám jeho výhody.

Mechanické a retro kuchynské váhy sú stalé in! Mechanické a retro kuchynské váhy sú stalé in!

Mechanické a retro kuchynské váhy sú in. Vaša kuchyňa získa vďaka nim vintage look. Aké máte pri výbere možnosti? V článku vám poradíme, čo si treba všímať.