Knihy o bývaní, ktoré potešia (najmä) ženy

Vytvoriť príjemný, útulný domov nie je ľahká úloha. Hlavná zodpovednosť za túto prácu leží predovšetkým na pleciach žien. Každodenný boj s neporiadkom, neprispôsobivý zvyšok rodiny a nedostatok kreativity nás neraz vedú k myšlienke, že sa nám túto úlohu snáď nikdy nepodarí splniť. 

Čítanie kníh o bývaní v posteli

Máte aj vy pocit, že práca v domácnosti je začarovaný kruh, v ktorom nevidno žiadnu prácu? Nezúfajte! Využite pár voľných momentov a siahnite po niektorej z publikácií, ktoré vám v starostlivosti o váš domov poradia. Prinášame zopár tipov na knihy, ktoré by ste v kníhkupectve nemali prehliadnuť. 

Kúzelné upratovanie od Marie Kondo

Svetový bestseller, ktorý pomohol upratať desaťtisíce domácností na celom svete. Mladá autorka knihy sa živí... áno, správne - upratovaním. A zdá sa, že je to aktraktívne zamestnanie.

Kúzelné upratovanie od Marie Kondo

Úryvok z knihy Kúzelné upratovanie od Marie Kondo

Jej kurzy sú beznádejne vypredané, osobné konzultácie zajednané na roky dopredu. Kniha, ktorú Marie Kondo vydala, je odpoveďou na naliehanie fanúšikov, ktorí milujú jej rady do domácnosti. 

Do útlej knižky sa oplatí investovať, ak sa celý život boríte s množstvom vecí a neviete, ako nájsť svojim veciam vhodné miesto. Autorka vás naučí správne triediť váš majetok, rozpoznať, čo potrebujete a nájsť v domácnosti rovnováhu. Kúzelné upratovanie nie je kniha o minimalizme, ale o spokojnosti s vlastným domovom.  

Upratané! od Marie Kondo

Žiadna dobrá kniha sa nezaobíde bez pokračovania. Ak máte za sebou prvý diel, určite siahnite aj po druhom. Autorka sa tento raz venuje otázke, ako udržiavať svoj majetok, aby sa nevhodným uskladňovaním zbytočne neničil. Vedeli ste napríklad, že správne skladanie oblečenia je celá veda? Marie donúti čitateľov zabudnúť na komíny tričiek a svetrov a ponožky zabalené do loptičiek.

Kniha Upratané od Marie Kondo

Ukážka z knihy Upratané! od Marie Kondo

Trochu prevratná metóda pre konzervatívnych čitateľov, avšak ak ju vyskúšate, k starému spôsobu uskladňovania sa už nikdy nevrátite. Odrazu budete potrebovať oveľa menší šatník, knižnicu i kuchynskú linku. Mimochodom, autorka natočila na túto tému niekoľko youtube videí, ktoré sú dostupné pre všetkých priaznivcov upratovania. 

Útulný domov od Kerstin Wolandewitschovej

Fascinujú vás útulne zariadené domy v anglickom či provensálskom štýle, aké vídate vo filmoch? Autorku tejto publikácie rozhodne áno.

Kniha Útulný domov od Kerstin Wolandewitschovej

Úryvok z knihy Útulný domov

Ak ste niekedy zatúžili po domčeku ako vystrihnutom z knihy Jane Austinovej, nechajte sa inšpirovať tipmi a nápadmi, ktoré autorka získala počas dlhých rokov zariaďovania domácností. 

Krok za krokom sa dozviete, ako a kde hľadať tie správne dekorácie do interiéru, spoznáte tajomstvo blších trhov, naučíte sa správne patinovať a prerábať staré veci na nové. Dajte domácnosti vlastný rukopis a premeňte ju na domov, o ako ste vždy snívali. 

Doma s Madam Chic od Jenniffer L. Scottovej

Knižná lahôdka nakoniec. Ak vás fascinuje, ako niektoré ženy dokážu zvládať celú domácnosť s ľahkosťou a úsmevom: majú vždy uprataný dom, navarenú večeru, opranú bielizeň a nezničia sa pri tom, táto príručka je pre vás ako stvorená. Jenniffer L. Scottová navštívila počas štúdia Paríž a strávila tam nezabudnuteľný čas v elegantnom domove jednej francúzskej rodiny. 

Kniha Doma s Madam Chic od Jennifert L. Scottovej 

Doma s Madam Chic úryvok z knihy

Okrem zážitkov si so sebou doniesla množstvo skúseností s organizovaním domácnosti a každodenných povinností, ktoré Francúzkam pomáhajú žiť usporiadaným domácim životom a popri tom si nájsť čas aj na seba a na rodinu. Ak si do nového roka dávate predsavzatie lepšie zvládať svoju domácnosť, odporúčame vám túto knihu. 

Máte obľúbené publikácie na tému domácnosť? Podeľte sa s nami vaše tipy v diskusii. 

Pozrite si aj naše inšpirácie

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.Publikované dňa: 18.01.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...

V tejto kategórií nájdete aj:

Gulášové kotlíky a kotliny na dom, chatu aj záhradu Gulášové kotlíky a kotliny na dom, chatu aj záhradu

Leto je v plnom prúde a vy ste ešte ani raz nevarili guláš, lebo sa neviete rozhodnúť, či je lepší medený, smaltovaný alebo nerezový kotlík? A aký veľký vlastne potrebujete? Trochu vám s...

Poznáte všetky typy interiérového tienenia? Je ich viac, než si myslíte Poznáte všetky typy interiérového tienenia? Je ich viac, než si myslíte

Pripravili sme pre vás sumár typov žalúzií vhodných pre vnútorné priestory vášho domu tak, aby ich obstaranie pre vašu domácnosť skončilo vždy happy endom. Aké máte možnosti? Poradíme vám!

Gresová dlažba aj na terasu alebo do garáže. Je mrazuvzdorná Gresová dlažba aj na terasu alebo do garáže. Je mrazuvzdorná

Mať pevnú „pôdu“ pod nohami je základom, aby sme mohli všetko ostatné v interiéri i exteriéri prispôsobiť. Aká je odolnosť gresovej dlažby? Koľko stojí? Všetko podstatné sa dozviete v...


Pridať komentár