Kreatívne a vzdelávacie pomôcky do detskej izbičky

Deti strávia v detskej izbe veľa času. Tu sa každé ráno prebúdzajú, skúšajú prvé kroky, objavujú svet. V čase chorôb, počas dlhých upršaných dní či nedeľných popoludní, keď zostanú doma, je pre ne ich izbička celým vesmírom.

Originálna detská izba

Premeňte ju pomocou niekoľkých šikovných nápadov na svet, v ktorom si vaši najmenší budú namiesto nekonečného odkladanie plyšákov, zarovnávania kníh do políc a odkladania stavebníc budú užívať hry plné dobrodružstva a nápadov. 

Priestor, kam dospelí nesmú

Nezáleží na tom, či detskú izbu okupuje jediná princezná alebo traja malí piráti. Každé dieťa potrebuje svoj kútik, únik zo sveta dospelých, kam mama s ockom nechodia. Tu môže dieťa snívať, hrať sa či ukrývať si svoje poklady. Samozrejme, rodičia do detských izieb potrebujú vstúpiť, či už kvôli upratovaniu, alebo len tak, zaželať deťom dobrú noc. 

Takýto kútik mu zariaďte poľahky priamo v izbe. Čo takto postaviť mu stan, napríklad indiánske teepee, ktorý zútulníte vankúšikmi, mäkkou dekou či obľúbenými hračkami? Možno si spomínate na film Prázdniny, kde sa dve sestry Olívia a Sofia večer uvelebili vo vlastnom princeznovskom stane, ktorý stál uprostred izby. Takýto nápad poteší každé dieťa a o hodiny zábavy a hrania máte postarané.

Vyberáme z nášho katalógu

Tabuľa na kreslenie pre deti? Priamo na stene!

Mnoho rodičov v snahe dopriať svojim deťom čo najkrajší priestor siahne po kombinácii jemných pastelových farieb alebo vyberie krásnu tapetu, ktorou ozdobí steny detskej izby. Ak doma máte malého umelca, vzdajte sa dokonalosti. Zvoľte radšej niečo, čo povzbudí ich kreativitu.  

Na stenu nalepte samolepiacu tabuľu na kreslenie, kde môžu deti maľovať a tvoriť, koľko sa im zažiada. Nezabudnite ju umiestniť v takej výške, aby sa najmä menší umelci nerozhodli preniesť svoju tvorivosť aj na nedotknuté steny. Namiesto maľovania kriedami môžete väčším deťom zabezpečiť tabuľu na napísanie fixkou, kde môžu trénovať prvé písmená či čísla. 

Samolepiaca tabuľa na stenu do detskej izby

Kresliacu tabuľu oceníte aj vtedy, ak vás často navštevujú hostia vašich detí a vy ich potrebujete zabaviť. 

Ak nemáte dostatok priestoru na stenách, môžete pripevniť magnetickú tabuľu pre deti aj na dvere šatníka či vstupné dvere do izby. Okrem kreslenia ju využijú aj ako spomienkovú tabuľu na výlety. Môžu si na ňu vystaviť magnetky, pohľadnice či suveníry z výletov a pripomenúť si tak spoločné rodinné dobrodružstvá. 

Samolepiace tabule rôznych tvarov

Ihrisko u vás doma

Ak máte v detskej izbe dostatok priestoru, vytvorte deťom herňu, na ktorú budú spomínať ešte v dospelosti. Detské šmýkľavky, bazén s guličkami, menšia trampolína, hojdačka či húpacia sieť sa dajú jednoducho rozložiť a v prípade že z nich deti vyrastú, alebo ich začnú nudiť, ich opäť jednoducho odložíte. 

Detský bazén s guličkami

Takýto nápad využijete najmä počas dní, keď vám vo výletoch po okolí bráni zlé počasie, sú sviatky či prázdniny a na ihrisku nie je ani živej duše. Vtedy deti celkom príjemne zamestnáte doma. 

Zábavu a zvedavosť môžete podporiť výberom kreatívnych a vzdelávacích hračiek a hier, ktoré deti jednoducho milujú!

Prezrieť ponuku kreatívnych hračiek

Kam s hračkami? Všade, len nie na policu!

Máte doma zbierku plyšových hračiek a neviete, kam s nimi? Natiahnite stredom izby šnúru na bielizeň a povešajte na ňu medvedíkov a zajačikov pomocou štipcov na sušenie bielizne. Sem môžete „odložiť“ aj výkresy a výtvory vašich detí. 

Na stavebnice a lego, ale aj knižky si zaobstarajte priesvitné plastové škatule, truhlice, boxy alebo štýlové detské kufríky. Hračky sa pohodlne a rýchlo skryjete a v izbe vám tak namiesto zaprataných políc ostane viac priestoru a svetla. Nechajte izbu dýchať a všetky suveníry vašich detí pravidelne trieďte.

Vyberáme z nášho katalógu

Vyberajte nábytok určený deťom

Najdôležitejšia zásada pri zariaďovaní detskej izby je, že nábytok sa musí prispôsobiť svojim malým obyvateľom. Mnoho rodičov sa rozhodne pre masívny nábytok. Lepšou voľbou je však ľahká zostava s oblými rohmi, ktorá sa pohodlne presúva a umožňuje istú variabilitu, keď sa rozhodnete izbu pozmeniť.  

Pri výbere nábytku voľte skôr svetlé alebo farebné povrchy, ktoré budú ľahko umývateľné a spratné. Výbornou voľbou je niekoľko menších stolíkov, ktoré zasuniete do seba. Namiesto prísnych kancelárskych stoličiek zvoľte tulivaky či vankúše na sedenie. 

Kreatívne hračky do detskej izby

Štýlový koberec odložte na čas, keď budú deti väčšie. Namiesto toho vyberte zaujímavý motív, napríklad atlas sveta, vesmír či dopravnú križovatku, kde môžu nezbedníci jazdiť so svojimi autíčkami a zbierať prvé šoférske skúsenosti. 

Máte aj vy odskúšané triky a nápady do detskej izby? Podeľte sa o ne v našej diskusii. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie koberce

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka Červená obývačka

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Retro obývačka Retro obývačka

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...Publikované dňa: 22.02.2018
Hodnotenie článku:
(87.8%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...

V tejto kategórií nájdete aj:

20 tipov na darček za vysvedčenie 20 tipov na darček za vysvedčenie

Vaše ratolesti si zaslúžia odmenu po ťažkom roku. Aké sú teda najlepšie darčeky za vysvedčenie? Ponúkame vám 20 tipov na darček za vysvedčenie pre tých menších i väčších.

Solárne záhradné sprchy so zásobníkom sú skvelé nielen k bazénom Solárne záhradné sprchy so zásobníkom sú skvelé nielen k bazénom

Mať počas horúcich letných dní k dispozícii záhradnú sprchu na osvieženie je na nezaplatenie! Aj vy by ste jednu chceli? Poradíme vám, ako si správne vybrať.

Travertínový obklad ako lacnejšia varianta mramoru Travertínový obklad ako lacnejšia varianta mramoru

V poslednej dobe si získava množstvo nových priaznivcov. Prečo je travertín tak obľúbený? Aký je travertínový obklad? Všetko podstatné vám ponúkame v nasledujúcom článku.


Pridať komentár