Moderné kovové stojanové vešiaky ako doplnok do predsiene

Či už ste zástancom minimalizmu alebo iného štýlu, stojanové vešiaky by si vo vašej domácnosti mali nájsť svoje miesto. Prečo? V prvom rade sú praktické, no nie len to. Vyrábajú sa v rôznych dizajnoch a prevedeniach a dokážu krásne dotvoriť priestor. Z nudnej predsiene vedia vyčarovať originálnu izbu.

luxusné stojanové vešiaky

Možno si poviete, že stojanové vešiaky už nie sú moderné. Radšej sa obzeráte po predsieňovej stene, lebo si poviete, že tam toho viac schováte a nebude to pôsobiť chaoticky. To áno, schováte. Ale nebojte sa byť trochu kreatívni a skúste sa poobzerať aj po stojanových vešiakoch. Pri vstupe do domu je dôležité mať miesto na odloženie kabátu či bundy. A ak si aj nie ste istí tým, že dáte do predsiene len vešiaky, pokojne môžete skombinovať predsieňovú stenu so stojanovým vešiakom.

Stojanový vešiak do predsiene

Výhody stojanových vešiakov

Existuje pár vlastností, ktoré by mali stojanové vešiaky na kabáty mať. Mali by byť praktické, modernéstabilné. Ak tieto atribúty spĺňajú, potom majú oproti klasickým predsieňovým stenám pár výhod.

  1. Menej náročné na priestor

Zatiaľ čo predsieňové zostavy zaberajú väčšinou celú jednu stenu a môžu opticky zmenšovať priestor, stojanové vešiaky sú „skladnejšie“ a priestor pôsobí vzdušne a otvorenejšie. Čo sa môže hodiť napríklad v prípade, že máte v predsieni či chodbe menej miesta.

  1. Moderné prevedenie

Okrem spomínanej praktickosti môžu stojanové vešiaky pôsobiť aj na vaše estetické vnímanie. Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach od kovových, drevených, plastových až po chrómové.

  1. Vkusný doplnok interiéru

Príde vám vaša chodba či predsieň nudná? Pridajte do nej stojanový vešiak. Jeho dizajnové prevedenie dokáže pretvoriť nudnú chodbu na originálny priestor.

  1. Sú „po ruke“

Kým pri predsieňových stenách musíte často otvárať dvierka od skriniek a vyťahovať z nich malé vešiaky na oblečenie, v prípade stojanových vešiakov si môžete ihneď po návrate z vonku odložiť kabát bez zbytočných úkonov navyše.

 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie stojace vešiaky

Druhy stojanových vešiakov

Okrem obyčajných, na ktoré si môžete vešať kabáty, existujú aj také, ktoré majú poličku na odloženie topánok či miesto na sedenie. Spracovanie vešiakov nájdete v rôznych štýloch – od rustikálneho cez moderný, minimalistický, tzv. strom, vintage až po retro štýl. Takisto sa robia z viacerých materiálov. Nezabudnite však pri voľbe vešiaka myslieť na zariadenie svojho interiéru, kam ho budete umiestňovať.

netredičný stojanový vešiak

Svoje miesto si nájdu nielen v predsieni

Väčšinou sa síce vyrábajú v neutrálnych farbách, avšak dajú sa zohnať aj v pekných farebných pestrých odtieňoch. Práve tieto sú navrhnuté do detských izieb, v ktorých sa krásne vynímajú a oživujú celý priestor. Sú vyrábané z ľahkých materiálov, aby s nimi dokázali manipulovať i deti a tak sa môžu často stať dokonca súčasťou hier.

Hodia sa však i do kúpeľní a to najmä v prípade, že to priestor vašej kúpeľne ponúka. Väčšinou sa hodia do väčších kúpeľní, aby tie menšie zbytočne ešte viac nezaprali. Pri vešiakoch v kúpeľni však pozor! Kvôli zvýšenej vlhkosti sa odporúča siahnuť skôr po nerezových vešiakoch alebo ak máte drevené, natrite ich špeciálnym náterom.

stojanový vešiak na chodbu

Cena

Čo sa týka ceny stojanových vešiakov, líši sa v závislosti od výrobcu, prevedenia, materiálu či dizajnu. Najlacnejšie sa dajú zohnať už do 20€, avšak cena tých drahších sa vie vyšplhať až k stovkám, niektoré dokonca až k tisíckam eur. Ak hľadáte pekný výber za prijateľné ceny, môžete sa po nich poobzerať napríklad v IKEA.

Ak sa teda nebojíte vykročiť zo svojej komfortnej zóny a chcete skúsiť trošku zaexperimentovať, skúste namiesto klasických predsieňových stien zvoliť radšej kovový, drevený či iný stojanový vešiak a vdýchnite priestoru úplne inú atmosféru. Môžete ich skúsiť umiestniť napríklad aj do spálne, kde vytvárajú tiež veľmi pekný dojem.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie stojace vešiaky

Pozrite si aj naše inšpirácie

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 12.02.2018
Hodnotenie článku:
(88.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie

Toto dedičstvo z minulosti je praktickým doplnkom či nábytkom, ktorý má svoju riadnu funkciu. Prečo by retro drevená truhlica nemala chýbať ani u vás doma? Inšpirujte sa s nami!

Aké sú výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smreku či palisandra? Aké sú výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smreku či palisandra?

Masív je mimoriadne obľúbeným prírodným materiálom.  Aký nábytok z masívu do interiéru vybrať? Z akého dreva masív je? Toto a ešte viac sa dozviete v našom dnešnom článku.

Ako vybrať najlepší jedálenský stôl aj do malej kuchyne? Obľúbené sú rozkladacie, ale aj sety so stoličkami Ako vybrať najlepší jedálenský stôl aj do malej kuchyne? Obľúbené sú rozkladacie, ale aj sety so stoličkami

Ak chcete vo svojom dome či byte vytvoriť ideálne stolovacie podmienky, výber stola je potrebné prispôsobiť rôznym premenným.  Pozrite sa na to, ako správne vybrať jedálenské stoly.


Pridať komentár