Moderné kovové stojanové vešiaky ako doplnok do predsiene

Či už ste zástancom minimalizmu alebo iného štýlu, stojanové vešiaky by si vo vašej domácnosti mali nájsť svoje miesto. Prečo? V prvom rade sú praktické, no nie len to. Vyrábajú sa v rôznych dizajnoch a prevedeniach a dokážu krásne dotvoriť priestor. Z nudnej predsiene vedia vyčarovať originálnu izbu.

luxusné stojanové vešiaky

Možno si poviete, že stojanové vešiaky už nie sú moderné. Radšej sa obzeráte po predsieňovej stene, lebo si poviete, že tam toho viac schováte a nebude to pôsobiť chaoticky. To áno, schováte. Ale nebojte sa byť trochu kreatívni a skúste sa poobzerať aj po stojanových vešiakoch. Pri vstupe do domu je dôležité mať miesto na odloženie kabátu či bundy. A ak si aj nie ste istí tým, že dáte do predsiene len vešiaky, pokojne môžete skombinovať predsieňovú stenu so stojanovým vešiakom.

Stojanový vešiak do predsiene

Výhody stojanových vešiakov

Existuje pár vlastností, ktoré by mali stojanové vešiaky na kabáty mať. Mali by byť praktické, modernéstabilné. Ak tieto atribúty spĺňajú, potom majú oproti klasickým predsieňovým stenám pár výhod.

  1. Menej náročné na priestor

Zatiaľ čo predsieňové zostavy zaberajú väčšinou celú jednu stenu a môžu opticky zmenšovať priestor, stojanové vešiaky sú „skladnejšie“ a priestor pôsobí vzdušne a otvorenejšie. Čo sa môže hodiť napríklad v prípade, že máte v predsieni či chodbe menej miesta.

  1. Moderné prevedenie

Okrem spomínanej praktickosti môžu stojanové vešiaky pôsobiť aj na vaše estetické vnímanie. Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach od kovových, drevených, plastových až po chrómové.

  1. Vkusný doplnok interiéru

Príde vám vaša chodba či predsieň nudná? Pridajte do nej stojanový vešiak. Jeho dizajnové prevedenie dokáže pretvoriť nudnú chodbu na originálny priestor.

  1. Sú „po ruke“

Kým pri predsieňových stenách musíte často otvárať dvierka od skriniek a vyťahovať z nich malé vešiaky na oblečenie, v prípade stojanových vešiakov si môžete ihneď po návrate z vonku odložiť kabát bez zbytočných úkonov navyše.

 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie stojace vešiaky

Druhy stojanových vešiakov

Okrem obyčajných, na ktoré si môžete vešať kabáty, existujú aj také, ktoré majú poličku na odloženie topánok či miesto na sedenie. Spracovanie vešiakov nájdete v rôznych štýloch – od rustikálneho cez moderný, minimalistický, tzv. strom, vintage až po retro štýl. Takisto sa robia z viacerých materiálov. Nezabudnite však pri voľbe vešiaka myslieť na zariadenie svojho interiéru, kam ho budete umiestňovať.

netredičný stojanový vešiak

Svoje miesto si nájdu nielen v predsieni

Väčšinou sa síce vyrábajú v neutrálnych farbách, avšak dajú sa zohnať aj v pekných farebných pestrých odtieňoch. Práve tieto sú navrhnuté do detských izieb, v ktorých sa krásne vynímajú a oživujú celý priestor. Sú vyrábané z ľahkých materiálov, aby s nimi dokázali manipulovať i deti a tak sa môžu často stať dokonca súčasťou hier.

Hodia sa však i do kúpeľní a to najmä v prípade, že to priestor vašej kúpeľne ponúka. Väčšinou sa hodia do väčších kúpeľní, aby tie menšie zbytočne ešte viac nezaprali. Pri vešiakoch v kúpeľni však pozor! Kvôli zvýšenej vlhkosti sa odporúča siahnuť skôr po nerezových vešiakoch alebo ak máte drevené, natrite ich špeciálnym náterom.

stojanový vešiak na chodbu

Cena

Čo sa týka ceny stojanových vešiakov, líši sa v závislosti od výrobcu, prevedenia, materiálu či dizajnu. Najlacnejšie sa dajú zohnať už do 20€, avšak cena tých drahších sa vie vyšplhať až k stovkám, niektoré dokonca až k tisíckam eur. Ak hľadáte pekný výber za prijateľné ceny, môžete sa po nich poobzerať napríklad v IKEA.

Ak sa teda nebojíte vykročiť zo svojej komfortnej zóny a chcete skúsiť trošku zaexperimentovať, skúste namiesto klasických predsieňových stien zvoliť radšej kovový, drevený či iný stojanový vešiak a vdýchnite priestoru úplne inú atmosféru. Môžete ich skúsiť umiestniť napríklad aj do spálne, kde vytvárajú tiež veľmi pekný dojem.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie stojace vešiaky

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka Červená obývačka

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Zelená kuchyňa Zelená kuchyňa

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 12.02.2018
Hodnotenie článku:
(87.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí

Vďaka tejto skvelej „vychytávke“ budete mať dostatok priestoru v miestnosti a v prípade potreby máte veľmi rýchlo o jednu posteľ viac. Aké sú jej ďalšie výhody? Prezradíme vám!  

Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne

Pri výbere osvetlenia sa netreba obmedzovať iba na klasické „bodovky“. Doprajte si dotyk luxusu a stavte na netradičnú voľbu - atraktívny krištálový luster, ktorý sa okamžite stane...

Spálňový nábytok z masívneho dreva Spálňový nábytok z masívneho dreva

Keď sa cítite v spálni dobre, tak máte veľký predpoklad kvalitného spánku a načerpania novej energie na každý deň.  O dporúča sa nábytok z masívneho dreva. Ako si ho vybrať? Poradíme...


Pridať komentár