Najlepší šijací stroj pre začiatočníkov aj pokročilých

Chodíte po obchodoch a sledujete, čo by ste ušili inak a ako by ste to, čo vidíte visieť na vešiakoch vylepšili? Snívate o šijacom stroji, aby ste všetkým ukázali, ako sa to robí, ale neviete si šijací stroj vybrať?

Ako vybrať šijací stroj pre začiatočníka?

Pozreli sme sa šijacím strojom na zúbok. Prečítajte si, čo sme o nich zistili a ukážte predavačom v obchode, že viete, čo chcete.

Len tak, alebo vás bude šijací stroj živiť?

Je kúpa šijacieho stroja len váš ďalší vrtoch, či plánujete šitiu venovať viac času a potrebujete, aby spĺňal aj najnáročnejšie očakávania? Dnes to nie je len o koliesku na ovládanie ihly a pedál na šijací stroj, ktorý skúša citlivosť vašej nohy.

Dnes už tento stroj dokáže navliecť niť do ihly, ponúka širokú škálu stehov, vyšívanie číslic a obrázkov mu tiež nie je cudzie a vďaka USB káblu ho môžete pripojiť k PC. Áno, ešte stále je reč o šijacom stroji. Do stroja, ktorým budete prišívať záplaty sebe a svojim známym, nemusíte investovať veľa. Nie ste krajčír. Šijací stroj vás v začiatkoch pravdepodobne nebude živiť.

Začiatočník s kvalitným šijacím strojom za rozumnú cenu

Pri výbere šijacieho stroja sa skutočne zapotíte. Z toľkého množstva je naozaj ťažké si vybrať. Mnohí idú po známej značke, ale vo viacerých prípadoch víťazí cena.

Výber šijacieho stroja v obchode

Aké kritérium je rozhodujúce pre vás? Šijací stroj nekupujete každý deň a chcete, aby vám roky slúžil, aj keď ho nebudete používať denne. Nižšia cena ešte neznamená nižšia kvalita. Treba si len správne vybrať.

Obal nie je všetko

Všetky šijacie stroje vyzerajú na prvý pohľad rovnako, ale aj v tomto prípade platí, že to podstatné je vo vnútri. Kvalitný šijací tvoria kvalitné kovové dielce a výkonný motor. Aby veľa vydržal a podporoval vás vo vašich šijacích pokusoch.

Šijacie stroje, s ktorými sa na trhu stretnete

Jednoihlovka

Základným šijacím strojom je jednoihlovka, ktorá zvládne aj náročnejšie kúsky. Ak na ne nazbierate dostatok odvahy. Pri tomto stroji používajte pevnejšie materiály.

Šitie na šijacom stroji jednoihlovke

Pri elastických sa môže robiť vlnovka, ktorá pokaziť konečný efekt. Milovníci patchworkovej techniky si jednoihlovku nevedia vynachváliť.

Šijací stroj overlock

Elastické materiály hravo zvládne obnitkovací stroj. Šije tak, aby sa látka zbytočne nevlnila a nestrapkala. Túto kvalitnú prácu vykonáva kvalitný motor s príkonom 1200W. Šite tromi alebo štyrmi niťami s použitím jednej alebo dvoch ihiel a vyčarujte množstvo tipov stehov, vrátane slepého. Diferenciálne podávanie nekrčí látku, ale na druhej strane je veľmi nápomocné, keď ju chcete nariasiť.

Kvalitné šitie vďaka coverlocku

Tento tip šijacieho stroja je ideálny na šitie oblečenia. Šije prádlovým stehom tak, aby tkaninu z každej strany pekne opracoval. Zvažujete, že sa šitím budete nakoniec živiť? S coverlockom budú vaše módne kúsky pôsobiť naozaj profesionálne.

Vyššia kategória šijacích strojov

Vyšívacie a priemyselné šijacie stroje tvoria špeciálnu kategóriu. Poobzerajte sa po nich, keď vám šitie skutočne dostane a budete ho chcieť posunúť na najvyšší level.

Vyšívanie na profesionálnom šijacom stroji

Ak sa zo šitím zoznamujete, tieto stroje vás skôr odradia. Ak ste však už dostatočne pokročilá, potom vám tento stroj otvorí dvere nekonečných možností sebarealizácie.

Dobré príslušenstvo musí byť

Príslušenstvo je neoddeliteľnou súčasťou každého šijacieho stroja. Bez neho sa ani ten najlepší stroj nepohne. Ihly, cievky, pätky, pedál, kryt a náradie na jednoduchú údržbu patria k základnému vybavenou dobrého šijacieho stroja.

Dôležitá je starostlivosť aj servis

Aj šijací stroj je len stroj. Keď ho chcete v činnosti udržať čo najdlhšie, musíte sa oň starať. Dobre sa o šijací stroj staráte, ale napriek tomu hapruje? Aj to sa stáva! Servis máte po ruke, či ho musíte poslať do sveta a čakať? 

Starostlivosť o funkčnosť šijacieho stroja

Dostupnosť náhradných dielov a kvalitný servis patria medzi veci o ktorých by ste mali pred kúpou šijacieho stroja niečo vedieť. Hlavne vtedy, keď ho používate denne. Každý šijací stroj po nejakom čase potrebuje prečistiť a namazať. Záruka 2 až 5 rokov je pri väčšine šijacích strojov samozrejmá.

V špecializovaných obchodoch to vedia lepšie

Šijacie stroje dnes nájdete v každej sieti elektra a supermarketoch. Pani, ktorú ste pred chvíľou videli vykladať mliečne výrobky o parametroch šijacieho stroja, ktorý ste si vybrali, veľa vedieť nebude.

Navštívte špecializovaný obchod a pýtajte sa na všetko, čo vám napadne. Zamestnanec je v obchode pre vás a je tam preto, aby na všetky vaše otázky zodpovedal.

Druhy šijacích strojov

Mechanický šijací stroj

Tento stroj ovládate pomocou otočného kolieska a je určený na menej časté domáce šitie. Ešte pred niekoľkými dekádami bol súčasťou takmer každej domácnosti. Jeho obsluha nie je ťažká, ale náročná. Otáčanie kolieska a správne nastavenie vyžaduje čas navyše.

Retro mechanický šijací stroj

Mechanické stroje vynikajú svojim originálnym dizajnom a staršie nefunkčné kúsky poslúžia aj ako nostalgická retro ozdoba interiéru.

Elektronický šijací stroj

Výrobcovia šijacích strojov nezaspali na vavrínoch, stále ich modernizujú a aj v prípade šijacích strojov sa snažia zapojiť všetky vymoženosti techniky. Aby jeho používanie čo najviac uľahčili. Elektronické šijacie stroje riadia elektronické pracovné dosky a komunikujú pomocou displeja, tlačítiek, otočného kolieska alebo klávesnice.

Moderný elektronický šijací stroj

Stroje so všetkými modernými funkciami sú cenovo náročnejšie a sú určené na profesionálnejšie, zákazkové domáce šitie.

Recenzie a dobré rady nad zlato

Šijací stroj najlepšie poznajú tí, čo ho používajú. Veľa ľudí je ochotných podeliť sa so svojimi skúsenosťami. Vám môžu pri výbere veľmi pomôcť. Recenzie vám prezradia aj to, čo vám pri kúpe šijacieho stroja ani nenapadne. Jednoduchá obsluha a nízka hmotnosť stroja je pre začiatočníkov, ktorí ho často prenášajú rozhodujúca.

Opýtate sa predavača, či stroj vyšije gombíkovú dierku, voľné rameno pre šitie nohavíc a kvalitné LED svetlo? Po prečítaní recenzií určite.

Najlepší šijací stroj pre začiatočníkov

Vybrali sme niekoľko šijacích strojov, ktoré sú určené začiatočníkom. Jednoduché ovládanie, dobrá kvalita a prijateľná cena je to, čo ich spája. Absolútnou klasikou sú šijacie stroje značky Singer, ktoré sa v elite medzi šijacími strojmi udomácnili už dávno. Kvalita a prístupná cena nesie od nepämäti názov Singer. Pôvodným plánom tohto výrobcu bolo dostať šijací stroj do každej domácnosti. Dnes vieme, že sa mu to podarilo.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Komentáre

11/07/2018 10:49
Mary

Za mňa super mašinka Lada H73A

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.Publikované dňa: 05.07.2018
Hodnotenie článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Philips Hue: Smart osvetlenie, v ktorého spoločnosti sa budete cítiť ako v budúcnosti Philips Hue: Smart osvetlenie, v ktorého spoločnosti sa budete cítiť ako v budúcnosti

Inteligentné bezdrôtové osvetlenie pre domácnosť Philips Hue je nielen dizajnovou záležitosťou, ale aj niečím, čo dokáže naozaj spríjemniť každodenné fungovanie. Svetlá si totiž môžete...

KitchenAid Artisan recenzia. Kuchynský robot má bohaté príslušenstvo KitchenAid Artisan recenzia. Kuchynský robot má bohaté príslušenstvo

Štýlový, dizajnový retro kuchynský robot v mimoriadne kvalitnom vyhotovení? To je KitchenAid, prvý a jediný robot s celokovovým telom. V našom článku vám o ňom povieme viac!

Test Magazín - vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie? Test Magazín - vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?

Relácia Test Magazín z produkcie RTVS nám odhalila, ktoré výrobky sa oplatí kupovať a aké faktory sú rozhodujúce pri výbere. Pozrite si kompletné výsledky.