Najlepší stepper na chudnutie ukážu recenzie. Je výborný na spevnenie zadku

Leto, zima, jar či jeseň. Nejdeme vám dávať návody na to ako sa dostať do formy do plaviek alebo ako zhodiť kilá po zime. My vám ponúkame účinné rady, ktoré vám pomôžu počas celého roka. Dopomôcť vám k tomu môže hlavne cvičenie.

Fitness stepper na domáce cvičenie

Fitness prístrojov je na trhu naozaj mnoho. Vybrať ten najlepší je nemožné, predsa len každému vyhovuje niečo iné. Dnes vám ale predstavíme stepper. Jednoduchý prístroj, ktorý vám pomôže dokonale precvičiť dolnú časť tela a zlepšiť kondíciu.

Fitness stepper

Steppery všeobecne patria medzi najobľúbenejšie a najdostupnejšie posilňovacie zariadenia na spodnú časť tela. Výhodou steppera je jeho jednoduchý princíp. Využívať tento prístroj môžete prakticky kdekoľvek v pohodlí domova.

Na trhu nájdete množstvo druhov stepperov s rôznymi funkciami. Vyberať môžete dokonca aj medzi steppermi s pohyblivými rukoväťami, kedy zapájate aj hornú časť tela. Stepper je perfektným prístrojom na každodenné cvičenie pre ženy i mužov. Takisto ide o vhodný prístroj pre obéznych ľudí. Stepper simuluje chôdzu po schodoch, no omnoho viac šetrí kĺby, takže aj staršie ročníky si v tomto prípade prídu na svoje. Jednoducho nohy umiestnite na pedáli a šliapete. Zároveň môžete ovplyvňovať úroveň odporu a teda intenzitu cvičenia.

Vyformujete si zadok

Každá žena chce byť na svoj zadoček pyšná. Rovnako tak žena nepohrdne ani ak uvidí pekné vyformované mužské pozadie. Stepper je perfektným prístrojom, ktorý posilňuje sedacie svaly, a teda práve plytké pohyby prostredníctvom steppera vám pomôžu vyformovať váš zadok. Vďaka simulácii chôdze po schodoch zapájate gluteus maximus, ktorý tvorí najväčšiu časť sedacieho svalu. Obávanej celulitídy sa zbavíte raz-dva.

Cvičenie na stepperi tvaruje zadok

Okrem zadočku však stepper pomáha precvičovať aj lýtkový sval a harmstringy, čiže zadnú časť stehien. Opäť plytké pohyby zapájajú svaly lýtok omnoho intenzívnejšie. Nohy sú totiž bližšie pri sebe a sval tak pracuje pod väčšou frekvenciou.

Lepšia kondícia a redukcia váhy

Cvičením na steppery zvyšujete takisto vašu fyzickú kondíciu. Pravidelným kardio cvičením prostredníctvom steppera si zlepšíte výdrž a takisto aj vaše zdravie. Logicky pri fyzickej záťaži dochádza k spaľovaniu kalórií. Prirodzene, úbytok váhy je teda efektom, ktorý sa určite dostaví. Vďaka šliapaniu na steppery tak nielen zlepšíte kondičku, vyformujete zadok a lýtka, ale rozdiel uvidíte aj na váhe.

Pre lepšie zapojenie svalov môžete takisto použiť záťažovú vestu alebo si zobrať činky do rúk a cvičenie si sťažiť. Pri stepperoch, ktoré majú ručné rukoväte alebo sú vybavené expandermi (posilňovacia guma) môžete zapojiť aj ruky.

Druhy stepperov

  • Ministepper – ide o najbežnejší druh steppera, ktorý plný svoj účel a zároveň vás poteší jeho skladnosť. Pokojne ho uskladníte pod posteľ, má nízku hmotnosť a ľahko sa s ním manipuluje.
  • Twist stepper - ten ponúka rozšírené funkcie. Predovšetkým vďaka nemu vyformujete a spevníte boky i brušné svalstvo. Prši šliapaní robíte mierne úkroky do strán, ktoré pomáhajú pohybu panvy a teda bokov a spodných brušných svalov.
  • Stepper s rukoväťami – steppery s držadlami na ruky sú čoraz obľúbenejšie. Ideálne sú pre intenzívne kardio. Či však rukoväte používať budete alebo nie je iba na vás. Zapojiť tak môžete aj ramená či chrbát. Zvyčajne však ide o väčšie zariadenia, ktoré už ťažšie uskladníte. Ponúkajú však väčšiu stabilitu a takisto majú aj rôzne funkcie.

Ako vyberať stepper

Pri výbere steppera treba zohľadniť niekoľko faktorov. Predovšetkým existuje viac druhov stepperov a následne treba zvážiť aj to, aké parametre daný stepper má. Aké sú jeho funkcie, konštrukcia prípadne iné príslušenstvo. No a samozrejme zvážiť je nutné aj finančný kapitál, ktorý ste ochotný investovať. Dopredu však upozorňujeme, že lacné steppery nie sú zárukou kvality, ktorú očakávate.

Konštrukcia – základom každého steppera by rozhodne mala byť kvalitná robustná konštrukcia. Nielen povrchová úprava by mala byť z kvalitného ABS plastu, ale takisto spoje či samotný systém by mal byť z kvalitného kovu.

Stepper na domáce cvičenie

Typ odporu – v prípade stepperov je odpor buď to magnetický alebo hydraulický. Najčastejšie sa používa práve hydraulický odpor za pomoci piestov. U niektorých modelov je možné ho regulovať. Magnetický systém sa využíva pri drahších modeloch a zvyčajne je možné ho takisto regulovať.

Funkcie – kvalitné a modernejšie steppery disponujú počítačom s digitálnym alebo LED displejom, kde sa nachádza napríklad počítadlo krokov, spálené kalórie, čas alebo údaj o záťaži, ktorú môžete regulovať.

Nosnosť – nosnosť stepperov je dôležitá predovšetkým z hľadiska opotrebenia. Vyberať by ste mali tak, aby bola nosnosť prispôsobená vašej hmotnosti. Zvyčajne sa nosnosť pohybuje okolo 100 kg. Kvalitné steppery s pevnou konštrukciou však majú nosnosť 110 – 130 kg.

TOP 4 najlepšie steppery na trhu

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.

Retro obývačka - stavte na explóziu farieb Retro obývačka - stavte na explóziu farieb

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...Publikované dňa: 04.07.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať najlepší Penny board? Chcete originál alebo lacnejšiu alternatívu Ako vybrať najlepší Penny board? Chcete originál alebo lacnejšiu alternatívu

Aj vaše dieťa túži po pennyboarde? Sú ľahké, dobre sa ovládajú, a preto sa dajú na nich jednoducho robiť rôzne triky. 

Ako vybrať tenisovú raketu pre začiatočníka, juniora či pokročilého hráča? Ako vybrať tenisovú raketu pre začiatočníka, juniora či pokročilého hráča?

Či už patríte k začínajúcim tenistom, alebo máte s týmto športom viac skúsenosti, výber raktey by ste nemali podceňovať. Poradíme vám, ako si vybrať raketu správne.

Tejpovacie pásky - ako vybrať a ako ich používať? Tejpovacie pásky - ako vybrať a ako ich používať?

Tejpy sú elastické pásky, ktoré slúžia ako fyzioterapeutická pomôcka na odstránenie bolesti či uvoľnenie často namáhaných kĺbov a svalov. Viete, aké tejpy poznáme?