Najlepší stepper na chudnutie ukážu recenzie. Je výborný na spevnenie zadku

Leto, zima, jar či jeseň. Nejdeme vám dávať návody na to ako sa dostať do formy do plaviek alebo ako zhodiť kilá po zime. My vám ponúkame účinné rady, ktoré vám pomôžu počas celého roka. Dopomôcť vám k tomu môže hlavne cvičenie.

Fitness stepper na domáce cvičenie

Fitness prístrojov je na trhu naozaj mnoho. Vybrať ten najlepší je nemožné, predsa len každému vyhovuje niečo iné. Dnes vám ale predstavíme stepper. Jednoduchý prístroj, ktorý vám pomôže dokonale precvičiť dolnú časť tela a zlepšiť kondíciu.

Fitness stepper

Steppery všeobecne patria medzi najobľúbenejšie a najdostupnejšie posilňovacie zariadenia na spodnú časť tela. Výhodou steppera je jeho jednoduchý princíp. Využívať tento prístroj môžete prakticky kdekoľvek v pohodlí domova.

Na trhu nájdete množstvo druhov stepperov s rôznymi funkciami. Vyberať môžete dokonca aj medzi steppermi s pohyblivými rukoväťami, kedy zapájate aj hornú časť tela. Stepper je perfektným prístrojom na každodenné cvičenie pre ženy i mužov. Takisto ide o vhodný prístroj pre obéznych ľudí. Stepper simuluje chôdzu po schodoch, no omnoho viac šetrí kĺby, takže aj staršie ročníky si v tomto prípade prídu na svoje. Jednoducho nohy umiestnite na pedáli a šliapete. Zároveň môžete ovplyvňovať úroveň odporu a teda intenzitu cvičenia.

Vyformujete si zadok

Každá žena chce byť na svoj zadoček pyšná. Rovnako tak žena nepohrdne ani ak uvidí pekné vyformované mužské pozadie. Stepper je perfektným prístrojom, ktorý posilňuje sedacie svaly, a teda práve plytké pohyby prostredníctvom steppera vám pomôžu vyformovať váš zadok. Vďaka simulácii chôdze po schodoch zapájate gluteus maximus, ktorý tvorí najväčšiu časť sedacieho svalu. Obávanej celulitídy sa zbavíte raz-dva.

Cvičenie na stepperi tvaruje zadok

Okrem zadočku však stepper pomáha precvičovať aj lýtkový sval a harmstringy, čiže zadnú časť stehien. Opäť plytké pohyby zapájajú svaly lýtok omnoho intenzívnejšie. Nohy sú totiž bližšie pri sebe a sval tak pracuje pod väčšou frekvenciou.

Lepšia kondícia a redukcia váhy

Cvičením na steppery zvyšujete takisto vašu fyzickú kondíciu. Pravidelným kardio cvičením prostredníctvom steppera si zlepšíte výdrž a takisto aj vaše zdravie. Logicky pri fyzickej záťaži dochádza k spaľovaniu kalórií. Prirodzene, úbytok váhy je teda efektom, ktorý sa určite dostaví. Vďaka šliapaniu na steppery tak nielen zlepšíte kondičku, vyformujete zadok a lýtka, ale rozdiel uvidíte aj na váhe.

Pre lepšie zapojenie svalov môžete takisto použiť záťažovú vestu alebo si zobrať činky do rúk a cvičenie si sťažiť. Pri stepperoch, ktoré majú ručné rukoväte alebo sú vybavené expandermi (posilňovacia guma) môžete zapojiť aj ruky.

Druhy stepperov

  • Ministepper – ide o najbežnejší druh steppera, ktorý plný svoj účel a zároveň vás poteší jeho skladnosť. Pokojne ho uskladníte pod posteľ, má nízku hmotnosť a ľahko sa s ním manipuluje.
  • Twist stepper - ten ponúka rozšírené funkcie. Predovšetkým vďaka nemu vyformujete a spevníte boky i brušné svalstvo. Prši šliapaní robíte mierne úkroky do strán, ktoré pomáhajú pohybu panvy a teda bokov a spodných brušných svalov.
  • Stepper s rukoväťami – steppery s držadlami na ruky sú čoraz obľúbenejšie. Ideálne sú pre intenzívne kardio. Či však rukoväte používať budete alebo nie je iba na vás. Zapojiť tak môžete aj ramená či chrbát. Zvyčajne však ide o väčšie zariadenia, ktoré už ťažšie uskladníte. Ponúkajú však väčšiu stabilitu a takisto majú aj rôzne funkcie.

Ako vyberať stepper

Pri výbere steppera treba zohľadniť niekoľko faktorov. Predovšetkým existuje viac druhov stepperov a následne treba zvážiť aj to, aké parametre daný stepper má. Aké sú jeho funkcie, konštrukcia prípadne iné príslušenstvo. No a samozrejme zvážiť je nutné aj finančný kapitál, ktorý ste ochotný investovať. Dopredu však upozorňujeme, že lacné steppery nie sú zárukou kvality, ktorú očakávate.

Konštrukcia – základom každého steppera by rozhodne mala byť kvalitná robustná konštrukcia. Nielen povrchová úprava by mala byť z kvalitného ABS plastu, ale takisto spoje či samotný systém by mal byť z kvalitného kovu.

Stepper na domáce cvičenie

Typ odporu – v prípade stepperov je odpor buď to magnetický alebo hydraulický. Najčastejšie sa používa práve hydraulický odpor za pomoci piestov. U niektorých modelov je možné ho regulovať. Magnetický systém sa využíva pri drahších modeloch a zvyčajne je možné ho takisto regulovať.

Funkcie – kvalitné a modernejšie steppery disponujú počítačom s digitálnym alebo LED displejom, kde sa nachádza napríklad počítadlo krokov, spálené kalórie, čas alebo údaj o záťaži, ktorú môžete regulovať.

Nosnosť – nosnosť stepperov je dôležitá predovšetkým z hľadiska opotrebenia. Vyberať by ste mali tak, aby bola nosnosť prispôsobená vašej hmotnosti. Zvyčajne sa nosnosť pohybuje okolo 100 kg. Kvalitné steppery s pevnou konštrukciou však majú nosnosť 110 – 130 kg.

TOP 5 najlepších stepperov

Stepper inSPORTline Bailar

Patrí medzi steppery s držadlami na ruky, čo vám pri pohybe zaručuje vyššiu stabilitu. Okrem toho disponuje robustnou konštrukciou z ocele a ABS plastu. Nosnosť steppera je až 120 kg. Takisto 12 úrovňami náročnosti cvičenia. Regulovať ich môžete za pomoci hydraulických tlmičov.

Poteší aj digitálny LCD displej a prijímač signálu z bezdrôtového snímača tepu, ktorý je však potrebné dokúpiť. Pre uľahčenú manipuláciu disponuje kolieskami. Cena tohto steppera je približne 172 €.

12 úrovní obtiažností cvičenia
snímače tepu v rukoväti
transportné kolieska
displej s dôležitými informáciami o cvičení

vysoká hmotnosť (23,8 kg)
vyššia cena


Twist stepper inSPORTline Strong

Twist stepper prichádza s bočným nášľapom takže okrem zadku a lýtok precvičíte aj boky a brušné svaly. Steper má takisto držadlá a nechýbajú ani gumové expandery pre efektívnejšie posilňovanie vrchnej časti tela. Nosnosť steppera je 100 kg.

Prítomný je aj digitálny displej, ktorý zobrazuje počet krokov a spálené kalórie. Prístroj je ľahko skladateľný a tak je manipulácia s ním naozaj jednoduchá. Cena sa pohybuje na úrovni 119 €.

prijateľná cena
nastaviteľná záťaž
displej zobrazuje dôležité údaje cvičenia
veľká variabilita cvikov

vyššia hmotnosť (10,7 kg)


Duvlan Skip

Ide o profesionálneho výrobcu športového náradia a fitness strojov. Zariadenie disponuje kvalitnou masívnou konštrukciou s nosnosťou až 120 kg. Regulovať záťaž môžete za pomoci hydraulických tlmičov. Prístroj má až úrovní 12 záťaže.

Nechýba ani digitálny LCD displej, kde sa zobrazuje tepová frekvencia, počet krokov za minútu, kalórie a čas. Držadlá vám slúžia ako stabilizátory. Hmotnosť steppera je 22 kg. Na jednoduchú manipuláciu poslúžia kolieska. Cena je okolo 129 €.

12 stupňov záťaže
prijateľná cena
nosnosť 120 kg
transportné kolieska
počítač s LCD displejom
vstavaný držiak na fľašu

zápory sme nezistili


Stepper inSPORTline Skeleton

Ide o profesionálny stepper s kvalitnou robustnou konštrukciou, hydraulickými tlmičmi a nosnosťou až 130 kg. Regulovať môžete až 12 stupňov záťaže.

Počítač zobrazuje spálené kalórie, tepovú frekvenciu, rýchlosť, čas aj počet krokov alebo vzdialenosť. Odradiť môže vysoká cena okolo 329 €. Avšak výrobca garantuje vysokú životnosť a odolnosť.

robustná oceľová konštrukcia
12 stupňov záťaže
prehľadný displej
tichý chod

vysoká cena


Duvlan Twist stepper Dancy

Predsa len sem zaradíme aj jeden mini stepper. Duvlan je zárukou kvalitnej konštrukcie a skvelej funkčnosti. Výrobca udáva nosnosť 100 kg a vďaka bočným nášľapom umožňuje precvičenie bokov a spodných brušných svalov.

Pre zvýšenie efektivity nechýbajú ani gumené expandery pre precvičenie rúk. Vybavením je aj LCD displej so zobrazením spálených kalórií, čas a prejdená vzdialenosť. Cena je pritom veľmi priaznivá a začína sa na úrovni 49 €.

výhodná cena
jeden z najpredávanejších stepperov na Heureke
LCD displej
nosnosť

po čase trochu vŕzga


Pozrite si aj naše inšpirácie

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...Publikované dňa: 04.07.2018
Hodnotenie článku:
(91%)

Autor článku

Denis Ruščák

Spoľahlivosť, kreativita, rešpekt a chuť na sebe neustále pracovať je správny recept, ako si získať čitateľa a zároveň napredovať. Už od čias...

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať najlepšiu kolobežku. Veľký prehľad druhov, typov a možností Ako vybrať najlepšiu kolobežku. Veľký prehľad druhov, typov a možností

Zábava pre malých i veľkých- Niekoľko krát sa odrazíte a už to ide. Vietor vo vlasoch a pocit voľnosti na nezaplatenie. Akú kolobežku si vybrať a na čo si pri jej výbere posvietiť?

Najlacnejší hoverboard nie je najlepší. Poradíme, ako vybrať aj podľa ceny Najlacnejší hoverboard nie je najlepší. Poradíme, ako vybrať aj podľa ceny

Pred kúpou hoverboardu je vhodné ujasniť si, s akým cieľom ho kupujete a aké parametre by v danom prípade mal spĺňať. V našom článku vám pomôžeme s jeho výberom.

Ako vybrať čelovku na behanie. Najlepšie čelovky sú nabijateľné Ako vybrať čelovku na behanie. Najlepšie čelovky sú nabijateľné

S akými čelovkami sa na súčasnom trhu stretnete a čo všetko by ste o nich mali vedieť? Ako si vybrať z bohatej ponuky? Na aké parametre prihliadať? Poradíme vám v našom článku.  


Pridať komentár