Najlepší stepper na chudnutie ukážu recenzie. Je výborný na spevnenie zadku

Leto, zima, jar či jeseň. Nejdeme vám dávať návody na to ako sa dostať do formy do plaviek alebo ako zhodiť kilá po zime. My vám ponúkame účinné rady, ktoré vám pomôžu počas celého roka. Dopomôcť vám k tomu môže hlavne cvičenie.

Fitness stepper na domáce cvičenie

Fitness prístrojov je na trhu naozaj mnoho. Vybrať ten najlepší je nemožné, predsa len každému vyhovuje niečo iné. Dnes vám ale predstavíme stepper. Jednoduchý prístroj, ktorý vám pomôže dokonale precvičiť dolnú časť tela a zlepšiť kondíciu.

Fitness stepper

Steppery všeobecne patria medzi najobľúbenejšie a najdostupnejšie posilňovacie zariadenia na spodnú časť tela. Výhodou steppera je jeho jednoduchý princíp. Využívať tento prístroj môžete prakticky kdekoľvek v pohodlí domova.

Na trhu nájdete množstvo druhov stepperov s rôznymi funkciami. Vyberať môžete dokonca aj medzi steppermi s pohyblivými rukoväťami, kedy zapájate aj hornú časť tela. Stepper je perfektným prístrojom na každodenné cvičenie pre ženy i mužov. Takisto ide o vhodný prístroj pre obéznych ľudí. Stepper simuluje chôdzu po schodoch, no omnoho viac šetrí kĺby, takže aj staršie ročníky si v tomto prípade prídu na svoje. Jednoducho nohy umiestnite na pedáli a šliapete. Zároveň môžete ovplyvňovať úroveň odporu a teda intenzitu cvičenia.

Vyformujete si zadok

Každá žena chce byť na svoj zadoček pyšná. Rovnako tak žena nepohrdne ani ak uvidí pekné vyformované mužské pozadie. Stepper je perfektným prístrojom, ktorý posilňuje sedacie svaly, a teda práve plytké pohyby prostredníctvom steppera vám pomôžu vyformovať váš zadok. Vďaka simulácii chôdze po schodoch zapájate gluteus maximus, ktorý tvorí najväčšiu časť sedacieho svalu. Obávanej celulitídy sa zbavíte raz-dva.

Cvičenie na stepperi tvaruje zadok

Okrem zadočku však stepper pomáha precvičovať aj lýtkový sval a harmstringy, čiže zadnú časť stehien. Opäť plytké pohyby zapájajú svaly lýtok omnoho intenzívnejšie. Nohy sú totiž bližšie pri sebe a sval tak pracuje pod väčšou frekvenciou.

Lepšia kondícia a redukcia váhy

Cvičením na steppery zvyšujete takisto vašu fyzickú kondíciu. Pravidelným kardio cvičením prostredníctvom steppera si zlepšíte výdrž a takisto aj vaše zdravie. Logicky pri fyzickej záťaži dochádza k spaľovaniu kalórií. Prirodzene, úbytok váhy je teda efektom, ktorý sa určite dostaví. Vďaka šliapaniu na steppery tak nielen zlepšíte kondičku, vyformujete zadok a lýtka, ale rozdiel uvidíte aj na váhe.

Pre lepšie zapojenie svalov môžete takisto použiť záťažovú vestu alebo si zobrať činky do rúk a cvičenie si sťažiť. Pri stepperoch, ktoré majú ručné rukoväte alebo sú vybavené expandermi (posilňovacia guma) môžete zapojiť aj ruky.

Druhy stepperov

  • Ministepper – ide o najbežnejší druh steppera, ktorý plný svoj účel a zároveň vás poteší jeho skladnosť. Pokojne ho uskladníte pod posteľ, má nízku hmotnosť a ľahko sa s ním manipuluje.
  • Twist stepper - ten ponúka rozšírené funkcie. Predovšetkým vďaka nemu vyformujete a spevníte boky i brušné svalstvo. Prši šliapaní robíte mierne úkroky do strán, ktoré pomáhajú pohybu panvy a teda bokov a spodných brušných svalov.
  • Stepper s rukoväťami – steppery s držadlami na ruky sú čoraz obľúbenejšie. Ideálne sú pre intenzívne kardio. Či však rukoväte používať budete alebo nie je iba na vás. Zapojiť tak môžete aj ramená či chrbát. Zvyčajne však ide o väčšie zariadenia, ktoré už ťažšie uskladníte. Ponúkajú však väčšiu stabilitu a takisto majú aj rôzne funkcie.

Ako vyberať stepper

Pri výbere steppera treba zohľadniť niekoľko faktorov. Predovšetkým existuje viac druhov stepperov a následne treba zvážiť aj to, aké parametre daný stepper má. Aké sú jeho funkcie, konštrukcia prípadne iné príslušenstvo. No a samozrejme zvážiť je nutné aj finančný kapitál, ktorý ste ochotný investovať. Dopredu však upozorňujeme, že lacné steppery nie sú zárukou kvality, ktorú očakávate.

Konštrukcia – základom každého steppera by rozhodne mala byť kvalitná robustná konštrukcia. Nielen povrchová úprava by mala byť z kvalitného ABS plastu, ale takisto spoje či samotný systém by mal byť z kvalitného kovu.

Stepper na domáce cvičenie

Typ odporu – v prípade stepperov je odpor buď to magnetický alebo hydraulický. Najčastejšie sa používa práve hydraulický odpor za pomoci piestov. U niektorých modelov je možné ho regulovať. Magnetický systém sa využíva pri drahších modeloch a zvyčajne je možné ho takisto regulovať.

Funkcie – kvalitné a modernejšie steppery disponujú počítačom s digitálnym alebo LED displejom, kde sa nachádza napríklad počítadlo krokov, spálené kalórie, čas alebo údaj o záťaži, ktorú môžete regulovať.

Nosnosť – nosnosť stepperov je dôležitá predovšetkým z hľadiska opotrebenia. Vyberať by ste mali tak, aby bola nosnosť prispôsobená vašej hmotnosti. Zvyčajne sa nosnosť pohybuje okolo 100 kg. Kvalitné steppery s pevnou konštrukciou však majú nosnosť 110 – 130 kg.

TOP 4 najlepšie steppery na trhu

Pozrite si aj naše inšpirácie

Biele kuchyne Biele kuchyne

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríke aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...Publikované dňa: 04.07.2018
Hodnotenie článku:
(91%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať turistický varič? Prenosný, plynový, kempingový na kartuše Ako vybrať turistický varič? Prenosný, plynový, kempingový na kartuše

Dobrý turistický varič je neoceniteľným pomocníkom všetkých milovníkov turistiky. Chcete vlastniť kvalitný a spoľahlivý model? V našom článku vám poradíme, podľa čoho si správny varič...

Akú turistickú obuv? Vysokú! Vyskúšajte Garmont alebo Mammut Akú turistickú obuv? Vysokú! Vyskúšajte Garmont alebo Mammut

Chystáte sa do hôr, ale v botníku sa na vás usmievajú len sandále a iná nevhodná obuv? Vieme, alko si vybrať z ponuky outdoorovej obuvi správne.

Ako vybrať boxovacie rukavice a boxovacie vrece? Ako vybrať boxovacie rukavice a boxovacie vrece?

Nudí vás šport, ktorému sa venujete dlhodobo? Skúste box. V dnešnom článku vám poradíme, ako si vybrať nielen boxovacie vrece a rukavice.


Pridať komentár