1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Najlepšia vákuová zváračka fólií s odsávaním vzduchu? Recenzie poradia, ako vybrať

Vákuové zváračky fólií sú veľmi šikovným a praktickým pomocníkom, keďže umožňujú zabaliť jedlo a tým predĺžiť jeho trvanlivosť pokojne až o niekoľko týždňov. Vďaka tomu predchádzame zbytočnému plytvaniu potravín. 

Najlepšie vákuovačky potravín

Na trhu sa nachádza množstvo modelov vákuovačiek a preto sme si pre vás pripravili článok o tom, ako postupovať pri výbere tohto produktu. Zároveň vám predstavíme niekoľko konkrétnych zváračiek fólií, ktoré majú dobré hodnotenie v testovaniach a tešia sa obľube medzi zákazníkmi.

Obľúbené vákuovačky

Čo je to vákuovačka a aké je jej využitie?

Zváračky fólií spadajú do kategórie malých spotrebičov a ich hlavnou funkciou je uchovávanie potravín a predlžovanie ich trvanlivosti, pričom niektoré modely ju dokážu predĺžiť až päťnásobne. Fungujú na princípe odsávania vzduchu a v balení s potravinami vytvárajú vákuum. Sáčok s jedlom následne môžeme uložiť v chladničke, mrazničke a dokonca ho môžete aj variť.

Ako postupovať pri výbere

Ako pristupovať k týmto spotrebičom a na čo sa pri výbere zamerať? Dôležité je, aby sme ste vedeli, aké množstvo potravín plánujete uskladňovať. Od tohto údaju sa odvíja typ zariadenia a jeho príkon/výkon.

Kvalitná vákuovačka potravín

Typ zariadenia - ručné alebo automatické?

  • Ručné zváračky fólií: Pri ich používaní je nutné vyvinúť manuálnu silu a tým pádom môže byť obsluha namáhavejšia. Tento deficit sa však kompenzuje nižšou cenou a kompaktnosťou. Zobrať si ju môžete aj na cesty.
  • Automatické zváračky fólií: Tento typ ponúka rýchlu, jednoduchú a hlavne efektívnu prácu, keďže odsávanie vzduchu je na oveľa vyššej úrovni. Záporom je však vyššia cena a taktiež väčšia náchylnosť na poruchy.

Trhu jednoznačne dominujú automatické zváračky a to aj preto, že sa často využívajú aj v rôznych komerčných prevádzkách, kde sú nároky na ich výkon a efektívnosť oveľa vyššie.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie zváračky fólií

Príkon a sací výkon

Tieto dva atribúty udávajú to, akou rýchlosťou bude vzduch zo sáčku vysatý. Pri bežnom domácom používaní to nie je až taký rozhodujúci faktor, no ak máte v pláne baliť veľké množstvo potravín, tento parameter je kľúčový. Čím je výkon vyšší, tým lepšie. Zbytočne však neinvestujte horibilné čiastky a vyberajte zariadenie, ktoré zodpovedá množstvu potravín, ktoré plánujete spracovávať.

Hmotnosť a spôsob skladovania

Pri väčšine modelov sa hmotnosť pohybovala okolo 1,5 kilogramu. Keďže sa zváračky zvyknú prenášať je dobré, ak je hmotnosť nižšia. S hmotnosťou sa spájajú aj rozmery a spôsob skladovania.

Vákuovanie potravín

Najčastejšie sa predávajú modely vo vodorovnej polohe, no nájdete aj moderné typy, ktoré si môžete napríklad zavesiť. Ocenia to najmä tí, ktorí musia pracovať na menšom priestore.

Hlučnosť, fólie a sáčky

Optimálna hlučnosť zváračiek je približne 65 dB, no nájdu sa aj také, ktoré vydávajú hluk o hlasitosti 85 dB, čo môže byť pri dlhšom používaní mierne nepríjemné. Čo sa týka sáčkov, fólií a rozmerov, vákuovacia komora by mala byť o niečo siršia ako fólie a preto je dobré vedieť, aké veľké balíčky asi budete robiť.

Sáčky delíme do dvoch kategórií:

  • Hladké: lacnejšie, používajú sa len v špeciálnych typoch prístrojov, určené sú hlavne pre komerčné účely.
  • Vrúbkované: vhodné do domácností a hoci sú drahšie, výhodné sú v tom, že ponúkajú oveľa jednoduchšiu manipuláciu a tiež univerzálnosť.

Najlepšie zváračky fólií na trhu

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte? Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte?

Máte doma závesy? Hodia sa nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby a kuchyne. Sú dekoračným doplnkom, ktorý dodá miestnosti svojský ráz.

Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame

Čierno-biela farebná kombinácia je podľa vás nudná? Nesúhlasíme. Presvedčte sa o tom, že čierno-biela kuchyňa môže byť nadčasová a netradičná.

Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky

Je čierny gauč dobrou voľbou? Určite áno. Pozrite sa, ako dobre môže v miestnosti vyzerať a s čím všetkým sa dá kombinovať.Publikované dňa: 02.11.2018
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...