Najlepšia vákuová zváračka fólií s odsávaním vzduchu? Recenzie poradia, ako vybrať

Vákuové zváračky fólií sú veľmi šikovným a praktickým pomocníkom, keďže umožňujú zabaliť jedlo a tým predĺžiť jeho trvanlivosť pokojne až o niekoľko týždňov. Vďaka tomu predchádzame zbytočnému plytvaniu potravín. 

Najlepšie vákuovačky potravín

Na trhu sa nachádza množstvo modelov vákuovačiek a preto sme si pre vás pripravili článok o tom, ako postupovať pri výbere tohto produktu. Zároveň vám predstavíme niekoľko konkrétnych zváračiek fólií, ktoré majú dobré hodnotenie v testovaniach a tešia sa obľube medzi zákazníkmi.

Obľúbené vákuovačky

Čo je to vákuovačka a aké je jej využitie?

Zváračky fólií spadajú do kategórie malých spotrebičov a ich hlavnou funkciou je uchovávanie potravín a predlžovanie ich trvanlivosti, pričom niektoré modely ju dokážu predĺžiť až päťnásobne. Fungujú na princípe odsávania vzduchu a v balení s potravinami vytvárajú vákuum. Sáčok s jedlom následne môžeme uložiť v chladničke, mrazničke a dokonca ho môžete aj variť.

Ako postupovať pri výbere

Ako pristupovať k týmto spotrebičom a na čo sa pri výbere zamerať? Dôležité je, aby sme ste vedeli, aké množstvo potravín plánujete uskladňovať. Od tohto údaju sa odvíja typ zariadenia a jeho príkon/výkon.

Kvalitná vákuovačka potravín

Typ zariadenia - ručné alebo automatické?

  • Ručné zváračky fólií: Pri ich používaní je nutné vyvinúť manuálnu silu a tým pádom môže byť obsluha namáhavejšia. Tento deficit sa však kompenzuje nižšou cenou a kompaktnosťou. Zobrať si ju môžete aj na cesty.
  • Automatické zváračky fólií: Tento typ ponúka rýchlu, jednoduchú a hlavne efektívnu prácu, keďže odsávanie vzduchu je na oveľa vyššej úrovni. Záporom je však vyššia cena a taktiež väčšia náchylnosť na poruchy.

Trhu jednoznačne dominujú automatické zváračky a to aj preto, že sa často využívajú aj v rôznych komerčných prevádzkách, kde sú nároky na ich výkon a efektívnosť oveľa vyššie.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie zváračky fólií

Príkon a sací výkon

Tieto dva atribúty udávajú to, akou rýchlosťou bude vzduch zo sáčku vysatý. Pri bežnom domácom používaní to nie je až taký rozhodujúci faktor, no ak máte v pláne baliť veľké množstvo potravín, tento parameter je kľúčový. Čím je výkon vyšší, tým lepšie. Zbytočne však neinvestujte horibilné čiastky a vyberajte zariadenie, ktoré zodpovedá množstvu potravín, ktoré plánujete spracovávať.

Hmotnosť a spôsob skladovania

Pri väčšine modelov sa hmotnosť pohybovala okolo 1,5 kilogramu. Keďže sa zváračky zvyknú prenášať je dobré, ak je hmotnosť nižšia. S hmotnosťou sa spájajú aj rozmery a spôsob skladovania.

Vákuovanie potravín

Najčastejšie sa predávajú modely vo vodorovnej polohe, no nájdete aj moderné typy, ktoré si môžete napríklad zavesiť. Ocenia to najmä tí, ktorí musia pracovať na menšom priestore.

Hlučnosť, fólie a sáčky

Optimálna hlučnosť zváračiek je približne 65 dB, no nájdu sa aj také, ktoré vydávajú hluk o hlasitosti 85 dB, čo môže byť pri dlhšom používaní mierne nepríjemné. Čo sa týka sáčkov, fólií a rozmerov, vákuovacia komora by mala byť o niečo siršia ako fólie a preto je dobré vedieť, aké veľké balíčky asi budete robiť.

Sáčky delíme do dvoch kategórií:

  • Hladké: lacnejšie, používajú sa len v špeciálnych typoch prístrojov, určené sú hlavne pre komerčné účely.
  • Vrúbkované: vhodné do domácností a hoci sú drahšie, výhodné sú v tom, že ponúkajú oveľa jednoduchšiu manipuláciu a tiež univerzálnosť.

Najlepšie zváračky fólií na trhu

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Hexagon police sa hodia do každého interiéru Hexagon police sa hodia do každého interiéru

Zívajú steny vo vašej domácnosti prázdnotou? Potom by ste tento priestor mohli využiť na umiestnenie netradičných políc.

Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity

Túžili ste aj vy ako dieťa po izbe v podkroví? Ak máte šancu svojmu dieťaťu zariadiť izbu v podkroví, neváhajte. Inšpirujte sa v našej galérii.Publikované dňa: 02.11.2018
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší priemyselný vysávač. Recenzie a test chvália Bosch, Hilti, Makita Najlepší priemyselný vysávač. Recenzie a test chvália Bosch, Hilti, Makita

Priemyselné vysávače nachádzajú využitie nielen na stavbe či v profesionálnych dielňach, ale tiež v garážach či hobby dielňach domácich majstrov. Čo si treba pri ich výbere všímať?

Najlepší elektrický sporák (indukčný, sklokeramický) - Recenzie a test chvália Gorenje, Mora, Beco aj Amica Najlepší elektrický sporák (indukčný, sklokeramický) - Recenzie a test chvália Gorenje, Mora, Beco aj Amica

Elektrické sporáky sú obľúbené najmä v kuchyniach rodinných domov, keďže vyžadujú silnú elektrickú prípojku. Pri výbere sa môžete rozhodnúť medzi liatinovými, sklokeramickými alebo...

Najlepší tyčový vysávač? Recenzie a test chvália Eta, Rowenta, Sencor aj Philips Najlepší tyčový vysávač? Recenzie a test chvália Eta, Rowenta, Sencor aj Philips

Tyčový vysávač je zaujímavou alternatívou k bežnému vysávaču s hadicou. Pri vysávaní s ním sa nemusíte príliš ohýbať a skladovanie je vďaka jeho zvislému tvaru tiež jednoduchšie. Pomôže...