1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá k televízoru aj k mobilu

Máte už bezdrôtové slúchadlá? Vďaka nim sa pri počúvaní hudby nemusíte obťažovať s káblikom omotaným okolo krku.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá pokojne využijete k pozeraniu televízie, počúvaniu hudby v aute alebo pri športovaní. Predtým, ako si nejaké vyberiete, prečítajte si užitočné rady, ktoré vám pomôžu vybrať si tie správne. Ktoré bezdrôtové slúchadlá sú najlepšie?

Účel používania bluetooth slúchadiel

Prvotným aspektom, ktorý musí užívateľ zvážiť, je účel používania bezdrôtových slúchadiel. Plánujete počúvať hudbu v aute? Chcete bezdrôtové slúchadlá k televízoru? Chystáte sa bezdrôtové slúchadlá využiť pri cvičení v posilňovni alebo pri rannom behu? Poznanie účelu a frekvencie používania je podstatné. Vďaka tomu budeme presnejšie vedieť podľa čoho si vyberať. Bezdrôtové slúchadlá nevyužívajú iba mladí, pretože to je jednoducho moderné. Praktické využitie majú bezdrôtové slúchadlá k TV aj pre slabo počujúcich či starších ľudí.

Obľúbené bezdrôtové slúchadlá

Prevedenie bezdrôtových slúchadiel

  • Slúchadlá na uši – odborne sa im hovorí aj supraaurálne (on-ear). Princíp je v tom, že tieto bezdrôtové slúchadlá vám ležia priložené na uchu. Ich náušník je zvyčajne pokrytý kožou alebo látkou pre väčší komfort. Okolitý hluk tlmia v celku slušne a rovnako tak prirodzene prenášajú prehrávaný zvuk. V tejto kategórii nájdete množstvo bluetooth slúchadiel v rôznej cenovej hladine.
  • Slúchadlá okolo uší – tieto slúchadlá, odborne circumaurálne (over-ear), prekrývajú celé ucho. To je hlavný rozdiel medzi nimi a slúchadlami na uši. Tieto bezdrôtové bluetooth slúchadlá poskytujú najkvalitnejší prenos zvuku bez okolitých vplyvov. Pre niekoho môže byť celé prekrytie uší trochu nepohodlné, no závisí od individuálnych preferencií. Opäť platí, že kúpite lacnejšie i drahšie modely.
  • Slúchadlá do uší (štuple) nazývajú sa aj intraaurálne (in-ear) a delia sa do kategórie kruhových a štuplových (špunty). Klasické kruhové často v uchu nesedia dobre a takisto zvuk nie je najkvalitnejší. Štuple sú na tom omnoho lepšie. Tie zasúvate priamo do sluchovodu a zvuk je o niečo kvalitnejší. Výhodou je ich veľkosť a takisto dobrá izolácia okolitých zvukov. Navyše patria medzi najlacnejšie.

Dosah slúchadiel

Tento parameter je dôležitý predovšetkým kvôli vzdialenosti od zdroja, s ktorým sú slúchadlá spojené bluetooth signálom. Ak hudbu počúvate z mobilu, ktorý máte pri behaní či cestovaní pri sebe, dosah riešiť naozaj nemusíte.

Kvalitné bezdrôtové slúchadlá na šport

Pokiaľ sa chystáte do posilňovne a mobil si občas položíte na vzdialenejšie miesto, alebo ich používate po dome, dosah slúchadiel by mal byť aspoň 10 metrov. Rovnako sa to týka aj bezdrôtových slúchadiel k televízoru. 

Výdrž batérie

Bluetooth slúchadlá sú napájané za pomoci nabíjacieho akumulátora. Nabíjanie prebieha pripojením cez USB konektor. Najlacnejšie modely zvyčajne nevydržia dlhšie ako 2 až 3 hodiny. Štandardom je doba prehrávania aspoň 7 – 10 hodín. Nájdete však aj bluetooth slúchadlá, ktoré majú výdrž aj 30 hodín. Zvyčajne ide o slúchadlá určené pre DJ.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá

Ďalšie parametre

  • Typ konštrukcie – okrem toho, že bezdrôtové slúchadlá sa líšia prevedením, líšia sa aj typom konštrukcie. Tá môže byť uzavretá, otvorená alebo polouzavretá. Uzavretá konštrukcia je typická tým, že slúchadlá sú z vonkajšej strany uzavreté a neprepúšťajú zvuk dnu ani von. Ak si potrpíte na kvalitný zvuk tento druh prenosu zvuku nie je úplne dokonalým. Zvuky sú občas skreslené.
  • Otvorená konštrukcia pre zmenu umožňuje priepustnosť zvuku za pomoci mriežky z kovu či plastu. Zvuk tak v určitej frekvencii uniká do priestoru. Menšou nevýhodou môže byť fakt, že zvuk slúchadlá neprepúšťajú len von, ale aj dnu.
  • Polouzavretá konštrukcia je niečo medzi. Zvyčajne majú malú mriežku alebo otvor, ktorý umožňuje čiastočný prienik zvuku do okolia. V tomto prípade však ide o málo frekventované modely.
  • Citlivosť – alebo tzv. akustický výkon. Uvádzaný je výrobcom v dB/Wm. Prirodzene vyššia hodnota znamená lepšiu reprodukciu zvuku. Takisto akustický výkon (citlivosť) znamená, že slúchadlá dokážu hrať hlasnejšie.
  • Frekvenčný rozsah – je jedným z najdôležitejších technických parametrov. Jeho miera totiž určuje kvalitu samotného zvuku. Bežne sa pohybuje okolo 20 – 20 kHz. Tento rozsah určuje aj kvalitu basov, ozveny a ďalších efektov.
  • Impedancia- v zásade určuje hlasitosť zvuku. Čím je odpor meniča vyšší tým hlasnejšie slúchadlá hrajú, no zvuk je pre zmenu skreslenejší. Uvádza sa v ohmoch. Do 100 Ohmov je zvuk dostatočne hlasitý a zároveň má reálne vykresľovanie audio signálu. Nad 100 Ohmov je zvuk ešte kvalitnejší, no zároveň je potrebné mať stabilný zdroj signálu.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.Publikované dňa: 09.10.2018
Hodnotenie článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...