Najlepšie darčeky ku kolaudácií: Viete, čím prekvapiť domácich?

Kolaudácia nového domu či bytu je skvelou príležitosťou na to, aby sme sa stretli s priateľmi či rodinou a spoločne tak nový príbytok uviedli do života. Je dobrým zvykom, že pozvaní hostia neprídu len tak s prázdnymi rukami a prinesú so sebou aj nejaký dar.

Najlepší darček ku kolaudácii

Viete, čo je vhodné? Pripravili sme si pre vás niekoľko užitočných tipov, na základe ktorých vybrať vhodný darček.

Kolaudácia ako príjemná bodka za sťahovaním

Sťahovanie sa do nového príbytku rozhodne nepatrí medzi bežné či pravidelné činnosti. So sťahovaním, kúpou či stavbou nového domu alebo bytu je spojená kopa starostí a výdavkov. Preto, keď už máme tento proces za sebou je viac než vhodné, aby sme si trošku "vyhodili z kopýtka" a nové sídielko pokrstili kolaudačnou párty.

Ak ste na takúto kolaudáciu pozvaní, tak sa od vás očakáva, že prinesiete so sebou dar. Pod pojmom dar sa v tomto prípade môže nachádzať množstvo vecí - či už je to niečo praktické, vtipné alebo len nejaká milá drobnosť. Poďme si bližšie posvietiť na to, ako postupovať pri výbere vhodného daru.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rýchlovarné kanvice

Ideálne je navštíviť dom ešte pred kolaudáciou

Ak viete, že ste pozvaní na kolaudáciu, najvýhodnejšie pre vás bude, ak by ste daný dom či byt mohli navštíviť ešte pred samotnou oslavou. Prečo? Na vlastné oči možete vidieť v akom je stave, vidieť jeho štýl, čo v ňom je a čo v ňom naopak chýba. Na základe toho by ste mohli vybrať vhodný darček, ktorý by do príbytku mohol zapadnúť.

Vhodný dar ku kolaudácii

Ak sa vám návštevu nepodarí absolvovať, nezúfajte. Pokojne sa dotyčného spýtajte, v akom štýle je jeho nová domácnosť, ako by si ju chcel zariadiť a aké sú jeho celkové očakávania. Vypočutím si týchto slov sa vyhnete kúpe darčeku, ktorý by bol zbytočný a neužitočný.

Neviete si rady? Opýtajte sa!

Áno, nie každý z nás dokáže vymyslieť originálny darček, ktorý by dokonale naplnil hostiteľove potreby. Preto, ak to nechcete uhrať na nejaké veľkolepé prekvapenia, jednoducho sa opýtajte. Je to možno trochu neoriginálne, za to maximálne praktické. Čo ak sa stretnete s klasickou odpoveďou "nič nekupujte, nič nepotrebujeme?"

Skúste dať zopár "nástrelov" - spýtať sa, či náhodou nechcú obraz, pekný kvet či nástenné hodiny. V tomto kroku buďme hlavne praktickí. Univerzálnym darčekom môže byť aj poukážka na nákup v nejakom obchode s nábytkom či doplnkami do domácností.

Bytové doplnky - zamerajte sa na jednotlivé izby

Hoci sa to nezdá, do domácností sa dá kúpiť množstvo praktických i originálnych bytových doplnkov. Začať môžete napríklad u rohoží pred vchod. Tie sa zvyknú vyrábať a predávať aj s rozličnými nápismi a preto môžete zvoliť aj niečo vtipné či milé. Obdobne môžete postupovať napríklad pri koberčekoch do kúpelne. Ak sú v domácnosti aj deti, tým sa zase budú páčiť sedacie "tulivaky".

Obľúbené farebné tulivaky

Je v dome krb? Výborne! To dáva možnosť kúpiť krbové náčinie, ale aj tu je potrebné byť opatrný. Krb môže byť postavený v rôznych štýloch a ak si majiteľ domu potrpí na dizajne je dobré, aby všetko spolu ladilo. 

Postupovať môžeteaj  podľa izieb a spýtať sa samých seba, čo by vás v domácnosti potešilo mať a čo pravidelne využívame. V kuchyni to môže byť sada nožov či poháre. Môžete tiež investovať do posteľnej bielizne. Na internete určite nájdete aj povlečenia alebo vankúše s vtipnými nápismi či obrázkami. Ak je kolaudácia koncom/začiatkom roka dobrým nápadom je aj štýlový kalendár.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie nože

Alkohol a poháre

Najčastejšiím darčekom, s ktorým v podstate nemáte čo pokaziť je fľaša kvalitného vína či tvrdšieho alkoholu. Aby však darček nebol fádny, k fľaši prípadne pripojte aj sadu poldecákov alebo sadu vínových pohárov.

Vínový set ako obľúbený darček

K alkoholu môžete pridať aj nejaký sladký dezert, prípadne investovať do darčekového koša.

Skúste ísť na to cez hobby

Ak idete na kolaudáciu k blízkemu priateľovi alebo rodine, mali by ste vedieť, aké sú jeho záľuby. Ak viete, výber darčeku bude oveľa jednoduchší. Chlapi často sledujú športy - prečo im teda nekúpiť lístky na zápas? Nežnému pohlaviu zase môžete zaplatiť masáž, pobyt vo wellnesse alebo lístky do divadla.

Dobrým darčekom môže byť aj kniha. Jej zameranie opäť vyberajte podľa toho, o čo sa daný človek zaujíma. Má radšej faktografické knihy alebo skôr beletriu?

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie poháre na víno

Dekorácie, kvety či vázy

Malé dekoračné prvky sú výhodné v tom, že nezaberajú veľa miesta, no pekným spôsobom ozvláštnia interiér. Aj v prípade sviečky nájdete sviečky s rôznymi vtipnými popismi.

Najkrajšie doplnky do bytu  

Vítané sú aj kvety, darujte ich s peknou vázou či črepníkom. V rámci dekorácií nájdete aj rôzne stojany na víno, nástenné hodiny alebo obrazy. Pri obrazoch si však dávajte pozor, pretože nie každý je fanúšikom tohto druhu umenia a preto sa radšej na rovinu spýtajte, či by nejaký obraz uvítali.

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Komentáre

04/06/2019 09:01
trixieee

my sme ku kolaudaci davali kamaratovi - vasnivemu kucharovi - japonske noze z damaskovej ocele od dellinger-u a bol z nich nadšený hlavne kvôli krkovičke a vykosťovaniu

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba? Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikované dňa: 12.10.2018
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vermikompostér do bytu – výhody a skúsenostiVermikompostér do bytu – výhody a skúsenosti

V tomto článku sa dozviete, ako funguje vermikompostér, či je potrebné sa obávať mušiek alebo zápachu, ako sa postarať o dážďovky a najmä ako s vermikompostovaním začať.

Drevená šindlová strecha a drevený šindel – cena za m2, montážDrevená šindlová strecha a drevený šindel – cena za m2, montáž

Drevená šindľová strecha sa stáva trendy, keďže čoraz viac a viac ľudí uteká z mesta, zo svojho moderne zariadeného príbytku, na vidiek a na chalupu. My si o nej povieme viac.

Krásne Vianoce 2019 želá redakcia Topbyvanie.sk!Krásne Vianoce 2019 želá redakcia Topbyvanie.sk!

Zabudnite na stres, uvarte si obľúbený horúci nápoj, oblečte teplé ponožky, vyložte nohy na stôl a vychutnajte si pokoj, ktorý vám právom patrí. Veď Vianoce sú konečne tu!