Najlepšie elektrické zubné kefky sú sonické, tvrdia recenzie aj testy

Ústna hygiena. Často sa tento aspekt nášho vzhľadu, ale hlavne zdravia stavia do úzadia. Všetci chceme mať krásne zuby, no len málo z nás preto robí niečo navyše. Samozrejme, základom je čistenie zubov.

Najlepšia sonická zubná kefka

Vo väčšine domácností je to klasická zubná kefka, ktorá ma na starosti, aby vaše zuby a ďasná boli čisté. Čo tak skúsiť elektrickú zobnú kefku?

Obľúbené typy elektrických zubných kefiek

Prečo elektrická zubná kefka?

Mnoho ľudí pri pohľade na elektrické zubné kefky mávne rukou. Prečo? Pretože počuli, že sú neúčinné alebo že zuby vyčistia rovnako ako klasická kefka. Tu vás však opravíme. Bolo vedecky dokázané, že elektrické zubné kefky sú v starostlivosti o váš chrup účinnejšie ako bežná kefka. Vysvetlíme vám, ako elektrická zubná kefka funguje a prečo by ste ju mali mať doma aj vy.

Najlepšie elektrické zubné kefky

Elektrické zubné kefky si omnoho lepšia poradia s nečistotami vo vašich ústach. Navyše je čistenie pohodlnejšie a určite vám ušetrí aj množstvo času. Okrem toho ide o najlepší spôsob, ako umývať citlivé zuby a zbaviť sklovinu baktérií, ktoré spôsobujú citlivosť zubov či bolesti ďasien. Vďaka špeciálnym funkciám vám umožnia masáž ďasien či dokonca vybielia vašu zubnú sklovinu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Druhy elektrických kefiek

Existuje niekoľko základných druhov elektrických zubných kefiek, ktoré využívajú rôzne technológie a princípy čistenia. Populárna v tomto segmente je profesionálna značka Curaprox ale i Philips Sonicare či elektrické kefky od Oral-B.

Sonická elektrická zubná kefka

Ide o najinovatívnejšiu technológiu v oblasti čistenia zubov elektrickou zubnou kefkou. Nevyužíva klasický princíp elektromotorčeka. Využíva zvukové frekvencie, ktoré spôsobujú vibrácie. Tie vykonajú 30 000 až 40 000 kmitov za minútu. Kefka čistí zuby už vo vzdialenosti 3 mm od zubnej skloviny. Zvukovými vlnami narúša zubný povlak a zbavuje ho nečistôt. Veľmi dobre sa postará aj čistenie ďasien a rovnako narúša aj štruktúry nečistôt v ťažko dostupných miestach. Čistenie je skutočne príjemné a účinné.

Rotačná elektrická zubná kefka

S najväčšou pravdepodobnosťou sa vám do rúk dostal práve tento druh kefky. Už z názvu možno poznať, že princípom čistenia zubov je rotovanie otočnej hlavice. Tá vykonáva 3000 až 10 000 pohybov za minútu.

Rotačná zubná kefka

Treba povedať, že pri miernom priamom kontakte sa vlákna kefky (nylónové) postarajú o dôkladné čistenie skloviny i medzizubných priestorov. Pri výrazne kratšom čase čistenia dosiahnete lepší výsledok. Je potreba však myslieť na to, že sa treba každému zubu venovať osobitne. Iba tak docielite zaručený výsledok.

Vibračná elektrická zubná kefka

Princípom čistenia zubov je vytváranie vibrácií. Pri čistení zubov kefka rozkmitá zmes vody a zubnej pasty a dostane sa aj na tie najmenej dostupné miesta. Kefkou stačí pri čistení zuba pohybovať horizontálne (vpred-vzad) a vibračná funkcia sa postará o zvyšok. Vibračno-sonická funkcia býva najčastejšou a najúčinnejšou alternatívou spomedzi zubných kefiek.

✅ Mohlo by vás tiež zaujímať:

3D elektrická zubná kefka

3D hlavica je kombináciou vibračnej a rotačnej hlavice. Ide o tzv. oscilačno-rotačné kefky, ktoré pri čistení zubov spôsobujú pulzovanie a zároveň otáčanie vlákien.

Najlepšia elektrická zubná kefka pre deti

Vytvárajú zhruba 40 000 kmitov za minútu a kefka tak účinne stiera samotný zubný povlak. Kefku stačí priložiť na zub a hýbete len po ploche skloviny, ktorú chcete čistiť. Nemusíte nijak pritláčať ani drhnúť.

Elektrické kefky podľa určenia

V rámci samostatného delenia ešte rozlišujeme elektrické zubné kefky aj podľa toho, kto ich bude využívať. Nie je totiž jedno, akú kefku využíva dospelý a dieťa. Z tohto dôvodu delím kefky podľa určenia:

  • Pre dospelých
  • Pre deti

Zubné kefky pre dospelých spoznáte určite jednoducho. Avšak pri detských elektrických zubných kefkách sú určité odlišnosti. Elektrické zubné kefky pre deti sú prispôsobené určitými parametrami. Predovšetkým veľkosť zubnej kefky je prispôsobená deťom. Väčšinou je hlavica omnoho menšia a takisto aj dizajnové prevedenie býva hravejšie.

Zdroj elektrickej zubnej kefky

U tých najlacnejších elektrických kefiek sú zdrojom vstavené hlavice, ktoré nemožno meniť a vydržia zhruba 3 mesiace. Dnes sú však najpopulárnejšie batériové kefky. Tie sú poháňané buď to jednorázovými AAA batériami alebo dobíjacími batériami.

Typy elektrických zubných kefiek

Najviac preferované sú však kefky poháňané akumulátorom. Disponujú elektrickou základňou, do ktorej zubnú kefku posadíte a tá sa behom niekoľkých hodín nabije. Podľa typu akumulátora a záťaže vydrží elektrická zubná kefka 2 až 10 dní. Mnohé z nich majú zabudovaný indikátor vybitia, ktorý vám signalizuje stav batérie.

Ďalšie parametre

  • Časovač – ide o praktický ukazovateľ, ktorý informuje a zároveň aj motivuje užívateľa o dobe, počas ktorej si má zuby umývať. Zvyčajne majú kefky prednastavené 2- či 3-minútové intervaly.
  • Displej – nie je nijak podstatným, zvyčajne ho majú len drahšie modely, ktoré disponujú špecifickými režimami pre umývanie zubov. LED displej je ten, kto vás o samotnom režime informuje. Pre pochopenie, displej sa rozumejú aj LED indikátory.
  • Užívateľské programy – inteligentné elektrické kefky majú možnosť nastavenia rôznych programov či režimov. Mód pre bežnú ústnu hygienu, režim Sensitive, bielenie zubov, masáž ďasien a podobne. Prednastavený režim ukazuje práve LED indikátor.
  • UV žiarič – nie je to tak bežné, no niektoré elektrické zubné kefky sú vybavené UV žiaričom, ktorý ničí škodlivé baktérie na samotnej kefke.
  • Senzor tlaku – ide o funkciu, ktorá rozpoznáva, kedy zubnou kefkou tlačíte príliš. Snímač vás na to v tom prípade upozorní spomalením rotácie či vibrácie.
  • Výmena hlavíc – v tomto prípade treba dávať pozor. Výmena náhradnej hlavice je možná len v prípade rovnakej značky, dokonca iba rovnakého modelu. Ako sme však písali vyššie, niektoré hlavice sú jednorázové. Veľmi dobrý výber náhradných hlavíc má elektrická zubná kefka Philips.

Najlepšie elektrické zubné kefky pre dospelých

Najlepšie elektrické zubné kefky pre deti

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity

Túžili ste aj vy ako dieťa po izbe v podkroví? Ak máte šancu svojmu dieťaťu zariadiť izbu v podkroví, neváhajte. Inšpirujte sa v našej galérii.Publikované dňa: 03.10.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...

Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140 Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140

Ak trávite veľa času za volantom, určite ste už boli svedkom nejednej nebezpečnej situácie. Kamerový záznam z palubnej kamery v aute vám možno raz príde vhod ako objektívne svedectvo....