1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Najlepšie interaktívne hračky pre deti už od 6 mesiacov

Viete, že rané detstvo je pre pamäť rozhodujúce? Táto fáza života je kľúčová pre rast mozgu, rozvoj schopností či zmyslov. To, akým spôsobom sú deti vedené k učeniu počas prvých šiestich rokov (mnohí odborníci dokonca uvádzajú 4 roky), výrazne vplýva na efektivitu vzdelávania a nadobúdanie zručností v neskoršom veku. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, prečo s touto tematikou úzko súvisia interaktívne hračky.

Interkatívna plyšová hračka

Rozvojové, múdre alebo edukačné hračky, ako sa tiež zvyknú nazývať, sú ideálnym prostriedkom na „aktivovanie mozgu“, kognitívny a motorický vývoj dieťaťa. Formujú, stimulujú a rozširujú funkcie pamäti a učenia. Ilustrované knižky s interaktívnymi tlačidlami, zvieratká, ktoré vedia spievať či recitovať, didaktickí pomocníci, vďaka ktorým bude spoznávanie písmen a číslic zábava – to všetko je materiál potrebný pre mladú myseľ.

Obľúbené interaktívne hračky

Interaktívne plyšové hračky

Interaktívne zvieratko, ktoré prečíta rozprávku na dobrú noc? Chobotnička, ktorá stlačením chápadla ponúkne rôzne melódie na niekoľkých hudobných nástrojoch? Psík, ktorý reaguje na povely a umožňuje tak deťom vycvičiť vlastného domáceho miláčika? Mačiatko, ktoré prejaví emócie na základe pohladenia či iných podnetov? Mnohé funkcie prekvapia i dospelých.

Hovoriace plyšové hračky sú skvelým kamarátom nielen pri hraní, ale i na cestách, prechádzkach či pri zaspávaní. Vzájomným pôsobením umožňujú komunikáciu, vďaka ktorej dochádza k spätnej väzbe a nabádaniu dieťaťa k novým činnostiam. Sprievodným javom sú i základy zodpovednosti, rozlišovania zlého od dobrého, objavovania dôsledkov svojho správania a i.

Zvukové hračky pre najmenších

Vhodné hračky pre novorodencov v podstate neexistujú. Hra totiž v tomto období nemá pravý význam. Dieťatko potrebuje počuť hlas mamy, otca, skúmať ich tvár, cítiť dotyky. Dojčatá už základy interaktivity začínajú vnímať, a to pomocou pískacích gumených knižiek, rôznych hrkálok, mäkkých kociek na skladanie a pod.

Interkatívna hračka robot

Interaktívne hračky od 6 mesiacov podporujú prirodzenú zvedavosť, nabádajú dieťa k aktivite, vedú k objavovaniu – môžeme tvrdiť, že v sebe nesú prvú túžbu po získavaní informácií. Zvyčajne ide o tie, ktoré po stlačení určitého bodu svietia, vydávajú zvuky a pod. Blízke prepojenie s nimi majú tvary, ktoré fascinujú najmä batoľatá. Rozumné hračky v podobe tzv. tvarových skladačiek sú pre ne vhodným riešením.

Mnohé z nich správny výsledok odmenia potleskom alebo pochvalou. Za zmienku stojí napr. didaktický stolík. Predškolský vek v tomto smere výrazne posúva hranice. Okrem „klasiky s vychytávkami“ doň pribúdajú tzv. hračky budúcnosti. Sem patria napr. roboty alebo kreatívna „Makey Makey“, ktorá mení predmety bežného života na interaktívne hračky.

Pozrite si viac produktov z kategórie interaktívne hračky

Žiadané interaktívne hračky pre deti:

Ponúkame vám stručný prehľad tých najobľúbenejších interaktívnych hračiek podľa recenzií a skúseností zákazníkov v eshopoch či internetových diskusiách. Naša TOP 5 zahŕňa produkty konkrétneho i všeobecného zamerania na rozvoj detského myslenia a zručností pre rôzne vekové kategórie.

Ideálny darček na Vianoce či k narodeninám

Správne hračky pre deti by mali spĺňať nielen kritérium kvality, ale tiež poskytnúť možnosť učenia a rozvíjania schopností. Toto umožňuje široké spektrum vzdelávacích prvkov prítomných pri interaktívnom hraní. Vtedy má zelenú jemná a hrubá motorika, psychický aj sociálny potenciál dieťaťa. Práve to sú najväčšie výhody, ktorými sa tieto hračky môžu pýšiť a zároveň aj dôvody ich kúpy.

Interaktívna hračka pre deti

Nezamilujú si ich len deti. Široký sortiment a kategorizácia podľa veku pozve do sveta hier aj zvyšok rodiny. Pri výbere je, samozrejme, smerodajná i bezpečnosť a cena. Vyberajte preto certifikované produkty, pri ktorých je eliminované riziko zranenia. Hovoriace auto, bábika, o ktorú sa musia ratolesti zodpovedne starať, či ďalšie hračky, ktoré sme vám priblížili, sú nepochybne darčekom, ktorého sa deti nebudú chcieť vzdať.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na prvý pohľad navzájom...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.

Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá

Zelená detská izba je vhodnou voľbou, či už vyberáte zariadenie pre dievča, alebo chlapca. Zelená je optimistická farba, ktorá upokojuje. Pozrite sa, ako dobre v detskej izbe vyzerá.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 28.01.2019
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkou Hracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkou

Deti sa potrebujú hrať. Aj tie najmenšie. Jednou z prvých hračiek, o ktoré sa rodičia zaujímajú je hracia deka. Neposkytuje deťom len zábavu, ale aj rôzne stimuly na jeho rozvoj. Na čo...

Ako vybrať bezpečný detský riad a jedálenský príbor? Ako vybrať bezpečný detský riad a jedálenský príbor?

Pre deti len to najlepšie a to aj v prípade, že vyberáte pre svoju ratolesť príbor či riad. Ak sa neviete zorientovať v ponuke trhu, nechajte si poradiť. Čo všetko si pri kúpe treba...

Hélium na párty v spreji? Super do balónov aj na vdychovanie a zmenu hlasu Hélium na párty v spreji? Super do balónov aj na vdychovanie a zmenu hlasu

Hélium na párty dokáže vďaka svojim vlastnostiam vyčariť úsmev na tvárach mnohých detí, ale aj dospelých. Okrem toho, že  hélium vo vzduchu udrží balóny , dokáže udržať i  vysokú úroveň...