Mini rúru na pečenie kúpite aj s dvojplatničkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava

Ste zvedaví, kto v dnešnej dobe potrebuje mini rúru na pečenie? Teplé a chutné jedlo si zaslúži predsa každý. Prečo sa nechať obmedzovať, keď pečené kuriatko, pizzu alebo koláč ľahko pripravíte aj v garzónke, na internáte, či na chate?

Ako vybrať najlepšiu mini rúru na pečenie?

Stavte na plnohodnotnú náhradu klasickej rúry na pečenie. Budete prekvapení, čo všetko mini rúra na pečenie dokáže. 

Obľúbené rúry na pečenie

Kto má o mini rúru záujem najčastejšie?

Prvým dôvodom, prečo vás mini rúra na pečene zaujme je malý byt a ešte menšia kuchyňa, v ktorej by klasická rúra zabrala veľa miesta. Na mini rúru sa vždy miesto nájde. 

Druhým dôvodom je nová chalupa. V lete budete grilovať prevažne vonku, ale pri predstave, ako horí drevo v krbe, pijete punč a z rúry vychádza nezameniteľná vôňa medovníčkov vám je jasné, že mini rúre si na chalupe miesto nájde. Predsa len v nej trávite veľa času. 

Máte vysokoškoláka, ktorý je na internáte a rád varí? Mini rúra na pečenie sa mu určite zíde. Minimálne, kým ho varenie v nápore vysokoškolských povinností neprestane baviť.

Pečenie nie je všetko

Okrem toho, že mini rúra na pečenie nezaberie veľa miesta, plnohodnotne nahradí veľkú klasickú rúru. Upečie pizzu z polotovaru, ale zvládne aj komplikovanejšie recepty. Pečenie, grilovanie a udržiavanie teplého jedla nie je všetko, čo mini rúra dokáže. Jej schopnosti závisia od toho, čo od nej očakávate, aký tip si vyberiete a koľko ste ochotní do nej investovať.

Koľko programov a aké možnosti pečenia ponúka?

Na začiatok si odpovedzte na otázku, čo všetko chcete v mini rúre pripraviť. Klasická mini rúra umožňuje vrchný a spodný ohrev, ktoré viete skombinovať a horúcovzdušný a mikrovlnový ohrev. S horúcovzdušnou rúrou pripravíte jedlo šetrne a zdravo. Ventilátor jej pomáha rovnomerne udržiavať teplotu vo vnútri a jedlo sa tak prepečie lepšie. S horúcovzdušnou rúrou pečiete pri nižšej teplote a kratšie. Ušetríte energiu a jedlo, ktoré pripravujete si uchová potrebné výživné látky. Spôsob pečenia si dopredu nastavte. 

Elektrická mini rúra na pečenie

Každá mini rúra je vybavená časovým spínačom s automatickým vypnutím a zvukovým oznámením, aby ste vedeli, ako dlho sa bude jedlo pripravovať a presne vedeli, kedy je hotové. Nemusíte ho sledovať. Pokojne sa venujte iným činnostiam.

Bez tepla sa ani s tou najlepšou rúrou nepohnete. Kurča ho na upečenie potrebuje viac, baklažán menej. S nastaviteľným termostatom potrebnú teplotu jednoducho nastavíte. Vyberte si v rozmedzí 50 až 280 °C a doprajte pripravovaným jedlám toľko tepla, koľko potrebujú.

Vnútorné osvetlenie vám pomôže jedlo skontrolovať aj počas pečenia. Je kurča dosť zlatisté, či ešte potrebuje čas? S vnútorným osvetlením to rýchlo zistíte.

Výhody mini rúry

  • má menší objem, oveľa skôr sa zohreje a spotrebuje menej energie
  • je vybavená grilom s otočnou ihlou a časovačom (skontrolujte si, či ste k rúre dostali aj špeciálne nádoby, ktoré pri grilovaní a zbieraní nadbytočného oleja určite využijete)
  • umožňuje varenie v pare (zvládne aj prípravu zdravej stravy, jedlo si zachová výživné látky a pri varení spotrebujete menej tuku)
  • kvalitná rúra má zabudovaný šiesty zmysel, vďaka ktorému si sama nastaví optimálny výkon a čas, ako dlho sa bude jedlo pripravovať. Rúra si sama nastaví aj množstvo pary
  • najmodernejšie kúsky vám dokonca pomôžu vymiešať cesto, urýchlia kysnutie a zjednodušia pečenie chleba alebo koláčov (tento variant musí obsahovať formu s lopatkou na miešanie, odmerkou a odmerkovou lyžicou)
  • stolná rúra na pečenie často obsahuje 2 alebo 3 platničky na varenie so samostatnou reguláciou. Rúru a platničky môžete používať súčasne. V ponuke sú liatinové alebo sklokeramické. Výber je na vás. Na sklokeramické potrebujete špeciálny riad. Dobre to zvážte.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie mini rúry

Ako mini rúru na pečenie spoznáte?

Veľkosťou a tvarom pripomína mikrovlné rúry. Pokojne ju môžete postaviť na kuchynskú linku ale aj preniesť tam, kde práve potrebujete. Ak toho veľa nenapečiete, odložte ju do pivnice a vytiahnite len vtedy, keď sa chystáte niečo upiecť.

Zamerajte sa na objem. Ten sa pohybuje v rozmedzí od 12 do 39 litrov. Pre koľkých ľudí varíte, či pečiete najčastejšie? Koľko miesta ste mini rúre určili? Keď ste sa rozhodli pre rúru s integrovanými platničkami na varenie, výber správneho miesta je o to dôležitejší. Vstavaná mini rúra lepšie zapadne do celkového koloritu kuchyne, ale už s ňou nepohnete. Ste si istí, že to chcete?

Niekoľko vrstiev skla (najčastejšie 2 alebo 3) rúru tepelne izolujú natoľko, že nepáli. Rúru počas pečenia otvoríte častejšie. Nebojte sa jej dotknúť. Rukoväť ostane studená aj pri dlhodobej prevádzke.

Nekupujete len mini rúru

Mini rúru kupujete s príslušenstvom. Nezabudnite na to a predtým, ako si novú rúru z obchodu odnesiete, poriadne ho skontrolujte. Plechy, rošt, pizza rošt alebo keramická platňa, hlboký plech...

Príslušenstvo k mini rúre - rošt

Pozrite si, čo všetko rúra obsahuje a či to všetko skutočne využijete. Každý výrobca a tip rúry má inú výbavu.

Dobre sa o mini rúru starajte

Nezabudnite, že to o čo sa dobre staráte, vydrží dlhšie. Pre mini rúru to platí tiež. Vkladanie misiek na odkvapkávanie pri grilovaní ju ochráni pred pripečenými šťavami a vás pred výparmi, ktoré dajú zabrať čuchovým bunkám.

Na čistenie nepoužívajte príliš agresívne čistiace prostriedky. Mohlo by jej to viac uškodiť, ako pomôcť. Rúru nechajte poriadne vychladnúť a potom ju vyčistite špeciálnymi prípravkami na čistenie elektrickej rúry. Rôzne stierky, či čistiace utierky často nájdete v doplnkoch rúry pri jej kúpe.

Mini rúry - aké sú recenzie a skúsenosti?

Predtým, ako za mini rúru niekomu zaplatíte, prečítajte si recenzie zákazníkov. Najlepšie jej prednosti a nedostatky opíšu ľudia, ktorí v nej už čo to napiekli. Nechajte si poradiť. Najväčší záujem je o rúry značky Vigan, Tristar, Tefal a Orava. Ich cena je rôzna. Závisí od funkcií a vybavenia každej rúry. Nekupujete rúru na jedno použitie. Vyberte takú, ktorú naozaj využijete.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame

Čierno-biela farebná kombinácia je podľa vás nudná? Nesúhlasíme. Presvedčte sa o tom, že čierno-biela kuchyňa môže byť nadčasová a netradičná.

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.Publikované dňa: 23.11.2018
Hodnotenie článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Technológie chladničiek zažívajú výslnieTechnológie chladničiek zažívajú výslnie

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybraťAko vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.