Najlepšie elektrické nožnice na živý plot

Ak chcete mať krásnu záhradku, predzáhradku či okolie domu, je potrebné sa starať o každé jedno políčko na vašom pozemku. Nejde však len o kvetinky, stromčeky a krásne pokosený trávnik. Rovnako tak je potrebné postarať sa aj o živý plot.

Elektrické nožnice na živý plot

Ten musí byť zdravý, hustý a to si vyžaduje starostlivosť. Udržovať jeho tvar a dobrú kondíciu môžete aj vďaka elektrickým nožniciam na živý plot.

Top 4 elektrických nožníc na živý plot

Segment záhradkárskych potrieb je skutočne rozmanitým a inak to nie je ani v tomto prípade. Elektrické nožnice sú veľmi žiadaným tovarom. Využívať ich môžete pri tvarovaní alebo skracovaní živého plotu na chate či u vás doma. Na základe recenzií a skúseností záhradkárov a sme vybrali tie najlepšie produkty. Veríme, že konkrétne produkty tohto druhu vám pomôžu vybrať si tie najlepšie.

Makita UH5570

Dĺžka lišty: 55 cm / Príkon: 550 W / Hmotnosť: 3,7 kg / Približná cena: 104 €

Makita predstavuje elektrické nožnice na živý plot určené pre bežné používanie v záhrade a okolo domu. Elektrický pohon vyvinie príkon o sile 550 wattov. Elektrické nožnice disponujú lištou o dĺžke 55 cm. Priemer strihu je 21 mm. Nože sú obojstranné a majú špeciálnu úpravu čepelí pre zvýšenie odolnosti.

Zariadenie je vybavené aj ergonomickou rukoväťou a pogumovaním. Nožnice pracujú iba v prípade dvoch stlačených spínačov, čo zaručuje bezpečnosť pri práci. Hmotnosť elektrických nožníc je 3,7 kg.

dĺžka lišty
pomer kvalita/cena
vysoký výkon

väčšie rozmery
vyššia hmotnosť


Bosch AHS 45-16

Dĺžka lišty: 45 cm / Príkon: 520 W / Hmotnosť: 2,6 kg / Približná cena: 60 €

Nožnice na živý plot od výrobcu Bosch sú skvelým pomocníkom pri starostlivosti o vaše rastliny. Práca s nimi je skutočne jednoduchá a rýchla. Nízka hmotnosť iba 2,6 kg zaručí, že vás ruky ani chrbát bolieť nebudú. Navyše majú perfektne vymyslený úchop, ktorý je ergonomicky tvarovaný

Dĺžka lišty je 45 cm, čo je priamo úmerné k príkonu 420 wattov. Motor má označenie High-Power a podľa všetkého mu šťava nechýba. Priemer strihu dosahuje 16 mm. V danej cenovej kategórii ide o naozaj veľmi kvalitné elektrické nožnice na živý plot.

ergonomické tvarovanie
kvalitné materiály

hlučnejší motor
pokles otáčok pri otáčaní a manipulácii


Hecht 655

Dĺžka lišty: 62 cm / Príkon: 600 W / Hmotnosť: 2,7 kg / Približná cena: 40 €

Hecht patrí medzi popredných výrobcov v segmente záhradného náradia. Dokazuje to aj v tomto prípade a zaujme hlavne lákavou cenou. Popritom však elektrické nožnice dostali nadštandardný príkon 600 wattov. Tento elektromotor poháňa lištu o dĺžke 62 centimetrov a s priemerom nožov až 18 milimetrov.

Vďaka dlhej lište je záber skutočne veľký a strihanie tak ide naozaj rýchlo. Hmotnosť nožníc aj napriek výkonnému motoru a dlhej lište je len 2,7 kg. Vďaka vyššiemu výkonu si poradí aj s pevnejšími drevinami, čo je výhoda. Pozor však na prehrievanie.

dĺžka lišty
nízka hmotnosť
vysoký výkon
pomer kvalita/cena
kovová prevodovka

prehrievanie motora


Fieldmann FZN 2000-E

Dĺžka lišty: 40 cm / Príkon: 500 W / Hmotnosť: 2,4 kg / Približná cena: 30 €

Extrémne ľahké elektrické nožnice na živý plot od výrobcu hobby náradia Fieldmann. Dĺžka lišty je v rámci priemeru menšia, meria iba 40 cm a rozostup nožov je 16 milimetrov. Nožnice disponujú výkonným elektromotorom s príkonom 500 wattov.

Vďaka nízkej hmotnosti je manipulácia pri práci s nožnicami naozaj nenáročná. Hmotnosť je iba 2,4 kilogramu. Poteší ja príjemný dizajn a dobre uchopiteľná rukoväť. Hoci je motor hlučnejší, poradí si aj pri vyššej záťaži.

nízka cena
nízka hmotnosť
plynulý výkon

hlučný motor
krátka lišta


Ako vybrať elektrické nožnice na živý plot?

Samozrejme, elektrické nožnice majú na trhu veľkú konkurenciu a vyberať môžete aj s benzínových alebo akumulátorových nožníc na živý plot. Elektrické však rozhodne patria medzi najpoužívanejšie. Treba myslieť na to, že pri elektrickom zariadení je tu obmedzenie v podobe elektrického kábla. Inak je však údržba nulová, cena je nízka a výkon je v skutku postačujúci. Ak sa rozhodnete pre elektrické nožnice na živý plot, zvážte tieto parametre.

  • Dĺžka lišty – dĺžka lišty predurčuje nožnice k tomu, ako rýchlo prácu vykonáte. Plus k tomu patrí samozrejme aj vaša šikovnosť. Dĺžka lišty určuje záber, ktorý pri používaní máte k dispozícii. V rámci mierky sa pohybuje od 38 po 65 cm. Odporúčame myslieť na to, aké máte vlastne potreby. V priemere je však 50 cm postačujúcich.
  • Kvalita nožov – nože musia byť vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Vtedy máte zaručené, že nože nestrácajú farbu a takisto je možné ich ostriť. Rez musí byť čistý a plynulý.
  • Príkon – elektromotor je podstatnou zložkou zariadenia. Príkon elektrických nožníc je na úrovni 450 až 600 wattov. Treba povedať, že pri vyššom príkone často dochádza k prehrievaniu motora, no zároveň si poradíte aj s pevnejšími drevinami.
  • Hmotnosť a ergonómia – pri manipulácii s nožnicami je hmotnosť dôležitá. Nožnice často otáčate, presúvate sa či meníte uhly rezu. Pri vysokej hmotnosti to vašu energiu príliš neušetrí, no ak je konštrukcia ergonomicky dobre tvarovaná a zároveň zariadenie váži menej ako 3 kg, práca je omnoho jednoduchšia.
  • Príslušenstvo – každé zariadenie je automaticky vybavené bezpečnostnou brzdou. Ak otáčky prekročia určitú hranicu, spínač nožnice vypne. Potešia aj kryty na lištu alebo nastaviteľná rukoväť.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka Červená obývačka

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Zelená kuchyňa Zelená kuchyňa

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 03.08.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude

Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať

Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie

Gramofón rozhodne nie je iba zberateľským kúskom, ale takisto je prvkom moderných technológií. Pripomeňte si zvuk klasickej platne a vráťte sa v čase. My vám pomôžeme vybrať ten najlepší!


Pridať komentár