Najlepšie powerbanky majú kapacitu 20000 mAh. Sú lacné a majú dobré recenzie

Aj vy máte občas pocit, že vám dochádzajú baterky? No v tom prípade vám možno pomôže šálka dobrej kávy, energetický drink alebo kvalitný spánok. Pre každého niečo iné. Avšak, ak dochádza baterka vášmu mobilu, tabletu, notebooku, bezdrôtovým slúchadlám či rade ďalšej dobíjateľnej elektroniky, máme pre vás riešenie.

Najlepší powerbank na nabíjanie elektroniky

Obstarajte si powerbank. Powerbanky sú v dnešnej dobe ozajstným hitom. Na dlhých cestách sú pre mnohých nevyhnutným spoločníkom.

Obľúbené produkty

Čo je powerbank?

Pre tých, ktorý ešte o tomto vynáleze 21. storočia nepočuli to radi ozrejmíme. Powerbanky sú externé, prenosné zariadenia fungujúce ako zdroj energie, vďaka ktorému môžete dobíjať iné zariadenia či príslušenstvo. V jednoduchosti povedané, powerbnky sú záložným zdrojom energie, ktorý nabije váš mobil, smartfón, tablet, GPS či notebook.

V preklade je teda powerbank externá batéria. Ide o akumulátor, ktorý disponuje určitou kapacitou. Pripojením za pomoci USB či micro USB výstupu teda pripojíte akékoľvek zariadenie a následne ho za pomoci powerbanku dobíjate.

Ako vybrať powerbank?

Ponuka na trhu v tomto segmente je naozaj bohatá. Powerbanky sa líšia predovšetkým dizajnom, účelom a hlavne kapacitou akumulátora. Čím väčšia kapacita akumulátora, tým viackrát môžete zariadenie nabíjať. Absolútnym hitom sú powerbanky s kapacitou 20 000 mAh. Aké sú vaše možnosti? Ktoré powerbanky sú najlepšie? Čo všetko si pri výbere všímať?

Množstvo potrebnej energie

Ako prvé musíte poznať vašu spotrebu. To znamená, aké zariadenie budete nabíjať, koľko zariadení budete nabíjať a takisto akú kapacitu batérie majú jednotlivé zariadenia. Týmto spôsobom budete vedieť určiť powerbank s potrebnou kapacitou.

Ak teda máte telefón, ktorý má kapacitu batérie 3 600 mAh a vy si zaobstaráte powerbank s kapacitou 10 000 mAh, váš mobil nabije minimálne 2 x z 0 na 100 %. Logicky sa teda oplatí investovať do powerbankov s väčšou kapacitou batérie. Nabíjať tak môžete aj zaraidenia s väčšou kapacitou zdroja. Ako sme spomínali najpopulárnejšie sú powerbanky s kapacitou až 20 000 mAh, ktoré sú pomerom cena/výkon najlepšou voľbou.

Powerbank s veľkou kapacitou

 TIP: Skutočná kapacita powerbanku je predsa len iná ako uvádza výrobca. Existuje však jednoduchý výpočet, ktorým zistíte skutočnú kapacitu powerbanku.

10 000 mAh (powerbank) x 3,7 V / 5 V = 7 400 mAh. Kapacitu batérie krát napätie vydelíme 5 V. Takto dostaneme výslednú kapacitu každého powerbanku, stačí dosadiť správnu hodnotu mAh.

Typ batérie

Veľmi podstatným rozdielom v segmente powerbankov je takisto aj používaný typ batérie. Tie sa delia na dva druhy. Tým najznámejším sú Li-ion, čiže Lithuim Ion batérie, ktoré sú najčastejšie používané. V zásade ide o kvalitné batérie, ktoré však častým používaním strácajú na svojej výdrži.

Naproti tomu Li-pol batérie známe aj ako Lithium Polymer sú batérie menšej veľkosti a s modernejšou technológiou. Problémom však býva, že sú drahšie, no pre zmenu ich samovybíjanie je minimálne. Ak teda máte možnosť siahnuť po Li-pol batérii, určite tak urobte.

USB výstupy

Každý powerbank je vybavený USB výstupom. Rozdiel je v tom, že niektoré sú vybavené jedným a ďalší dvoma či troma.

Nabíjanie elektronických zariadení cez powerbank

Čo je výhodou viacerých vstupov? Predovšetkým hlavne to, že nabíjať môžete hneď dve či tri zariadenia súčasne. Je však len a len na vás či viac USB výstupov využijete.

Odolnosť a povrchová úprava

Samozrejme v kategórii powerbankov nájdeme rôzne farby, tvary, motívy či špecifické ornamenty. Ak si niekto potrpí na dobrý dizajn, určite má z čoho vyberať. Každopádne, ak chcete powerbank využívať na cestovanie, dôležitá pre vás bude jeho hmotnosť. Zbytočne veľká záťaž či veľké rozmery nie sú práve výhodou. Samozrejme, priama úmera platí aj tu. Čím je kapacita batérie vyššia, tým je väčší a ťažší aj powerbank.

Následne je tu odolnosť powerbanku. Tá sa vám určite zíde v prípade, že sa chystáte napríklad do prírody. Vodeodolnosť a povrchová úprava je určite vítaná. Zvyčajne je povrch upravený pogumovaním alebo chránený tvrdením plastom.

Rýchlosť nabíjania a výstupné napätie

Tá je daná tzv. výstupným prúdom uvádzaným v ampéroch. Ideálne teda je, ak je výstupný prúd čo najväčší. Logicky, powerbank s menšou kapacitou batérie určite nebude mať výstupný prúd ako výkonnejší powerbanky.

Napríklad ak máme powerbank s výstupným prúdom 1 000 mA = 1 A tak 2 000 mAh batériu dokáže nabiť behom 2 hodín. Tu však treba myslieť nato, že aj zariadenia majú určité obmedzenie, čo sa vstupného prúdu týka. Množstvo smartfónov či tabletov neprijme viac ako 2 100 mA za hodinu.

Powerbank na nabíjanie smartphonu

Tento údaj nám v podstate určuje, aké zariadenia môžete powerbankom nabíjať. Výstupné napätie sa uvádza vo Voltoch = V. U väčšiny zariadení sa preferuje nabíjanie prostredníctvom USB, respektíve micro USB výstupu, ktorý však spravidla slúži na napájanie. To znamená 5V/5,5V výstupné napätie. Využívajú ho mobilné telefóny, smartfóny, tablety či navigácie.

Nabíjanie powerbanku

Ani powerbank nie je nevyčerpateľný. Potom, čo energiu dá, musí ju opätovne aj prijať. Logicky je teda potrebné aby ste powerbank nabili. Na to sa najčastejšie využíva micro USB výstup ako pri väčšine telefónov. Stretnúť sa môžete aj s mini USB.

Pri niektorých powerbankoch je takýto napájací kábel súčasťou balenia. U iných je potrebné si takýto kábel zakúpiť. Pri moderných powerbankoch je takisto možné, že USB výstup je napríklad zabudovaný priamo v powerbanku. Stačí ho len vysunúť a môžete ho dobíjať.

Nabíjať powerbank môžete aj prostredníctvom solárnej energie. Powerbanky majú zvyčajne plochu určenú pre solárny panel, ktorý je možné odkryť a powerbank sa tak nabíja prostredníctvom svetla. Ideálne sú napríklad pri výletoch do prírody, kde nemáte k dispozícii elektrickú sieť. Ide o externé solárne powerbanky.

Príslušenstvo a funkcie

Začneme funkciou. Tých mnoho nie je. Vlastne sú len dve. Indikátor stavu batérie a indikátor nabíjania. LED diódy vám určujú na koľko je batéria powerbanku nabitá, takisto je dobre ak je powerbank vybavení diódou, ktorá signalizuje, že powerbank nabíja.

Powerbank s indikátormi batérie v puzdre

Príslušenstvom môže byť vstavané LED svetlo. Takisto poteší ochranné puzdro alebo vrecko. Poteší už aj spomínaný USB kábel, ktorý má slúžiť pre napájanie powerbanku.

Lacné neznamená kvalitné

Lacný powerbank rozhodne neznamená, že ste natrafili na dokonalú kvalitu. Často ide o značky, ktoré sú neznáme a ide o akési napodobeniny powerbankov, ktoré sa tak len tvária. Oplatí sa sledovať recenzie, takisto vyberať powerbanky od výrobcov, ktorí majú aspoň nejaké referencie. Množstvo lacných powerbankov je totiž kazových alebo dokonca časom nefunkčných. Overenými výrobcami sú ADATA, Xiaomi alebo GoGen.

Najlepšie powerbanky

ADATA AP20000D-DGT-5V-CBK

Powerbank ADATA AP20000D-DGT-5V-CBKPowerbank disponuje kapacitou Li-ion akumulátora až 20 000 mAh. Hoci váži 450 g na cesty vlakom, autobusom či autom je priam ideálny. Disponuje jedným micro USB výstupom a 2x USB výstupmi. Vstupný prúd má hodnotu 2 A. Výstupný prúd je 2,1 A. Výstupné napätie je štandardne 5 V takže vám umožňuje nabíjať takmer všetko vrátane telefónov, tabletu, slúchadiel či iného príslušenstva. 

Tento model disponuje ochranou proti prebitiu, prehriatiu, prúdovému preťaženiu, nedostatočnému odberu, prílišnému vybitiu a skratu. Vybavený je aj LED diódou takže poslúži aj ako svetlo. Takisto má malý LCD displej, kde zobrazuje stav powerbanku. Takisto má elegantný dizajn a zároveň povrchovú úpravu odolnú voči prehrievaniu a nárazom. Cena powerbanku je približne 24 €.

 • Veľká kapacita
 • LCD displej
 • LED svetlo
 • Odolná konštrukcia
 • 2x USB + 1x micro USB výstup
 • Ochrany proti poškodeniu
 • Vyššia hmotnosť

GoGEN Street Line

Powerbank GoGEN Street line 20000 mAhPowerbank značky GoGEN je vybavený Li-ion batériou s kapacitou až 20 000 mAh. Výstupné napätie 5V a veľká kapacita batérie umožňuje nabiť bežný mobil minimálne 5x. Nechýba 2x USB vstup a 1x micro USB napájanie. Kábel je súčasťou balenia. LED indikátor informuje o stave nabitia batérie.

Výstupný prúd je 2,1 A, čo je štandardom. Nevýhodou je fakt, že tento model nepodporuje rýchlonabíjanie. Rozhodne nás však zaujal aj špecifickým dizajnom, ktorý ho absolútne odlišuje od konkurencie. Cena sa začína na úrovni 30 €. Súčasťou balenia je samozrejme aj USB kábel.

 • Unikátny dizajn
 • 2x USB + 1x micro USB výstup
 • Veľká kapacita
 • Nepodporuje rýchlonabíjanie
 • Mierne sa zahrieva

ADATA AD16750-5V-CSV

Powerbank ADATA AD16750-5V-CSVĎalším produktom značky ADATA je model s kapacitou batérie 16 750 mAh. Daný model sa vyznačuje vysokou odolnosťou, čo si všimnete aj na ochrannom puzdre, ktoré je extrémne odolné. Okrem toho váži iba 370 g, čo zabezpečuje jednoduchú manipuláciu na cestách.

Takisto je vybavený LED svietidlom a výstupom až na 2,4 A, čo umožňuje rýchle nabíjanie. Disponuje dvoma USB konektormi a jedným micro USB vstupom pre napájanie. Klasické výstupné napätie je 5 V. Cena tohto odolného powerbank us ochrannými prvkami je okolo 32 €.

 • Podporuje rýchlonabíjanie
 • Nízka hmotnosť
 • LED svietidlo
 • 2x USB + 1 x micro USB výstup
 • Veľmi odolný model
 • Nižšia kapacita
 • Vyššia cena (vzhľadom na kapacitu)

GoGEN GOGPB160002BGR

Powerbank GoGEN PB 160002 BGRDisponuje kapacitou Li-ion akumulátora 16 000 mAh. Nechýba štandardný výstup 5 V. Výstupný prúd má hodnotu 2,5 A, čo umožňuje rýchlejšie nabíjanie. Disponuje napájacím micro USB konektorom a dvoma USB výstupmi.

Nechýba ani LED svietidlo a LED indikátor stavu batérie v externej batérii. Takisto poteší elegantný dizajn. Cena GoGEN powerbanku je okolo 29 €.

 • LED svetielko
 • Príjemný dizajn
 • 2x USB + 1x micro USB výstup
 • Rýchle nabíjanie
 • Kapacita iba 16 000 mAh
 • Vyššia hmotnosť

Xiaomi YDDYP01

Powerbank Xiaomi YDDYP01Inomovaná 2. generácia obľúbeného modelu s kapacitou 20 000 mAh. Váži iba 338 g a upúta vás príjemným čistým dizajnom. Konštrukcia je veľmi odolná. Výstupné napätie 5 V vám umožňuje napájať každé bežné zariadenie za pomoci 2 USB výstupov a napájacieho konektora micro USB.

Ako externá nabíjačka poslúži kdekoľvek na cestách. Tento model podporuje technológiu Quick Charge 3.0. Menšou nevýhodou je len absencia LED svietidla. Nechýbajú však LED diódy signalizujúce stav batérie. Cena sa pohybuje okolo 35 €.

 • Veľká kapacita
 • Technológia Quick Charge 3.0
 • Nízka hmotnosť
 • 2x USB + 1x micro USB výstup
 • Bez LED svetielka

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

14/01/2019 09:54
Herczegh mudr

potrebujem powerbanku na dobijanie autoakumulatora.Ďakujem

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Máte radi žltú farbu? Potom by nemala vo vašej spálni chýbať. POvzbudú váš spánok a krásne presvetlí miestnosť. V žltej spálni sa budete cítiť komfortne.

Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte? Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte?

Máte doma závesy? Hodia sa nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby a kuchyne. Sú dekoračným doplnkom, ktorý dodá miestnosti svojský ráz.

Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...Publikované dňa: 24.06.2018
Hodnotenie článku:
(94.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie pásové brúsky na drevo sú Makita, Hecht a Bosch Najlepšie pásové brúsky na drevo sú Makita, Hecht a Bosch

Základom je vybrať si správnu pásovú brúsku, ktorá naplní to, čo potrebujete. Na základe recenzií, hodnotení a testov sme pre vás pripravili výber tých najlepších produktov, ktoré sú...

Delimano Stone Legend CopperLUX - medené hrnce, ktoré šetria peniaze Delimano Stone Legend CopperLUX - medené hrnce, ktoré šetria peniaze

Ak hľadáte pekný dizajn, kvalitný materiál a sadu, vďaka ktorej bude výbava vašej kuchyne kompletná, vyberte si Delimano Stone Legend CopperLUX. Prezradíme vám jej najväčšie výhody i...

Aká je najlepšia grilovacia panvica na steaky? Aká je najlepšia grilovacia panvica na steaky?

Milujete steaky? Okrem chutného mäsa nezabudnite na vhodný spôsob prípravy, ktorého alfou a omegou je kvalitná panvica alebo gril.