Najlepšie sú powerbanky s kapacitou 20000 mAh. Externé nabíjačky a ich porovnanie

Ak dochádza baterka vášmu mobilu, tabletu, notebooku, bezdrôtovým slúchadlám či rade ďalšej dobíjateľnej elektroniky, riešenie v podobe powerbanky je najlepšie. Zvlášť, ak pri sebe nemáte nabíjačku alebo dostupnú elektrickú sieť, z ktorej by ste vedeli zariadenia dobiť. Akú power banku si vybrať?

Najlepší powerbank na nabíjanie elektroniky

Obstarajte si powerbank, ktorý predovšetkým bude vyhovovať vašim kritériám. Powerbanky sú v dnešnej dobe štandardným spoločníkom na cestách. Hoci je základným ukazovateľom kapacita powerbanky, pri výbere zvážte aj ďalšie podstatné parametre.

Obľúbené powerbanky


Čo je to powerbank?

Pre tých, ktorý ešte o tejto "novinke" nepočuli, máme vysvetlenie. Powerbanky sú externé, prenosné zariadenia fungujúce ako záložný zdroj energie, vďaka ktorému môžete dobíjať rôznu elektroniku v prípade, že im dochádza energia. V jednoduchosti povedané, powerbnky sú záložným zdrojom energie, ktorý nabije váš mobil, smartfón, tablet, GPS či notebook.

V preklade je teda powerbank externá nabíjačka. Ide o akumulátor, ktorý disponuje určitou kapacitou.Za pomoci USB či micro USB výstupu ho teda pripojíte ku konkrétnemu zariadeniu a následne ho za pomoci powerbanku dobíjate. Možností, ktoré trh ponúka je viac a rozdielová nie je len kapacita powerbanky.

Ako vybrať powerbank?

Ponuka na trhu v tomto segmente je naozaj bohatá. Powerbanky sa líšia predovšetkým dizajnom, účelom a hlavne kapacitou akumulátora. Čím väčšia kapacita akumulátora, tým viackrát môžete vaše zariadenia nabíjať. Absolútnym hitom sú powerbanky s kapacitou 20 000 mAh. Rolu pri výbere môže hrať i typ powerbanku a ďalšie parametre. Aké sú vaše možnosti? Ktoré powerbanky sú najlepšie? Čo všetko si pri výbere všímať?

Powerbank nabíjanie telefónu

Kapacita powerbanky

Ako prvé musíte poznať vaše potreby, respektíve očakávania, ktoré od externej nabíjačky máte. To znamená, aké zariadenia budete nabíjať, koľko zariadení budete nabíjať a takisto, akú kapacitu batérie majú jednotlivé zariadenia. Týmto spôsobom budete vedieť určiť powerbank s potrebnou kapacitou.

Ak teda máte telefón, ktorý má kapacitu batérie 3 600 mAh a vy si zaobstaráte powerbank s kapacitou 10 000 mAh, váš mobil nabije minimálne 2 x z 0 na 100 %. Logicky sa teda oplatí investovať do powerbankov s väčšou kapacitou batérie. Nabíjať tak môžete aj zaraidenia s väčšou kapacitou zdroja alebo zariadenie s menšou kapacitou nabijete viackrát.

Veľmi malé powerbanky s kapacitou od 2000 do 3 500 mAh bývajú kompaktné, no slúžia ako núdzový zdroj energie pre jednorázové nabitie. Zároveň sú takéto powerbanky lacné. Štandardom sú dnes výkonnejšie powerbanky s kapacitou okolo 10 000 mAh. Takéto modely už postačia na viacnásobné dobitie telefónu.

Ako sme spomínali najpopulárnejšie sú powerbanky s kapacitou až 20 000 mAh, ktoré sú v pomere cena/výkon najlepšou voľbou. Umožňujú totiž mobily či tablety dobíjať viacnásobne. Power bank s 30 000 mAh a vyššou kapacitou už splní nároky aj tých najnáročnejších. Takéto veľkokapacitné powerbanky sú ideálne pre dobíjanie noteboku a zariadení s vyššou kapacitou batérie.

TIP: Skutočná kapacita powerbanku je predsa len iná ako uvádza výrobca. Existuje však jednoduchý výpočet, ktorým zistíte skutočnú kapacitu powerbanku.

10 000 mAh (powerbank) x 3,7 V / 5 V = 7 400 mAh. Kapacitu batérie krát napätie vydelíme 5 V. Takto dostaneme výslednú kapacitu každého powerbanku, stačí dosadiť správnu hodnotu mAh.

Powerbank s veľkou kapacitou

Typ batérie

Veľmi podstatným rozdielom v segmente powerbankov je takisto aj používaný typ batérie. Tie sa delia na dva druhy. Tým najznámejším sú Li-ion, čiže Lithuim Ion batérie, ktoré sú najčastejšie používané. V zásade ide o kvalitné batérie, ktoré však častým používaním strácajú na svojej výdrži.

Naproti tomu Li-pol batérie známe aj ako Lithium Polymer sú batérie menšej veľkosti a s modernejšou technológiou. Problémom však býva, že sú drahšie, no pre zmenu ich samovybíjanie je minimálne. Ak teda máte možnosť siahnuť po Li-pol batérii, určite tak urobte. Externé nabíjačky využívajú oba typy batérie.

Konektivitia externej nabíjačky

Každý powerbank je vybavený USB výstupom. Rozdiel je v tom, že niektoré sú vybavené jedným a ďalší dvoma či troma. Samozrejmosťou je dnes USB-C pripojenie.

Čo je výhodou viacerých vstupov? Predovšetkým hlavne to, že nabíjať môžete hneď dve či tri zariadenia súčasne. Je však len a len na vás či viac USB výstupov využijete. Z praktického hľadiska sa viac výstupov môže hodiť aj v prípade, že sa jeden z konektorov pokazí.

Nabíjanie elektronických zariadení cez powerbank

Odolné powerbanky

Samozrejme v kategórii powerbankov nájdeme rôzne farby, tvary, motívy či špecifické ornamenty. Ak si niekto potrpí na dobrý dizajn, určite má z čoho vyberať. Každopádne, ak chcete powerbank využívať na cestovanie, dôležitá pre vás bude jeho hmotnosť.

Zbytočne veľká záťaž či veľké rozmery nie sú práve výhodou. Samozrejme, priama úmera platí aj tu. Čím je kapacita batérie vyššia, tým je väčší a ťažší aj powerbank. Hmotnsoť možno nie je tým primárnym parametrom pre rozhodovanie, no pri náročnom cestovaní v batohu môže jeho hmotnosť hrať rolu.

Na druhej strane odolný power bank s certifikátom krytia IP68 (ochrana proti prachu a proti ponoreniu do vody) na turistike či na výlete v lese svojou odolnosťou poteší. Tíde sa v prípade, že sa chystáte napríklad aj na pobyt do prírody. Vodeodolnosť chráni pred vlhkosťou, pred mechanickým poškodením môže chrániť pogumovanie alebo špeciálny krycí obal. Odolné powerbanky sú chránené tvrdením plastom.

Rýchlosť powerbanky – výstupný prúd a napätie

Tá je daná tzv. výstupným prúdom uvádzaným v ampéroch. Ideálne teda je, ak je výstupný prúd čo najväčší. Logicky, powerbank s menšou kapacitou batérie určite nebude mať výstupný prúd ako najlepšie powerbanky s vyššou kapacitou.

Napríklad ak máme powerbank s výstupným prúdom 1 000 mA = 1 A tak 2 000 mAh batériu dokáže nabiť behom 2 hodín. Tu však treba myslieť na to, že aj nabíjané zariadenia majú určité obmedzenie, čo sa vstupného prúdu týka a teda i samotnej rýchlosti dobíjania. Množstvo smartfónov či tabletov neprijme viac ako 2 100 mA za hodinu. Odporúčame vám vyberať z modelov, ktorých výstupný prúd je minimálne 1 – 1,5 A. Pri aktívnom používaní vyberajte powerbanky s 2,1 alebo až 3 A. Preverte si tiež, aké napätie je schopné vaše zariadenie prijímať. Nabíjanie tak bude maximálne efektívne.

Výstupné napätie sa uvádza vo Voltoch = V. U väčšiny zariadení sa preferuje nabíjanie prostredníctvom USB, respektíve micro USB či USB-C výstupu. Napríklad výstupné napätie 5V/5,5V umožňuje nabíjať väčšinu mobilov, tabletov či smart hodiniek. Rýchlosť nabíjania ovplyvňuje aj typ USB portu. Väčšie napätie, 16 V alebo 21 V je vhodné pre nabíjanie notebookov či netbookov. Poteší tiež možnosť rýchlonabíjania.

Powerbank na nabíjanie smartphonu

Nabíjanie powerbanku

Ani powerbank nie je nevyčerpateľný. Potom, čo energiu dá, musí ju opätovne aj prijať. Logicky je teda potrebné aby ste powerbank nabili. Na to sa najčastejšie využíva micro USB výstup ako pri väčšine telefónov. Bežný je aj USB-C vstup. Doba nabíjania závisí aj od samotnej kapacity externej nabíjačky. Najsilnejšie powerbanky s kapacitou cez 20 000 mAh dobijete na maximum v priemere za 3 až 6 hodín

Pri niektorých powerbankoch je napájací kábel súčasťou balenia. U iných je potrebné si takýto kábel zakúpiť. Pri moderných powerbankoch je takisto možné bezdrôtové QI nabíjanie. Ak touto funkciou powerbank disponuje, nabíjať bezdôrovo dokáže aj ostatné zariadenia, ktoré sú touto technológiou takisto vybavené.

Solárne powerbanky

Nabíjať powerbank môžete aj prostredníctvom solárnej energie zo slnka. Powerbanky na solárnu energiu majú zvyčajne celú plochu z monokryštalických článkov, ktoré je možné odkryť a powerbank sa tak nabíja prostredníctvom svetla. Energiu uchovávajú do zabudovanej batérie alebo priamo dobíjajú pripojené zariadenie. Ideálne sú napríklad pri výletoch do prírody a počas turistiky, kde nemáte k dispozícii elektrickú sieť. Ide o externé solárne powerbanky.

Príslušenstvo a funkcie

Indikátor stavu batérie a indikátor nabíjania. Počet LED diód vám určuje, na koľko je batéria powerbanku nabitá, takisto je dobre, ak je powerbank vybavený diódou, ktorá signalizuje, že powerbank aktívne nabíja. Používatelia môžu oceniť aj praktický LED displej, ako náhradu diódy. Ten v percentách zobrazuje stav batérie.

Príslušenstvom môže byť vstavané LED svetlo. Takisto poteší ochranné puzdro alebo vrecko. Poteší tiež dodávaný USB kábel, ktorý má slúžiť pre napájanie powerbanku.

Powerbank s indikátormi batérie v puzdre

Lacné powerbanky nie sú trvácne

Lacná powerbanka nie vždy znamená, že ste natrafili na ideálnu kvalitu. Často ide o značky, ktoré sú neznáme a ide o akési externé nabíjačky, ktoré majú byť konkurenciou voči overeným modelom. Oplatí sa sledovať hlavne recenzie, takisto vyberať powerbanky od výrobcov, ktorí majú aspoň nejaké referencie. Na základe skúseností s lacnými powerbankami sa stáva, že vykazujú vysoký pokles kapacity batérie alebo dobíjajú veľmi pomaly.

Cena sa líši s ohľadom na výrobcu i kapacitu. Lacnejšie powerbanky s kapacitou do 10 000 až 12 000 mAh kúpite za 30 až 50 eur. Kvalitné powerbanky s kapacitou nad 10 000 mAh dnes kúpite od 50 eur vyššie. V hodnote okolo 70 až 150 eur už môžete mať k dispozícii veľkokapacité powerbanky s 20 000 až 30 000 mAh.

Množstvo lacných powerbankov je totiž kazových alebo dokonca časom nefunkčných. Overenými výrobcami sú ADATA, Xiaomi alebo GoGen. Na trhu sa tiež často objavujú powerbanky Baseus, Swissten a Epico. K známajším patri aj produkty externých nabíjačiek Sandberg.

Najčastejšie otázky – FAQ

Vyberáte najlepšiu powerbanku? Potrebovali by ste poradiť, ktoré powerbanky sú pre vás najlepšie? Stačí, ak nám napíšte komentár pod článok a ochotne vám, čo najskôr odpovieme a poradíme.

Aká je to štartovacia powerbanka?

Ide o praktické príslušenstvo do auta, ktoré vám poslúži v príapde núdze, konkrétne vybitého akumulátoru vozidla. Štartovacia powerbanka umožní pripojenie štartovacích káblov a poskytne dostatočné silný štartovací prúd pre rýchlu regeneráciu batérie.

Akú powerbanku potrebujem k notebooku?

Zamerajte sa na externé nabíjačky s kapacitou 15 000 až 30 000 mAh. Taktiež je vhodné, ak podporujú funkciu rýchlonabíjania. Kapacitu powerbanky prispôsobte kapacite batérie notebooku. Taktiež myslite na to, že je potrebné zariadenia prepojiť cez USB vstup.

Z akého mateirálu môže byť vyrobený powerbank?

Najčastejšie používaným materiálom je ABS plast, ktorý je odolný, ľahký a trvácna. Nevýhodou môže byť vedenie tepla, čo môže viesť k prehrievaniu. Niektoré powerbanky sú vyrobené z hliníka alebo kompozitu.

Aký powerbanky na cesty?

Ideálne je kapacitu prispôsobiť individuálnym potrebám, teda podľa toho, čo budete nabíjať. Ak pôjde o mobil, vyberajte spomedzi powerbankov do 10 000 mAh. Na cestovanie sú vhodné aj slim externé powerbanky, ktoré nevážia viac ako 200 g. Väčšie powerbanky s väčšou kapacitu vážia od 300 do 600 g.

Najlepšie powerbanky

ADATA AP20000D-DGT-5V-CBK

Powerbank ADATA AP20000D-DGT-5V-CBKPowerbank disponuje kapacitou Li-ion akumulátora až 20 000 mAh. Hoci váži 450 g na cesty vlakom, autobusom či autom je priam ideálny. Disponuje jedným micro USB výstupom a 2x USB výstupmi. Vstupný prúd má hodnotu 2 A. Výstupný prúd je 2,1 A. Výstupné napätie je štandardne 5 V takže vám umožňuje nabíjať takmer všetko vrátane telefónov, tabletu, slúchadiel či iného príslušenstva. 

Tento model disponuje ochranou proti prebitiu, prehriatiu, prúdovému preťaženiu, nedostatočnému odberu, prílišnému vybitiu a skratu. Vybavený je aj LED diódou takže poslúži aj ako svetlo. Takisto má malý LCD displej, kde zobrazuje stav powerbanku. Takisto má elegantný dizajn a zároveň povrchovú úpravu odolnú voči prehrievaniu a nárazom. Cena powerbanku je približne 24 €.

 • Veľká kapacita
 • LCD displej
 • LED svetlo
 • Odolná konštrukcia
 • 2x USB + 1x micro USB výstup
 • Ochrany proti poškodeniu
 • Vyššia hmotnosť

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

GoGEN Street Line

Powerbank GoGEN Street line 20000 mAhPowerbank značky GoGEN je vybavený Li-ion batériou s kapacitou až 20 000 mAh. Výstupné napätie 5V a veľká kapacita batérie umožňuje nabiť bežný mobil minimálne 5x. Nechýba 2x USB vstup a 1x micro USB napájanie. Kábel je súčasťou balenia. LED indikátor informuje o stave nabitia batérie.

Výstupný prúd je 2,1 A, čo je štandardom. Nevýhodou je fakt, že tento model nepodporuje rýchlonabíjanie. Rozhodne nás však zaujal aj špecifickým dizajnom, ktorý ho absolútne odlišuje od konkurencie. Cena sa začína na úrovni 30 €. Súčasťou balenia je samozrejme aj USB kábel.

 • Unikátny dizajn
 • 2x USB + 1x micro USB výstup
 • Veľká kapacita
 • Nepodporuje rýchlonabíjanie
 • Mierne sa zahrieva

ADATA AD16750-5V-CSV

Powerbank ADATA AD16750-5V-CSVĎalším produktom značky ADATA je model s kapacitou batérie 16 750 mAh. Daný model sa vyznačuje vysokou odolnosťou, čo si všimnete aj na ochrannom puzdre, ktoré je extrémne odolné. Okrem toho váži iba 370 g, čo zabezpečuje jednoduchú manipuláciu na cestách.

Takisto je vybavený LED svietidlom a výstupom až na 2,4 A, čo umožňuje rýchle nabíjanie. Disponuje dvoma USB konektormi a jedným micro USB vstupom pre napájanie. Klasické výstupné napätie je 5 V. Cena tohto odolného powerbank us ochrannými prvkami je okolo 32 €.

 • Podporuje rýchlonabíjanie
 • Nízka hmotnosť
 • LED svietidlo
 • 2x USB + 1 x micro USB výstup
 • Veľmi odolný model
 • Nižšia kapacita
 • Vyššia cena (vzhľadom na kapacitu)

Xiaomi YDDYP01

Powerbank Xiaomi YDDYP01Inomovaná 2. generácia obľúbeného modelu s kapacitou 20 000 mAh. Váži iba 338 g a upúta vás príjemným čistým dizajnom. Konštrukcia je veľmi odolná. Výstupné napätie 5 V vám umožňuje napájať každé bežné zariadenie za pomoci 2 USB výstupov a napájacieho konektora micro USB.

Ako externá nabíjačka poslúži kdekoľvek na cestách. Tento model podporuje technológiu Quick Charge 3.0. Menšou nevýhodou je len absencia LED svietidla. Nechýbajú však LED diódy signalizujúce stav batérie. Cena sa pohybuje okolo 35 €.

 • Veľká kapacita
 • Technológia Quick Charge 3.0
 • Nízka hmotnosť
 • 2x USB + 1x micro USB výstup
 • Bez LED svetielka

GoGEN GOGPB160002BGR

Powerbank GoGEN PB 160002 BGRDisponuje kapacitou Li-ion akumulátora 16 000 mAh. Nechýba štandardný výstup 5 V. Výstupný prúd má hodnotu 2,5 A, čo umožňuje rýchlejšie nabíjanie. Disponuje napájacím micro USB konektorom a dvoma USB výstupmi.

Nechýba ani LED svietidlo a LED indikátor stavu batérie v externej batérii. Takisto poteší elegantný dizajn. Cena GoGEN powerbanku je okolo 29 €.

 • LED svetielko
 • Príjemný dizajn
 • 2x USB + 1x micro USB výstup
 • Rýchle nabíjanie
 • Kapacita iba 16 000 mAh
 • Vyššia hmotnosť

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

14/01/2019 09:54
Herczegh mudr

potrebujem powerbanku na dobijanie autoakumulatora.Ďakujem

06/07/2021 20:23
Lenka R.

Mám powerbanku Adata AP20000D-DGT-5V-CBK a som s ňou spokojný, pretože spĺňala parametre, ktoré som požadoval. Powerbanka sa rýchlo nabíja a jej výdrž je tiež veľmi dobrá. Powerbanka je pomerne veľká a ťažšia, s tým treba rátať. Plus dávam za ukazovateľ nabitia - LED svetlo. S powerbankou nabíjam viaceré zariadenia - mobil, tablet a deťom vysielačky. Cena je super, keďže powerbanka má vysokú kapacitu.

07/07/2021 07:10
Alex

Za mňa veľká spokojnosť s powerbankou Xiaomi Redmi 18W. Keďže od Xiaomi mám aj ďalšie produkty, bola to jasná voľba. Powerbanka má veľkú kapacitu, prijateľné rozmery a podporuje 18 W nabíjanie. Je dosť ťažká - 445 gramov, čiže takmer pol kilogramu, čo nie je zanedbateľná hmotnosť. :-) Celkové spracovanie je kvalitné a plus dávam za moderný konektor USB-C, hoci je len jednosmerný. Oceňujem možnosť nabíjania viacerých zariadení súčasne i prijateľnú cenu. Powerbanku používam na nabíjanie mobilu a navigácie do auta, občas tiež na tablet či digitálny fotoaparát. Nabíjanie mobilu je rýchle a kapacita je postačujúca na cca. 5 až 6 nabití. Potom treba dobiť aj samotnú powerbanku. Jednoznačne odporúčam.

24/08/2021 18:48
Dodo

Veľmi dobrá a spoľahlivá powerbanka je ADATA AP20000D-DGT-5V-CBK. Rýchlo sa nabíja a vďaka svojej kapacite dlho vydrží. Mobil si s ňou dokážem nabiť aj osemkrát a až potom si pýta nabitie samotná powerbanka. Jej vyššia kapacita má za následok to, že powerbanka je ťažšia a väčšia a teda sa až tak pohodlne neprenáša. Páči sa mi ukazovateľ nabitia - LED svetielko, respektíve podsvietený displej. Naraz môžem nabíjať dve zariadenia - napríklad mobil a smart hodinky. Powerbanku si občas požičia aj moja manželka a tá s ňou nabíja detskú vysielačku a tiež si pochvaľuje výkon powerbanky. V rámci pomeru ceny a kvality ide o naozaj výhodnú kúpu. Kapacita 20-tisíc mA je dostatočná aj na nabíjanie náročnejších zariadení, napríklad tabletu. Powerbanka pôsobí robustne, tak dúfam, že jej neublíži ani náhodný pád. Odporúčam ju.

30/08/2021 08:37
Janči

Som spokojný s powerbankou GoGEN, ktorá má kapacitu 10000 mAh a najviac si na nej cením konektor Lightning. Nakoľko mám iPhone, som rád, že nemusím meniť káble hore dole, ale môžem používať nabíjačku od iPhonu. Powerbanka je kvalitne spracovaná a funguje podľa mojich predstáv. Nabíja veľmi dobre a pomerne rýchlo. Na to, že má takú veľkú kapacitu, je pomerne skladná a ľahká. Pôsobí pevne, preto by jej nemal uškodiť ani nejaký ten náhodný pád. Powerbanku si brávam so sebou na cesty, aby som mojim elektronickým zariadeniam vždy mohol dodať šťavu. :-) Rovnako si cením predajcu, ktorý mi objednaný tovar dodal rýchlo, perfektne zabalený a bez akéhokoľvek poškodenia. Nie je to samozrejmosť u všetkých predajcov. Takže tento si zaslúži plus. Túto powerbanku odporúčam. Jabĺčkari budú mať z nej radosť a nielen oni.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...Publikované dňa: 24.06.2018
Posledná aktualizácia: 16.03.2023
Hodnotenie článku:
(94.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vyberáme najlepšie vysávače – recenzie, test a porovnanie poradia, ako vybraťVyberáme najlepšie vysávače – recenzie, test a porovnanie poradia, ako vybrať

V tomto článku vám poradíme, aký vysávač kúpiť. Pripravili sme pre vás recenzie vysávačov a ich vzájomné porovnanie. Hľadáte najlepšie bezvreckové vysávače alebo chcete vhodný vysávač...

Automatický alebo pákový kávovar DeLonghi? Ktoré sú podľa recenzií najlepšie?Automatický alebo pákový kávovar DeLonghi? Ktoré sú podľa recenzií najlepšie?

Zvažujete kúpu kávovaru, no neviete si vybrať tú správnu značku? V našom článku vám prezradíme, prečo ľudia považujú za to najlepšie na trhu taliansku značku DeLonghi!

Najlepšie bluetooth reproduktory má JBL. Ako vybrať + recenzieNajlepšie bluetooth reproduktory má JBL. Ako vybrať + recenzie

Prenosné reproduktory sú veľmi obľúbenou drobnou elektronikou. Bluetooth reproduktory majú výhodu v tom, že pre svoj chod nepotrebujú priamo pripojenie do siete. Vďaka bluetooth...