Sada hrncov Tefal, Delimano, Tescoma, Berghoff či Zepter: Ktoré hrnce sú najlepšie?

Bez sady hrncov sa v kuchyni nepohnete. Pri ich výbere vsaďte na kvalitu a vyberajte nielen podľa ceny ale i značky. Ktoré sady sú najlepšie a nesklamú?

Sada hrncov do kuchyne

Dnes sú na trhu sady hrncov od rôznych výrobcov a v rôznych cenových reláciách. Nie každý výrobca však ponúkne aj adekvátnu kvalitu. Prečo je sada hrncov najlepšou voľbou a ktorú kúpu neoľutujete? 

Obľúbené sady hrncov

Sada hrncov a jej výhody

Siahali ste kedysi pri kúpe riadu po rôznych farbách, veľkostiach a na výrobcovi vám príliš nezáležalo. Mnohé domácnosti sú ešte aj dnes vybavené klasickými smaltovanými hrncami. Samozrejme, aj tie majú svoje výhody a na trhu ich nájdete stále. 

Kvalitná sada hrncov

Čo sa vám však nevypláca je kúpa hrncov jednotlivo. Trendom je, ak má kuchynský riad nejakú "rovnošatu." Jednoducho, nákup sady hrncov má nejakú štruktúru. Zároveň máte istotu, že sada zahŕňa všetko, čo pre kvalitné varenie potrebujete. Od malého hrnca na varenie vajec až po hrniec na varenie nedeľnej polievky. Navyše kúpa sady hrncov je výhodnejšou aj z hľadiska zaťaženia vášho rozpočtu.

Prečo si kúpiť modernú sadu hrncov?

 • Cenovo výhodnejšie
 • Lepšie kvalitatívne vlastnosti
 • Lepšie kvalitatívne vlastnosti
 • Všetky hrnce v jednom balení
 • Použite na rôzne povrchy
 • Dizajn

Druhy hrncov podľa použitého materiálu

 • Smaltované hrnce – klasický materiál, ktorý používa ešte mnoho dnešných domácností. Smalt je zmes kremíku, pričom tavením pri 600 až 800 °C získava podobnú štruktúru ako sklo. Je veľmi odolným no zároveň krehkým na lúpanie sa povrchu po prípadnom obúchaní. Je zdravotne nezávadným, takisto má dobrú tepelnú vodivosť.
 • Nerezové hrnce – najrozšírenejší druh materiálu je práve nerez. Ten je moderným už na prvý pohľad. Sady nerezových hrncov sú veľmi populárne vďaka svojim skvelým vlastnostiam. Často sú vybavené dvojitým až trojitým dnom, majú nepriľnavý povrch a aj v prípade pripálenín sa ľahko udržiavajú. Hoci horšie držia teplo, veľmi rýchlo sa zahrievajú. Sú odolné voči korózii i voči nárazom.
 • Liatinové hrnce – liatina je v skutku vďačným materiálom, ktorý je však drahší a hrnce sú pomerne ťažké. Viac sa používajú liatinové panvice. Majú skvelú tepelnú vodivosť i stabilitu. Perfektne odolávajú prudkým zmenám tepla. Treba sa však o ne starať. Po vypálení pred prvým použitím za použitia oleja a jeho prepaľovania sa vytvorí prirodzená nepriľnavá vrstva. Liatinu je dobré udržiavať mierne mastnú. Lepšie tak odoláva korózii.
 • Medené hrnce – dnes už na ústupe, hoci majú dobré tepelné vlastnosti. Riad je náročný na údržbu, nesmie do umývačky riadu a navyše je pomerne drahý. Oproti konkurencii ničím nevyniká.
 • Keramické hrnce – keramické sady hrncov by ste zrejme hľadali márne. Maximálne sadu kastrólov a panvíc. Povrch je prirodzene nepriľnavý a trvácny. Rozhodne ale nevydrží večne. Povrch je každým použitím citlivejší a pri naručení štruktúry stráca svoje kvalitatívne vlastnosti.
 • Titánové hrnce – nebyť tak drahými, má ich každý. Povrch je odolný, má vynikajúce tepelné vlastnosti, odoláva prudkým zmenám tepla a takisto je vhodný aj do rúry. Odrádza však vysoká cena. Známy je set hrncov Stone Legend, ktorý je tvorený kombináciou titánových, kamenných a medených čiastočiek a patrí medzi absolútnu špičku.
 • Hrnce s teflónovým povrchom – teflón je pre mnohých znakom toho, že sa nikdy nič nepripáli. Vedzte však, že teflón je veľmi citlivý materiál a treba mu venovať zvýšenú starostlivosť. Pri narušení celistvosti je teflón prakticky neúčinný. Pri teplote nad 260°C sa navyše tvoria karcinogénne látky. V teflóne by ste nemali pripravovať vysmážané pokrmy!

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie hrnce

Druhy hrncov podľa tepelných zdrojov

Záleží na tom, na aký druh výhrevnej plochy sú hrnce určené:

 • Sklokeramická doska
 • Elektrická indukčná doska
 • Plynový sporák

Výrobca by mal udávať aj informácie, či je hrniec vhodný do rúryŽiadny plast nie je tak odolný, aby odolal teplote v rúre. Hrnce s plastovými úchytmi do rúry nikdy nedávajte.

Overení a populárni výrobcovia

Na trhu s hrncami existujú desiatky možno až stovky výrobcov hrncov, ktorí vyhlasujú, že práve tie ich sú najlepšou voľbou. Siahnite po overených výrobcoch. Najčastejšou voľbou a zlatou strednou cestou sú hrnce Tescoma. Ponúkajú množstvo alternatív, z ktorých si určite budete vedieť vybrať.

Sada hrncov s panvicou

Medzi obľúbené značky patria Tefal, DelimanoZepter či Begrhoff, ktorí však patria do vyššej cenovej kategórie, kvalitatívne parametre spĺňajú však na jednotk

Kto vám zaručí kvalitu kuchynského riadu viac, ako skutočný kuchár? Sady hrncov Twin Classic Pihlreich Selection Zwilling či značka hrncov Ballarini, ktorých tvárou je aj Gordon Ramsay sú zárukou kvality, pretože sa pod ne podpísal aj skutočný majster svojho remesla.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba

Vedeli ste, že oranžová ako jedna z mála farieb podporuje chuť do jedla a zmyslový pôžitok z vychutnávania si stravy? Je preto prekvapujúce, že sa v kuchyniach objavuje tak málo. Ak ju...

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...Publikované dňa: 28.09.2018
Hodnotenie článku:
(87.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nepremokavé chrániče matracov a podložky na matrac predĺžia ich životnosť Nepremokavé chrániče matracov a podložky na matrac predĺžia ich životnosť

Za ochranu matraca možno považovať aj jeho poťah či prestieradlo. Jeho životnosť však môžete predĺžiť tzv. chráničmi, čo sú špeciálne obaly, ktoré sa navliekajú na matrac, prípadne sa...

Taktické okuliare, hodinky aj rukavice – profi výbava nielen na airsoft Taktické okuliare, hodinky aj rukavice – profi výbava nielen na airsoft

Pre taktické vybavenie je charakteristická vysoká miera užitočnosti a predovšetkým komfortu (napríklad aj vďaka rôznym moderným „vychytávkam“). Čo všetko pod tento pojem spadá?  

Najlepšie skartovačky na papier poradia test a recenzie Najlepšie skartovačky na papier poradia test a recenzie

Skartovacie stroje vám pomôžu udržať poriadok vo vašej domácej kancelárii či vo firme. Sú však dôležité aj pre ochranu citlivých informácií. Pomôžeme vám vybrať správne.