1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Sada hrncov Tefal, Delimano, Tescoma, Berghoff či Zepter: Ktoré hrnce sú najlepšie?

Bez sady hrncov sa v kuchyni nepohnete. Pri ich výbere vsaďte na kvalitu a vyberajte nielen podľa ceny ale i značky. Ktoré sady sú najlepšie a nesklamú?

Sada hrncov do kuchyne

Dnes sú na trhu sady hrncov od rôznych výrobcov a v rôznych cenových reláciách. Nie každý výrobca však ponúkne aj adekvátnu kvalitu. Prečo je sada hrncov najlepšou voľbou a ktorú kúpu neoľutujete? 

Obľúbené sady hrncov

Sada hrncov a jej výhody

Siahali ste kedysi pri kúpe riadu po rôznych farbách, veľkostiach a na výrobcovi vám príliš nezáležalo. Mnohé domácnosti sú ešte aj dnes vybavené klasickými smaltovanými hrncami. Samozrejme, aj tie majú svoje výhody a na trhu ich nájdete stále. 

Kvalitná sada hrncov

Čo sa vám však nevypláca je kúpa hrncov jednotlivo. Trendom je, ak má kuchynský riad nejakú "rovnošatu." Jednoducho, nákup sady hrncov má nejakú štruktúru. Zároveň máte istotu, že sada zahŕňa všetko, čo pre kvalitné varenie potrebujete. Od malého hrnca na varenie vajec až po hrniec na varenie nedeľnej polievky. Navyše kúpa sady hrncov je výhodnejšou aj z hľadiska zaťaženia vášho rozpočtu.

Prečo si kúpiť modernú sadu hrncov?

 • Cenovo výhodnejšie
 • Lepšie kvalitatívne vlastnosti
 • Lepšie kvalitatívne vlastnosti
 • Všetky hrnce v jednom balení
 • Použite na rôzne povrchy
 • Dizajn

Druhy hrncov podľa použitého materiálu

 • Smaltované hrnce – klasický materiál, ktorý používa ešte mnoho dnešných domácností. Smalt je zmes kremíku, pričom tavením pri 600 až 800 °C získava podobnú štruktúru ako sklo. Je veľmi odolným no zároveň krehkým na lúpanie sa povrchu po prípadnom obúchaní. Je zdravotne nezávadným, takisto má dobrú tepelnú vodivosť.
 • Nerezové hrnce – najrozšírenejší druh materiálu je práve nerez. Ten je moderným už na prvý pohľad. Sady nerezových hrncov sú veľmi populárne vďaka svojim skvelým vlastnostiam. Často sú vybavené dvojitým až trojitým dnom, majú nepriľnavý povrch a aj v prípade pripálenín sa ľahko udržiavajú. Hoci horšie držia teplo, veľmi rýchlo sa zahrievajú. Sú odolné voči korózii i voči nárazom.
 • Liatinové hrnce – liatina je v skutku vďačným materiálom, ktorý je však drahší a hrnce sú pomerne ťažké. Viac sa používajú liatinové panvice. Majú skvelú tepelnú vodivosť i stabilitu. Perfektne odolávajú prudkým zmenám tepla. Treba sa však o ne starať. Po vypálení pred prvým použitím za použitia oleja a jeho prepaľovania sa vytvorí prirodzená nepriľnavá vrstva. Liatinu je dobré udržiavať mierne mastnú. Lepšie tak odoláva korózii.
 • Medené hrnce – dnes už na ústupe, hoci majú dobré tepelné vlastnosti. Riad je náročný na údržbu, nesmie do umývačky riadu a navyše je pomerne drahý. Oproti konkurencii ničím nevyniká.
 • Keramické hrnce – keramické sady hrncov by ste zrejme hľadali márne. Maximálne sadu kastrólov a panvíc. Povrch je prirodzene nepriľnavý a trvácny. Rozhodne ale nevydrží večne. Povrch je každým použitím citlivejší a pri naručení štruktúry stráca svoje kvalitatívne vlastnosti.
 • Titánové hrnce – nebyť tak drahými, má ich každý. Povrch je odolný, má vynikajúce tepelné vlastnosti, odoláva prudkým zmenám tepla a takisto je vhodný aj do rúry. Odrádza však vysoká cena. Známy je set hrncov Stone Legend, ktorý je tvorený kombináciou titánových, kamenných a medených čiastočiek a patrí medzi absolútnu špičku.
 • Hrnce s teflónovým povrchom – teflón je pre mnohých znakom toho, že sa nikdy nič nepripáli. Vedzte však, že teflón je veľmi citlivý materiál a treba mu venovať zvýšenú starostlivosť. Pri narušení celistvosti je teflón prakticky neúčinný. Pri teplote nad 260°C sa navyše tvoria karcinogénne látky. V teflóne by ste nemali pripravovať vysmážané pokrmy!

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie hrnce

Druhy hrncov podľa tepelných zdrojov

Záleží na tom, na aký druh výhrevnej plochy sú hrnce určené:

 • Sklokeramická doska
 • Elektrická indukčná doska
 • Plynový sporák

Výrobca by mal udávať aj informácie, či je hrniec vhodný do rúryŽiadny plast nie je tak odolný, aby odolal teplote v rúre. Hrnce s plastovými úchytmi do rúry nikdy nedávajte.

Overení a populárni výrobcovia

Na trhu s hrncami existujú desiatky možno až stovky výrobcov hrncov, ktorí vyhlasujú, že práve tie ich sú najlepšou voľbou. Siahnite po overených výrobcoch. Najčastejšou voľbou a zlatou strednou cestou sú hrnce Tescoma. Ponúkajú množstvo alternatív, z ktorých si určite budete vedieť vybrať.

Sada hrncov s panvicou

Medzi obľúbené značky patria Tefal, DelimanoZepter či Begrhoff, ktorí však patria do vyššej cenovej kategórie, kvalitatívne parametre spĺňajú však na jednotk

Kto vám zaručí kvalitu kuchynského riadu viac, ako skutočný kuchár? Sady hrncov Twin Classic Pihlreich Selection Zwilling či značka hrncov Ballarini, ktorých tvárou je aj Gordon Ramsay sú zárukou kvality, pretože sa pod ne podpísal aj skutočný majster svojho remesla.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame

Čierno-biela farebná kombinácia je podľa vás nudná? Nesúhlasíme. Presvedčte sa o tom, že čierno-biela kuchyňa môže byť nadčasová a netradičná.

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.Publikované dňa: 28.09.2018
Hodnotenie článku:
(87.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako odstrániť škvrny z dreva a z masívneho nábytku Ako odstrániť škvrny z dreva a z masívneho nábytku

Dávate si zvýšený pozor na svoj drahý, drevený nábytok, používate podložky pod poháre a aj tak sa nejakým spôsobom ocitli na stole odtlačky od pohárov? Prezradíme vám účinné tipy a triky...

Stavba domu na svahu a svahovitom pozemku – výhody a nevýhody Stavba domu na svahu a svahovitom pozemku – výhody a nevýhody

Bývanie na svahu je naozaj jedinečné, moderné a nadčasové, avšak predstavy sú častokrát len predstavami, ktoré sa s realitou rýchlo míňajú. Na čo všetko treba myslieť? Prezradíme vám v...

Ako nastaviť okná na zimný a letný režim? Ako nastaviť okná na zimný a letný režim?

Každý rok by ste okrem kontroly tesnenia okien a ich namazanie olejom, mali okná aj ponastavovať, resp. uviesť do sezónneho režimu. Sezónny režim okien zabezpečí väčšiu životnosť okien,...