1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Domáce výrobníky ľadu si zamilujete. Recenzie chvália Guzzanti

Chladené nápoje si počas horúcich dní nemusíte vybrať len z preplnenej chladničky. Leto a ľadové drinky jednoducho patria k sebe. Okrem toho, že chladničku zaplníte fľašami s vodou, radšej vám ponúkneme praktickejšie riešenie. Domáci výrobník ľadu. Určite ste už takéto zariadenie videli v baroch či reštauráciách.

Domáci voľne stojaci výrobník ľadu

Vychutnať si studené mojito, kolu s ľadom či dobre vychladenú limonádu, to je na leto šité na mieru. Ak sa teda chcete cez horúce letní dni osviežiť, výrobníky ľadu sú skvelou možnosťou ako to zabezpečiť. Okrem toho ľad z výrobníka viete použiť na množstvo iných účelov. Ako si domáci výrobník ľadu vybrať? Poradíme vám.

Obľúbené produkty

Domáci výrobník ľadu

Predpokladáme, že činnosť výrobníka ľadu vám príliš vysvetľovať nemusíme. Veď už samotný názov vám prezradí, čo je účelom tohto zariadenia. Výroba ľadu prostredníctvom výrobníka ľadu vám ušetrí miesto v chladničke či mrazničke. Nemusíte sa trápiť s plastovými formami na ľad, ktoré v mrazničke nemáte kam uložiť alebo sa vám po ceste k mrazničke rozlejú. Výrobník ľadu spája komfortného a praktického pomocníka, ktorý vám rád poslúži.

Ľad pritom nemusíte používať priamo do nápojov či miešaných drinkov. Zachladiť ním môžete ovocie na stole, či samotné fľaškové nápoje. Takisto môžete ľad použiť ako náplň pre prenosné chladiace boxy. Jednoducho za pomoci domáceho výrobníka ľadu si za horúceho letného počasia dožičíte adekvátne osvieženie.

Ako vybrať domáci výrobník ľadu?

Prvotným faktorom, ktorý vás zrejme bude zaujímať je objem výroby ľadu, teda informácia o tom koľko ľadu zvládne domáci výrobník ľadu vlastne vyrobiť. Pri domácich výrobníkoch ide zvyčajne o objem vyprodukovaného ľadu za 24 hodín.

Ľadové kocky z výrobníka ľadu

Nájdete aj malé výrobníky ktoré vyrobia 5-8 kg ľadu za 24 hodín. Ak však chcete výrobník ľadu na domácu párty, ideálne je množstvo 10 až 15 kilogramov ľadu za 24 hodín.

Objem nádoby na vodu

Od tohto parametra sa odvíja aj ten predchádzajúci. Ak je objem nádoby na vodu väčší, výrobník ľadu dokáže produkovať viac ľadu. Najlepším variantom je ak je objem aspoň 2 litre. V takom prípade si dokážete dožičiť taký objem ľadu aký potrebujete.

Nesmite však zabúdať, že obmedzený je aj zásobník ľadu, teda nádoby kde sa kocky ľadu nachádzajú. Pri domácich výrobníkoch ľadu je objem tejto nádoby okolo 600 až 1 000 gramov.

Veľkosť kociek ľadu

Rozhodne poteší funkcia, kedy si môžete nastaviť veľkosť ľadových kociek. Dôvody môžu byť rôzne. Menšie kocky budete používať na miešané nápoj, tie väčšie budete používať ako zdroj chladu pre iné nápoje či suroviny. 

Výrobník ľadu Klarstein do domácnosti

Zvyčajne môžete určiť 2 až 3 veľkosti ľadu (Small, Medium, Large). Dnes už ide o pomerne bežnú funkciu, ktorú nemajú len tie najdrahšie modely.

Ďalšie parametre

  • indikátory – pomerne dôležité sú LED alebo zvukové indikátory, ktoré vám signalizujú napríklad prázdnu nádobu na vodu alebo plný zásobník na ľad.
  • časovač – príjemným spestrením je časovač, kedy naplníte prístroj vodou a určíte kedy má začať ľad vyrábať.
  • príslušenstvo – mnoho výrobcov dodáva zariadenie spolu s praktickou lopatkou alebo nádobou na naberanie ľadu.

Najlepšie domáce výrobníky ľadu

Výber výrobníka ľadu nie je zložitým procesom. Sledovať treba určité parametre a takisto sa zamerať na vaše potreby. Koľko ľadu budem potrebovať, na aký účel budem ľad používať a takisto rozmery samotného výrobníka ľadu. Na trhu máte profi výrobníky ľadu určené skôr pre gastronomické zariadenia alebo klasické výrobníky ľadu, ktoré si nájdu cestu až k vám domov. Na základe testov a recenzií zákazníkov sme vybrali konkrétne modely a vybrali tie najlepšie domáce výrobníky ľadu.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba? Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.

Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...

Jednoduché zdobenie medovníkov

Dnes vám prinášame fotoinšpirácie v podobe rôznych menej či viac náročných vzorov, ktoré môžete aplikovať aj tento rok. Nebojte sa, nie je to naozaj až tak náročné. Treba len trochu cviku.Publikované dňa: 30.07.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...